MacManus

Co na TUZa przy 115KM?

Polecane posty

MacManus    2

Od kilku lat posiadamy Case 5140 Maxxum - 115 KM, który wyposażony jest w przedni tuz + wom. Generalnie od dnia zakupu był użyty tylko raz "ciekawe czy działa" - działa. Na chwilę obecną chcę zacząć go wykorzystywać - myślę o zakupie biernego agregatu siewnego z hydropakiem + dołożyć mu coś na tuza. Case lata głownie z obrotową "4" Gregoire-Besson lub agregatami (troche małe bo jeszcze z MTZ). Jakie zastosowanie ma u was TUZ i jakie maszyny/zastosowania dla nich macie? Czy zestaw wałek na tuza + agregat siewny z siewnikiem miałby sens, czy to już przerost formy nad treścią i niepotrzebne przepały? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymon93    7

Zależy do czego bedziesz wykorzystywal case'a tylko do uprawy ? jesli masz ciężkie gleby mozesz zastosowac jakis wal z przodu ale to zalezy od gleb, i czy nie lepiej jak cos zstosowac wał przy orce gdy wtedy lepiej by rozkruszyl bryły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MacManus    2

Tak ma to być już główny ciągnik do uprawy. Jak juz wspomniałem ziemie są lekkie, o wale myślałem bo przy pługu nie mam ramienia wiec przerzuciłbym to na tuza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymon93    7

Wedlug mnie przy lekkich ziemiach wał nie jest potrzebny bo majac za soba dobry agregat uprawowy bedzie zbedny walek dodatkowy z przodu.
jedynie mozesz zamontowac ramie na tuzie i wal przy orce do lepszego zageszczenia ale czy to takie konieczne to juz Twoja decyzja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MacManus    2

Kosiarka czołowa mi nie potrzebna bo nie mam łąk, a kupiłem w tamtym roku zwykłą na usługi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam serdecznie
      Pytanie do użytkowników MF 3125 i pochodnych. Przy rozdzielaczu są 3 węże, który z nich to zasilanie, a który powrót oleju. Według mnie górny z lewej to powrót, a dolny (grubszy) to zasilanie.
      Proszę o odpowiedź czy mam rację czy też nie.

      Potrzebuję zrobić dodatkowy rozdzielacz przy TUZ-ie, który posłuży mi do obsługi zakupionej prze zemnie zgrabiarki grzebieniowej TWIST Samasz-u. Chciałbym za sobą ciągać prasę KRONE Comprima F 125 XC, a z przodu zgrabiarkę.
      Niestety potrzebuję 4 szybkozłączka podwójne (2 dla prasy, 1 dla zgrabiarki, 1 do obsługi wysokości tuza)
      Stąd też pomysł na dodatkowy rozdzielacz z przodu, który byłby obsługiwany za pomocą joysticka z kabiny.

      Pozdrawiam serdecznie oraz dziękuję za pomocne wypowiedzi


    • Przez Freek
      Chciałbym wymienić końcówkę womu ale boję się że jak go wyciągnę to coś w skrzyni spadnie. Może ktoś coś takiego robił i może pomóc.
    • Przez Sadownikx2
      Witam mam problem mianowicie w ciągniku Landini Mistral 55 pod obciążeniem wyje WOM,głównie wyje przy ślęzie i rozdrabniaczu przy innych maszynach nie wyje.
      Co może być tego przyczyną?
      WOM załańczany mechanicznie i ma oddzielne sprzęgło.
    • Przez artur04c
      Witam, Mam Claasa Airiona 640 i zauważyłem ze sam z siebie kręci się wałek odbioru mocy z tyłu choć jest wyłączony, jak go zahamuje to niby stoi ale po czasie lub po ponownym uruchomieniu silnika znów się kręci. Sytuacja jest wredna bo jak jadę z opryskiwaczem to mi zaczyna wałek kręcić i podczas transportu wiadomo co sie dzieje. Jakieś porady ? 
    • Przez asus921
      Witam
      Jest kilka tematow na temat przerobki WOM na szeroka i waska tasme, tylko nie do konca jest to moim zdaniem wytlumaczone.
      W sklepach te normalne bebny raz maja opis 44mm, a raz 46mm, tez to dziwne, ze co sklep to inny wymiar. 2x 46mm = 92mm czyli te nowsze bebny 56mm + 36mm powinny pasowac, a w innych sklepach znowu te standardowe bebny opisuja, ze maja 44mm czyli gdzies nam zginely 4mm na calosci. 
      Moje pytanie, czy napewno bez problemu do starszego womu wejda dwa bebny 56mm + 36mm ?
      Drugie pytanie, ktos pisal, ze jeden z bebnow mozna stoczyc bez problemu na te 36mm, prawda? Bo ten hamujacy to jest razem z tymi satelitami jako jedna czesc, tak? Niczym sie nie rozni ?
      Trzecie pytanie, czy cos oprocz bebnow i tasm musze kupic? Jedni pisali, ze tylko to, drudzy, ze te jarzmo wom z satelitami tez trzeba kupic. 
      Czwarte pytanie, Czy jest w ogole sens to przerabiac czy ktos poleci innny patent, np. nacinanie bebna czy cos innego. A moze jakos te powierzchnie lekko "podrapac" zeby byla bardziej chropowata, a nie gladka.
      Sytuacja wyglada tak, ze odkad chodzi z prasa pasowa, najpierw byly podciagane tasmy i to chyba jeszcze oryginalne, troche pochodzilo i poslizg, pozniej zamowilem nowe tasmy i dlugo nie pochodzilo i teraz juz dwa razy bylo podciagane i jest naprawde zle...
      Poratuje ktos madrym sposobem jak ten WOM przywrocic do zywych, bo na ciagnik nie mozna narzekac, ale ten WOM i prasowanie to wiecej stresu niz to warte i juz ktorys raz musze usluge szybko zalatwiac, bo ciagnik nie zrobi roboty.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj