Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dziewczyna na gospodarkę

34848 odpowiedzi na ten temat

#17621 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 styczeń 2014 - 10:42

Dziewczyna na gospodarkę

A ty chciałabyś pracować w gospodarstwie ??

Przytoczę Ci moją wcześniejszą wypowiedź:
Ja mam czwórkę starszego rodzeństwa w tym dwóch braci, ale teraz się okazuje,że to ja chyba mam zostać na gospodarstwie. Wcześniej jakoś nigdy o tym mowy nie było, pomagałam w domu zawsze tyle ile mogłam, ale też się uczyłam,żeby iść na studia, o których marzyłam.Ale zwierzęta kochałam zawsze, na pola lubiłam jeździć. Obecnie studiuje na kierunku technicznym, ale jeżeli rzeczywiście przejmę gospodarstwo to później zrobię sobie np . Zootechnikę. Tak się przyzwyczaiłam przez ostatnie dwa lata,że nawet myślę ,że ciężko było mi by żyć bez tego wszystkiego co jest na wsi mimo,że to ciężka praca. Jakoś mnie ta praca nie przeraża, krówki kocham, wstawanie o 6 rano to nie jest dla mnie problem,żeby je wydoić, a pomaganie bratu na polu choćby balotowanie to było dla mnie coś normalnego, oranie, sianie kukurydzy, zboża - można się nauczyć tylko trzeba chcieć. Teraz to jak ma się sprzęt na poziomie to jest o wiele łatwiej, a jak gospodarstwo dobrze prosperuje to chce się pracować.
Także jak mi przyjdzie pracować na gospodarstwie to raczej problemu dla mnie z tym nie będzie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dziewczyna na gospodarkę Dzisiaj, 01:29
  •  

#17622 Share iwona2lena

iwona2lena

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 04 styczeń 2014 - 11:02

Dziewczyna na gospodarkę Nie wszystkie Panie jak widać chcą się dać oprawić w ramkę i powiesić na ścianie. Przecież to z nudów można umrzeć. Oczywiście są i takie co chcą leżeć i pachnieć, ale nie tylko na wsi w mieście też są takie.

Słyszałam kiedyś że to kobiety na co dzień powinny jeździć traktorami bo tam koła widać i karoserii się nie uszkodzi. :D

#17623 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1601 postów

Napisany 04 styczeń 2014 - 11:04

Dziewczyna na gospodarkę

No a nie wsiadasz do ciagnika i paszowozem dajesz jeść aby wydoic krowy wystarczy że ich podłączysz a dalej samo się doi zastrzyki nie dajesz codziennie. Więc wystarczy jedna osoba ewentualnie można nająć pracownika.

Jak ktoś ma zamiłowanie do rolnictwa to bd robił wszystko żeby się rozwijać nawet będzie potrafił sam gospodarstwo rozwinąć

Oczywiście ,wystarczy podłączyć dojarkę i samo leci . Na ile aparatów Twój tata doi te mućki ,ile jest w stanie sam obskoczyć, w między czasie wyłapać zapalenie jak któraś sztuka mam ,czy to już nie istotne byle tylko białe mleko było ?
Nie chcę Cię obrazić ,ale żeby wiedzieć jak smakuje dany chleb ,to najpierw trzeba go porządnie ugryźć . Zerknęłam na Twój profil ,ponieważ Twoje wypowiedzi bajeczką mi zalatują lub ewentualnie bladym pojęciem o produkcji mlecznej i związanym z tym galimatiasem .
Wiesz ,w wyżej opisanym prze zemnie gospodarstwie ,znam tych ludzi i wiesz co, powiem im ,że są jacyś nierozgarnięci ,że przy takim sprzęcie jeszcze w tylu pracują ,jak tu jedna osoba ogarnia ,taka jak Twój ojciec . Ciekawe tylko jak na to zareagują ,śmiechem czy mnie psami poszczują? :rolleyes:

