Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agrofoto    90
Śmietka ćwiklanka - Osobnik dorosły jest szarą lub szarozieloną muchówką około 7 mm długości. Jaja do 1 mm długości, mają wrzecionowaty kształt, są białe i posiadają charakterystyczną siateczkowatą powierzchnią. Składane są w złożach, po kilka sztuk, na spodniej stronie liści. Larwa jest beznoga, kremowej barwy i dorasta do około 8 mm długości. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez agrini
      Witam!!! Jestem w trakcie nabywania 13ha 8letniego a na niektórych kawałkach nawet starszego ugoru. Klasy IIIa,b i IVa,b. Pytanie; jak z tym walczyc zaczynajac mniej wiecej od polowy kwietnia, a przygotowujac pod kukurydze. Co o tym myślicie?
    • Przez WujekWaa
      Witam! Mam problem z pszenicą na jednym kawałku, a mianowicie:
      W fazie kłoszenia w pszenicy pojawiła się znaczna ilość miotły, prawie na całym kawałku.
      Znajomy doradził mi abym spryskał PUMĄ. Czy to dobre rozwiązanie? Jeśli ktoś mógłby mi coś doradzić byłbym wdzięczny.
      Pozdrawiam
    • Przez Rolnik276
      Jak pozbyć się śmietki, która jest już w korzeniu kapusty białej?
      Jutro wstawie zdjęcie jej korzenia.
      Chciałbym, abyście szybko odpisali.
    • Przez yacenty
      Koledzy i koleżanki od 3 lat obserwuję nasiloną presję chabra bławatka na 2 polach głównie z zbożu czy to pszenicy czy jęczmieniu.
      Jak sobie z nim radzicie? Jak zwalczacie chabra w zbożach ozimych?
      W chwili obecnej stosuję odchwaszczanie jesienne, ale ta upierdliwa menda pojawia się głównie wiosną. Trzeba poprawiać wiosną czy może wystarczy coś dołożyć jesienią aby się go pozbyć.
      Z góry dzięki za pomoc.
       

    • Przez rzeznik13
      Omanica prosowianka -  (Ostrinia nubilalis) - motyl nocny (ćma) z rodziny omacnicowatych, szkodnik roślin uprawnych. Jest to ciepłolubny motyl nocny o rozpiętości skrzydeł od 25 do 30 mm, z wyraźnie zaznaczonym dymorfizmem płciowym. Przednie skrzydła samic są jasnobrązowe z ciemnymi brzegami i dwoma falistymi liniami poprzecznymi, natomiast u samców są brunatne z jasnymi przepaskami. Długość ciała motyli wynosi od 12-15 mm (samice są większe od samców).
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj