Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dziewczyna na gospodarkę

34946 odpowiedzi na ten temat

#17541 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,a w szczególności jej mechanizacja.

Napisany 30 grudzień 2013 - 20:08

Dziewczyna na gospodarkę Sory Michał ale pierdo... głupoty. Masz dziwny tok myślenia. Masz swoje, to nie wtrącaj nosa w cudze interesy.
A co powiesz o gospodarzach z samą ziemią bez hodowli. To co jak nie prac polowych, w aktualnym terminie to ma leżeć do góry jajami. Skoro ktoś chce sobie dorobić to czemu ktoś ma mu bronić :wacko:

Edytowany przez samczyk1991, 30 grudzień 2013 - 20:11.

Wieczny kawaler ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dziewczyna na gospodarkę Dzisiaj, 01:10
  •  

#17542 Share piotrek118

piotrek118

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów
  • Zainteresowania:hodowla bydła mięsnego rasy limousine , nowe technologie w rolnictwie Szeroko rozumiane rolnictwo i jego otoczenie.

Napisany 30 grudzień 2013 - 20:09

Dziewczyna na gospodarkę Predzej czy później te szleństwo z cenami ziemi sie zatrzyma , bo to co teraz sie dzieje przestaje być normalną sytuacją ceny płodów stoią praktycznie w miejscu koszty z roku na rok rosną a dochody maleją . Ci co pracuja poza ronictwem ziemie trzymaja głownie bo sa dopłaty , skonczą sie dopłaty i preferencyje kredyty na ziemie ludzie przestana szaleć z cenami ziemi bo mało kogo bedzie stać kupic ziemie na kredyt komercyjny. W mojej okolicy ceny ziemi dochodzą do 50 tyś za ha a dzierżawy do 2 tyś zł za ha.

#17543 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 30 grudzień 2013 - 20:11

Dziewczyna na gospodarkę hobby to można sobie kucyki hodować .. .. własnoą żywność można na ogródku tez mieć .. .. ta ziemia jesli jest to hobby albo cos co napisałem .. ona nie przynosi zysku nie pracuje na siebie ... a jeśli kogoś stać z pracy poza gospodarstwem żeby mieć hobby gospodarstwo to ma dośyć kasy żeby mieć tak drogie zainteresowania
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#17544 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów

Napisany 30 grudzień 2013 - 20:13

Dziewczyna na gospodarkę Ale co Cię to boli ?
Pilnuj siebie i swoich interesów ;[
Wieczny kawaler ;)

#17545 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów

Napisany 30 grudzień 2013 - 20:17

Dziewczyna na gospodarkę te głupoty to jest szczera prawda .. ale polak jest taki ze sam trzy sroki za ogon trzyma a drugi nie ma co do garnka włożyć ..
głupoty .. to idz powiec rodzinie z trójką dzieci którzy żyją z dnia na dzien dzieci na zeszyty nie mają bo ojciec nie ma pracy to są głupoty .. bo przecież ktos musi mieć do oporu a ktos z głodu zdychac

bo on nie jest sam tylko pracuje tam może 1oo tys ludzi którzy mają utrzymanie

samczyk nie zgrywaj bohatera bo cos Ci nie idzie

wiadomo jesli ktos ma 1 ha ziemi to z tego nie wyżyje ale ten co ma np 40 tak jak jeden gościu którego znam to juz przesada

#17546 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 30 grudzień 2013 - 20:19

Dziewczyna na gospodarkę Michał sprawiasz wrażenie zachłannego człowieka.Mało hektarów to sobie dokup,ale wątpie czy z takim podejściem ktoś Ci je sprzeda

#17547 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów

Napisany 30 grudzień 2013 - 20:21

Dziewczyna na gospodarkę zachłanny ? chyba na odwrót

#17548 Share AdamUrsusGKS

AdamUrsusGKS

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów
  • Zainteresowania:Górnictwo ,Rolnictwo , Motoryzacja , Sport , Kobiety :D