#17624 Share rafals2

rafals2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze :) Nowinki technologiczne i innowacyjne :)

Napisany 04 styczeń 2014 - 11:08

Dziewczyna na gospodarkę Niektóre kobiet czasami będą miały większe zamiłowanie do prowadzenia gospodarstwa niż nie jeden mężczyzna :P

Ja nie mam produkcji mlecznej ale sąsiad ma 100 sztuk więc widzę jak jest pracuje on i jeden pracownik i to wszystko razem ogarniają :P

#17625 Share myciu

myciu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 04 styczeń 2014 - 11:09

Dziewczyna na gospodarkę Mika26 no u mnie tak samo było niby nic nie gadali kto zostaje na gospodarstwie a za chwile sie okazuje ze to ja:)

#17626 Share miglanc88

miglanc88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Zainteresowania:akwarystyka,wędkarstwo ,sporty walki

Napisany 04 styczeń 2014 - 11:26

Dziewczyna na gospodarkę hehe to tak jak u mnie xd . Ale ciesze sie ze tak sie stało!!!!

#17627 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 styczeń 2014 - 11:52

Dziewczyna na gospodarkę W końcu ma się na gospodarstwie jakąś stabilizację, jest to twoja własność. Narazie robię studia, a rodzice moga czasami zmienić zdanie. A co do dziewczyn na gospodarstwie to panowienic nic na siłę , a wszystkie kobiety nie są takie same. Moje dwie siostry niby z gospodarstwa, ale w ogóle ich to nie intersuje i nie miały nigdy jakoś ochoty ,żeby robić w gospodarstwie. Inaczej ułożyły sobie życie. Skończyły studia,założyly rodziny i przeprowadziły się do miasta. Miały inne perspektywy na życie, ale od początku mówiły,że ich rolnictwo nie interesuje. Zgodnie jednak twierdzą,że zazdroszczą tego,że na gospodarstwie jest się na swoim, sam decydujesz co robisz i nie ukrywajmy jak ktoś pracuje i ma przyzwoite dochody, a z gospodarstw na poziomie można takie mieć na wiele rzeczy idzie sobie pozwolić.

#17628 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 04 styczeń 2014 - 12:16

Dziewczyna na gospodarkę oglądał ktos wczoraj agrobiznes ? było o kawalerach na gospodarstwie ... jedna dziewczyna dała sie namówic żeby wyjść za rolnika kiedy ten jej obiecał że nie bedzie musiała na nim pracować .. takie troche to naciągane i moim zdaniem ona sama chyba w to nie wierzy ... jest decicyt kobiet na gospodarstwo .. i to duuuzy ;)
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#17629 Share Ropsonok

Ropsonok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, diagnostyka, rolnictwo

Napisany 04 styczeń 2014 - 12:49

Dziewczyna na gospodarkę Witam, jestem tu nowy, ale jeśli chodzi o ten temat to po dziewczyne na gospodarstwo to trzeba na Litwę jechać. Sam tak zrobiłem i jestem zadowolony. Krowy doi, dzieci rodzi i żadnej pracy się nie boi

#17630 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1601 postów

Napisany 04 styczeń 2014 - 13:40

Dziewczyna na gospodarkę

Ja nie mam produkcji mlecznej ale sąsiad ma 100 sztuk więc widzę jak jest pracuje on i jeden pracownik i to wszystko razem ogarniają :P

A myślałam ,że taż masz super tatę ,a Ty tylko za winkla obserwujesz .. :D

oglądał ktos wczoraj agrobiznes ? było o kawalerach na gospodarstwie ... jedna dziewczyna dała sie namówic żeby wyjść za rolnika kiedy ten jej obiecał że nie bedzie musiała na nim pracować .. takie troche to naciągane i moim zdaniem ona sama chyba w to nie wierzy ... jest decicyt kobiet na gospodarstwo .. i to duuuzy ;)

Tu będą dwie opcje .Pierwsza taka ,że jak mąż nie dotrzyma słowa ,to się żona zabierze i pójdzie w siną dal .
Druga opcja, to taka że ten mąż za jakiś czas tu na forum i do sąsiadów będzie się żalił jak to jego żona nawet do obory nie wejdzie .
Na początku to większości się wydaje coś ,co potem często nie ma pokrycia w rzeczywistości . ^^

Edytowany przez Meg5, 04 styczeń 2014 - 13:48.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17631 Share wozak

wozak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 439 postów

Napisany 04 styczeń 2014 - 13:50

Dziewczyna na gospodarkę Może nie posiada produkcji zwierzęcej i za to stwierdził że nie będzie musiała pracować,,,ale fakt że przed kamerą ludzie różne głupoty mówią by wszyscy wiedzieli w mieście iż kobieta na wsi ma życie jak w Madrycie...

#17632 Share miroM1984

miroM1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 04 styczeń 2014 - 15:09

Dziewczyna na gospodarkę wedlug mnie jesli ktos ma gospodarstwo o profilu produkcji tylko roslinnej to owszem rozdzial zona w domu maz w polu moze byc
ale jesli ktos ma zwierzaki to ciezej taki rozdzial obowiazkow utrzymac, co nie znaczy ze nie jest mozliwy
Ja uwielbiam prace z bydlakami, miesnymi czy tez mlecznymi, i nie chcialbym zebym sam robil w oborze a zonka przed telewizorem pochlaniala wenezuelskie telenowele, oczywiscie jesli by miala swoja prace zawodowa to co innego,
ale chcialbym znalezc taka druga polowke zeby miala takie same pasje i zainteresowania jak ja, zebysmy razem w oborze pracowali i razem z niej wychodzili po skonczeniu pracy, zebym mogl spokojnie porozmawiac czy to o uprawach polowych, plodozmianie, o tym co sie w oborze dzieje, o zwierzakach , rozwoju gospodarstwa etc i zebym widzial ze ja to interesuje i cieszy a nie tak jak nieraz cos komus tlumaczysz a ten przytakuje a i tak wiem ze dla niego to czarna magia- to z takimi ludzmi to mi sie nie chce nawet rozmawiac.

#17633 Share oaxis3333

oaxis3333

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja ,RoślinnośĆ , ZwierzętA , elektronika , komputery , fotgrafie, ODPOCZYNEK z rodziną :)

Napisany 04 styczeń 2014 - 15:27

Dziewczyna na gospodarkę Dużo fajnych dziewczyn jest zazwyczj zajętych a te które mogły by iść przez życie z rolnikiem boją się opinii innych , tych którzy w wieku 18-21 lat smieja się z rolników a potem kończą pod sklepem trzymając piwo .
Dobrze że moja narzeczona jescze chce ze mną wstać czasem o 6 rano i pobawić się przy trzodzie :)
miroM1984- ma racje pisząc co tym że kobieta też powinna brać udział w gospodarstwie , nie w pracach ciężkich ale papiery , rachunkowość i coś na podwórku bądz porody prosiąt .... powinna brać udział bo gospodarswo jest rodzinne i utrzymuje obydwojka małżonków :)

Jesli pomogłem , okarz to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

Kupie ostatni korpus (słupice) do pługa unia tur 4+1 na zabezpieczeniu sprężynowym
pozdrawiam !

