Skocz do zawartości

Zdjęcie

nalewanie opon (bieżnikowanie)

85 odpowiedzi na ten temat

#21 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1343 postów

Napisany 20 luty 2009 - 21:37

nalewanie opon (bieżnikowanie) Jeżeli masz dużo ha i ciągnik sporo pracuje to nie zawracaj sobie d... jakimiś "nalewkami". To jest dla ludzi skąpych bo myślą że oszczędzą!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
nalewanie opon (bieżnikowanie) Dzisiaj, 06:24
  •  

#22 Share MaxiBaueR

MaxiBaueR

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 20 luty 2009 - 21:43

nalewanie opon (bieżnikowanie) Sosek tez się zastanawialiśmy nad takim rozwiązaniem. I również jestem ciekaw opinii na ten temat.

#23 Share sosek xu li

sosek xu li

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 329 postów

Napisany 20 luty 2009 - 21:49

nalewanie opon (bieżnikowanie) Mam troszkę ponad 85ha tak wiec traktor nie ma tak dużo roboty. Wydać 5000zł za głupią oponę to nie lada wyczyn w dzisiejszych czasach. :)

#24 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1343 postów

Napisany 20 luty 2009 - 21:52

nalewanie opon (bieżnikowanie) Jaka jest róznica w cenie?

#25 Share Rafal180

Rafal180

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1126 postów
  • Zainteresowania:Wolność słowa na AF!!!!

Napisany 20 luty 2009 - 21:55

nalewanie opon (bieżnikowanie) nie wydaje mi się ze ta "nalewki" są wytrzymałe :) jeśli masz mało roboty to można by zaryzykować :) Jaka cena takiego zestawu??
Więc dziewczyno powróć tu... ja tak proszę z całych sił Ooooooooooooooo
-------------------------------------------------------
Pozdrawiam wszystkich zakochanych i znawców tematu!!

#26 Share sosek xu li

sosek xu li

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 329 postów

Napisany 20 luty 2009 - 22:01

nalewanie opon (bieżnikowanie) Cen dokładnych jeszcze nie znam, jutro będę dzwonił do firmy która się tym zajmuje. Coś tam gdzieś wyczytałem że niby za 480-520 R38 gdzieś w granicach 1000zł pod warunkiem że zdajesz swoją oponę.

#27 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 20 luty 2009 - 22:10

nalewanie opon (bieżnikowanie) Za nowa 520 zapłacisz 2800 wiec nie wiem czy jest sens bawic sie w nalewki. Kiedys ojciec kupił do samochodu. Przejechał 40 km i sie odkleiło od opony,mało do rowu nie wjechał.Kupił nowe opony i powiedział ze nigdy wiecej zadnych nalewek. Kiedys w naszej wiosce kupowali nalewki do 60 bo tansze były ale tak sie scierały i pekały ze nikt juz tego nie kupuje. Jak kupisz nowe to bedziesz miał na 15 lat i bedziesz pewny ze nic sie złego nie stanie.

#28 Share Teddy

Teddy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Zainteresowania:Informatyka, głównie sieci i systemy(Unix, NT), muzyka

Napisany 20 luty 2009 - 22:12

nalewanie opon (bieżnikowanie) widziałem już takie koleś miał je w C360 po jakimś czasie normalnie to wszystko co było nadlewane się jakby poprostu odklejało i odchodziło od opony. ale nie wiem dokładnie ile wytrzymały zanim zaczeły odchodzić.

#29 Share zetor10045

zetor10045

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 754 postów

Napisany 20 luty 2009 - 22:23

nalewanie opon (bieżnikowanie) Ja tez raczej bym nie polecał mam w przyczepie tako oponę i właśnie ta nalewka się odrywa ale to może tylko wina tej firmy co nalewała tą oponę.

#30 Share sosek xu li

sosek xu li

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 329 postów

Napisany 20 luty 2009 - 22:40

nalewanie opon (bieżnikowanie) Słuchajcie, nie mylcie kogoś kto robi opony przypominające nalewki (bo takich osobiście znam) z Autoryzowaną firmą która się w tym specjalizuje. Szczewko możesz mi podać jakieś namiary na oponę 520 R38 za 2800zł. Ciekawe ile by ta opona wytrzymała. :) Pewnie jakaś radziecka.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share toniekmf255

toniekmf255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 634 postów

Napisany 20 luty 2009 - 23:04

nalewanie opon (bieżnikowanie) Sosek bieżnikowanie opon to wycinanie-pogłębianie bieżnika a nie nalewanie :)
Mój avatar-mój ulubiony pies którego już ze mną nie ma :(

Są ludzie, którzy nie popełniają błędów. To ci, za których myślą inni.

#32 Share sosek xu li

sosek xu li

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 329 postów

Napisany 20 luty 2009 - 23:33

nalewanie opon (bieżnikowanie) Bieżnikowaniem może być nacinanie jak i nalewanie bieżnika. :) :)

#33 Share chłop z mazur

chłop z mazur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów

Napisany 21 luty 2009 - 09:42

nalewanie opon (bieżnikowanie) Barum 520/70 R 38 kosztuje netto ok 2500 zł
Agatka (dla przyjaciół Bajbusek) Taka maleńka istota, a nadaje życiu zupełnie nowy wymiar :D

Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

#34 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 21 luty 2009 - 10:22

nalewanie opon (bieżnikowanie) Komplet nalewek kupiliśmy do 355 na tył. Jedna po półtora roku pękła. Płótno jej sie rozdarło. Druga chodzi już 4 lata i nic jej nie jest.

Kolejne nalewki jakie przerabialiśmy były to przednie opony do 914. Po 2 latach bieżnik spękał tak jak by chciał zacząć odpadać. Co sie działo dalej z tymi oponami nie wiem bo sprzedaliśmy ciągnik. Ale nie wyglądało to ciekawie...

Dodam ze nalewki były niemiecki...

#35 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 21 luty 2009 - 10:40

nalewanie opon (bieżnikowanie) połączyłem wam tematy, następnym razem wcisnijcie szukaj (sosek zalozyl nowy temat), a mowie o zbiorowej odpowiedzialbosci bo razem go rozkreciliscie <_<
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#36 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6496 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 15 marzec 2009 - 18:07

Jeżeli masz dużo ha i ciągnik sporo pracuje to nie zawracaj sobie d... jakimiś "nalewkami". To jest dla ludzi skąpych bo myślą że oszczędzą!!!

tia i co jeszcze ;)
Mamy taką starsza przyczepkę D46 - jest tam jedna nalewka - ja mam 28 lat i odkąd pamiętam to nigdy nie zmienialiśmy w niej opon. Zgaduję więc że ta nalewka ma minimum 15 lat i jeździ a przyczepa nie stoi tylko się jej używa (5,2tony pszenicy spokojnie wchodzi).

A tak poważnie to zastanawiam się nad nalewkami/bieżnikowanymi co C330M.
400 PLN za sztukę. 2 sztuki z transportem wyjdą mnie 1000PLN z fakturą vat i 12 miesięczną gwarancją. Starych opon nie musze zdawać.
Poza tym znajomy chce jeszcze 2 sztuki do T25 i też mysli o nalewkach a jakbyśmy wzięli 4 sztuki to wyszłyby nas po max 450PLN sztuka z transportem.
Pytanie czy warto i czy jakość tych teraz nalewanych/bieżnikowanych jest taka sama jak 20 lat temu.
Ciapek odkąd ma towarzysza w formie Z10145 nie pracuje już tak intensywnie ;)
ale do oprysków i rozsiewacza i siewnika przydałyby sie nowe opony.
Myślałem o nowych ale to minimum 700PLN za coś o czym nigdy nie słyszałem (siakaś dziwna marka).
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#37 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 15 marzec 2009 - 18:40

Słuchajcie, nie mylcie kogoś kto robi opony przypominające nalewki (bo takich osobiście znam) z Autoryzowaną firmą która się w tym specjalizuje. Szczewko możesz mi podać jakieś namiary na oponę 520 R38 za 2800zł. Ciekawe ile by ta opona wytrzymała. ;) Pewnie jakaś radziecka.

Dawno nie zagladałem do tego tematu i widze ze kolega nie wierzy ze za 2800 kupie 520/70r38. W necie znalazłem oferte Baruma za 2822 zl. W agromie w Koszalinie za 2800 za sztuke sprzedaja mi taka sama Kormoran AN-25 nawet mi ja załozą zebym tylko kupił bo opon maja kupe a ludzie nie biora. Nigdy na radziecki tureckie ani inne opony nie patrzałem gdyz mam pełne zaufanie do Kormorana i nie wiem czy jest sens przepłacac 2xwiecej za markowa opone. W JD z przodu mam załozone 380/70/28 i sprawuja sie wrecz znakomicie,nie obklejaja sie błotem i ladnie amortyzuja nierownosci.

#38 Share maverick1803

maverick1803

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Lokalizacja:Wielkopolska-->powiat Jarociński-->moja miejscowość wieś Kadziak

Napisany 19 marzec 2009 - 21:54

nalewanie opon (bieżnikowanie) ja uważam że to szajs,może nadają sie jeśli pracowałbyś cały czas w polu ale jeśli chodzi o transport to uważam że to by to nie przeszło....a tak w ogóle to uważam że jeśli ktoś ma JD Fendta czy jakikolwiek inny traktor zagranicznej produkcji to jeśli stać go było na nowy traktor to i na nowe opony powinien mieć kase

#39 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1785 postów

Napisany 19 marzec 2009 - 22:08

nalewanie opon (bieżnikowanie) Ale to czy opona się ściera czy nie, nie zależy od tego czy to nalewka tylko od twardości gumy i powierzchni styku w danym momencie.
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 19 marzec 2009 - 22:32

nalewanie opon (bieżnikowanie) ja mam nalweki już 10 lat, co do jakości to sprawa do dyskusji, fakt dałem włwsne do nalania i mi je oddali po 2 miesiącach, są twardsze, nie są jeszcze ztarte ale już karby odłażą, szybko się ziemią zalepiają przez co spada uciag, za blisko są siebie karby.