Napisany 30 grudzień 2013 - 20:21

Dziewczyna na gospodarkę żeby mieć "gospodarstwo" jako hobby nie trzeba mieć dużo kasy, dlaczego ziemia niby nie pracuje nie przynosi zysku?np kupujesz zboże nowe , środki ochrony itp ,ropa , cześci bo wiadomo nic nie jest na stałe , zbierasz plon , hodujesz sprzedajesz , masarnia zatrudnia ludzi , sprzedaje do sklepu itd

#17549 Share miki20

miki20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna- Juventus!!
    Rolnictwo
    I wiele wiele innych....

Napisany 30 grudzień 2013 - 20:22

Dziewczyna na gospodarkę Rzadko się wypowiadam na tym forum, ale zabiorę głos, ponieważ @MIchalmeer uczepił się takich "rolników" jak ja.
Powiem tak, ziemia jest moją własnością, płacę od niej podatek i mogę z nią robić co się mi podoba, a że jej uprawa sprawia mi satysfakcję, to niby dlaczego mam ją oddawać komuś innemu, bo on ma za małe gospodarstwo? A kto temu drugiemu co ma mało pola broni iść do pracy?
A po co ta ziemię uprawiam? Bo dziadek na niej robił, bo ojciec na niej robił, bo mamy zabudowania, maszyny, ogólnie warunki żeby ją uprawiać więc dlaczego nie mogę sobie dorobić jak chce? Ja żadnemu rolnikowi nie bronię iśc do pracy, żeby sobie dorobić.

#17550 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów

Napisany 30 grudzień 2013 - 20:25

Dziewczyna na gospodarkę rozumiem że choć by przez wzgledy rodzinne ludzie pracują na gospodarstwie .. i to szanuje ale powinno byc tak żeby jeden nie zabierał drugiemu ..
nigdzie szału nie ma i każdy grosz sie liczy ale to jest mniejsze zło

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17551 Share miki20

miki20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów
    Rolnictwo
    I wiele wiele innych....

Napisany 30 grudzień 2013 - 20:27

Dziewczyna na gospodarkę No właśnie jeden drugiemu nie zabierał, a Ty chcesz zabrać tym mniejszym i dać tym większym. Jak sam zauważyłeś każdy grosz się liczy, więc dlaczego ja mam sobie od garnka odejmować i dawać innemu? Tym bardziej, że nie dostaje tego za darmo, tylko cięzko na to pracuje, bo nie trzymam ziemii tylko dla dopłat. A i ogólnie wychodzę na lekki plus więc nie jest to kosztowne hobby, conajwyżej czasochłonne.

#17552 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 30 grudzień 2013 - 20:29

Dziewczyna na gospodarkę Bo drugiego w tyłek kole że nie chcesz mu oddać.A on chciałby więcej.Jest tak bauer nie daleko mnie któremu mało.Pojechał na wiosne siać patrzy a tam jeszcze ma zboze na polu nie zkoszone z zeszłego roku.

#17553 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów

Napisany 30 grudzień 2013 - 20:32

Dziewczyna na gospodarkę jak juz napisałem wczesniej tyczy to sie tych którzy mają po 20, 30 40 ha i do tego pracują .. z 5 ha nie da sie wyżyć no chyba ze jest produkcja specjalna .. mój kolega ma niecałe 2 ha a ma taki obrót kasy ze niejedno gospodarstwo 25 ha takiego nie ma

Bo drugiego w tyłek kole że nie chcesz mu oddać.A on chciałby więcej.Jest tak bauer nie daleko mnie któremu mało.Pojechał na wiosne siać patrzy a tam jeszcze ma zboze na polu nie zkoszone z zeszłego roku.

to jest już zachłanność ale duzo jest tego przykładów

#17554 Share miki20

miki20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów
    Rolnictwo
    I wiele wiele innych....

Napisany 30 grudzień 2013 - 20:37

Dziewczyna na gospodarkę @slawek2209
Masz racje. U nas w okolicach, też są tacy co ciągle chcą więcej i więcej, potem to wszystko niedopilnowane, plony są jakie są i zamiast mieć trochę mniej i w sumie taką samą kase z tego mieć, to nic tylko więcej i więcej. I nie pije tutaj do ludzi którzy rozsądnie rozwijają swoje gospodarstwo, tylko takich co nabiorą a potem z niczym się wyrobic nie mogą.
@Michalmeer
Ja nie mam producji specjalnej, ogólnie rolnictwo to taka bardziej lokata dla mnie, trochę wsadze kasy, a potem na raz mam jakąś większą sume na jakaś inwestycje, czy jakiś remont np. w domu. Żyć z tego nie żyjemy bo się nie da. U nas jak ktoś ma 40 ha to raczej nie pracuje, ponieważ jest jednym z największych gospodarzy we wsi , uroki małopolski ;)

#17555 Share AdamUrsusGKS

AdamUrsusGKS

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów
  • Zainteresowania:Górnictwo ,Rolnictwo , Motoryzacja , Sport , Kobiety :D

Napisany 30 grudzień 2013 - 20:39

Dziewczyna na gospodarkę uffff to ja się nie łapie tylko 10 ha ^^

#17556 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów

Napisany 30 grudzień 2013 - 20:43

Dziewczyna na gospodarkę A mój ojciec się załapał. Ma 17ha ok 25 rogaczy plus dorabia sobie na etacie. Ma czas, chce żyć w lepszym standardzie, więc dlaczego ktoś ma mu tego zabronić ;[

Idąc tokiem myślenia kolegi. Ktoś kto ma sprzęt na gospodarstwie i sporo wolnego czasu nie powinien świadczyć usług tym sprzętem bo odbiera pieniądz innym. Masz hejktary to je obrabiaj. Dobre sobie :wacko:
A ojciec by musiał cepem zboże młucić bo nie posiada kombajnu :wacko:

Edytowany przez samczyk1991, 30 grudzień 2013 - 20:47.

Wieczny kawaler ;)

#17557 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów

Napisany 30 grudzień 2013 - 21:04

Dziewczyna na gospodarkę A tak poza tym to jakie kwiaty są najlepsze do koleżanki? Bez okazji

nikomu pracy nie bronie i tez nie che jej zabrać ale chyba lepiej zeby wszyscy mieli po trochu i wmiare zyli na poziomie ( juz zaznaczam ze ci co maja gospodarstwo i pracują mają kokosy i im coś zabrać ) tylko nie moge patrzec jak jakieś dziecko nawet na świeta nic chodż by najmniejszego prezentu nie dostanie bo rodziców nie stać ( i to sie nie tyczy do wszystkich .. tylko tych co naprawde przeginają )

#17558 Share miki20

miki20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów
    Rolnictwo
    I wiele wiele innych....

Napisany 30 grudzień 2013 - 21:08

Dziewczyna na gospodarkę Takie które lubi najbardziej ;) Ciężkie pytanie, najbardziej uniwersalna to chyba róża. Tyko teraz pytanie czy to taka koleżanka - koeżanka, czy taka koleżanka w zwiążku z którą liczysz na coś więcej.

#17559 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów

Napisany 30 grudzień 2013 - 21:11

Dziewczyna na gospodarkę Tylko koleżanka inaczej przyjaciółka taka od serca naprawde zawsze mozna na nią liczyć .. a teraz jakoś urodzinki bedzie miała

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17560 Share marc

marc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 30 grudzień 2013 - 21:40

Dziewczyna na gospodarkę Skoro przyjaciółka to powinieneś wiedzieć jakie lubi kwiaty :P Daj jej róże, chyba wszystkie kobiety je lubią, tylko nie pytaj o kolor :D

Co do cen ziemi, bo ktoś wcześniej pytał. U mnie nie dawno ARR robiło przetarg na ziemie. Ceny dochodziły nawet do 120tys za ha :)
:)