matidi

kto juz sieje nawozy pod rzepak

Polecane posty

zuczek015    3

u nas zapowiadają 2 dni pogody, to może 2 dawka pójdzie i oprysk jak się zdąży przed deszczem ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

Tych mistrzów teorii to tak do końca nie trzeba słuchać życie i tak weryfikuje błędy .Saletra amonowa nie należy do nawozów super hiper

szybko działających .Jeśli jest zimno i mroźno co najwyżej roślina go pobierze z opóźnieniem ale pobierze.

Sianie na przymrozek stosuje już naście lat i nic się nie dzieje-by najmnie na moim terenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

My jeszcze nigdy nie stosowaliśmy siania na przymrozek. Zawsze była ładna pogoda i się trafiło z nawozem. Tylko w tym roku coś nie za bardzo....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z AgroFoto.pl

krolikNH    56
Tych mistrzów teorii to tak do końca nie trzeba słuchać życie i tak weryfikuje błędy .Saletra amonowa nie należy do nawozów super hiper

szybko działających .Jeśli jest zimno i mroźno co najwyżej roślina go pobierze z opóźnieniem ale pobierze.

Sianie na przymrozek stosuje już naście lat i nic się nie dzieje-by najmnie na moim terenie.

 

Popieram, ci "yntelygenci" to tak do końca to nie przekazują dobrych rzeczy... Jakby mój stary by miał robić wszystko słowo w słowo jak oni każą, to daleko by nie zajechał... :)

PS. Tak jak u @Vril rozsiewanie na przymrozek nigdy u mnie nie kończyło sie poważnymi konsekwencjami... :)


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

My jeszcze nie próbowaliśmy, jak spróbujemy kiedyś to się okaże...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Przecież jak się na przymrozek posieje, to później ciepło przyjdzie i się mokro robi, a dla nawozu to niedobrze. Bo wstrzymuje się jego działanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4

siać nie gadać :) bo jeszcze nie widziałem zeby od gadania wiecej zbierać z pola, ps jak ogł filmik na płytce cd z top agrar to powiem szczerze ze ludzie tam sie wypowiadający popisali sie wiedzą na poziomie 2 klasy technikum rolniczego. pozdro dla wszystkich


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
siać nie gadać :) bo jeszcze nie widziałem zeby od gadania wiecej zbierać z pola, ps jak ogł filmik na płytce cd z top agrar to powiem szczerze ze ludzie tam sie wypowiadający popisali sie wiedzą na poziomie 2 klasy technikum rolniczego. pozdro dla wszystkich

Wiedzy to za dużej oni nie mieli, jedynie ten starszy facet jaśniej gadał....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek    29

byłem dziś w polu i żałuje że nie wziąłem cyfrówki jak ten śnieg padał,super to wyglądało pola z pszenicą białe a z rzepakiem zielone,ale jutro porobie foty i wstawię na galerię rzepak mój co dostał 200kg saletry 26 lutego i paru takich ciołków co czekają jeszcze nie wiadomo na co dla porównania.Powiem w skrócie mój jest 3 razy większy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matidi    0

Czy jest jeszcze ktos na agrofoto kto nie posiał wogóle nawozu na rzepak!!!!! <LOL>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamieniak89    31

Spokojnie z tym zamykaniem :D , zostaje jeszcze trzecia dawka i zastanawiem się kiedy dokładnie ją dać, myślę że będzie to gdzieś przed połową kwietnia. Kto z was planuje dać trzecią dawkę jeśli nie dał i kiedy to będzie???


Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuczek015    3

W tym roku 2 dawki dałem i koniec reszta to dolistnie!

w zeszłym 3 dawkę dałem w fazie luźnego pąka.

 

 

ps. trzecia dawka właśnie spada z nieba ----- 3 cm śniegu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

Ja posiałem 2 reszte dam z opryskiwacza,chba ze za 3 mozna zaliczyc fosforowo potasowe bo tez posiałem troszke 2 tyg. temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bodzio110    3

A może wie ktoś dokładnie po ilu dniach od rozsiania zaczyna działać siarczan amonu?

To, że działa wolno to wiem, bo stosuje, ale chciałbym się dowiedzieć w przybliżeniu po ilu dniach zaczyna działać, tak jak np saletra amonowa zaczyna działać od mniej więcej 8,10 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamieniak89    31

To dzisiaj dałem 3 dawkę nawozu na rzepak, wszędzie niestety nie zasiałem, miejscami jeździłem po wodzie tak do przedniej osi, ale to tylko w 3 miejscach po ok 20m, w czwartym był już metr i wolałem to ominąć i wymyśliłem że przejade nn drugą ścieżkę, tylko zjechałem z tej ścieżki i wpadłem przodem, naszczęście refleks mam i szybko wycofałem. ogólnie z poł hektara rzepaku wypadnie, a pół jest bylejaki bo jest w wodzie, na początek nic wody nie było, a teraz co wjazd na pole jest jej więcej :D, a słodyszek nie prużnuje


Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Dziś próbowaliśmy siać drugą dawkę posialiśmy z wielkim trudem 4ha zostało nam jeszcze 2ha ale nie wiem kiedy wejdziemy jak wszędzie wszystko pływa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U nas już dwie dawki są posiane.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Zetor53400
      Otóż mam tak ze 25 arów wolnego pola , klasa ziemi 4 , i myślałem sporo o zasianiu gorczycy na nasiona , i z tego powodu mam kilka pytań do tych co mieli stycznośc z tą rośliną , otóż :
      -kiedy trzeba ją siać ??
      -ile kg się sieje na ha ??
      -czy stosuje sie jakieś opryski ??
      -jakie nawożenie ??
      -i na jaki plon można liczyć ?? oczywiscie z 1 ha
       
      mam nadzieje że uzyskam odpowedzi na te pytania z góry dzięki :rolleyes:
       
       
       
      pozdrawiam Zetor53400
    • Przez jaro38
      Witam
      Panowie, Panie jesteśmy firmą ze Świętokrzyskiego. Aktualnie specjalizujemy się w owocach. Aczkolwiek ostatnimi czasy również import - szczególnie Oliwek z Grecji. Okazuje się, że to całkiem dobry biznes. W każdym bądź razie, aktualnie korzystamy z usług transportu firmy IMPET z Czermina (czyli niedaleko). Czy korzystaliście może z usług innych firm ale mowa o transporcie Polska Grecja / Południe Europy - Bałkany? Najlepiej podkarpackie / świętokrzyskie gdyż tutaj logistycznie nam to wychodzi korzystnie.
    • Przez Paszkamax
      Chciałbym uprawiać dynie bezłupinowe i potrzebne mi są informacje jaki nawóz stosować i jakie opryski. Dziękuje za wszelkie informację.
    • Przez benek79
      mam takie pytanie? czy ktos z was uprawia te rosline????
    • Przez Piotrek835
      Witam!
      Mam kilka pytań do tych co uprawiaja slonecznik
      - czym siejecie słonecznik
      - gdzie pozniej go sprzedajecie
      - jakie nawozenie dajecie
      - oraz czym pryskacie od chwastów
      Uwazam ze uprawa tej rosliny jest przyszłoscia na lekkich glebach po kukurydzy.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj