mariusz789

nalewanie opon (bieżnikowanie)

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
xsysiek    4
Napisano (edytowany)

Jak zakupiliśmy przyczepę metal-techu TS18000 to okazało się, że opony były bieżnikowane. Rezultat? 3 opony pękły podczas transportu w przeciągu 2 lat od zakupu (a daleko jeździmy). To samo się dotyczy przyczep DB12000. Tymczasem używane opony do HL8011 nigdy jeszcze nie pękły. Odradzam nadlewki, zwłaszcza jak ktoś ma spory rozłóg gospodarstwa - inaczej to tylko na własną odpowiedzialność. Nowe przyczepy będą już z nowymi oponami.

Edytowano przez xsysiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tanco96    10

a wie ktoś może gdzie takie opony w okolicach Skierniewic lub Sochaczewa nadlewają ?


Autor niniejszych postów, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich treść,a co za tym idzie w przyszłości nie mogą być one wykorzystywane przeciwko niemu...udzielanych wskazówek proszę nie traktować jako WYROCZNI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

nadlewek a nie nalewek to nie klub AA :lol:

Do przyczep się nie powinno zakładać bo pracują pod duzym obciążeniem. A do ciągnika można dać co dużo nim się robi zeby zedrzeć w 3-4 lata. Bo jak mało się robi ciągnikiem to po 5-6 latach sam Ci odejdzie ze starości. Mam w aucie na próbę i z ciekawości założone letnie nadlewki ale juz ost raz bo są za ciężkie i auto innaczej się zachowuje. Mógłbym jedynie zaryzykować zimowe nadlewki bo prędkości się nie osiąga zbyt duzych a i bieżnik <6mm się sprawdzi lepiej od używek co mają nie więcej jak 4mm :P

To tylko alternatywa dla tych co na dzień dzisiejszy nie mają na tyle żeby dać 1000zł dla samochodu osobowego po kilka kilkanaście tysięcy dla ciągnika rolniczego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jamakazi    0

mam przy ferdku jedną oponę już spróchniałą.

bieżnika jest jeszcze z 50% i nie wiem co z tym zrobić bo zaczęła mi pękać na środku przy protektorze.

co byście i poradzili?

na pieniądzach nie śpię więc wywalić kasę na nowe wcale mi nie jest łatwo.

ciągnik nie pracuje okropnie ciężko

trochę z pługiem, talerzówką, bronami, przy sianie i po muto raz w miesiącu 5km w jedną stronę.

zaznaczam iż czasem nim "driftuję" tzn. w zakręty z poślizgiem wchodzę (pewnie dlatego zaczęła pękać) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakubxpl    0

Ja również przyłącze się do tematu z nalewkami jest tak że na pewno jest to dobre rozwiązanie jeśli opona baza jest w dobrym stanie , ludzie któzy to robią nie robiatego na sztukę a co do materiałów to się nie wypowiem, natomiast jest to jak najbardziej powszechne zjawisko jeśli chodzi o opony do ciężarówek chyba us jest to dość popularne ale faktycznie robią to porządnie i ciekawostka taka opona nalewana dobrze wykonana kosztuje 70 może 80% nowej więc nie tanio i tak jeżeli masz auto gdzie kapcie zmieniasz raz albo dwa razy w roku to się opłaci a jak w ciągniku się zmienia raz na 5-10 lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrejus    158

Odgrzeje kotleta :)

Gdzie można dac opony do bieznikowania? Jakaś firma która zrobi to w miare dobrze?


Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrejus    158

Nikt nie wie?

Czy jest tylko jedna firma w Polsce która bieżnikuje?


Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Dużo jest, popytaj u okolicznych sprzedawców opon. Bo ja dwie firmy znam ale to w okolicach Poznania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrejus    158

Duzo tomoże jest ale nie tych co robią opony rolnicze. A w Poznaniu to kto robi?


Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

jesli chcesz zalozyc je do reni to nie rob tego

nalewki beda twarde, zwiekszy sie poslizg no i spalanie,

a po kilku latach i tak zacznie odchodzic ta nalana guma,


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrejus    158

 

No niestety mylisz sie bo oni robią tylko małe oponki. Takiej 420/85 R28 nie robią bo mają za małą maszynę.

Edytowano przez andrejus

Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Mozliwe, nic u nich nie robiłem więc się mogłem pomylić, ja wole kupić nową oponę niż się bawić w nalewki do ciągnika. Ogólnie to robią mi w Śremie w ATB, ale to ciężarowe tylko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek144    0

W samochodzie mam zimówki bieżnikowane, mają 5 lat zimą robię na nich ok 12 tys km i nie zauważyłem jakichś niepokojących objawów. Bieżnik powoli się kończy ale i tak jestem zaskoczony że tyle wytrzymały. W przyczepie rolniczej mam 4 nalewki wykonane w starej technologii (boki nalewane do połowy)i na każdej boki się falują a bieżnik odkleja. Teraz muszę kupić opony do ursusa 3512 i skłaniam się ku nowym chociaż cena odstrasza... Opona 12.4 R32 kosztuje ponad 1500zł a nalewki widziałem po 600zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrejus    158

Gdzie kupiłeś nalewki? Jaka cena?


Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Jeździłem ciężarówkami na nalewkach i wiem że nigdy bym takiej opony nie kupił do ciągnika,to tylko pozorna oszczędność,

już lepiej używkę.Ale to tylko moje zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soltys85    83

Panowie maci może jakies namiary na bieznikowane opony najlepeij w wojewodztwie mazowieckim? Albo jakies dobre uzywane? Dzwonie juz cala zime i calyczas to samo ''za tydzien'', ,, za miesiac'' a wisna zapasem :D Chodzi mi o rozmiar 12.4- 24.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Kiedyś na targach ze sprzętem budowlanym natknąłem się na firmę która wypełniała opony koparko-ładowarek kauczukiem koła po tym zabiegu stawały się nie przebijalne (czy jakoś tak)

A teraz za nic nie mogę znaleźć kontaktu do tej bądź podobnej firmy, może ktoś z Was natknął się na coś takiego?

Edytowano przez janusz20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mgr_inz    0

witam,

potrzebuję oponki o rozmiarze 15,5/80 - r24 alternatywą dla tego rozmiaru jest 400/80 - r24... Ma ktoś może namiar na jakąś firmę co bieżnikuje opony o tym rozmiarze. A może ma ktoś takie w dobrej cenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel182    0

Witam,mam massey fergusona 3070 i są na nim założone na przodzie opony mitas 420 70 28 90%,a na tyle goodyear 600 650 38 zostało ich 20%,myśle ,że na tyle to powinny być jakieś np.520 70 38.rozgadałem się troszke za oponami tego rodzaju ale nie są tanie,a mianowicie ceny zaczynają się od 3.500 zł,a czy są dostępne może takie opony bieżnikowane w tym rozmiarze,bo myśle że byłyby tańsze.A jak nowe to jakiej firmy w miare dobre opony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Soczi87
      Witam Wszystkich. 
      Zamierzam kupić nowe opony do przyczepy jednoosiowej o ładowności 5t i zastanawiam się nad Indyjskimi oponami marki Vk-tyre. Czy ktoś z Was miał  do czynienia z tą marką. Szukam opinii. Dziękuję. 
    • Przez lukasz067
      Witam muszę wymienić opony przednie niestety  na nowe bo uzywki w chorych cenach i jak to będzie się miało do napędu 4x4   gdzie też bieżnik już powoli się kończy nie bedzie problemu ze zużyciem i synchronizacją, mierząc starą a wymiary nowej to ponad 5cm różnicy na średnicy 
    • Przez GRZES1545
      Witajcie
      Zastanawiam się nad oponami do auta o rozmiarze 205 /50/ r17
      Co powiecie o wielosezonowych oponach...jakiej firmy polecicie?
      @bratrolnika Darku Ty chyba masz doświadczenie co powiesz o oponach Continental?
       

    • Przez Mlody311
      Witam, muszę wymienić opony w ładowarce mam teraz założone 500/70r24, myślałem nad zmiana rozmiaru na 460/70r24 tylko że mają one mniejsza nośność o ok 600kg na oponę niż te 500-ki, ładowarka wożę max 2,5t. Co byście doradzili zostawić 500 czy zmienić na 460? Różnica w cenie ponad 3tys zł na 4szt
       
    • Przez M-A-T-E-U-S-Z
      Witam. Mam w niedalekim czasie zamiar kupić nowe opony diagonalne na tył 14.9-28 do c360 . Chciałbym sie doradzić poniewaz na rynku jest sporo marek jak i opini . Kryteria jakie mnie interesują to przykładowo czy opony nie pękaja po 8 czy 10 latach użydkowania , czy nowe opony trzymaja wymiary jak szerokość opony wysokość profilu i wysokość bieżnika , czy opony sie szybko nie zużywają . Słyszałem ,że Kabat nie trzyma wymiaru natomiast BKT produkuję na pierwszy montaz ale wiadomo radialki a diagonalne nie wiaadomo jak z jakością .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj