Skocz do zawartości

Zdjęcie

John Deere 6100 - 6400

495 odpowiedzi na ten temat

#321 Share arkadian12

arkadian12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 20 wrzesień 2012 - 08:34

John Deere 6100 - 6400 Panwie
Interesuje mnie JD6400, jest dostępny ten model w fimie, która sprowadza sprzęt. Maszyna jest z niemiec, ma przepracowane 11000mth, pneumatyke, skrzynia mechaniczna z półbiegami trzy grupy, EHR , bez klimy, z możliwością zakupu z ładowaczem lub bez, ciągnik z 95r. Mnie interesuje maszyna bez ładowacza, sprzedawca wrazie czego zdemontuje ładowacz. Do tej pory jeżdździłem MF255, i moja wiedza na tego typu sprzęt jest średnia tyle co czytam forum i rozmawiam z ludźmi. Bynajmniej czy ten ciągnik jest wart zainteresowania, taki przebieg niby duży, ale chcyba nie jest za duży, wszystko sprawne, czy przód może być mocno zużyty, pompa olejowa od ładowacza jak dużo pracował. Może dacie jakieś sugestie jak jego sprawdzić i czy cena ok 60 000 jest rozsądna za sam ciągnik.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere 6100 - 6400 Dzisiaj, 09:06
  •  

#322 Share bartek45

bartek45

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 20 wrzesień 2012 - 09:18

John Deere 6100 - 6400 Jeśli będziesz wymieniał oleje i filtry na czas i będziesz go szanował to będzie służył jeszcze Twoim dzieciom. Cena 60 tysia jest dla mnie bardzo rozsądna, jeśli mówisz że jest wart zainteresowania. Mam takiego i bardzo polecam. Tylko lać (ale nie trzeba dużo) i jeździć!

#323 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6749 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 20 wrzesień 2012 - 09:37

John Deere 6100 - 6400 Sąsiad ma 6400 i jest z niego bardzo zadowolony. Cenę porównaj sobie z allegro. Mi też się wydaje że jest rozsądna.

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#324 Share erciak

erciak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Zainteresowania:ogólne

Napisany 24 wrzesień 2012 - 08:29

John Deere 6100 - 6400 Jak będziesz go oglądał wejdz pod spód ciągnika dokładnie obejrzyj skrzynię biegów, zobacz czy nie ma wycieków. Sprawdz dokładnie jak działają kontrolki od ciśnienia w skrzyni, jeśli wszystko z tym jest w porządku. Bez konkretnego mechanika nic więcej nie sprawdzisz. Kwestia szczęścia jak uda się kupić, czy będziesz ciągnik chwalił "po wszystkich odpustach", czy będziesz na niego klął.

#325 Share paweljrfarmer

paweljrfarmer

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 30 wrzesień 2012 - 21:55

John Deere 6100 - 6400 Dla zainteresowanych pompką paliwa w zbiorniku- wyjaśniło się po wizycie elektromechanika, u mnie działa razem z rozrusznikiem; skrzynia mechaniczna

#326 Share Marek2140

Marek2140

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 15 listopad 2012 - 17:11

John Deere 6100 - 6400 proszę niech odpowiadają ci co posiadają john deere 6300,6400 czy 6410 jak wam się sprawują jakie problemy były i czy części są drogie i jak wam się sprawują dzięki za odpowiedż.

#327 Share langedorf

langedorf

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 23 listopad 2012 - 18:19

John Deere 6100 - 6400 sprawują się dobrze choć nie obyło się bez problemów, mój jest z turem i można by powiedzieć ze często pracije jako sprzęt budowlany (ładowanie ziemi, piachu, korytowanie) przez co jest też katowany. Przebieg to 9000h ale nie wiem czy jest oryginalny rocznik 97 skrzynia PQ 24/24
Lista usterek których mój traktor się dorobił.
uszkodzenie przekładni planetarnej w przedim kole, koszt naprawy to 2500 zł ( na oryginalnych częściach było by 7500netto) ale gdyby nie korytował ani nie ładował zbitej ziemi to by nic się nie stało
uszkodzenie chłodnicy , koszt nowej to 2500zł netto oryginalna
dwa razy padł pasek wraz z napinaczem koszt kompletu to około 800zł ale nie pamiętam czy brutto czy netto
rolki napinjęce paska
siłowniczek do utrzymania kierownicy 600zł brutto
pompa wody regeneracja około 400zł
padł alternator regeneracja około 400zł
tylne zamiona TUZ szaleją, są to problemy z EHR prawdopodobnie jakiś czujnik ale nawet serwis z udanina nie dał rady naprawić
dwa razy pękłą poduszka od amortyzacji siedzenia koszt nowej to około 500zł netto ale pasują od jakieś ciężarówki i koszt wyniósł 100zł
raz pękłą szyba przednia ale to przez tura koszt 1000zł
padły dmuchawy od nagrzewnicy i są do wymiany jedna na allego kosztuje chyba 700zł
kilka przewodów ciśnieniowych zaczeło przeciekać ale byłu dorabiane więc koszt to połowa tego co w oryginale
przrekaźnik od odpalania przy rozryszniku kosztu nie pamiętam
przetarte przewody od klimy ale tak już było jak kupiłem koszt wraz z nabiciem 500zł
Wiecej usterek nie pamiętam jak sobie przypomne to dopisze, większość cen jest przybliżona.
pozdro

#328 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 23 listopad 2012 - 18:48

John Deere 6100 - 6400 Bo taki serwis jest w Udaninie. Kuzynowi na gwarancji też nie mogli dojść to zmieniali aż trafili.
Na ile godzin twoich tyle usterek?

#329 Share langedorf

langedorf

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 11 grudzień 2012 - 22:01

John Deere 6100 - 6400 9 tys ma teraz a jak go kupiłem to miał 4,8 tys

Edytowany przez langedorf, 11 grudzień 2012 - 22:04.

#330 Share langedorf

langedorf

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 21 grudzień 2012 - 20:03

John Deere 6100 - 6400

po przekręceniu stacyjki przesuń rewers do przodu-wtedy powinna działać jak nie pompka do wymiany

wytłumacz dokładniej bo cośmi sie wydaje że rewers nie ma nic wspólnego z pompką paliwa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#331 Share robotyziemne

robotyziemne

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 23 grudzień 2012 - 19:42

John Deere 6100 - 6400 Mi też się wydaje, że rewers nie ma nic wspólnego. Przecież jest blokada żeby nie odpalać na załączonym rewersie. Producent na pewno nie myślał tak, że przed odpaleniem włączasz rewers żeby napompować paliwa a później wyłączyć rewers żeby odpalić. Pompka powinna pompować zaraz po przekręceniu kluczyka i nie ma bata.

#332 Share Sza

Sza

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 24 grudzień 2012 - 22:03

John Deere 6100 - 6400 @a1980 ma rację, rewers ustawiony na kierunek jazdy do przodu oraz przekręcenie i przytrzymanie kluczyka w stacyjce uruchamia pompkę paliwa. Przekręcenie kluczyka na położeniu rewersu N uruchamia silnik ;)

#333 Share robotyziemne

robotyziemne

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 27 grudzień 2012 - 19:10

John Deere 6100 - 6400 No to powiem wam, że jest to popier... jak paczka gwoździ :lol:

#334 Share TP1986

TP1986

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 24 styczeń 2013 - 13:55

John Deere 6100 - 6400 Witam i proszę wszystkich użytkowników serii 6400,6300 o pomoc...
Przymierzam się do kupna ciągnika tej serii, ale zbyt wiele niż przeciętny kowalski o nich nie wiem.
Proszę o porady, bądź namiar na osoby (mechaników,serwisantów), które mogły by mi pomóc.
Dodam że jestem z kujawsko-pomorskiego.
Z góry dziękuję i czekam.

#335 Share deere2140

deere2140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 24 styczeń 2013 - 14:32

John Deere 6100 - 6400 Tylko nie kupuj "SE", jest to bardzo okrojona wersja ..
Moja potęga : John Deere 2140 i Zetor 7211
John Deere...Niezawodność jest naszą Siłą
Nothing Runs Like a Deere and Zetor ^^

#336 Share szymonek5320

szymonek5320

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 405 postów

Napisany 24 styczeń 2013 - 15:42

John Deere 6100 - 6400 ja miałem w planach kupić JD 6400 ale nie wyszło i kupiłem MF 6140.
siedziałem parę razy w JD i jak dla mnie ciasna kabina. i z tym się różni od MF że rewers jest bez sprzęgła, no i jest na RAMIE.

ciągniki moim zdaniem super.

#337 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 24 styczeń 2013 - 15:46

John Deere 6100 - 6400 Ty też jesteś okrojony, jeszcze mu napisz że jest z gorszych podzespołów albo z brakowanych częsci jakością nie odbiegających od odpadowej marchwi są składane. Widziałes kiedyś doposażonego SE ? bo ja tak choc sam nie mam tak dobrze doposażonego to widziałem i by Ci kopara opadła. Każdy model był inaczej konfigurowany i to że ma napisane słynne anielskie Power Quad lub Premium nic jeszcze nie oznacza. Takich tematów jest tu mnóstwo i wystarczy posuzkać a nie zakładać nowy a jak już bardzo chcesz wiedzieć to kupić jeszcze dobry ciagnik tej serii z przebiegiem poniżej 7 tys. mth graniczy z cudem. Większość co do nas przyjeżdż ma pocofane liczniki z liczby dwucyfrowej. Dlaczego tak jest ? bo ta seria jest bardzo twarda i nikt na zachodzie ich nie sprzedaje tylko trzepie do końca aż zaczynają się pojedyncze awarie. Fakt czasem zdarza się egzemplarz dobry ale to jest jak obecnie jak szukanie dziewicy na polibudzie. Ja szukałem ponad 1,5 roku jeździłem po handlarzach pożal się Boże i same strucle albo każdy 6 tys. mth w co średnio wykwalifikowana małpa się zorientuje że ma przelicznik razy 2 co do tego stanu rzeczy. Takiego ciagnika się nie prześwietli ale jakbyć pojechał do serwisu i zagadał z chłopakami na lewo albo oficjalnie przez firmę koszt 1000 zł przegląd od stóp do głów (trwa kilka godzin). Bo samemu to zbyt poważna rzecz żeby kupić np. wystarczy że nie będzie ciśnienia na silniku lub skryzni biegów i koszt naprawy robi sie dla przeciętnego 10 hekatrowego agronoma bezcenny. Sam remont pompy paliwowej np. uszczelnienie,wymiana głowiczki to koszt z robotą 4 koła. Ja Cie nei straszę tylko poprostu jak już coś upatrzysz i będziesz chciał kupić pod wpływem emocji to lepiej 2 razy się zastanów i znjadź osobę która albo naprawia jd i dobrze się na nich zna lub serwisanta lub sobie odpuść.
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#338 Share sebarr

sebarr

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 24 styczeń 2013 - 15:58

John Deere 6100 - 6400 Jeśli chcesz namiar na mechanika który zna się na JD to pisz na PW. Mam znajomego co robi takie usługi. Gdy kupowałem swojego to go zabrałem na oględziny i wtopy nie zaliczyłem.
Co do oględzin to zawsze może coś wyjść czego nikt nie przewidzi, ale najlepiej zabrać ze sobą mechanika co pomierzy ciśnienia-tego sam bez wiedzy i sprzęty nie zrobisz. Jeśli kupujesz od handlarza to on sam może nie wiedzieć co sprzedaje więc na szczerość z jego strony bym nie liczył-on jak zna prawdę to i tak ci jej nie zdradzi. Jeśli będziesz kupował od rolnika i poprosisz o odpalenie i przejechanie się, a on zaraz po odpaleniu zimnego silnika pełen gaz i rura do przodu to też sobie podaruj. Jak ktoś tak traktuje sprzęt z turbiną nie może być zdrowy psychicznie i ten ciągnik zapewne będzie kapryśny. Tak samo jak zobaczysz kable na druty powiązane itp prowizorki, to też omijaj bo jak oszczędza na pierdołach po 5zł to na dobrym oleju (FUCHS) też pewnie oszczędzał.
Podczas jazdy jak wciśniesz hamulec do oporu to taki dość przeraźliwy hałas się rozlega- ale tak ma być i tym się nie przejmuj.

Co do samego ciągnika to jeśli ci się nie spieszy, to za 2-3tyg wyjaśni się czy będę sprzedawał swojego 6300 więc może byśmy się dogadali. Mój jakiś piękny, picowany nie jest- odrdzewiam co trzeba i zabezpieczam antykorozyjnie ale mechanicznie jest w super stanie. Silnik od zmiany do zmiany oleju nie ma dolewane ani grama oleju. Skrzynia najlepsza jaka dostępna -PowerQuad- najtrwalsza a w przypadku awarii stosunkowo prosta w naprawach i najtańsze klamoty. Ja mam go kilka lat i robię 500mth/r i dotychczas były wymieniane uszczelka pod pompą wody, rolka i napinacz paska, i 2x uszczelniacz w jednym z siłowników. Do tego doszło nabicie klimy w zeszłym roku. Ogólnie jestem mega zadowolony z ciągnika.
Jeśli dotrą fundusze to będę chciał sprzedać lub zamienić na 7700 lub 7800.

#339 Share Quercus78

Quercus78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 210 postów

Napisany 24 styczeń 2013 - 18:11

John Deere 6100 - 6400 sebbar a skąd jesteś? Ja szukam właśnie takiego ciągnika. Odezwij sie michal.bora@interia.pl
Zetor Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#340 Share deere2140

deere2140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 24 styczeń 2013 - 20:11

John Deere 6100 - 6400 @atomik
Spokojnie , tylko napisałem co słyszałem o tej wersji .
Moja potęga : John Deere 2140 i Zetor 7211
John Deere...Niezawodność jest naszą Siłą
Nothing Runs Like a Deere and Zetor ^^