Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dziewczyna na gospodarkę

34848 odpowiedzi na ten temat

#14821 Share Migotka

Migotka

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów
  • Zainteresowania:Witek2010 :*

rolnictwo

pieczenie

Napisany 18 październik 2013 - 16:29

Dziewczyna na gospodarkę a w Top Agrar wszystko co dzis poruszamy jest wyjaśnione jasno i przejrzyście, łącznie z :

"Napisałem do jednej dziewczyny ale znajomość szybko sie skończyła kiedy
na pytanie "jesteś wieśniakiem?" odpowiedziałem, że tak. Powiedziała,
że szpilek na kalosze nie zamieni. Nie było to przyjemne ale się nie poddaje.
Nie moge przecież przez jedną sytuację określać wszystkich kobiet..."

" jednej było za daleko do pracy -28 km, inna stwierdziła że z teściami mieszkać
nie chce, a kolejna, że nie po to się kształciła, by mieszkać w dziurze zabitej dechami"

" Moja mama to pracowita kobieta. Jako młoda dziewczyna zajmowała się krowami.
Karmiła je, doiła, a potem z mleka robiła sery i masło. Nie przeszkadzało jej,że praca
przy zwierzętach nie jest czysta i pachnąca, przecież z tego wspólnie z tatą zyli.
Teraz kobiety niestety muszę stwierdzić bardziej myślą jak się pokazać i zrobić na innych
wrażenie, a praca ma być czysta. Dobrze, że tym panienkom obiad na talerzu nie śmierdzi.
Są zafascynowane zachodnim, wilekomiejskim stylem życia.
Nie rozumieją chyba że czasem to tylko fikcja stworzona na potrzeby oglądalności..."

dlatego polecam poczytać i nie potrzebne będą żadne spory :)

Hmm może to głupio zabrzmi co napisze, ale :
*skoro mamy to forum;
*są tu sami ludzie zajmujący sie i zafascynowani wsią;
*są tu single poszukujący pary;
* interesują nas wspólne tematy;
*macie takie "kolorowe" temperamenciki, mądrze piszecie i potraficie bronic swego zdania
to może by tak nie marnować czasu i pomyśleć o tym, by szukać swojej drugiej połowy na tym forum...?
w tym temacie...?

mówi się, że: " kto się lubi ten się czubi", a tutaj nie brakuje ludzi z mnóstwem ciekawych
spostrzeżeń i ciekawymi wizjami, a które lubią się "podroczyć" jeśli się postaracie to może coś fajnego już niedługo się rozwinie i kto wie może będzie "wesele na af" :)

pozdrawiam cieplutko Bożenka :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dziewczyna na gospodarkę Dzisiaj, 21:10
  •  

#14822 Share gofiaczek

gofiaczek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 18 październik 2013 - 16:38

Dziewczyna na gospodarkę Nikt tu sie nie spiera ;) czysta wymiana myśli, spostrzeżeń i doświadczeń.

A co do tego pytania "Jesteś wieśniakiem" hmmm.. to już świadczy o niej samej. Ewidentnie to świadczy też, że szuka kogoś majętnego, przystojnego i najlepiej, żeby ją jeszcze utrzymywał i spełniał jej zachcianki. Zdaje się, ze większość ludzi, nie tylko dziewczyn ma obraz wsi i rolnika z XIX w. no coż to ich sprawa. Ludzie nie doceniają pracy rolników, bo przecież każdy rodzaj pokarmu rośnie w zamrażarkach i na półkach w supermarkecie :P

Edytowany przez gofiaczek, 18 październik 2013 - 16:39.

"Nie porzucaj nadzieje,

Jakoć sie kolwiek dzieje:

Bo nie już słońce ostatnie zachodzi,

A po złej chwili piękny dzień przychodzi." J.K.

#14823 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 18 październik 2013 - 17:06

Dziewczyna na gospodarkę Heh gdyby mnie panna zapytała czy jestem wieśniakiem odpowiedział bym że tak :) I z miejsca taką olał , chyba większość sie domyśli czemu :)

#14824 Share rami

rami

rami

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów
  • Zainteresowania:muzyka, taniec,majsterkowanie,spcery,ksiązka

Napisany 18 październik 2013 - 17:53

Dziewczyna na gospodarkę też bym się z taką panną nie zadawał ale wiele ludzi mieści mówi że my rolnicy dostajemy kasę za darmo a zimę śpimy a nam rośnie ,ale ja im mówie weż kup sobie ziemię też bedziesz brał kasę sam poszukuje partnerki

#14825 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 październik 2013 - 18:01

Dziewczyna na gospodarkę

Hej nie wiem gdzie to wkleić więc napiszę tu

Szukam pracy jako gospodyni !
Jeśli potrzebujesz:
- taniej siły roboczej :D napiszę jako pierwsze bo rolnicy są z zasady dość oszczędni wiem, wiem macie dużo wydatków :P
- sumiennego pracownika na gosp.
- kogoś zaufanego kto doglądnie wszystkiego podczas twojej krótkiej nieobecności
- kogoś kto doczepi przyczepę, poda narzędzia, nakarmi Twoje zwierzęta i wyrzuci im obornik,
- kogoś kto ugotuje, wypierze, wyprasuje i posprząta
- porozmawia o wszystkim i wyjdzie do kina (jeśli będziesz miał ochotę)
- kogoś kto poklepie po ramieniu i powie: wiem że jest ciężko, wszystko na Twojej głowie ale jesteś w tym najlepszy i wszyscy Cię potrzebujemy :)

Więc do sedna jeśli chcesz żeby Twoje życie na gosp przewrócić do góry nogami napisz :D

Nie szukam męża - szukam gospodarza, ale :P
*wiek od 27 do 35 (to tak żebyśmy się dogadali)
* Lubuskie, Dolnośląskie, Wielkopolskie
* Preferowane i wymarzone gosp, z hodowlą bydła

tara88@o2.pl

No to prawie jak żona :D prawie, bo co ze spaniem, preferujesz osobno, czy też w ramach pracy razem :P :lol:

#14826 Share pedro2

pedro2

Kupię słomę w belach w promieniu 100km od Łomży. Usługi transpor

• Members
  • PipPipPip
  • 1116 postów

Napisany 18 październik 2013 - 18:03

Dziewczyna na gospodarkę

EDIT: jak by trochę dłużej żył, to by wiedział, że parę lat temu Tuska nie było, a Polska była jeszcze większym pośmiewiskiem. Nie, żebym był za Tuskiem, ale przecież nawet Ameryka jest na skraju bankructwa. Polska, choć może daleko od tego nie jest, ale pod ścianę tak jak Ameryka nie jest przyciśnięta. Szkoda tylko, że takie Firmy, jak Ursus padły, ale kolega za chwilę powie, że Ursus, Stocznia, FSO - to też sprawa Tuska, podobnie jak kryzys w Europie, za który co niektórzy właśnie Tuska obwiniają :unsure:

Zgadza się, palec mi z 6 na 7 zjechał. A ja nadal twierdzę, że jesteś dzieciakiem, który nie ma pojęcia o życiu i na tym zakończę z tobą dywagację, bo próbujesz coś udowodnić, co może zasłyszałeś od tatusia. No, ale cóż, córka moja też nie może pojąć czasów pracy na gospodarstwie bez traktora, kombajnu i sprzętu; życia bez samochodu, telefonu komórkowego, mikrofalówki itp. Przecież ci mówiłem, że nie mam zamiaru ci nic udowadniać. Popytaj starszych jak kiedyś się pracowało, popytaj babcię, gdzie kobiety rodziły, bo kiedyś to była normalka, że kobieta poszła po ziemniaki na pole, a przyszła z noworodkiem. A przepraszam - przecież ty wiesz lepiej i wiesz, że każda była wieziona samochodem do szpitala i tam rodziła... Nie jest to wątek na ten temat, więc go kończę i jeszcze raz powtarzam - nie oczekuję z twojej strony zrozumienia. Możesz myśleć co uważasz łącznie z tym, że to dla ciebie bajki.

Co do awatara dodałem tylko dlatego że mi się spodobał i nic komu do tego Baziuli podobają się koty to wstawiła na awatara koty :P Co do tego co przeżyłem co wiem czego się nauczyłem jakie mam doświadczenie to tylko i wyłącznie moja sprawa... widzę że teraz zaczynasz wątek polityki w tym temacie a Twoja hodowla jest rzeczywiście imponująca do tego stopnia że możesz się wypowiadać że krowy to nic takiego i oczywiście przyznam Ci rację przy 2 czy 3 sztukach to rozrywka B)
I ostatnie zdanie i kończymy ten spór popatrz dlaczego większość podziela moje zdanie a Twojego nikt nie poparł ;)

Już kiedyś pisałam i powtarzam wdaniel wszystko wiedzący,ale każdy wie na swój sposób jak wygląda życie na wsi a nie za biurkiem i łatwo jest pisać że niby te krowy czasu nie zajmują jak się ma zaledwie 3 sztuki

Jakby miał utrzymać siebie i rodzinę z tych 3 sztuk to by dopiero się przekonał jak to jest fajnie :)

wiele ludzi mieści mówi że my rolnicy dostajemy kasę za darmo a zimę śpimy a nam rośnie ,ale ja im mówie weż kup sobie ziemię też bedziesz brał kasę

moje słowa kolego żeby przyszedł jeden z drugim mądrale do mnie na obrządek to odechciałoby się pleść głupoty...

Edytowany przez pedro2, 18 październik 2013 - 18:09.

KUPIĘ SŁOMĘ W PROMIENIU 100KM OD ŁOMŻY.

#14827 Share wozak

wozak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 439 postów

Napisany 18 październik 2013 - 18:06

Dziewczyna na gospodarkę no właśnie ostatnio byłam w mieście i dwie obok mnie babki tak podniosły mi ciśnienie że odezwałam się twierdziły że my na wsi dostajemy 5tys do ha ,więc Ja jej powiedziałam że najlepiej będzie jeśli zakupi sobie 2ha pola i wtedy przekona się ile rolnik ma dopłaty,nie chcę nikogo obrażać ale nie trzeba patrzeć na tych ludzi z miasta bo i na wsi jeśli masz czegoś więcej niż sąsiad to już jest żle bo jesteś za bardzo operatywny,ale nikt nie widzi że tego chłopa wcale nigdzie nie widać tylko siedzi jak nie na roli to w oborze, bo każdy może napisać że teraz jest technologia i rolnik tylko wciska przyciski ,może ktoś i to ma ale większość nie i ciuła jak ten kułak

#14828 Share Xawier

Xawier

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 18 październik 2013 - 18:26

Dziewczyna na gospodarkę

@Xawier ales Ty wyladnial :D

@Banan575 po czym to stwierdzasz?? Po obecnym mało wyraźnym obecnym awatarze czy jeszcze mniej wyraźnym poprzednim? Czy może jakaś prywatna inwigilacja się za tym kryje? mimo wszystko dzięki za komplement :)

#14829 Share WodnyElf

WodnyElf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 388 postów

Napisany 18 październik 2013 - 18:27

Dziewczyna na gospodarkę Wdaniel to już tym bardziej nie rozumiem i nie zrozumiem jak można mając męża, dziecko, dom i gospodarstwo się nudzić (a jak już pisałam pisałeś o tym co najmniej parokrotnie) oraz nie rozumiem i nie zrozumiem jak można nie pomagać mężowi w pracy na gospodarce gdy ten ma jeszcze prace zawodową. Ja wiem, że siedzenie w domu i nudzenie się (o ile rzeczywiście malo się w domu robi) jest wygodniejsze ale jednak nie ma co zajeżdżać chłopa i mnie by było chłopa szkoda by sam wszystko robił i na gospodarce i w polu i jeszcze zawodowo pracował by pieniążki konkretniejsze były.

#14830 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 18 październik 2013 - 18:33

Dziewczyna na gospodarkę

@Banan575 po czym to stwierdzasz?? Po obecnym mało wyraźnym obecnym awatarze czy jeszcze mniej wyraźnym poprzednim? Czy może jakaś prywatna inwigilacja się za tym kryje? mimo wszystko dzięki za komplement :)

Nie no na poprzednim awtarze miales dlugie wlosy a teraz jestes taki slodki przystojniak :rolleyes:
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14831 Share Xawier

Xawier

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 18 październik 2013 - 18:46

Dziewczyna na gospodarkę Czy ja wiem... słodki?? przystojniak?? Hmm... wszak to tylko ścięcie włosów było... w realu aż taki 'piękny' nie jestem;p choć to nie mi oceniać

#14832 Share Migotka

Migotka

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

rolnictwo

pieczenie

Napisany 18 październik 2013 - 21:10

Dziewczyna na gospodarkę banan575 i Xawier wzięli sobie chyba rade do serca :P
a reszta ?
zamiast się sprzeczać , może starajcie się poznać bliżej osoby z forum ,
samo gadanie nic nie daje

hmm pamiętacie ten tekst
Pewien człowiek po śmierci trafił na sąd ostateczny do Pana Boga i zaczął marudzić i biadolić ,
że całe życie modlił i się i prosił go o to by mógł wygrać w lotka a tu nic ...
Na to Pan Bóg mu odpowiada - Słuchaj całe życie byłem z Tobą, ale jak
miałem Ci pomóc skoro nigdy nawet nie kupiłeś jednego losu ?

Siedzieć na agrofoto, pisać w temacie "Dziewczyna na gospodarkę" i nawet nie spróbować czegos więcej tylko pisać,
po to by poklepać po klawiaturze, to nic nie da, a naprawdę - nie ma się czego bać a być może coś komuś się uda :) ;)

#14833 Share marcin1832

marcin1832

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów

Napisany 18 październik 2013 - 22:00

Dziewczyna na gospodarkę Migotka

ma rację :rolleyes: ,piszcie mądrze i bądzcie otwarcii,no i coś komus napewno się powiedzie :rolleyes:

#14834 Share nextto

nextto

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 18 październik 2013 - 22:06

Dziewczyna na gospodarkę witam
przeczytałem kilka stron dyskusji i wtrącę "swoje trzy grosze" dziewczyny poprawcie mnie jeśli się mylę. w tej całej batalii trzeba rozróżnić dwie kwestie poznanie dziewczyny jako takiej i dwa przekonanie by się z Tobą ożeniła i żyliście długo i szczęśliwie.
punkt pierwszy to tylko moje zdanie prywatne i indywidualne. myślę że :kawalerowie" (jak mawia moja babcia) powinni szukać partnerki raczej w swoim otoczeniu nie mówię tu o dystansie raczej chodzi mi o środowisko. dziewczyny które nie miały nigdy kontaktu z rolnictwem mogą dość dziwnie reagować o czym już użytkownicy wspominali gdy będziesz mówił z nią o pracy( choć znam przypadki gdy typowa przepraszam za skrót myślowy- blokerka ożeniła się z farmerem z krwi i kości i wszystko się im układa) . gdy dziewczyna jest swojska i nie przeraża ją temat życia na wsi nie wspomina od razu że wieś je ble nie urywa rozmowy nie chowa się z swoim pochodzeniem to pierwszy znak że warto kontynuować znajomość. tylko gdzie takie dziewczyny znaleźć... w szkołach uzupełaniajacych studiach rolniczych wśród sióstr znajomych itd :)

Jeśli dziewczyna którą poznałeś lub chcesz poznać jest wg Ciebie warta zainteresowania ( ma cechy charakteru i osobowości wreszcie wygląd który Ci odpowiada) musisz sobie odpowiedzieć co ty masz do zaoferowania jak co zrobić by utrzymywała z Tobą znajomość - dziewczyny powiedzcie bycie sobą jest najważniejsze ale trzeba się zastanowić kim jesteś czy przypadkiem kurki i chórki nie wypadają ci zbyt często czy na wypady nie chodzisz w swetrze i spodniach które pamiętają czasy bierzmowania czy potrafisz się wysławiać w miarę płynnie czy potrafisz rozmawiać na tematy związane nie tylko z rolnictwem czy dbasz o swój wygląd czy nie nadużywasz alkoholu w towarzystwie czy jesteś uczciwy czy masz dobre relacje z rodziną czy potrafisz się poprawnie zachowywać stosownie do sytuacji czy nie robi Ci się zbyt wielki dach nad twoim "sprzętem" czy jestem wstanie znaleźć trochę czasu dla partnerki itd(brzmi jak z małego katechizmu) może wyda się to niektórym dziwne że piszę o sprawach oczywistych. Myślę jednak że warto to sobie przypomnieć bo czasem zmiany nie wymagają wielkiego wysiłku a mogą zmienić postrzeganie nas przez płeć przeciwną.

Dla mnie najtrudniejsze zawsze było znalezienie czasu dla dziewczyny. od jakiegoś czasy już nie muszę go szukać :-)

punkt drugi najlepiej przedstawią pewnie przedstawicielki tej piękniejszej płci

#14835 Share stuart

stuart

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów
  • Zainteresowania:historia mechanizacji rolnictwa , współczesna technika rolna film gry

Napisany 18 październik 2013 - 22:19

Dziewczyna na gospodarkę

:)

Edytowany przez stuart, 04 październik 2015 - 11:33.

#14836 Share pedro2

pedro2

• Members
  • PipPipPip
  • 1116 postów

Napisany 18 październik 2013 - 22:24

Dziewczyna na gospodarkę

banan575 i Xawier wzięli sobie chyba rade do serca :P
a reszta ?
zamiast się sprzeczać , może starajcie się poznać bliżej osoby z forum ,
samo gadanie nic nie daje

Siedzieć na agrofoto, pisać w temacie "Dziewczyna na gospodarkę" i nawet nie spróbować czegos więcej tylko pisać,
po to by poklepać po klawiaturze, to nic nie da, a naprawdę - nie ma się czego bać a być może coś komuś się uda :) ;)

Wypraszam sobie :P Ja staram się działać w tym kierunku na Af kilka pań może to potwierdzić :D

#14837 Share Migotka

Migotka

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

rolnictwo

pieczenie

Napisany 18 październik 2013 - 22:39

Dziewczyna na gospodarkę ja sie ciesze że działasz :P

#14838 Share pedro2

pedro2

• Members
  • PipPipPip
  • 1116 postów

Napisany 18 październik 2013 - 23:24

Dziewczyna na gospodarkę Kolego @stuart "ważne żeby dała potomka" trochę dziwnie napisane pamiętaj nie liczy się to czy będzie Tobie pomagała czy nie liczy się to że będzie rozumiała że ciężko pracujesz wspierała dobrym słowem uśmiechem i to potrafi zmotywować ale jeśli przyjedziesz z pola wieczorem a żonie nawet nie będzie się chciało Tobie kolacji zrobić bo leci M jak miłość w tv to raczej szczęśliwy nie będziesz z nią a znam takie przypadki...

#14839 Share wozak

wozak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 439 postów

Napisany 19 październik 2013 - 02:03

Dziewczyna na gospodarkę hm, to telewizja ważniejsza niż mąż faktycznie dziwne potrafią być kobiety

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14840 Share Bartek246813579

Bartek246813579

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 19 październik 2013 - 08:02