Polecane posty

adiksutil16    9

witam. Zabieram się za kupno takiego właśnie ciągnika. Jest ktoś posiadaczem takiego sprzętu? Jakie są jego wady i zalety? Na cozwracać szczególną uwagę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor6045    31

Nie chcę Cię odstraszać ale przyzakupie weź poproś właścicela czy mozesz nim godzine pojeździć :) mój znajomy się trochę naciął kupił 4270 z 2003 od korbanka poleciał na ładność i nic więcej :) zapędził go do roboty olej się rozgrzał a tu nagle zaczął rozłączać sie napęd no to zrobili tarczki uszczelnili chodzi za kilka dni poszedł w pług to samo z rewersem , heh kolejno na wiosne rok temu zakupił wiekszy rozrzutnik co się okazało po pół godzinie wom nie kręci :P już go krew zalała dzwoni po tego serwisanta ten przyjechał popatrzył i powiedział że trzeba wymienić pompke bo nie daje cisnienia koszt to 13 tys :( ręce opadły a już nie liczę poprzednich kosztów naprawy i narazie się zastanawia co zrobić :/ Nie mam tej maszyny więc nie powinienem się wypowiadać ale są to drogę ciągniki i zakup to nie hop siup weż mu nawet zapłać za te paliwo a potestuj dłużej :)


Witam zapraszam wszystkich na moje konto youtube.com/golas171  :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Ja bym na miejscu twego znajomego najpierw serwisanta zmienił. Bo ten nieźle go po rogach wali albo się nie zna. W mf serii 42xx nie ma żadnych tarczek od załączania napędu. Jeśli ktoś twierdzi, że zmieniał w tym ciągniku tarczki od napędu. Plecie bzdury. Zresztą gdyby nawet spadało ciśnienie oleju napęd będzie się sam włączał a nie rozłączał. W tym ciągniku za załączanie przedniego napędu odpowiedzialne jest sprzęgło kłowe a nie żadne tarczki. Jak silnik jest wyłączony lub nie ma ciśnienia oleju - napęd włączony. Sprężyna dopycha sprzęgło, przednia os jest połączona. gdy napęd wyłączymy pojawi się ciśnienie oleju, rozłączy sprzęgło.

Prawdopodobnie wszystkie naprawy trzeba było zacząć od pomiaru ciśnienia i zmienić pompę hydrauliki. Ale nie za 13 tys. A można kopic za niecałe 1200 zamiennik a za nie całe 2 tys boscha. Za problemy z wom i rewersem odpowiedzialna może być właśnie pompa oleju hydraulicznego, która daje za niskie ciśnienie oleju.

Kupując ciągnik używany zawsze można trafić na złoma. Czy to zetor czy mf czy jeszcze coś innego. Ogólnie seria 42xx to proste i dobre ciągniki. Można poszukać z mechanicznym rewersem bez półbiegów i innych bajeró.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor6045    31

dzięki za poprawke :) z tymi tarczkami to przepraszam źle usłyszałem gadałem właśnie nawet z nim dziś i mi wytłumaczył o co chodziło z tym  napędem :) na jakimś trybie spaprało się zabezpieczenie i się suwał przez co raz napęd był raz nie ale co do tej pompki to się upiera że autentycznie ten fiutek tyle mu zaśpiewał :( nie mam się nie wypowiadam może i dobre ale ja osobiście to bym go nie chciał :/ a z moich obserwacji wynika że ma dużo cofnięty licznik bo ma tylko 3800mtg :D

 

Edytowano przez kris14
Pkt. 1.1 +1p. ostrzeżeń

Witam zapraszam wszystkich na moje konto youtube.com/golas171  :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkdevil    21

a ja osobiście bym polecił taki ciągnik posiadam mf 375 to tak wcześniejsza wersja seri 42xx oczywiście trzeba dobrze sprawdzić wszystko czy dobrze chodzi i najlepiej sprawdzić cisnienie na silniku i na pompie. oczywiscie części nie są tanie ale chyba do żadnego zachodniego ciągnika nie są, też niedawno zastanawiałem się nad zamienieniem  mojego mf na 4255 z racji ze brakuje mu trochę mocy do belownicy i szkoda mi go męczyć ale ten sezon będzie musiał jeszcze pochodzić, jeśli szukasz do tura to lepiej z reversem elektrohydraulicznym miej się sprzęgło zurzywa ogólnie fajny prosty ciągnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Nie wiem jak chcesz sprawdzić ciśnienie w silniku? Wątpię aby który kolwiek sprzedający zgodził się na gmeranie przy ciągniku.

Rewers elektrohydrauliczny przy turze pozwala zaoszczędzić sprzęgło/wolniej się ono zużywa. Pod warunkiem, że kupimy ciągnik z dobrym sprzęgłem i kołem dwu masowym/amortyzatorem drgań skrętnych. Jeśli te elementy będą zużyte t mamy problem. Naprawa klasycznego sprzęgła będzie kosztowała około 1 tys. Naprawa sprzęgła rewersu eh lub wymiana amortyzatora drgań kilka tysięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Japierdolim
      Witam. Jestem nowy na forum. Bardzo proszę o pomoc i wyrozumiałość jeśli coś źle zrobiłem. Od kilku miesięcy jestem posiadaczem Massey 4235 1997r i zauważyłem problem z deska rozdzielczą a właściwie to z kontrolkami , wskaźnikiem paliwa i obrotomierzem. Wszystkie kontrolki zapalają się podczas pierwszego odpalania ciągnika, wskaźnik paliwa itd, obrotomierz wskazuje err. Wszystko działa do czasu zgaszenia ciągnika, po zgaszeniu i uruchomieniu ponownym nagle przestają działać dosłownie wszystko (ciemność na desce rozdzielczej). Proszę o jakieś porady od czego zacząć.
    • Przez ZenekBezSpodenek
      Hej, mam problem z ehr, podnośnik czasami działa, czasami nie - po prostu przerywa. Jak nie działa to kontrolki wskazują na błąd 2-4. Jak działa to żaden kod błędu nie miga.

      Sprawdzałem akumulator, alternator, ale wszystko zdrowe. Więcej nie chciałem grzebać, bo naczytałem się że często problem jest błahy. Być może jest to łatwe do rozwiązania i ktoś tak miał? Jakieś podpowiedzi?
    • Przez PanPaweł21
      Witam mam takie pytanie czy dai się zmienić prędkość podnoszenia i opuszczania podnośnika w MF 
      Na panelu niema takiego pokrętła więc pytam bo wiem ze w seri 30 dało się to robić 
    • Przez Turbo4011
      Witam. Mam Fergusona 4345 i wyskakuje mi czerwona kontrolka z dwoma zebatkami. Mruga 7-2 .jak wcisne sprzęgło to przestanie i jak wyłącze rewersem to też. I po chwili zaczne znowu mrugać
    • Przez PanPaweł21
      Witam wie ktoś może ile oznacza jedna kreska na tym wskaźniku?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj