Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dziewczyna na gospodarkę

34938 odpowiedzi na ten temat

#17561 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ciągniki, motoryzacja, gotowanie, ogrodnictwo

Napisany 30 grudzień 2013 - 21:45

Dziewczyna na gospodarkę Michał na siebie mam 3,5 ha tata ma 3,5 ha siostra 3ha, do tego dzierżawa 4 ha i powiem że zapie.dol konkretny, nie mam jakiś wariackich upraw a takie które wymagają ręcznej roboty bo jest bob, czosnek, rzodkiewka, szczypiorek, koperek, ogólnie same warzywa, zboża mało bo 2ha co roku, do tego 6 świniaków na własne potrzeby, powiem że nie narzekam budynki są ok teraz postawiona przechowalnia, w środku selery, pietruszka, cebula i pekińska, w gosp pracują 4 osoby, ja, tata, mama, siostra która jest na zaocznych, szukała pracy ale stwierdziliśmy ze się za 1500zł nie opłaca iść bo w gosp dorobi sobie więcej, dom jej postawiliśmy mieszka już w nim, teraz przejęła od taty działy specjalne. Ogólnie nie narzekam na swój byt jest dobrze, więcej pola może tylko z 4 ha z\zeby więcej zboża wsiać na płodozmian, także z zapowiedzi polityków i innych już od 20 lat nie powinniśmy istnieć a na razie się trzymamy dobrze. Ps hektar pola teraz kupowałem ziemia 1 cena 15tyś, a z dzierżawy płacę 150zł plus gość składa sobie dopłaty. Także jest dobrze jakby jeszcze dziewczyna była a może później żonka to i dla niej robota by się znalazła.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dziewczyna na gospodarkę Dzisiaj, 23:30
  •  

#17562 Share dawidki16

dawidki16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka, rolnictwo i wiele innych

Napisany 30 grudzień 2013 - 22:01

Dziewczyna na gospodarkę Dobra, koledzy zmieńmy temat bo troszkę odeszliśmy od niego. Z dziewczyn na hektary. Pewnie dlatego, że dziewczyny przestały się tu udzielać :D

#17563 Share krzysiek_pool

krzysiek_pool

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 30 grudzień 2013 - 22:22

Dziewczyna na gospodarkę A co tu pisać. Sylwester bez dziewczyny ale fajnie że w gronie znajomych...

#17564 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 grudzień 2013 - 23:02

Dziewczyna na gospodarkę

A tak poza tym to jakie kwiaty są najlepsze do koleżanki? Bez okazji

nikomu pracy nie bronie i tez nie che jej zabrać ale chyba lepiej zeby wszyscy mieli po trochu i wmiare zyli na poziomie ( juz zaznaczam ze ci co maja gospodarstwo i pracują mają kokosy i im coś zabrać ) tylko nie moge patrzec jak jakieś dziecko nawet na świeta nic chodż by najmniejszego prezentu nie dostanie bo rodziców nie stać ( i to sie nie tyczy do wszystkich .. tylko tych co naprawde przeginają )

Szczerze jak dla mnie dziewczyny cieszą się z każdej niespodzianki, więc kwiatki obojetnie jakie , ale róże są bardziej odpowiednie. Ja przynajmniej tak mam, raz dostałam kwiatki polne i też się cieszyłam ;p

#17565 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 grudzień 2013 - 23:43

Dziewczyna na gospodarkę

Nie oszukujmy się, praca na roli jest wymagająca, zapachy czasami nieciekawe, a życie na wsi to nie bajka. Kobieta na wsi powinna wiedzieć, że czasami wstawanie o 5 rano czy wycieczka po zabłoconej drodze to chleb codzienny. Ale za to jest dużo pozytywów, przyroda, zwierzęta, mniejsza społeczność. Żadna pani nie powinna się nudzić ;)

Ja mam czwórkę starszego rodzeństwa w tym dwóch braci, ale teraz się okazuje,że to ja chyba mam zostać na gospodarstwie. Wcześniej jakoś nigdy o tym mowy nie było, pomagałam w domu zawsze tyle ile mogłam, ale też się uczyłam,żeby iść na studia, o których marzyłam.Ale zwierzęta kochałam zawsze, na pola lubiłam jeździć. Obecnie studiuje na kierunku technicznym, ale jeżeli rzeczywiście przejmę gospodarstwo to później zrobię sobie np . Zootechnikę. Tak się przyzwyczaiłam przez ostatnie dwa lata,że nawet myślę ,że ciężko było mi by żyć bez tego wszystkiego co jest na wsi mimo,że to ciężka praca. Jakoś mnie ta praca nie przeraża, krówki kocham, wstawanie o 6 rano to nie jest dla mnie problem,żeby je wydoić, a pomaganie bratu na polu choćby balotowanie to było dla mnie coś normalnego, oranie, sianie kukurydzy, zboża - można się nauczyć tylko trzeba chcieć. Teraz to jak ma się sprzęt na poziomie to jest o wiele łatwiej, a jak gospodarstwo dobrze prosperuje to chce się pracować.

#17566 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 31 grudzień 2013 - 14:07

Dziewczyna na gospodarkę łał widze dziewczyna naprawde do wszystkiego ;) no brawo fajnie by było żeby ni sie taka trafiła kto wie .. tylko ta 6 rano .. nie lubie wczesnie wstawać moge pracować do godziny 24 i mi to nie przeszkadza byle rano spać do 7 a 8 ;p
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#17567 Share fragles1

fragles1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Zainteresowania:Cięcie, gięcie i spawanie
    u Drimelka jest najtaniej

Napisany 31 grudzień 2013 - 16:11

Dziewczyna na gospodarkę Noo chłopak, czy to nie przesada, 8 godzin snu :unsure: jeszcze na swoim. Jak będziesz pracował do czwartej to wtedy możesz się wylegiwać do 7 :P

#17568 Share magdalena05

magdalena05

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, sport

Napisany 31 grudzień 2013 - 16:13

Dziewczyna na gospodarkę Moi Drodzy, życzę Wam szampańskiej zabawy sylwestrowej oraz szczęśliwego Nowego Roku :)

#17569 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 31 grudzień 2013 - 16:15

Dziewczyna na gospodarkę Nie mam zamiaru chodzić jak cień w dzień bo spałem 4 godziny .. jak cos robic to raż a dobrze ;p
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#17570 Share fragles1

fragles1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Zainteresowania:Cięcie, gięcie i spawanie
    u Drimelka jest najtaniej

Napisany 31 grudzień 2013 - 16:40

Dziewczyna na gospodarkę Śpi się we dwoje, a odpoczywa samemu ;)
Masz rację co do roboty, trzeba to zrobić powoli i dokładnie, aby sąsiad już nie musiał główki dorabiać :P
A co do snu to z wiekiem zobaczysz że i te 4 godziny to aż nadto.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17571 Share Bolek_Malolepszy

Bolek_Malolepszy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów
  • Zainteresowania:fitness, żeglarstwo, whisky

Napisany 31 grudzień 2013 - 17:00

Dziewczyna na gospodarkę Wszystkim szukającym szczęścia oraz wymarzonej partnerki/partnera życzę wytrwałości w Nowym Roku oraz szampańskiej zabawy sylwestrowej jeśli obowiązki pozwolą, oby krówki się nie burzyły że gospodarza jeszcze trzyma nad ranem ;) Dzisiejsze zabawy mogą zaowocować możliwością nawiązania nowych znajomości :wub: Niech przesłanie kolegi zza wschodniej granicy towarzyszy w szukaniu dziewczyny na gospodarkę :lol:

live fast die young

#17572 Share inzKonrad

inzKonrad

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 31 grudzień 2013 - 17:42

Dziewczyna na gospodarkę Dla mnie najlepszym noworocznym postanowieniem będzie spotkanie miłej sympatycznej dziewczyny do 25l z powiatu pułtuskiego lub okolic.

#17573 Share bystra

bystra

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 31 grudzień 2013 - 17:54

Dziewczyna na gospodarkę Ja również życzę wszystkim z AF szczęśliwego Nowego Roku i spełnienia wszystkich planów zakładanych na ten rok oraz udanej zabawy sylwestrowej DOSIEGO ROKU! :D

#17574 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ciągniki, motoryzacja, gotowanie, ogrodnictwo

Napisany 31 grudzień 2013 - 18:22

Dziewczyna na gospodarkę Najlepsze życzenia z okazji Nowego Roku szczęścia powodzenia czego sobie zamażycie, no i tej dziewczyny, a na dzisiaj udanej imprezy i żeby głowa rano nie bolała. Osobiście spędzam sylwestra w domu, spędzam noc z kobietą, mam 38,9 gorączki, widzę podwójnie, mięśnie bolą jak chole.a ogólnie kiepsko idę spać. Do Siego roku.

#17575 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2189 postów

Napisany 31 grudzień 2013 - 18:33

Dziewczyna na gospodarkę Więc dla ciebie kolego przede wszystkim i dla wszystkich z AF dużo zdrówka ,pomyślności w Nowym Roku .

#17576 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 31 grudzień 2013 - 18:59

Dziewczyna na gospodarkę Pierwszy raz zaglądam na ten temat, szczęśliwego nowego roku ;)

Edytowany przez Ferdek07, 01 styczeń 2014 - 09:04.

#17577 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 31 grudzień 2013 - 19:19

Dziewczyna na gospodarkę Udanego Sylwka, a w Nowym Roku znajdzcie swoją panią ;P

#17578 Share Xawier

Xawier

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 651 postów

Napisany 31 grudzień 2013 - 20:16

Dziewczyna na gospodarkę Ja chciałbym wszystkim życzyć w nadchodzącym 2014 roku abyście przede wszystkim byli sobą. Abyście nie zatracili się w szarości codziennego dnia. Abyście potrafili każdego ranka i wieczoru uśmiechnąć się. Abyście mieli więcej wiary w siebie. Byli rozważni i romantyczni. Śmiali się z samych siebie. Aby praca na gospodarstwie przynosiła satysfakcję i radość. Aby otaczali was ludzie prawdziwi, życzliwi, pełni wiary i miłości do drugiego człowieka. Żeby wzajemnie nieporozumienia i konflikty szybko rozwiązywać i nigdy nie tracić nadzieji. Przede wszystkim dawajcie siebie innym. Dzielcie się tym co macie. Każdy ma swoją definicję szczęścia i niech każdemu na jego własny sposób spełnią się marzenia. Moje postanowienie na ten rok- rób to co chcesz i to co kochasz! Samych pozytywów :)

pozdrawiam

Xawier

#17579 Share pawel040686

pawel040686

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 31 grudzień 2013 - 22:53

Dziewczyna na gospodarkę Życzę wszystkim aby nadchodzący Nowy Rok był lepszy od Starego, udanej zabawy Sylwestrowej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17580 Share donweter1989

donweter1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1306 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, wędkarstwo

Napisany 31 grudzień 2013 - 23:03

Dziewczyna na gospodarkę Szczęśliwego nowego roku ;-)