#17634 Share izolda789

izolda789

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów

Napisany 04 styczeń 2014 - 16:36

Dziewczyna na gospodarkę

wedlug mnie jesli ktos ma gospodarstwo o profilu produkcji tylko roslinnej to owszem rozdzial zona w domu maz w polu moze byc
ale jesli ktos ma zwierzaki to ciezej taki rozdzial obowiazkow utrzymac, co nie znaczy ze nie jest mozliwy
Ja uwielbiam prace z bydlakami, miesnymi czy tez mlecznymi, i nie chcialbym zebym sam robil w oborze a zonka przed telewizorem pochlaniala wenezuelskie telenowele, oczywiscie jesli by miala swoja prace zawodowa to co innego,
ale chcialbym znalezc taka druga polowke zeby miala takie same pasje i zainteresowania jak ja, zebysmy razem w oborze pracowali i razem z niej wychodzili po skonczeniu pracy, zebym mogl spokojnie porozmawiac czy to o uprawach polowych, plodozmianie, o tym co sie w oborze dzieje, o zwierzakach , rozwoju gospodarstwa etc i zebym widzial ze ja to interesuje i cieszy a nie tak jak nieraz cos komus tlumaczysz a ten przytakuje a i tak wiem ze dla niego to czarna magia- to z takimi ludzmi to mi sie nie chce nawet rozmawiac.

Tak się zastanawiam czy jak już znajdziesz idealną żonę i razem wyjdziecie z obory to czy razem pojdziecie sprzatać i gotować czy też zasiądziesz przed tv a żonka na drugim etacie bezie sama robiła?

#17635 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 04 styczeń 2014 - 16:42

Dziewczyna na gospodarkę trafne spostrzeżenie ;)
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#17636 Share miroM1984

miroM1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 04 styczeń 2014 - 17:10

Dziewczyna na gospodarkę rolnik majacy np bydlo ma obowiazek codzien sie nim zajmowac i nitkt go z tego nie zwolni
jesli nie pracowalaby zawodowo to naturalna rzecza bylby jej udzial w spelnieniu tego obowazku
a jesli mialaby swoja prace to wtedy chce sie rozerwac moze zajrzec zobaczyc co sie dzieje, a jak nie to nie ma tekiego obowiazku

odnosnie drugiego etatu w domu - nie mam siostry jest nas trzech braci i sprzatanie to dla mnie zadna nowosc, owszem obiadu ugotowac nie umiem
wszystko zalezy od dogadania i podzialu obowiazkow, mogloby byc tak ze ona sprzata i gotuje a ja mam gadobe na glowie, a mogloby byc tez tak ze po przyjsciu z obory ona gotuje a ja w tym czasie sprzatam

#17637 Share izolda789

izolda789

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów

Napisany 04 styczeń 2014 - 17:16

Dziewczyna na gospodarkę jeśli myślisz tak jak mówisz to wo porządku :)

Nie wszystkie Panie jak widać chcą się dać oprawić w ramkę i powiesić na ścianie. Przecież to z nudów można umrzeć. Oczywiście są i takie co chcą leżeć i pachnieć, ale nie tylko na wsi w mieście też są takie.

Słyszałam kiedyś że to kobiety na co dzień powinny jeździć traktorami bo tam koła widać i karoserii się nie uszkodzi. :D

Pod warunkiem że z przodu nie ma Tura :P

#17638 Share KoNiU4718

KoNiU4718

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów
  • Zainteresowania:Muzyka, sport, rolnictwo

Napisany 04 styczeń 2014 - 17:17

Dziewczyna na gospodarkę

Witam, jestem tu nowy, ale jeśli chodzi o ten temat to po dziewczyne na gospodarstwo to trzeba na Litwę jechać. Sam tak zrobiłem i jestem zadowolony. Krowy doi, dzieci rodzi i żadnej pracy się nie boi

hahaha :D Coś czuję, że niedługo zaobserwuję masowe wyjazdy na Litwę :)

#17639 Share rafi101

rafi101

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja

Napisany 04 styczeń 2014 - 17:18

Dziewczyna na gospodarkę Żonie przeczytałem o tym gotowaniu i sprzątaniu po pracy to nie chce teraz do obory iść. :(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17640 Share izolda789

izolda789

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów

Napisany 04 styczeń 2014 - 17:33

Dziewczyna na gospodarkę no to ją musisz odpowiednio zmotywować najlepiej dając przykład równouprawnienia w obowiązkach domowych