Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dziewczyna na gospodarkę

34848 odpowiedzi na ten temat

#17641 Share Pablo44

Pablo44

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów
  • Zainteresowania:To co związane z rolnictwem...

Napisany 04 styczeń 2014 - 17:54

Dziewczyna na gospodarkę Bardzo trafne spostrzeżenia z tym sprzątaniem, większość facetów nie tylko nie pomaga żoną ale nie raz widzę że nawet nie potrafią uszanować jej pracy, mama zawsze jak byliśmy mali ganiała do sprzątania to i teraz człowiek szanuje każdą prace każdego człowieka, do dzisiaj pamiętam że nie mogliśmy się dogadać kto co ma robić byłem ja siostra i brat, to mama napisała grafik i przykleiła na lodówce co kto robi w danym dniu czy odkurza zmywa nosi drzewo itd. człowiek tak musiał organizować czas na lekcję,komputer i kolegów żeby zrobić dany grafik no i rzecz jasna pomóż w obrządku.

Dlatego będzie trafne też to że jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie, znajdź czas chłopie żeby nie mówię że co dzień, ale jak szykuje żona święta, imieniny czy okazyjne cuś, to też jej się w czymś przysłużyć, to i relację będą lepsze, bo to że ją zwolnisz z obrządku tego dnia czy doju, to nie znaczy że jak wrócisz bo się wcześniej obrobisz niż ona to masz leżeć przed tv, zapytaj co Ci pomóż kochanie, i juz wnosisz coś miłego do waszego życia.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dziewczyna na gospodarkę Dzisiaj, 20:16
  •  

#17642 Share harpa777

harpa777

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 04 styczeń 2014 - 18:05

Dziewczyna na gospodarkę Jak po żonę, to najlepiej do Tajlandii, widziałem ostatnio dokumentalne filmy na ten temat ;))

#17643 Share Ropsonok

Ropsonok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, diagnostyka, rolnictwo

Napisany 04 styczeń 2014 - 18:08

Dziewczyna na gospodarkę jak jest kasa to bedzie i dziewczyna. u mnie rok po ślubie ilość krow wzrosła 10 x, żona nauczyła gospodarzyć

Był z was ktos na podlasiu pod litewską granicą? tam dopiero gospodarzą, dlatego mam żonę z tamtąd, na wycieczki ze szkoły nas tam wozili

Edytowany przez KRISTOFORn, 04 styczeń 2014 - 21:35.

#17644 Share harpa777

harpa777

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 04 styczeń 2014 - 18:13

Dziewczyna na gospodarkę No panowie, wartości żony nie można wyliczać w ilości wydojonych dwa razy dziennie, krów mlecznych. Bez przesady.

#17645 Share baziula

baziula

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 539 postów

Napisany 04 styczeń 2014 - 18:28

Dziewczyna na gospodarkę

jak jest kasa to bedzie i dziewczyna. u mnie rok po ślubie ilość krow wzrosła 10 x, żona nauczyła gospodarzyć

Był z was ktos na podlasiu pod litewską granicą? tam dopiero gospodażą, dlatego mam żonę z tamtąd, na wycieczki ze szkoły nas tam wozili

Bierzcie "górolki" u mnie we wsi biorą, mówią, że robotne i bardzo płodne.

#17646 Share bezbarwny

bezbarwny

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 04 styczeń 2014 - 18:42

Dziewczyna na gospodarkę

Na wsi nie trzeba pracować ? :blink: Powiedz ile znasz kobiet co mają gospodarstwo i nie pracują ?A jak już takie się znajdą ,gdzie facet sam zasuwa ,to pewnie dobrze to gosp. prosperuje ? :wacko:

A niby dlaczego ma żle prosperować? Meg - już Ty z Was , Kobiet , takich specjalistek od ekonomi i zarządzania nie rób. :P
Co innego, jeśli mowa o porządku i ładzie w obejściu ;)

. W mniemaniu niejednego z Was ,gospodyni powinna tylko w domu i w ogródku pracować ,bo przecież są maszyny ,a tym czasem bez niej by przepadli w tym gosp.

