Skocz do zawartości

Zdjęcie

John Deere 6100 - 6400

501 odpowiedzi na ten temat

#281 Share Damian87

Damian87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 26 luty 2011 - 14:11

John Deere 6100 - 6400 dziś jakoś odruchowo gdy wlączyłem wałek przestawiłem tym dzyndzlem, żeby mi pokazał komputer obroty wałka i po jednym wciśnięciu pokazało się coś co ciężko bliżej zidentyfikować a następnie pokazały się obroty wałka. No i wszystko inne też działa. Nie świeci się d1A. A wcześniej, jak to sie pokazywało to jak przełączałem to się jakiś kody pokazywały. Wychodzi na to, że coś z wałkiem chyba bylo...
John Deere 6300

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere 6100 - 6400 Dzisiaj, 06:09
  •  

#282 Share agronomek

agronomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza,, siatkowka,,

Napisany 05 marzec 2011 - 11:45

John Deere 6100 - 6400 Witam koledzy, mam prosbe,chciałbym uslyszec jakies opinie o firmie "Firma Handlowo Usługowa MASZROL
ul.Racławicka 90 32-200 Miechów" chcialem kupic od nich jelonka 6400 ale przed ta decyzja wole sie cos o nich dowiedziec , jesli ktos mial stycznosc lub cos slyszal o tej firmie prosilbym o widomosci :) z gory dzieki ,i sorki ze tak odchodze od tematu ale nieznalazlem zadnego takiego tematu ktory by pasowal;/

#283 Share tomaszpa

tomaszpa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 18 marzec 2011 - 23:12

John Deere 6100 - 6400 u mnie pokazuje d1A a po przełączeniu wskazań HCU , co to jest ,może mi ktoś pomoże

#284 Share Damian87

Damian87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 19 marzec 2011 - 23:06

John Deere 6100 - 6400 hehe... u mnie radość tez byla przedwczesna. Po każdym odpaleniu dalej też pokazuje d1A i nie zawsze ginie po wlączeniu wałka. Jak przełącze to też pokazuje HCU a potem jakies numerki - pewnie kody błędów.
A jeśli mogę wiedzieć to co spowodowało się zaświecenie tego komunikatu u Ciebie? Bo ja nie mam pojęcia po jakiej czynności i czy był jakiś powód, że swieci się to u mnie
John Deere 6300

#285 Share katator

katator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 896 postów

Napisany 20 marzec 2011 - 06:00

John Deere 6100 - 6400 DIA na wyświetlaczu oznacza tryb diagnostyki. Nie wiem dokładnie jak jest w tych starszych seriach JD, ale pewnie podobnie. Do DIA wchodzisz jak przytrzymasz dłużej ten przełącznik wyboru trybu wyświetlania wyświetlacza. Pospisuj sobie wszystkie kody błędów a potem usuń te kody. Jak to zrobić masz opisane w DTR ciągnika.

#286 Share tomaszpa

tomaszpa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 20 marzec 2011 - 16:49

John Deere 6100 - 6400 ja mam 6100 chyba z 1993 r w wersji premium też nie wiem w którym momencie,,, ogólnie mam problem z zapalaniem , nie grzeje podgrzewacz powietrza stąd ciężko zapala, i chyba musze wymienić przekażnik od rozrusznika bo po włączeniu startu nie zawsze załącza rozrusznik ,nie wiem czy to może być zużyty akumulator? ponadto nie wiem gdzie jest przekażnik który zasila ten podgrzewacz a nie chce rozcinac osłon od przewodów żeby prześledzić trase kabla ,znajomy mówi że jd ciężko palą ,niestety nie mam żadnej instrukcji ani tym bardziej DTR , pisałem na necie że szukam schematu elektryki ale na razie nie ma odzewu ,

#287 Share Damian87

Damian87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 20 marzec 2011 - 17:32

John Deere 6100 - 6400 katator - tyle, że jest to tryb diagnostyki to właśnie wiemy. Problemem jest z niego wyjść/wyłączyć/usunąć ten komunikat. A zapewne wiekszość z nas nie ma manuali i DTR cokolwiek to jest ;)

tomaszpa - przekaźnik do świecy w kolektorze jest pod kabina, po prawej stronie, pod schodkiem. Jak się schylisz powinna tam być taka czarna pusza (nawet 2). Pod pierwsza od właśnie schodka jest przykrecony przewód + idący prosto od rozrusznika. Następnie jak to rozkręcisz poprzez metalową tuleje idzie do bezpiecznika i przekaźnika który załącza stacyjka. Ja swego czasu mialem problem z tą świecą i się okazało, ze właśnie ta tuleja mi nie przekazywała prądu i nie zawsze mi grzała się świeca.
Co do cieżkiego palenia jest tutaj pare tematów - winna może być pompa wtryskowa (niestety mi regeneracja nie pomogła). Swoją droga ja ostatnio sprawdziłem cisnienie i wynosi odpowiednio 27, 25, 18, 18 więc mi się przyda remont ale to już inny temat ;)
John Deere 6300

#288 Share tomaszpa

tomaszpa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 20 marzec 2011 - 21:24

John Deere 6100 - 6400 DTR dokumentacja techniczno-ruchowa , ogólna nazwa zbioru instrukcji obsługi, konserwacji maszyn lub urzadzen
Damian87- czytałem twoje posty , ciekawe .To sa fakty że trudno o dobrego mechanika , wielu okresla usterkę bez analizy ,,moze trafię,, jak nie to to moze tamto ,a klient płaci .
co do zapalania: to czasem po przekreceniu kluczyka w ogóle nie działa rozrusznik , jak sądze obwód przebiega -stacyjka ,bezpiecznik , włacznik od rewersu (bo musi byc na neutral), przekaznik , elektromagnes rozrusznika , podejrzewam elektromagnes jutro sprawdze ,mam troche słaby aku nie chce na razie kupowac nowego dopoki nie bede pewny jaka jest przyczyna tej usterki .po zapaleniu silnik pracuje b. dobrze równo bez widocznego dymu ma normalne obroty .
Co do swiecy to tak zrozumialem ze od+ przez tulejke jest podłaczony przewod do zasilania obwodu tej swiecy
dzieki za wskazowki

#289 Share grzegorzr

grzegorzr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 29 marzec 2011 - 19:33

John Deere 6100 - 6400

A jaki masz filtry? Mam zamiar zamienić na polski. Co sądziecie o tych filtrach które mam i o polskich? Ja narazie mam filt firmy Fleetguard, Sory nie mogę inka wkleić ale wpiszecie na allegro i wskoczy;)

A po ile kupujesz te filtry bo hydrauliczne i powietrzne to bym jeszcze zrozumiał (cena).
Natomiast paliwowe i olejowe to widziałem zamienniki dużo droższe od oryginału więc po co przepłacać.
Wykończenie oryginału nie jest równe zamiennikowi chyba że naprawdę dobrych firm (a tu cena już jest porównywalna).
Powietrzne widziałem że John Deere bierze Mannowskie więc poco JD.
Olej możesz zalać jaki chcesz jednak co potem? Fuchs, JD nie jest na tyle drogi aby zaoszczędzić parę złotych a za parę lat mieć silnik lub pompy do regeneracji. Wybór należy do ciebie.
sklepagroserwis.pl

#290 Share Lee001

Lee001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 22 kwiecień 2011 - 13:45

John Deere 6100 - 6400 Witam Panowie, przymierzam się do kupna JD 6300 mam na oku jednego z 1996 r. 5600mth facet ceni za niego 52tyś. Czy ta cena nie wygląda nieco podejrzanie? A jak w ogóle ze spalaniem w tych ciągnikach. Najwięcej będzie pracował w prasie. Zastanawiam się jeszcze nad Case 5120 lub Case CS 94 co waszym zdaniem będzie lepsze?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#291 Share szmergiel

szmergiel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 448 postów

Napisany 22 kwiecień 2011 - 18:22

John Deere 6100 - 6400 najpierw to zadzwon kolego i sie zapytaj co i dlaczego tak tanio a dopiero pozniej pytaj na forum.dzwonilem i wiem dlaczego taka cena choc ciagnik ladny ale na gotowo zeby byl do pracy to nie ta cena.

#292 Share MateuszG100

MateuszG100

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 22 kwiecień 2011 - 19:46

John Deere 6100 - 6400 Panowie podepnę się pod temat i też o coś zapytam. A więc mam problem z hamulcem ręcznym czy istnieje jakaś regulacja tego hamulca oprócz podkręcenia na lince ?? Bo niestety już jest skręcony na max na lince która łączy się z dźwignią wchodzącą w tylny most a ręczny nadal słaby.Proszę o jakąś poradę :mellow:

#293 Share Lee001

Lee001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 23 kwiecień 2011 - 14:51

John Deere 6100 - 6400 No dobra nie bulwersuj się, nie powiedziałem że macie mi powiedzieć dlaczego taka a nie inna cena zasugerowałem tylko że jest z nią coś nie tak...

#294 Share mirek64

mirek64

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 01 maj 2011 - 19:47

John Deere 6100 - 6400 Witam, chciałbym kupić ciągnik john deere 6400, ale zastanawia mnie fakt, dlaczego w niektórych ciągnikach tego modelu tłumik jest z prawej strony, a w niektórych z lewej. Czy w związku z różnym umiejscowieniem tłumika, ciągniki te różnią się czymś, czy nie sprawia to żadnej różnicy? Byłbym wdzięczny, jeśli ktoś, udzieliłby mi odpowiedzi.

#295 Share nhfan

nhfan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów

Napisany 01 maj 2011 - 21:08

John Deere 6100 - 6400 z lewej strony tłumik to jest wersja SE bez halogenów i tłumik z lewej strony w masce natomiast z prawej strony tzw. na słupku kabinowym:)

#296 Share PaWeL07

PaWeL07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 12 maj 2011 - 16:57

John Deere 6100 - 6400 Mam pytanie odnośnie JD 6200, wiem że temat jest o 6300 i 6400 ale to są bardzo podobne ciągniki. Więc wczoraj po raz pierwszy załączyłem blokadę tylnego mostu i nie mogłem jej spowrotem wyłączyć. Wyłącza się ją ponownym naciśnięciem tego guzika pomiędzy sprzęgłem a hamulcem? Wciskałem i nic się nie działo, dopiero po zgaszeniu i ponownym uruchomieniu ciągnika napęd się sam rozłączył. Czy tak ma być, sądzę że raczej nie. Co może być tego przyczyną.

I jeszcze jedno, prędkościomierz nie pokazuje mi prawidłowej prędkości, jadąc na najwyższym biegu dobija jedynie do 15 km/h, co może być przyczyną?
KPK Kumurun Team

#297 Share Łukash

Łukash

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 12 maj 2011 - 18:02

John Deere 6100 - 6400 Blokadę rozłącza się hamulcem.

#298 Share MateuszG100

MateuszG100

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 08 czerwiec 2011 - 20:09

John Deere 6100 - 6400 Witam koledzy mam pytanie do użytkowników ciągników serii 6x00, posiadam JD 6400 i dziś zauważyłem że przekaźniki pod bezpiecznikami bardzo się nagrzewają i ciekaw jestem jak jest w waszych jeleniach chodzi mi o pierwszy i piąty z tych w lewym dolnym rogu tablicy bezpieczników po pół godziny pracy ciągnikiem są dość mocno ciepłe trochę to dziwne dla mnie.Proszę o opinie użytkowników JD dzięki :)

#299 Share UBUNTU

UBUNTU

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów
  • Zainteresowania:Informatyka, maszyny rolnicze

Napisany 11 czerwiec 2011 - 22:22

John Deere 6100 - 6400 Witam. Mógłby mi ktoś podać symbol paska napędzającego m.in. alternator w JD 6400 z 1997 r? Byłbym bardzo wdzięczny.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#300 Share MateuszG100

MateuszG100

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 04 lipiec 2011 - 15:18

John Deere 6100 - 6400

Witam koledzy, mam prosbe,chciałbym uslyszec jakies opinie o firmie "Firma Handlowo Usługowa MASZROL
ul.Racławicka 90 32-200 Miechów" chcialem kupic od nich jelonka 6400 ale przed ta decyzja wole sie cos o nich dowiedziec , jesli ktos mial stycznosc lub cos slyszal o tej firmie prosilbym o widomosci :) z gory dzieki ,i sorki ze tak odchodze od tematu ale nieznalazlem zadnego takiego tematu ktory by pasowal;/

Witam kolego mieszkam niedaleko MASZROLU i jakoś nie polecam tej firmy nie ma ona zbyt dobrej renomy na naszym terenie mają oni JD 6300 po przeżyciach i kosztuje 70tyś a tak na prawdę wart tyle co nic :)