Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dziewczyna na gospodarkę

34962 odpowiedzi na ten temat

#17601 Share darek3

darek3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,motoryzacja

Napisany 03 styczeń 2014 - 21:26

Dziewczyna na gospodarkę iwona2lena to widzę że naprawdę miałaś szczęście z tą teściową :). No bo w sumie tak powinno być żeby ktoś starszy coś doradził, a nie tylko prowokował do kłótni. A więc wszyscy widzicie, że na wsi wcale nie jest tak strasznie jak niektórzy mówią. Przynajmniej jest się na swoim :D.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dziewczyna na gospodarkę Dzisiaj, 23:38
  •  

#17602 Share dominikziemniak

dominikziemniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 200 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO I WSZYSTKO CO Z NIM ZWIĄZANE.
    I OCZYWIŚCIE MOTOCYKLE.

Napisany 03 styczeń 2014 - 21:31

Dziewczyna na gospodarkę Krisma dawno mnie tu nie było ale aż zaciekawiło mnie to co napisałeś i postanowiłem obejrzeć dzisiejszy odcinek no i..... muszę się z Tobą zgodzić w 100%. Bardzo fajna bym nawet powiedział :wub:

#17603 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1601 postów

Napisany 03 styczeń 2014 - 21:32

Dziewczyna na gospodarkę

@nynka87 dobrze pisze, tak zagladam czasami do tego tematu i sie zastanawiam czy Wy Panowie szukacie kobiety , dziewczyny do wspolnego zycia i miłości czy szukacie pracownika bo jak czytam niektóre posty to mi sie tak wydaje ze szukacie (parobka). Ja po ślubie jestem już 12 lat obrabiam ponad 30ha ziemi i moja żona przez ten okres może raz jezdziła traktorem jak jeszcze zbierałem słome (bo chciała sie przejechać zakupionym sprzetem) i raz jak zbieralismy kamienie,a tak to pracuje i spełnia sie zawodowo, zajmuje sie rodziną i domem i tak ma wystarczajaco obowiazków. Ja wiem że rolnictwo to cieżka praca obowiazek i pasja ale trzeba też mieć odskocznie od tego gdzieś wyjechać góry morze wyskoczyć na basen kino dyskotekę lub zabrać kobiete na zakupy do galerii a jak wy randke zaczynacie od tego jakie ma traktory albo jak szeroko za stodołą to sie nie dziwie że dziewczyny tak was traktuja, piszecie ze dziewczyny nie chca na wies to co wszystkie z wiosek pójda do miasta, to taki przykład moja koleżanka tez koniecznie chciała do miasta i wyszła za maz za chłopaka z Płocka i co wytrzymała z nim i jego rodzinką 4czy 5 lat bo traktowała ja cała jego rodzina jak służacą bo za to że jest ze wsi i co nie wytrzymała i sie rozeszli i wróciła spowrotem do mamusi to taka przestroga dla dziewczyn

Powiedz mi ,jaki masz profil produkcji ?
Punkt wiedzenia zależy od punktu siedzenia !
U mnie są krowy mleczne i powiedz mi jak odskoczyć od tego nad morze czy w góry ?
Piszesz dobrze ,ale Twoja teoria nie pasuje do każdego przypadku .

#17604 Share Robercik1

Robercik1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 03 styczeń 2014 - 21:58

Dziewczyna na gospodarkę trzeba zacząć szukać kobitki z miasta :)

#17605 Share jacu

jacu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 03 styczeń 2014 - 22:20

Dziewczyna na gospodarkę Chłopaki muszą też zostać kawalerami bo dziewczyn jest mniej na 100 dziewcząt przypada 108 chłopaków czyli 8 musi zostac kawalerami no chyba że zza granicy poszukają.Ten temat też był w agrobiznesie,więc koledzy kto pierwszy ten lepszy w szukaniu swojej połówki.

#17606 Share marcin4011

marcin4011

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 03 styczeń 2014 - 22:37

Dziewczyna na gospodarkę no w dzisiejszym agrobiznesie :D

#17607 Share wojtas87

wojtas87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,sport,film,muzyka

Napisany 03 styczeń 2014 - 22:41

Dziewczyna na gospodarkę kolego jacu pomyliłeś fakty na 100 mężczyzn przypada 108 kobiet czyli 8 pań zostaje starymi pannami wiec mamy w czym wybierać!!!

#17608 Share rafals2

rafals2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze :) Nowinki technologiczne i innowacyjne :)

Napisany 03 styczeń 2014 - 23:14

Dziewczyna na gospodarkę

kolego jacu pomyliłeś fakty na 100 mężczyzn przypada 108 kobiet czyli 8 pań zostaje starymi pannami wiec mamy w czym wybierać!!!

No to droga wolna wybieraj w tych dziewczynach które jeszcze nie uciekły do miasta. Przypuszczam że jest ich bardzo mało :)

Nie cytuj poprzedniego posta. +1 punkt ostrzeżeń

Edytowany przez KRISTOFORn, 03 styczeń 2014 - 23:28.

#17609 Share dawidki16

dawidki16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka, rolnictwo i wiele innych

Napisany 03 styczeń 2014 - 23:16

Dziewczyna na gospodarkę ale odjąć by od tego tych chłopaków i dziewczyny którym odpowiada to, aby samemu nic nie robić a inni robili za nim (dla takich to nie powinno być żadnej pomocy z gminy tylko zmuszanie do wyboru jakiejś oferty pracy)

#17610 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ciągniki, motoryzacja, gotowanie, ogrodnictwo

Napisany 03 styczeń 2014 - 23:16

Dziewczyna na gospodarkę Najfajniejsza to ta dziewczyna że narzeczony jej obiecuje że nic nie będzie musiała robić, nie wiem czego te kobiety się boją przecież jak to mówicie dzisiaj jest już 90% prac zmechanizowane kto dziś doi ręcznie krowy, albo obornik wyrzuca, czy zadaje paszę no wiadomo te dojarkę trzeba podpiąć ale dalej samo idzie, co do wakacji to kto co lubi. Wakacje zależy kto co też produkuje bo weź odjedź krowy na parę dni. Siostra poszła do pracy do cerfura wystawiała produkty na półki nieraz po 12h ciągnąc paleciaka po 1tonie a dziewczyna warzy 50kg za 6,5zł za godzinę wytrzymała tylko 2 miechy do tego obcięli jej kasę za rozbicie czegoś tam, zaproponowałem jej biznes do spółki koperek natka i szczypiorek, nakładami podzieliliśmy się po połowie zyskami też, w lato przez cały dzień od 8 do 17 potrafiła przyszykować na całego lublina towaru, ja w nocy na giełdę do Krakowa, Sandomierz, Katowice, powrót do domu, przespać się, opryskać plantację, uprawić zasiać. Po pół roku współpracy stwierdziła że ma gdzieś pracę w mieście może tu trochę dłużej robi ale pracuje sobie powoli spokojnie. Dzisiaj pomagała mi folię naciągnąć na tunele z natką, była cała brudna ale zadowolona bo jeszcze jakiś grosz wpadnie zwłaszcza że jak zimy nie będzie to jeszcze z zieleniną pojeżdżę, także widać są dziewczyny na świecie które mają większe ambicję niż odwalić 8 godzin. Ps na jesień ma wychodzić za mąż za gościa który ma 40ha pola sieje zboża kiedyś w sobotę nam pomagał, uczyła go jak się pęczki robi, ja się śmieje z niego że nie wie co go czeka, jak mu dowali kopru to z pola nie będzie schodził w cale. Także do jesieni i ja się muszę wyrobić bo mi pomoc ucieka :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17611 Share rafals2

rafals2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 03 styczeń 2014 - 23:32

Dziewczyna na gospodarkę U mnie w okolicy jest tak że dziewczyny z wioski chcą uciekać do miasta, a dziewczyny z miasta chciałyby na wioskę bo rolnik ma kasę i nie trzeba będzie pracować :P :)

#17612 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 styczeń 2014 - 23:50

Dziewczyna na gospodarkę Wszystko zależy od podejścia dziewczyny do życia i jej charakteru

#17613 Share rafals2

rafals2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 03 styczeń 2014 - 23:56

Dziewczyna na gospodarkę A ty chciałabyś pracować w gospodarstwie ??

#17614 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ciągniki, motoryzacja, gotowanie, ogrodnictwo

Napisany 04 styczeń 2014 - 00:18

Dziewczyna na gospodarkę Mika ma rację wszystko zależy od upodobań i charakteru i zainteresowania, w tym fachu jak ja to mówię trzeba mieć charyzmę i to takie coś trzeba mieć w sobie. Dziś takie czasy są powalone że mając studia fakultety nie można znaleźć dobrze płatnej pracy albo trzeba tyrać za grosze ewentualnie umowa zlecenie, a to już całkowita porażka zero ubezpieczenia i jakiejkolwiek emerytury. A przypomniał mi się tekst dziewczyny z klubu w Krakowie raz byliśmy z kolegą ja za kierowcę a on już podchmielony drze ryj na cało salę która chce zatańczyć z farmerem, ja spaliłem buraka na maksa a tu podchodzi ładna dziewczyna do mnie i z e ona chętnie by zatańczyła, cały wieczór wypytywała mnie jak to jest na wsi jaka praca, jak spędzam wolny czas, ale najlepsze pytanie to poleciało jaka kasa jest z dopłat. na co można pieniądze z unii wziąć. Także widać są i w mieście dziewczyny które szukają jakiejś odmiany

#17615 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1601 postów

Napisany 04 styczeń 2014 - 08:04

Dziewczyna na gospodarkę

U mnie w okolicy jest tak że dziewczyny z wioski chcą uciekać do miasta, a dziewczyny z miasta chciałyby na wioskę bo rolnik ma kasę i nie trzeba będzie pracować :P :)

Na wsi nie trzeba pracować ? :blink: Powiedz ile znasz kobiet co mają gospodarstwo i nie pracują ?A jak już takie się znajdą ,gdzie facet sam zasuwa ,to pewnie dobrze to gosp. prosperuje ? :wacko: Ja osobiście nie znam żadnej takiej kobiety , a tam gdzie są krowy mleczne (część moich sąsiadek ) to już w ogóle .
Nie pracują te co nie mają gospodarstw ,bo i nie chcą mieć ,ponieważ właśnie w gospodarstwie trzeba się narobić ,a tak mąż zarobi i gmina da ,a już po raz setny nie wspomnę o braku wolnego weekendy itp. Ostatnio moja koleżanka nie pracująca w gosp. i nie bardzo wiedząca jak wygląda mój dzień pracy z niedzielą włącznie ,zaprosiła mnie na 15 na kawę . Podziękowałam za zaproszenie i powiedziałam tylko ,że o 15 idę do krów . Ona na to ''no tak zapomniałam jaki ty masz system pracy ''.

Czytam wypowiedzi tu na forum i mam wrażenie,że co niektórzy nie wiedzą o czym piszą ,albo mają wybujałą wyobraźnie .

Także widać są i w mieście dziewczyny które szukają jakiejś odmiany

Pogadać ,podpytać to jedna , a chcieć w tym robić to drugie . Często dziewczyny z miasta nie zdają sobie sprawy jak to jest pracować w gosp. i jeszcze jak się naczytają takich postów jak tu ''że w czym problem jechać na wczasy ,czy wyjść do kina'' , to normalnie widzą Eldorado na tej wsi.. :rolleyes: :lol:

Edytowany przez Meg5, 04 styczeń 2014 - 08:06.

#17616 Share szatek

szatek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 04 styczeń 2014 - 08:21

Dziewczyna na gospodarkę Powiem Wam wszystkim tak, że jestem w pewnym stopniu dumny z mojego taty. 25 lat pracuje w gospodarstwie sam, bez pomocy mojej mamy. Taki mają układ, ona uczy w szkole, a tata zajmuje się krowami. Sam rozwijał gospodarstwo z 20 ha do ponad 100 ha, zwiększył obsadę krów z 15 do 60 i nadal się rozwija. Także pisanie, że kobiety muszą pracować, a przy bydle to już na pełen etat jest jedną wielką bujdą! Wszystko zależy od chęci. Ja swojej żony także nie mam zamiaru mieszać w ten biznes, chyba, że jako zootechnika :) Papierki, te sprawy, obserwacje, ale na pewno nie fizycznie. I tylko pod warunkiem, że innej pracy nie znajdzie! Pozdrawiam

#17617 Share rafals2

rafals2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 04 styczeń 2014 - 09:19

Dziewczyna na gospodarkę No właśnie zgadza się jeżeli gospodarstwo jest zmechanizowane to nie trzeba wielu rąk do pracy. Wtedy taka dziewczyna lub żona nie musi pracować w gospodarstwie

#17618 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1601 postów

Napisany 04 styczeń 2014 - 09:46

Dziewczyna na gospodarkę Aha nie trzeba wielu rąk do pracy ? Tzn . wystarczą tylko dwie ,by zadać krowom pasze ,wydoić ,niejednokrotnie dać zastrzyki czy jakieś wlewki do pysk ?
Szatek masz mega ojca ...Naprawdę sam wszystko robi ,nie ma pracownika ?
Nawet jak jest w pełni zmechanizowane owe gosp. to jakoś cienko przy 100 ha widzę jedną osobę ze stadem bydła i zrobieniem wszystkiego w polu .
W mojej okolicy jest duże gosp.mleczne ,rocznie produkują ponad 650 tyś . kg mleka . Gospodarstwo w pełni zmechanizowane ,obora wolnostanowiskowa ,hala udojowa ,wóz paszowy itp. Tylko małe ale ,ponieważ mimo całej tej mechanizacji pracują w nim oboje rodziców ,dwaj synowie i w sezonie 2 pracowników . W mniemaniu niejednego z Was ,gospodyni powinna tylko w domu i w ogródku pracować ,bo przecież są maszyny ,a tym czasem bez niej by przepadli w tym gosp.
Ogólnie rzecz ujmując piszecie jakąś tam cześć prawdy ,ale nie całą prawdę . ;)

Edytowany przez Meg5, 04 styczeń 2014 - 13:26.

#17619 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 styczeń 2014 - 10:06

Dziewczyna na gospodarkę

Powiem Wam wszystkim tak, że jestem w pewnym stopniu dumny z mojego taty. 25 lat pracuje w gospodarstwie sam, bez pomocy mojej mamy. Taki mają układ, ona uczy w szkole, a tata zajmuje się krowami. Sam rozwijał gospodarstwo z 20 ha do ponad 100 ha, zwiększył obsadę krów z 15 do 60 i nadal się rozwija. Także pisanie, że kobiety muszą pracować, a przy bydle to już na pełen etat jest jedną wielką bujdą! Wszystko zależy od chęci. Ja swojej żony także nie mam zamiaru mieszać w ten biznes, chyba, że jako zootechnika :) Papierki, te sprawy, obserwacje, ale na pewno nie fizycznie. I tylko pod warunkiem, że innej pracy nie znajdzie! Pozdrawiam

Tylko nie wszyscy faceci mają takie podejście jak ty i twój tata....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17620 Share rafals2

rafals2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 04 styczeń 2014 - 10:12

Dziewczyna na gospodarkę No a nie wsiadasz do ciagnika i paszowozem dajesz jeść aby wydoic krowy wystarczy że ich podłączysz a dalej samo się doi zastrzyki nie dajesz codziennie. Więc wystarczy jedna osoba ewentualnie można nająć pracownika.

Jak ktoś ma zamiłowanie do rolnictwa to bd robił wszystko żeby się rozwijać nawet będzie potrafił sam gospodarstwo rozwinąć