Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas vs. Challenger vs. CAT ????

27 odpowiedzi na ten temat

#1 Share MrOcZnY

MrOcZnY

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 10 luty 2008 - 20:59

Claas vs. Challenger vs. CAT ???? Chciał bym otwożyć temat o markach Claas, Challenger oraz Caterpillar.

Proszę wypowiedzcie się na temat kombajnów oraz ciągników. Nigdzie nie znalazłem porównania tych maszyn, wszędzie są porównywane JD z Claas'em.
A z tego co wyczytałem to Maszyny CAT oraz Challenger mają lepszą wydajność.

Piszcie co wiecie na temat tych maszyn :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas vs. Challenger vs. CAT ???? Dzisiaj, 16:16
  •  

#2 Share ciagnikfan

ciagnikfan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów

Napisany 11 luty 2008 - 11:45

Claas vs. Challenger vs. CAT ???? Challenger to nie marka tylko model Claasa i Caterpillara.(ten potwór na gąsienicach)
...He just takes the tractor another round, And pulls the plow across the ground...

#3 Share MrOcZnY

MrOcZnY

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 11 luty 2008 - 12:14

Claas vs. Challenger vs. CAT ???? W takim razie czegoś nie czaje. Na zdjęciach widziałem ciągnik CAT i wiadomo podpis Challenger, Claas i podpis Challenger, i ciągnik sam napis Challenger. Więc coś mi nie gra z twojej wypowiedzi. Możesz to sprostować ???

#4 Share ciagnikfan

ciagnikfan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów

Napisany 11 luty 2008 - 12:39

Claas vs. Challenger vs. CAT ???? Jak możesz to daj link do tego zdjęcia bo teraz ja nie wiem o co chodzi. Jeszcze nie widziałem challengera jako oddzielnej marki.
...He just takes the tractor another round, And pulls the plow across the ground...

#5 Share pati

pati

Farmer modelarz

• Members
  • PipPipPip
  • 850 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, modelarstwo rolnicze, muzyka, straż pożarna, prawo jazdy i szkolenie kierowców.

Napisany 11 luty 2008 - 12:46

Claas vs. Challenger vs. CAT ???? J też tu czegoś nie czaję. I nie chcę nic mówić, ale zaraz tu wpadnie jakiś moderator i będzie buba. :rolleyes: , bo temat niesprecyzowany.

Więc CAT=Caterpillar=Challenger
Claas=Claas na gąsienicach= Challenger na zielono

To tak jak z Lexionami: CAT Lexion=Claas Lexion

A kombajny CAT Challenger to są podobne do MF Activa, Laverda i Fendt.

Challenger to nazwa/marka nowszych maszyn CATa po przejściu do koncernu AGCO.
Czy świeci słońce, czy leje deszcz, John Deere 7530 moja maszyną jest. :)
www.tractordata.com____www.konedata.net Ile koni, który rok, prędkości i pojemności.
Nie każda morda pasuje do Forda, nie każda menda pasuje do Fendta, nie każda ździra pasuje do John Deera. :-D
JOHN DEERE 7530 -----> my dream... super maszyna...

#6 Share MrOcZnY

MrOcZnY

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 11 luty 2008 - 12:52

Claas vs. Challenger vs. CAT ???? no teraz jest już sprostowanie. W końcu ktoś mądrze napisał. No dobra ale są porównania claasa do JD a czy można je porównywać do CATa ??? bo z tego co wyczytałem to kombajn challenger ma wydajności 100 hektaró na godzine, a claas chyba 60 jesli sie nie myle

???

#7 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 11 luty 2008 - 14:05

Claas vs. Challenger vs. CAT ???? Więc CAT = Caterpillar ale już nie równa się challenger. Kiedyś tak było. Teraz challenger to oddzielna marka.
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#8 Share krzysiek16m

krzysiek16m

Buntownik

• Members
  • PipPipPip
  • 587 postów

Napisany 11 luty 2008 - 14:55

Claas vs. Challenger vs. CAT ???? http://www.challenge...ngerpl/home.htm Challenger to już oddzielna marka, ale z silnikiem CAT

http://polska.cat.co...p;location=drop CAT to teraz wyłącznie maszyny budowlane.

#9 Share ciagnikfan

ciagnikfan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów

Napisany 11 luty 2008 - 15:02

Claas vs. Challenger vs. CAT ???? Rzeczywiście. Prasy nawet robią-fajna sprawa i są nowe modele kombajnów. Ja zawsze myślałem, że po prostu CAT zmienił design i dlatego nie mogłem odróżnić tych marek.

#10 Share MrOcZnY

MrOcZnY

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 11 luty 2008 - 17:13

Claas vs. Challenger vs. CAT ???? Czyli miałem rację że Challenger jest marką a nie modelem Caterpillara.
Apropos Challenger produkuje Ciągniki gąsienicowe, kołowe, kombajny, prasy, opryskiwacze samojezdne, terra gator.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share MarcinPL

MarcinPL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 376 postów

Napisany 11 luty 2008 - 18:22

Claas vs. Challenger vs. CAT ???? Claas to wiadomo catrobi kombajny ciągniki(znane też jako challenger) i maszyny różnego typu jak spra coupe itp.
challenger ma też swoje kombajny wyglądu laverda mf wkońcu to agco

#12 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 11 luty 2008 - 19:10

Claas vs. Challenger vs. CAT ???? no i byly juz wytlumaczone w miare, to marcin znowu zamieszal :rolleyes: , poczytaj poprzednie posty ;)
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#13 Share MrOcZnY

MrOcZnY

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 12 luty 2008 - 13:42

Claas vs. Challenger vs. CAT ???? A porównując maszyny to wiadomokombajn Claas lepszy niż JD. Kombajn CATa to prawie Claas. A kombajn Challengera ??? Jak co o nim powiecie ?

#14 Share MarcinPL

MarcinPL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 376 postów

Napisany 13 luty 2008 - 15:14

Claas vs. Challenger vs. CAT ???? To w stylu laverdy fendta mfa :rolleyes:

#15 Share MrOcZnY

MrOcZnY

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 15 luty 2008 - 12:14

Claas vs. Challenger vs. CAT ???? A mozecie mi rozjaśnić temat kombajnu claas i challenger ? prównując dwa największe modele jaki zbiornik na ziarno, największy heder jaki można zapiąć, ile ton na hektar. możecie jeszcze dozuć coś od siebie.

Wyczytałem że challenger bieże 100 hektarów w godzinę - prawda to ? w takim razie ile lexion 600

odp

#16 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 15 luty 2008 - 16:08

Claas vs. Challenger vs. CAT ????

Wyczytałem że challenger bieże 100 hektarów w godzinę - prawda to ? w takim razie ile lexion 600

odp

:) :) :) chyba 100 T\h, najwieksze kombajny moga tak pokazywac w chwilowym przeplywie masy ;)

A mozecie mi rozjaśnić temat kombajnu claas i challenger ? prównując dwa największe modele jaki zbiornik na ziarno, największy heder jaki można zapiąć, ile ton na hektar. możecie jeszcze dozuć coś od siebie.

popa tutaj moze cos znajdziesz, dopasuj tylko model challengera do MF

http://img138.images...kombajnysi5.jpg
takie zestawionko zrobilem, mozna przejzec, skontrolowac, a najlepiej dodac nowe porownania i nowe kombajny :)

w tym celu umieszczam plik .xls
http://www.sendspace.pl/file/U3RLqoQa/

mozna pokusic sie o podsumowanie

Dadajem linki a nie fotki !!!

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#17 Share MrOcZnY

MrOcZnY

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 15 luty 2008 - 16:41

Claas vs. Challenger vs. CAT ???? tak tam miało pisać 100T/h pomyłka w druku

no przeczytałem to troszkę wyjaśniło mi sytuację chociaż wolał bym dokładne dane lexiona 600i challengera CH 680.

Jeżeli by ktoś znalazł takie coś tylko dobrze by było jeszcze w tłumaczenie PL gdyż nie czaje niektórych słówek:) ale jak już to w ostateczności może być ang.

#18 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 15 luty 2008 - 17:14

Claas vs. Challenger vs. CAT ???? a to ci niewiele chyba wyjasnilo bo obydwa sa na rotorach, myslalem, ze ten challeger to ma byc odpowiednikiem cerei.

ze tak sie zapytam po co chcesz je porownywac?? ;) tak z ciekawosci?

#19 Share MrOcZnY

MrOcZnY

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 16 luty 2008 - 14:47

Claas vs. Challenger vs. CAT ???? interesujue mnie to ponieważ cllasa wszyscy porównują do JD a nigdy nie porównuje się tych marek do challengera.

A jeszcze jedno cllas ma największy heder 9m dobrze pamiętam ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share MrOcZnY

MrOcZnY

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 16 luty 2008 - 16:41

Claas vs. Challenger vs. CAT ???? Jeszcze mam jedno pytanie co do CLAAS'a. Czy widział ktoś Claas LEXION 780 Axxiall ???

http://www.farmphoto....aspx?mid=55901

Możecie mi coś o tym powiedzieć ???

Załączone miniaturki

• 50___780.jpg

Dodaj odpowiedź