Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dziewczyna na gospodarkę

34848 odpowiedzi na ten temat

#1761 Share natalia123

natalia123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,fotografia,

Napisany 22 sierpień 2011 - 10:47

Dziewczyna na gospodarkę Z tego co kojarzę to dziewczyny mają dość przestarzały stereotyp o tym jak wygląda życie na wsi ;) może przez to jest problem , że wieś się im źle kojarzy... Moja była koleżanka zostawiła swojego faceta rolnika tylko dlatego że w trakcie żniw nie mógł pojechać nad morze na 2 tyg . :huh:
Dobrych ludzi spotkasz tylko wśród szczęśliwych, bądź jednym z nich.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dziewczyna na gospodarkę Dzisiaj, 14:59
  •  

#1762 Share Famer21

Famer21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 752 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Informatyka, Kino, Muzyka

Napisany 22 sierpień 2011 - 10:50

Dziewczyna na gospodarkę

No właśnie. Tak to jest, że jak już się trafił jakiś to po prostu nie było to. I tyle. Nie ma co rozpamiętywać starych czasów. No a rola kobiet taka już jest :) Zrobić obiad żadna filozofia ;D

Jakie tam ale :) Jeśli oczywiście by chciała któraś pani pojeździć to wcale to skomplikowane nie jest :D Na pewno by sobie poradziła.
A przy tym nawet nie wiecie ile frajdy miałam z tego, że mój tata dał mi zatalerzować 5 ha pola :D Może i ludzie się dziwnie na mnie gapili co ja tam robię, ale ważne, że mi się podobało ;D

Ojjj chciałbym Cie zobaczyć przy tym talerzowaniu :) Dałbym Ci jeszcze fendta 716 na bliźniakach w agregacie uprawowo-siewnym, nie było by Cie w tym traktorze widać :D Albo lepiej Classa lexiona 560 :D :D sam się uczyłem go obsługiwać 3 godz nim zajażałem wszystkie kontroli, zegary, komputer itp.. :D
Ale wiesz mi to, że potrafisz sama traktorem i talerzówką w polu to jak na dziewczynę to bardzo imponujące jest. Wiadomo dla chłopaka nie ma w tym nic trudnego..

natalia123 - już chyba wiem czemu była koleżanka :/ Bez jaj. Moja mi nawet o wakacjach przez żniwa nie mówi nic, bo wie, ze dla mnie najlepsze wakacje jakie mógłbym mieć to właśnie praca w polu przez żniwa, po 10 godz dziennie w kombajnie czy traktorze..

Edytowany przez Famer21, 22 sierpień 2011 - 10:53.

#1763 Share natalia123

natalia123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 22 sierpień 2011 - 11:10

Dziewczyna na gospodarkę Famer21 tak na pewno już była, na szczęście znajomych można sobie wybrać ;)

#1764 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 22 sierpień 2011 - 11:44

Dziewczyna na gospodarkę natalia123, to chyba dobrze dla niego , ze go zostawiła, bo by chłopak miał tylko z nia problemy, widac widziała tylko swój napudrowany czubek nosa i nic więcej...

Wiece, rolnictwo to jest jednoczesnie dar Boży, a za razem przekleństwo ludzi tam pracujących... bo Rolnikiem nie mozna być 8godz 5-6 dni w tygodniu...( nie mam na mysli ludzi pracujących w rolnictwie jako pracownicy, bo to co innego, mam na mysli typowych rolników którzy maja swoje gospodarstwa) Rolnictwo to jest powołanie, i to trzeba porostu kochać robic, bo wiadomo jak jest z opłacalnoscią.... <_< bo wiadomo że czasami jes tak że wydatki sa większe niż przychodzy, ale tak to już jest że ci którzy oddają się z pasją rolnictwu jednoczenie rezygnuja z życia towarzyskiego( nie całkowicie, ale najpierw robota potem przyjemnośc, nie ważne że lato czy święta, jak trzeba to trzeba robić) Jeśli ktoś chce być rolnikiem to wiadomo, że coś musi w życiu poświęcić..( a najcześciej jest to zycie osobiste) No i wiadomo, że dla Rolnika, Rolinczki gospodarka jest na 1 miejscu, bo z tego mamy chleb... a jak pokazują nam przykłądy z życia, nie wszystkim to się podoba, bo niektóre dziewczyny, chłopaki chcieli by być na tym 1 miejscu,a my po prostu nie możemy spełnić tego.... niestety, ale wybieramy rolnictwo i związek się rozpada... Ja to przechodziłem, cały czas mi wypominała, ze nie mam czasu , że gospodarka ważniejsza... ale dobrze że się to skonczyło...
Porostu szukajcie dziewczyny która to zrozumie i bedzie was wspierała w tym co robicie i do czego dążycie bo to jest najważniejsze, mieć osobe która bedzie przy waszym boku i bedzie wspierac w tym co robicie,a nie jeszcze mieć o to pretensje.. ja osobiscie to gdyby mi dziewczyna tak wypominała to rozstałbym się od razu po pierwszym takim wyskoku... i nie wazne jak by była piekna...
więc nie kierujcie sie tylko uroda, kierujcie się tym czy druga osoba was rozumie i to co robicie...
Mi sie udało tak trafić... I dziekuje Bogu za to że mogłem spotkac taka Cudowną osobę jaka jest Martina... Ona mnie rozumie doskonale, jak dzwoni ona do mnie albo ja do niej i któreś nie ma czasu nawet rozmawiac, to nie ma z tego wielkiej tragedii... porostu dzwonimy kiedy indziej... i co najważniejsze, spotykamy się wtedy kiedy kazde z nas zrobi to co było w jego obowiązkach... Ja musiałem zrobić żniwa aby módz do niej pojechać, a jade w tym tygodniu, natomiast Martina też miała swoje obowiązki w domu i nawet jak ja miałem czas przed żniwami aby do niej pojechac, a nie pojechałem, bo wiedziałem, że bede jej przeszkadzał, a wiadomo ,że w zwiazku nie chodzi oto aby sobie przeszkadzać, ale aby wspierać się na wzajem w tym co się robi... i nie ma zadnego żalu o to że któreś nie ma dla drugiego czasu... bo porostu rozumiemy sie....

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

#1765 Share Famer21

Famer21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 752 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Informatyka, Kino, Muzyka

Napisany 22 sierpień 2011 - 12:06

Dziewczyna na gospodarkę

Rolnictwo to jest powołanie, i to trzeba porostu kochać robic, bo wiadomo jak jest z opłacalnoscią.... <_< bo wiadomo że czasami jes tak że wydatki sa większe niż przychodzy

Nie inaczej. Mi się znajomi z początku dziwili i śmiali, że w polu robie, bo mieli w głowie stereotyp "burak z widłami przy kupie gnoju, czy w polu", a jak kilka razy przejechali i zobaczyli jak ta praca na serio wygląda to do dzisiaj co żniwa 1-2 zawsze z chęcia przyjeżdża pomóc (to ze mną kosi zboże, traktorem podjeżdża to wysypywania w ruchu, czy prasowanie, zwożenie bel itp.) Oczywiście wujek im zawsze coś da zarobić, bo trzeba przyzać, pomagają bardzo np. do wysypywania nie muszę zatrzymywać się tylko w ruchu wysypuję zboże..

Co do opłacalności - to jest tak, że do 20 ha pola ta opłacalność jest minialmna, tzn. jeśli się wie jak uprawiać, zasiać, pielęgność kiedy co i jak to na tym plusie jest człowiek, ale przy 20 ha pola to zysk jest minimalny.. Wujek ma (ten u którego bardzo często jestem) ponad 130 ha nie wiem dokładnie, bo dużo dzierżawy, swojego ok 90ha i z tego pola to jest serio kasa i aż się chce robić od rana do nocy i czasem noce, a nie do Chorwacji na wakacje ;)

Edytowany przez Famer21, 22 sierpień 2011 - 12:08.

#1766 Share przemrolnik

przemrolnik

WETERAN

• V.I.P.
  • rank
  • 1162 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, AgroFoto.pl

Napisany 22 sierpień 2011 - 14:18

Dziewczyna na gospodarkę @Farmer21 to zależy, czy masz 20ha i masz hodowle, czy masz 20ha obsiewasz zbożem, i wszystko idzie na handel, bez wiekszych wydatków.. Dodany obrazek

#1767 Share Pomocnikombajnisty

Pomocnikombajnisty

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, informatyka w inżynierii rolniczej, mechatronika

Napisany 22 sierpień 2011 - 16:13

Dziewczyna na gospodarkę Popieram Maniaa, jaka radość z przejazdu :) Ost na Ursusie C-385 :)

#1768 Share RolniczkazZawad

RolniczkazZawad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów
  • Zainteresowania:wszystko, co wiąże się z pracą w gospodarstwie, a w wolnej chwili muzyka i majsterkowanie

Napisany 22 sierpień 2011 - 18:30

Dziewczyna na gospodarkę to jaka powinna być ta idealna dziewczyna? proszę każdego z panów o podanie 5 jej najważniejszych cech.
Starszych trzeba słuchać.... ale swoje robić! :)

#1769 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów

Napisany 22 sierpień 2011 - 18:47

Dziewczyna na gospodarkę Ależ proszę bardzo :)
1 piękne oczy abym za kazdym razem kiedy w nie spojrzę to utonę w nich...
2 ładny głos, abym słuchał go godzinami...
3 cudowny zapach ciała( bez perfum), aby był moim uzależnieniem i afrodyzjakiem jednoczesnie ;)
4 wyrozumiała, szczera, abysmy rozumieli sie bez słów
5 i urocza, nie mylić z Pieknem, abym mógł wpatrywać się w Nią jak w obrazek...
6 dodam , że powinna miec jeszcze to "coś" co bedzie powodowało, ze bede wracał do niej myślami oraz bedzie powodowało, że bede chciał byc TYLKO przy Niej..

A Martina ma to wszystko, co mógłbym sobie wymarzyć :)

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski

#1770 Share RolniczkazZawad

RolniczkazZawad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów
  • Zainteresowania:wszystko, co wiąże się z pracą w gospodarstwie, a w wolnej chwili muzyka i majsterkowanie

Napisany 22 sierpień 2011 - 18:50

Dziewczyna na gospodarkę no cóż, to nie było 5 cech, tylko 5 zdań... wbrew pozorom nie masz dużych wymagań :o
Starszych trzeba słuchać.... ale swoje robić! :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1771 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 22 sierpień 2011 - 19:01

Dziewczyna na gospodarkę Zawsze mi się przypomina (sorry Winnetou-właścicielu praw autorskich ) :
"
Dodany obrazek Wymagania kobiet i mężczyzn :)

A. Mężczyzna powinien być:
1. przyjacielem
2. partnerem
3. kochankiem
4. bratem
5. ojcem
6. nauczycielem
7. wychowawcą
8. spowiednikiem
9. powiernikiem
10. kucharzem
11. mechanikiem
12. monterem
13. elektrykiem
14. szoferem
15. tragarzem
16. sprzątaczką
17. stewardem
18. hydraulikiem
19. stolarzem
20. modelem
21. architektem wnętrz
22. seksuologiem
23. psychologiem
24. psychiatrą
25. psychoterapeutą.

B. Ważne też są inne cechy. Należy być:
1. sympatycznym
2. wysportowanym ale
3. inteligentnym ale
4. silnym
5. kulturalnym ale
6. twardym ale
7. łagodnym
8. czułym ale
9. zdecydowanym ale
10. romantycznym ale
11. męskim
12. dowcipnym i
13. wesołym ale
14. poważnym i
15. dystyngowanym
16. odważnym ale
17. misiem ale
18. energicznym
19. zapobiegawczym
20. kreatywnym
21. pomysłowym
22. zdolnym ale
23. skromnym i
24. wyrozumiałym
25. eleganckim ale
26. stanowczym
27. ciepłym ale
28. zimnym ale
29. namiętnym
30. tolerancyjnym ale
31. zasadniczym i
32. honorowym i
33. szlachetnym ale
34. praktycznym i
35. pragmatycznym
36. praworządnym ale
37. gotowym zrobić dla niej wszystko [np. skok na bank] czyli
38. zdesperowanym [z miłości] ale
39. opanowanym
40. szarmanckim ale
41. stałym i
42. wiernym
43. uważnym ale
44. rozmarzonym ale
45. ambitnym
46. godnym zaufania i
47. szacunku
48. gotowym do poświęceń i, przede wszystkim,
49. wypłacalnym.

C. Jednocześnie musi mężczyzna uważać na to, aby:
a) nie był zazdrosny, a jednak zainteresowany
B) dobrze rozumiał się ze swoją rodziną, nie poświęcał jej jednak więcej czasu niż danej kobiecie
c) pozostawił kobiecie swobodę, ale okazywał troskę i zainteresowanie gdzie była i co robiła
d) ubierał się w garnitur, ale był gotów przenosić ją na rękach przez błoto po kolana i wchodzić do domu przez balkon, gdy ona zapomni kluczy, lub gonić, dogonić i pobić złodzieja, który wyrwał jej torebkę, w której przecież miała tak niezbędne do życia lusterko i szminkę.

D. Ważne jest aby nie zapominać jej:
1. urodzin
2. imienin
3. daty ślubu
4. daty pierwszego pocałunku
5. okresu
6. wizyty u stomatologa
7. rocznic
8. urodzin jej najlepszej przyjaciółki i ulubionej cioci.

Niestety, nawet najbardziej doskonałe wykonanie powyższych zaleceń nie gwarantuje pełnego sukcesu. Kobieta mogłaby się bowiem czuć zmęczona obecnością w jej życiu idealnego mężczyzny oraz poczuć się zdominowaną przez niego i uciec z pierwszym lepszym menelem z gitarą, którego napotka.

A teraz druga strona medalu. Uszczęśliwić mężczyznę jest zadaniem daleko trudniejszym, ponieważ mężczyzna potrzebuje:
1. seksu i
2. jedzenia

Większość kobiet jest oczywiście tak wygórowanymi męskimi potrzebami mocno przeciążona. Zaspokojenie tych potrzeb przerasta siły naszych pań.
Wniosek :
Harmonijne współżycie można łatwo osiągnąć, pod warunkiem, że mężczyźni wreszcie zrozumieją, iż muszą nieco ograniczyć swoje zapędy i pohamować swoją roszczeniową postawę! "

#1772 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów

Napisany 22 sierpień 2011 - 19:20

Dziewczyna na gospodarkę @jaro, czy to jest 5 przykładów?????

@rolniczko, oj bardzo się mylisz, oj bardzo... nawet nie zdajesz sobie z tego sprawy jak znaleźć dziewczyne która posiada te wszystkie cechy.... bo jak jest ładna to nic mnie do niej nie ciagnie, albo głos mi się nie podoba... czasami znajduje sie tą osobę na drugim koncu Polski, która posiada te wszystkie cechy... :) a to jest bardzo wymagające... ;)

#1773 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 22 sierpień 2011 - 19:46

Dziewczyna na gospodarkę Nooo jakaś piątka tam była...:D

#1774 Share Maniaa

Maniaa

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 22 sierpień 2011 - 20:46

Dziewczyna na gospodarkę I ja chętnie poczytam, jakie to te cechy najważniejsze :)
Do dzieła panowie :D

#1775 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 22 sierpień 2011 - 21:29

Dziewczyna na gospodarkę A jak mieszkam na wsi, tata ma działalność gospodarczą zamiast rolnictwa to jak na to patrzycie dziewczyny?

#1776 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 22 sierpień 2011 - 21:46

Dziewczyna na gospodarkę @jaro ja spełniam te wszystkie wymagania a nawet więcej :lol: dobry jesteś musimy piwo wypić :lol:
@farmer21 co z tego że masz ponad 100ha jak martwisz się jak utrzymać dom i rodzine, ja w tej chwili mam niecałe 20ha i się nie obawiam narazie B) ,jak dla mnie w rolnictwie liczy się zdolność kombinowania i pracowitość ty siejesz zboże , a np. z warzyw bez obaw wyżyjesz przy tym areale co ja,a także "zdolności i zajęcia" pozarolnicze co jest głównym moim źródłem utrzymania :P
a wracając do tematu dla mnie najważniejsza jest uczciwość, wierność i zaufanie sobie na wzajem, a reszta jeżeli te warunki są spełnione napewno będą :rolleyes:
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#1777 Share Maniaa

Maniaa

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 22 sierpień 2011 - 21:49

Dziewczyna na gospodarkę

A jak mieszkam na wsi, tata ma działalność gospodarczą zamiast rolnictwa to jak na to patrzycie dziewczyny?

Najważniejsze jakim człowiekiem jesteś, a nie czym zajmuje się Twój tata :)

Nie jesteś rolnikiem, ale mieszkańcem wsi owszem :) Nie widzę w tym żadnego problemu, chociaż pewnie niektóre laski widzą.
Osobiście, większość moich kolegów jest ze wsi :) I uważam, że są naprawdę świetnymi ludźmi :)

Edytowany przez Maniaa, 22 sierpień 2011 - 21:50.

#1778 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 603 postów
  • Zainteresowania:Jazda wszystkim co ma koła ale niekoniecznie silnik

Napisany 22 sierpień 2011 - 21:53

Dziewczyna na gospodarkę 5 cech, które dziewczyna powinna spełniać:
1. mieć troche oleju w głowie,
2. nie słodzić (rozmawiać ze mną normalnie a nie tak jakby zjadła kilo cukru, walić prosto z mostu),
3. akceptować mnie takim jakim jestem i nie próbować zbytnio zmieniać (ale mała krytyka nikomu nie zaszkodzi), wspierać we wszystkim co robię
4. podobać mi się :)
5. wierna (nie tylko mnie ale i swoim ideałom)
w skrucie:
1. rozumna
2. bezpośrednia
3. wyrozumiała
4. ładna
5. wierna

#1779 Share natalia123

natalia123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 22 sierpień 2011 - 22:00

Dziewczyna na gospodarkę Ja się dziwię,że tutaj nie powstał jeszcze kącik matrymonialny :P gdyby mężczyźni spełniali te wszystkie kryteria co podał jaro czyżby nie było wspaniale :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1780 Share Pomocnikombajnisty

Pomocnikombajnisty

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, informatyka w inżynierii rolniczej, mechatronika

Napisany 22 sierpień 2011 - 22:03

Dziewczyna na gospodarkę Jak to mówią nic na siłę, co jest pisane to przyjdzie do nas :)