Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dziewczyna na gospodarkę

34848 odpowiedzi na ten temat

#17881 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 07 styczeń 2014 - 22:43

Dziewczyna na gospodarkę ja osobiście uwielbiam pracę w polu, uprawę zbóż itp. ale też nie wyobrażam sobie naszego gospodarstwa bez bydła. oczywiście harówka jest niezła i faktycznie w sezonie prac polowych nie dałbym rady sam z tatą ogarnąć całej chowy, dlatego od marca do listopada mamy pracownika. rano wstaję i ogarniam robotę przy krowach a później cały dzień na polu, po południu tata zjeżdża z pola i razem z pracownikiem wszystko ogarniają, a ja dalej na polu :) myślę że jakbyśmy postawili nową oborę taką na 50-60 sztuk to dałoby się to ogarnąć we dwóch, no ale na razie nie ma takiej możliwości.
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dziewczyna na gospodarkę Dzisiaj, 16:57
  •  

#17882 Share mateo169

mateo169

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 07 styczeń 2014 - 23:26

Dziewczyna na gospodarkę iiiiiii................

czekam na propozycje..............;)
wróciłem z pracy właśnie

#17883 Share artur125

artur125

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 07 styczeń 2014 - 23:49

Dziewczyna na gospodarkę Ja pier... tekst mam do dziewczyny podchodzić od tyłu? tak mnie rozbawił że aż monitor splułem :lol: Mam kilka słów do Heniusia ty to masz naprawde przerąbane marzec-listopad cały dzień w polu mi sie wydaje że poprostu trzeba coś zmienić bo tak to ty panny nie znajdziesz. Sam jestem nastawiony na produkcję mieszaną bo roślinna i kilkadziesiąt byków i jakoś jest czas na wszystko a zapier..... tylko ja i tata czasami brat student pomoże A koszt budowy obory wcale nie jest taki duży pod warunkiem że cześć prac wykona się samemu ale jak ktoś chce żeby przyszła firma i zrobiła od podstaw po wykończenie to sory.........

#17884 Share Ropsonok

Ropsonok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, diagnostyka, rolnictwo

Napisany 08 styczeń 2014 - 06:34

Dziewczyna na gospodarkę Gospodarstwo bez zwierząt to tylko namiastka rolnictwa, chyba tylko żeby dopłaty brać, bo jak masz mało hektarów to nie przeżyjesz ze sprzedanego zboża. A kto teraz chlewy buduje? Na stodołe luzem puścić i niech se łażą

#17885 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ciągniki, motoryzacja, gotowanie, ogrodnictwo

Napisany 08 styczeń 2014 - 07:03

Dziewczyna na gospodarkę Lina załatw sobie krówkę jersey mniejsza od innych krów a mleko super na własne potrzeby krowa bardzo dobra Co do czasu pracy to zależy kiedy i jakie natłoki w pracy, bo nieraz się zdarza że trzeba opryski w sezonie i całą sobotę robić no ale jak mus to mus. TYeraz niby martwy okres a już jedna szklarnia chodzi za tydzień następna będzie uruchamiana przyjdzie luty i dojdą trzy folie. Kwiecień do końca czerwca zapiernicz totalny, prawie przez całą dobę ale człowiek się przyzwyczaił i ciężko by było dać sobie z tym spokój

#17886 Share Ropsonok

Ropsonok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 08 styczeń 2014 - 07:17

Dziewczyna na gospodarkę co masz w tych szklarniach?

#17887 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 08 styczeń 2014 - 12:51

Dziewczyna na gospodarkę

Ja pier... tekst mam do dziewczyny podchodzić od tyłu? tak mnie rozbawił że aż monitor splułem :lol: Mam kilka słów do Heniusia ty to masz naprawde przerąbane marzec-listopad cały dzień w polu mi sie wydaje że poprostu trzeba coś zmienić bo tak to ty panny nie znajdziesz. Sam jestem nastawiony na produkcję mieszaną bo roślinna i kilkadziesiąt byków i jakoś jest czas na wszystko a zapier..... tylko ja i tata czasami brat student pomoże A koszt budowy obory wcale nie jest taki duży pod warunkiem że cześć prac wykona się samemu ale jak ktoś chce żeby przyszła firma i zrobiła od podstaw po wykończenie to sory.........

no nie dosłownie że całe dnie w polu, ale jak przyjdzie taki czas to do domu przyjeżdżam żeby zmienić ciągnik czy maszynę :P po nocach nie pracuję bo nie widzę takiej potrzeby, dam radę wyrobić się w dzień. co niektórzy mając kilkanaście ha pracują po nocach czego nie pojmuję. co innego jakby gdzieś dodatkowo pracowali, no ale w dzień nic nie robią i dopiero wieczorem wyjeżdżają w pole. co do poznania dziewczyny, to nie w tym tkwi problem że nie mam czasu bo praktycznie co weekend mam czas dla siebie, mogę gdzieś wyjechać na imprezę czy do znajomych, bardziej chodzi o to że nie mogę trafić na tą odpowiednią :) albo inaczej, ona nie może trafić na mnie :P
mimo tak ciężkiej pracy i jak byłem z dziewczyną, byłem w stanie poświęcić dla niej cały weekend, czasami w tygodniu się spotykaliśmy. w żniwa kończyłem robotę o tej 21, szybko pod prysznic, ogarnąć się i na randkę :) to nic że nogi mi się uginały ze zmęczenia, czas zawsze znalazłem :)

#17888 Share iwona2lena

iwona2lena

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 08 styczeń 2014 - 13:51

Dziewczyna na gospodarkę

@meg 5 widze że podchodzisz do sprawy tak:

Kobieta to stworzenie boże
i dlatego powinna żyć w oborze
a chłop ze względu na kształt du....
wziął babe do chałupy

Do mistrza ciętej riposty, słyszałeś coś takiego:

Prawdziwa kobieta jest jak dobry szewc!
Ze starego kozaka potrafi zrobić niezłego pantofla :D

Panowie, nie szukajcie księżniczki. Tylko dziewczyna wzięta z biedy będzie chciała być na wsi. Na wsi bywa różnie, jak chce się coś kupić to czasami trzeba konto wyczyścić i oszczędzać. Dziewczyna z miasta tego nie zrozumie, bo całe życie nic nie robiła i jest przyzwyczajona ze wypłata jest co miesiąć.

A po co studia na wieś? Więcej krowa mleka da jak sie ma magistra? Albo swinka szybciej urośnie? Sam skończyłem studia i żałuje tego czasu, przez 5 lat można było robić coś ciekawszego

Poczułam się urażona, JA JESTEM Z MIASTA i byle przedstawiciel z maszynkami czy środkami mnie nie zagnie. Nie jeden zawsze pyta o "gospodarza" ale po krótkiej rozmowie ze mną kopara mu opada że wiem więcej niż mu się wydaje.

@Zetorlublin Poświęcić pare lat życia żeby włączyć radio krowom, gratuluje. A która stacja jest najbardziej mlekopędna?
Oczywiście ze są kierunki przydające się, np weterynaria. ale poco komuś fizyka czy coś?
prawie w każdej gazecie rolniczej sa artykuły o wpływach światła, muzyki, wentylacji itp na mleczność krów

20 h to trochę mało

Mirom 1984
Każda nauka jest potrzebna, ale na wieś? Powiedz mi po co fizyka na wsi? badać lot i rozbryzg krowiej kupy? W mieście to co innego

izolda
Ja nie spotkałem jeszcze dziewczyny z miasta która by coś wiedziała o gospodarstwie. ich świat się kończy na paznokciach, makijażu itp i najlepiej żeby w życiu nic nie robić

Dlaczego fizyka na wsi? Bo kolego nie wiedział byś ile masz "niutków" pod maską w ciągniku.

Co do drugiej wypowiedzi, załam dziewczynę ze wsi która nie wiedziała ile krowa ma strzyków, a razem studiowałyśmy na Akademii Rolniczej.
Nie wrzucaj wszystkich do jednego wora. Ja wmieście się nudziłam, na wsi to dopiero miałam frajdę jak (w tedy przyszły mąż) uczył mnie jeździć ciągnikiem. Wszystkiego uczyłam się od podstaw. Ubaw był niezły. Nie bałam się wyrzucać gnoju od byków, wszędzie gdzie mogłam pomagałam, bo to było nowe i fajne. Jedynie czego czasem żałuje to wyjścia na plaże i po pływania w jeziorze bo to uwielbiam. Jednego roku w lato udało mi się śmignąć na godzinkę i wieczorkiem popływać.
I da się wygospodarowywać trochę czasu tylko trzeba trochę chcieć - a czasem, przyznajmy szczerze, że nam się najzwyczajniej nie chce! ;)

#17889 Share WodnyElf

WodnyElf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 388 postów

Napisany 08 styczeń 2014 - 14:20

Dziewczyna na gospodarkę Zgadzam się z Wami, trzeba mieć nie lada kompleksy by się zastanawiać czy jeśli podchodzę do dziewczyny w dobrych zamiarach to czy mam podejść od przodu :D

#17890 Share Xawier

Xawier

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 08 styczeń 2014 - 14:21

Dziewczyna na gospodarkę Tak coś dla tych którzy twierdzą, że nie mogą znaleźć odpowiedniej kandydatki (ja bym powiedział, że to taka wersja z IKEI zrób to sam)

http://www.youtube.c...gegHjfHj0#t=105

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17891 Share wozak

wozak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 439 postów

Napisany 08 styczeń 2014 - 14:32

Dziewczyna na gospodarkę Każdy tak szuka by nie odszukać tej drugiej osoby, bo doszukuje się więcej wad niż zalet,,,

#17892 Share Jacolino

Jacolino

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów
  • Zainteresowania:Szeroko rozumiana technika rolnicza, systemy wspomagania rolnictwa przez GPS oraz systemy telemetryczne

Napisany 08 styczeń 2014 - 16:23

Dziewczyna na gospodarkę

ogólnie nie mam oporów z zagadaniem do dziewczyn ale jednen problem mnie nurtuję kiedy chce poderwać dziewczyne w tańczu na parkiecie to wszym zdaniem lepiej podchodzić od frontu ? czy jak jest lepiej żeby odrazu nie zniechecic dziewczyny

Kobiety nie chcą pomóc.
Skorzystaj z rady króla Juliana:

http://www.youtube.com/watch?v=7ondYJb1UBU

Edytowany przez Jacolino, 08 styczeń 2014 - 16:24.

#17893 Share Poke912

Poke912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Zainteresowania:Wszelakie

Napisany 08 styczeń 2014 - 16:30

Dziewczyna na gospodarkę Haha, trzeba być po prostu sobą, bo jak się zaczyna gwiazdeczkę strugać, próbować się wyidealizować to potem na nic, podchodzisz zagadujesz, kontakt kontakt kontakt, potem coraz bliżej, i powinno być git :D Wiara w siebie :D
Albo powiedz, jej, że jej nienawidzisz, ale wtedy wyjdziesz na zbyt bezpośredniego w tej miłości haha, nawiązując do filmiku :D

#17894 Share WodnyElf

WodnyElf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 388 postów

Napisany 08 styczeń 2014 - 17:00

Dziewczyna na gospodarkę

mimo tak ciężkiej pracy i jak byłem z dziewczyną, byłem w stanie poświęcić dla niej cały weekend, czasami w tygodniu się spotykaliśmy. w żniwa kończyłem robotę o tej 21, szybko pod prysznic, ogarnąć się i na randkę :) to nic że nogi mi się uginały ze zmęczenia, czas zawsze znalazłem :)

I to się chwali, brawo :) Oby więcej takich Panów :)

#17895 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 08 styczeń 2014 - 17:04

Dziewczyna na gospodarkę noo, a w czasie drogi powrotnej, zjazd na pobocze i krótka drzemka żeby nie zasnąć za kierownicą :P

#17896 Share Poke912

Poke912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 08 styczeń 2014 - 17:09

Dziewczyna na gospodarkę E tam, pewnie wiedziała jak Cię porządnie pobudzić, żebyś jej nie zasnął ;p

#17897 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 08 styczeń 2014 - 17:22

Dziewczyna na gospodarkę no nie powiem, że nie :) tyle, że do domu wracałem sam :P

#17898 Share Poke912

Poke912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 08 styczeń 2014 - 17:24

Dziewczyna na gospodarkę E tam, myśli pewnie jeszcze Ci zasnąć nie dawały :D

#17899 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 08 styczeń 2014 - 17:29

Dziewczyna na gospodarkę wtedy to chyba tylko z tego szczęścia nie zasypiałem ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17900 Share Ropsonok

Ropsonok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 08 styczeń 2014 - 18:43

Dziewczyna na gospodarkę iwona2lena słyszałem ten tekst, jest w nim sporo racji. bo mężczyzna ma i rozum i jaja ale tylko tyle krwi żeby na raz działało tylko jedno :D