...właśnie tak - gospodyni powinna zająć się domem, ogródkiem, spełnianiem się w swoim zawodzie/pracy( jeśli ma na to ochotę i takową posiada). Może oczywiście pomagać w gospodarstwie, ale ma to być pomoc, a nie harówa na pełny etat - na etat, to niech 'stary' sobie pracownika najmie :P - no chyba, że praca w gospodarstwie(np przy krowach) jest wielką pasją Kobiety/Żony ;)
Co do;
''a tym czasem bez niej by przepadli w tym gosp''
...to czasami rzeczywiście tak bywa, że w małżeństwie/związku, to Kobieta 'portki nosi'

Ostatnio moja koleżanka nie pracująca w gosp. i nie bardzo wiedząca jak wygląda mój dzień pracy z niedzielą włącznie ,zaprosiła mnie na 15 na kawę . Podziękowałam za zaproszenie i powiedziałam tylko ,że o 15 idę do krów . Ona na to ''no tak zapomniałam jaki ty masz system pracy ''.

.....i nie jest Ci przykro, nie boli Cię to , że nie masz czasu żeby wypić z koleżanką kawę, poplotkować..... B)

Zawsze z podziwem, ale i (nie ukrywam) ubolewaniem patrzyłem na hodowców bydła - co prócz kieratu i 2zł/litr mleka macie z życia? - tylko bez pitolenia o 'to jest sposób na życie' , pasja, itp. ;)

You Shook Me All Night Long

#17647 Share Pablo44

Pablo44

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów
  • Zainteresowania:To co związane z rolnictwem...

Napisany 04 styczeń 2014 - 19:09

Dziewczyna na gospodarkę znajdź mi mleczarnie gdzie płacą za mleko 2zł <_< :huh:

#17648 Share wozak

wozak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 439 postów

Napisany 04 styczeń 2014 - 19:14

Dziewczyna na gospodarkę @bezbarwny, nikt tu nie pitoli nie każdy może pozwolić sobie na życie bez krów,,,jest praca owszem każdy o tym wie ale piszmy na temat

#17649 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1701 postów

Napisany 04 styczeń 2014 - 19:44

Dziewczyna na gospodarkę

znajdź mi mleczarnie gdzie płacą za mleko 2zł <_< :huh:

MLEKPOL

Powiedz mi ,jaki masz profil produkcji ?
Punkt wiedzenia zależy od punktu siedzenia !
U mnie są krowy mleczne i powiedz mi jak odskoczyć od tego nad morze czy w góry ?
Piszesz dobrze ,ale Twoja teoria nie pasuje do każdego przypadku .

Tak mówisz wiem ze przy krowach jest ciężka praca wiem bo kiedyś mieli moi rodzice 8-10 krów ale to było dawno i nie mów mi że nie możesz wyjechać na 1 dzień żeby zabrać gdzieś rodzinę na ten jeden czy dwa dni może ktoś przy tych krowach Cie zastąpić rodzice, teściowie, rodzeństwo przyjaciele, sąsiedzi ewentualnie kogoś można zatrudnić na ten czas, ja na przykład mam ten komfort że mam rodziców po sąsiedzku ale na przykład umawiam się ze znajomym że jak on wyjeżdża to ja się jego dobytkiem opiekuje a jak ja jadę to on dogląda mojego, a np. jesteś kobieta to nie wiem czy masz dzieci czy nie, to jak ci przyjdzie rodzić to co krowy zabierzesz ze sobą na porodówkę? czy nie będziesz rodzić bo masz krowy?

ale nie o to mi chodziło dokładnie w moim poście poprzednim , jesteś kobieta i powinnaś w tym całym rolnictwie znaleźć czas dla siebie (solarium,kosmetyczka spa zakupy itp) bo kobiety tego potrzebują jedne częściej drugie rzadziej, nie ważne czy są rolnikami czy księgowymi czy pielęgniarkami , a w tym temacie mężczyźni którzy szukają dziewczyn to odnoszą się do kobiet jak tylko do rak do pracy, trzeba też zrozumieć potrzeby kobiety jak się chce być razem z nią

U mnie są krowy mleczne i powiedz mi jak odskoczyć od tego nad morze czy w góry ?

Tak mówisz wiem ze przy krowach jest ciężka praca wiem bo kiedyś mieli moi rodzice 8-10 krów ale to było dawno i nie mów mi że nie możesz wyjechać na 1 dzień żeby zabrać gdzieś rodzinę na ten jeden czy dwa dni może ktoś przy tych krowach Cie zastąpić rodzice, teściowie, rodzeństwo przyjaciele, sąsiedzi ewentualnie kogoś można zatrudnić na ten czas, ja na przykład mam ten komfort że mam rodziców po sąsiedzku ale na przykład umawiam się ze znajomym że jak on wyjeżdża to ja się jego dobytkiem opiekuje a jak ja jadę to on dogląda mojego, a np. jesteś kobieta to nie wiem czy masz dzieci czy nie, to jak ci przyjdzie rodzić to co krowy zabierzesz ze sobą na porodówkę? czy nie będziesz rodzić bo masz krowy?

ale nie o to mi chodziło dokładnie w moim poście poprzednim , jesteś kobieta i powinnaś w tym całym rolnictwie znaleźć czas dla siebie (solarium,kosmetyczka spa zakupy itp) bo kobiety tego potrzebują jedne częściej drugie rzadziej, nie ważne czy są rolnikami czy księgowymi czy pielęgniarkami , a w tym temacie mężczyźni którzy szukają dziewczyn to odnoszą się do kobiet jak tylko do rak do pracy, trzeba też zrozumieć potrzeby kobiety jak się chce być razem z nią

ZETOR TEAM

#17650 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1601 postów

Napisany 04 styczeń 2014 - 20:09

Dziewczyna na gospodarkę

A niby dlaczego ma żle prosperować? Meg - już Ty z Was , Kobiet , takich specjalistek od ekonomi i zarządzania nie rób. :P
Co innego, jeśli mowa o porządku i ładzie w obejściu ;)

Edit: A co Twoim zdaniem kobiety są za głupie by umieć liczyć i mieć pojecie o zarządzaniu ? Faktycznie jedynym bezpiecznym narzędziem w ręku kobiety będzie miotła czy grabie w Twoim mniemaniu ? :wacko:
Ale gdzie ja w swojej wypowiedzi wspomniałam coś o ekonomii i zarządzaniu ? Jak już to chodziło mi o to, że facet ma sam pracować . Ty najwyraźniej sam pracujesz i pewnie przy krowach mlecznych ? :rolleyes: :lol:

.właśnie tak - gospodyni powinna zająć się domem, ogródkiem, spełnianiem się w swoim zawodzie/pracy( jeśli ma na to ochotę i takową posiada). Może oczywiście pomagać w gospodarstwie, ale ma to być pomoc, a nie harówa na pełny etat - na etat, to niech 'stary' sobie pracownika najmie :P - no chyba, że praca w gospodarstwie(np przy krowach) jest wielką pasją Kobiety/Żony ;)
Co do;

Aż się rozmarzyłam . :rolleyes: A słyszałeś powiedzenie,że jak dbasz tak masz ? I proszę Cię nie wypowiadaj się o dziedzinie produkcji o której masz blade pojęcie .

..i nie jest Ci przykro, nie boli Cię to , że nie masz czasu żeby wypić z koleżanką kawę, poplotkować..... B)

Zawsze z podziwem, ale i (nie ukrywam) ubolewaniem patrzyłem na hodowców bydła - co prócz kieratu i 2zł/litr mleka macie z życia? - tylko bez pitolenia o 'to jest sposób na życie' , pasja, itp. ;)

Jakbyś czytał uważnie moje wypowiedzi ,to byś inaczej pisał . Ja w żaden sposób nie próbuję nikogo zniechęcić czy zachęcić do pracy przy krowach i w ogóle w gosp. Pisze tylko jak faktycznie ta praca wygląda ,ponieważ wielu tu userów buja w obłokach i obiecują gruszki na wierzbie .
Odnośnie tego czy jest mi przykro ....wierz mi że niejednokrotnie tak, że nie mam wolnego choć jednego dnia by sobie dłużej pospać itp. Doskonale wiem ,że praca to nie wszystko i pieniądze też ,ale mam tą satysfakcję że mogę na siebie zapracować ,a nie biegać po zapomogi lub po zwolnienia lekarskie jak, to większość'' lewusów'' robi .

Spokojnie ,by o siebie zadbać to trzeba chcieć i akurat praca czy to przy krowach czy przy czym innym w tym nie przeszkadza . Gorzej jest z urlopem ,ale już nie będę się rozpisywać ,bo będą tacy co wiedzą lepiej mimo, że nie mają niejednokrotnie nic wspólnego z tym działem produkcji .

Edytowany przez Meg5, 04 styczeń 2014 - 21:13.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17651 Share wozak

wozak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 439 postów

Napisany 04 styczeń 2014 - 20:35

Dziewczyna na gospodarkę co niektórzy lubią by o nich było gwarno,,,

#17652 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1701 postów

Napisany 04 styczeń 2014 - 20:35

Dziewczyna na gospodarkę @Meg5 wychowałem się na wsi i jestem na wsi od 35lat i współczuje producentom mleka bo maja bardzo dużo pracy chyba ze ktoś ma duże stado i zatrudnia pracowników ale jak to mówią "Pańskie oko konia tuczy", ale myślę ze oni lubią to robić i to dla nich całe życie
ZETOR TEAM

#17653 Share bezbarwny

bezbarwny

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 04 styczeń 2014 - 22:06

Dziewczyna na gospodarkę Złośliwa toś jest :lol:

Edit: A co Twoim zdaniem kobiety są za głupie by umieć liczyć i mieć pojecie o zarządzaniu ? Faktycznie jedynym bezpiecznym narzędziem w ręku kobiety będzie miotła czy grabie w Twoim mniemaniu ?
Ale gdzie ja w swojej wypowiedzi wspomniałam coś o ekonomii i zarządzaniu ? Jak już to chodziło mi o to, że facet ma sam pracować . Ty najwyraźniej sam pracujesz i pewnie przy krowach mlecznych ?

Nie - moim zdaniem i w moim mniemaniu kobiety nie są ani zbyt głupie, ani mało pojętne - czasami tylko Wam się wydaje, że jesteście pępkiem świata i bez Was, wszystko poszło by w ruinę :P to do tego po edycji ;)
co do;
''ale gdzie ja w swojej wypowiedzi....'' - napisałaś;

Na wsi nie trzeba pracować ? :blink: Powiedz ile znasz kobiet co mają gospodarstwo i nie pracują ?A jak już takie się znajdą ,gdzie facet sam zasuwa ,to pewnie dobrze to gosp. prosperuje ?

Rozumiem przez to, że jeśli kobieta w gospodarstwie nie pracuje i facet pracuje sam , to gospodarstwo kiepsko prosperuje - czy taki jest sens Twojej wypowiedzi?
- prosperować - znaczy http://sjp.pl/prosperowa%E6 - a jeśli tak, to bez ekonomi i zarządzania ani rusz :P

.... I proszę Cię nie wypowiadaj się o dziedzinie produkcji o której masz blade pojęcie .

Uprzejmie proszę przytoczyć post, zdanie, myśl, w której wypowiadałem się na temat o którym (w Twoim przekonaniu) mam blade pojęcie - i bez konfabulacji proszę B)

Aż się rozmarzyłam . :rolleyes:
Jakbyś czytał uważnie moje wypowiedzi ,to byś inaczej pisał .....
Doskonale wiem ,że praca to nie wszystko i pieniądze też ,ale mam tą satysfakcję że mogę na siebie zapracować ,

jako, że raczej uważnie czytam( wszystkie posty :P ) to o ile sobie przypominam , pisałaś kiedyś, że jesteś po administracji - co stoi/stało na przeszkodzie, że nie realizowałaś się w swoim zawodzie i w ten sposób nie 'pracowałaś na siebie'?
ps
Pomarzyć - ludzka rzecz ;)

Edytowany przez bezbarwny, 04 styczeń 2014 - 22:12.

You Shook Me All Night Long

#17654 Share BIZULEK

BIZULEK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 04 styczeń 2014 - 23:43

Dziewczyna na gospodarkę to powinien być taki trójkąt :dziewczyna ,chłopak i gospodarstwo :)

#17655 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów

Napisany 05 styczeń 2014 - 00:26

Dziewczyna na gospodarkę =No co Ty ? Chcesz być posądzonym o homofobię :)
Powinieneś napisac chłopak+ dziewczyna+ gospodarstwo
oraz
chłopak + chłopak + gospodarstwo
i
Dziewczyna + dziewczyna+ gospodarka :D
A za 10 lat będzie homo + każde stworzenie Boskie + gospodarstwo :D

#17656 Share BIZULEK

BIZULEK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 05 styczeń 2014 - 08:10

Dziewczyna na gospodarkę :):):)

#17657 Share Ropsonok

Ropsonok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, diagnostyka, rolnictwo

Napisany 05 styczeń 2014 - 08:24

Dziewczyna na gospodarkę Mlekpol za grudzień jeszcze po 10 gr dodaje, szkoda tylko że z tego po 24 gr potracają na udział.

#17658 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1601 postów

Napisany 05 styczeń 2014 - 09:46

Dziewczyna na gospodarkę Kolego Bezbarwny ,mimo całej tej Twojej mądrości życiowej (w myśli i słowie :rolleyes: ) nadal twierdzę ,że wypowiadając się w temacie ,który jest Ci tak naprawdę obcy ,wyrabiasz sobie opinię osoby co wie, że gdzieś dzwonią ,tylko nie wiesz w którym kościele . Ja osobiście nie odważyłabym się wypowiadać o pracy w gospodarstwie warzywnym czy gdzie jest trzoda chlewna ,ponieważ mam bardzo ogólną wiedzę na ten temat i mogłabym co najwyżej u tych rolników wzbudzić politowanie , śmiech ewentualnie złość .
Odnośnie Twojego uważnego czytania moich postów ,to naprawdę uważnie czytasz ,ponieważ kodujesz nie tyle sens wypowiedzi, co zbierasz informację co kto o sobie napisał . Napiszę Ci coś więcej o sobie ,byś był lepiej doinformowany .. :PPracuję w swoim zawodzie ,bo nie wiem czy wiesz ,ale człowiek może mieć więcej wyuczonych zawodów jak jeden . ^^
A czy jestem złośliwa pisząc ironicznie jak ktoś wie lepiej niż ja jak to jest z dojeniem krów mimo że ich nie doi ? ;)
Kolego Bezbarwny ,proszę Cię nie bądź bezmyślny i ''bez '' nie wiem czego tam jeszcze.. :rolleyes: :lol:

Edytowany przez Meg5, 05 styczeń 2014 - 12:25.

#17659 Share rami

rami

rami

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów
  • Zainteresowania:muzyka, taniec,majsterkowanie,spcery,ksiązka

Napisany 05 styczeń 2014 - 10:47

Dziewczyna na gospodarkę czeeść meg5 masz rację wiesz ja sam doiłem krowy przez 15lat ale teraz hoduje opasy bo u nas mleczarnia słabo płaciła wiesz poszukuje drugiej połówki wiesz nie którzy piszą to czego nigdy nie robili i uważają się za znawców

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17660 Share wozak

wozak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 439 postów

Napisany 05 styczeń 2014 - 11:26

Dziewczyna na gospodarkę @Meg5, wrzuć na luz,,,i nie zwracaj uwagi na to co niektórzy piszą bo to raczej wygląda na potyczki słowne,