Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dziewczyna na gospodarkę

34938 odpowiedzi na ten temat

#14721 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1601 postów

Napisany 09 październik 2013 - 16:45

Dziewczyna na gospodarkę Edit :

Przypadkowo trafiłam na te forum, powiem szczerze że na początku śmiałam się z tego, potem mnie to lekko zirytował, a teraz zastanawiam się; Czego tutaj wiele osób szuka i w życiu. Czy robola który będzie zapierdzielał ze mną na moim gospodarstwie, czy osoby która mi pomoże, wesprze i od czasu do czasu oderwie mnie od tego wszystkiego i gdy będę się budził/a kolejnego dnia z myślą że mam dla kogo to robić i to nie jest jakiś obozów koncentracyjny,tylko moje życie które świadomie wybrałam/em u boku osoby którą kocham. Panowie mówicie że macie problem znaleźć dziewczynę na gospodarstwo, ale nie dziwcie się jak wymagacie od niej żeby stała się robolem. Nie chce tu nikogo urazić ale jak wy tak na nas patrzycie to wybaczcie. Kolejna sprawa, jestem dziewczyną z gospodarstwa na którym chce zostać i nie ukrywam że chciałabym dzielić swoje życie z ukochaną osobą, bez względu na wszystko. I nie wiem kto ma gorzej JA czy wy. Nie wiem czy ja się obracam w takim towarzystwie i czy to zależy od wychowania, ale znam wiele dziewczyn które ubrudzić się nie boją i czasem wystroić się też lubią, a na rolnictwo i zwierzęta parzą nie z przymusem ale z pasją. Co do czasu wolnego to fakt w gospodarstwie trzeba być i wszystkiego dopilnować czy w nocy czy w dzień ale bez przesady, czas wolny zawszę sie znajdzie jeśli się chce. Ktoś kiedyś mądry mi powiedział że nie ma czegoś jak brak czasu, tylko słaba jego organizacja. Ja na szczęście nie mam problemu znalazłam osobą która pomimo że nie jest z gospodarstwa, chce się nauczyć wszystkiego i pomagać mi w tym

To ja Ci powiem tak ,pożyj ,miej swoje gosp . i wtedy zobaczysz jak ,to jest z wolnym czasem ,ile go masz i czy możesz sobie coś zaplanować ? Wybacz ,ale jeszcze nie jesteś na ''tym'' etapie , ponieważ pewnie jesteś na etapie chce to pomagam ,nie chcę to nie ,bo mam wychodne itp.

Czy robola który będzie zapierdzielał ze mną na moim gospodarstwie, czy osoby która mi pomoże,

Wiesz to prawie to samo ,tylko wyraz ''pomoże '' ładniej brzmi niż ''zapierdzielać '' ;) Tak czy tak ,w mało którym gosp. kobieta może sobie pozwolić na robienie ''nic'' ^^ A tam gdzie mimo wszystko robi "nic " to widać gołym okiem jak ta gosp. wygląda . :unsure:

Edytowany przez Meg5, 09 październik 2013 - 16:47.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dziewczyna na gospodarkę Dzisiaj, 23:30
  •  

#14722 Share bayu86

bayu86

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 09 październik 2013 - 17:27

Dziewczyna na gospodarkę Dokładnie !!! Prawdę napisałaś. Nie bez powodu 99% ludzi nie chce słyszeć o pracy na gospodarce. Rolnik to jeden z najcięższych i najniżej ocenianych zawodów w naszym kraju.

#14723 Share Nieznajoma25

Nieznajoma25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 09 październik 2013 - 18:22

Dziewczyna na gospodarkę

Edit :

To ja Ci powiem tak ,pożyj ,miej swoje gosp . i wtedy zobaczysz jak ,to jest z wolnym czasem ,ile go masz i czy możesz sobie coś zaplanować ? Wybacz ,ale jeszcze nie jesteś na ''tym'' etapie , ponieważ pewnie jesteś na etapie chce to pomagam ,nie chcę to nie ,bo mam wychodne itp.

Wiesz to prawie to samo ,tylko wyraz ''pomoże '' ładniej brzmi niż ''zapierdzielać '' ;) Tak czy tak ,w mało którym gosp. kobieta może sobie pozwolić na robienie ''nic'' ^^ A tam gdzie mimo wszystko robi "nic " to widać gołym okiem jak ta gosp. wygląda . :unsure:

Trochę się nie zrozumieliśmy, fakt może to podobne słowa ale jednak ,dla mnie znaczą coś innego. jeśli w związku jest uczucie to praca inaczej wygląda. mam przykład po swoich rodzicach. a kolejna sprawa może nie przejęłam całego gospodarstwa po rodzicach ale wiem co chce w życiu robić i to jest właśnie praca na gospodarstwie i ze zwierzętami. mimo młodego wieku i tego że jestem dziewczyną, znam tą prace na wylot i to nie jest taki kaprys na dziś. Nie mam brata i uwierz mi że musiałam nauczyć się wszystkiego. Ja nie mówię że kobiety mają leżeć i "nic" nie robić, bo takich osób nie rozumiem. ale też nie rozumiem mężczyzn, którzy patrzą na kobiety jak na tanią nową siłę roboczą w gospodarstwie. Odnośnie czasu widząc po swojej rodzinie, to fakt nie zrobimy sobie 2 tygodniowych czasów cała rodziną, ale wszystko jest kwestią dogadania się i współpracy.

#14724 Share szymon355

szymon355

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 09 październik 2013 - 18:44

Dziewczyna na gospodarkę jesli mogę coś dodać to tylko to że praca w gospodarstwie wymaga dużo poświęceń cierpliwosci uporu i takiej siły psychicznej jeśli sie samemu prowadzi gosp. a wtedy jest nie wiele czasu na przyjemnosci związane z np.urlopem 2 tygodniowym nad morzem w lipcu a nie zawsze sie układa tak jak by sie chciało

#14725 Share przemrolnik

przemrolnik

WETERAN

• V.I.P.
  • rank
  • 1162 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, AgroFoto.pl

Napisany 09 październik 2013 - 19:04

Dziewczyna na gospodarkę urlop moze być, tylko w inny termin, nie koniecznie w gorączki. :)
A w pozniejszych okresach góry i reszta świata.. :)

#14726 Share tomi03

tomi03

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i pszczelarstwo :)

Napisany 09 październik 2013 - 21:46

Dziewczyna na gospodarkę z urlopem ciężko :( gospodarki nie zostawi bez opieki , przez dzień jak wcześniej pisali obczajony sąsiad pomoże ,ale przecież on nie będzie zajmował się na duszą metę gospodarką :)

#14727 Share pedro2

pedro2

Kupię słomę w belach w promieniu 100km od Łomży. Usługi transpor

• Members
  • PipPipPip
  • 1136 postów

Napisany 09 październik 2013 - 23:01

Dziewczyna na gospodarkę

Edit :

Trochę racji jest w tym co napisałaś ale z tym wyglądem to chodzi Ci bardziej o wygląd zewnętrzny czy coś innego?? Bo u mnie we wsi są młode gospodynie które pochodzą i z miasta i ze wsi i powiem Ci tak zapierdzielają ostro obrządek, dojenie coś tam ogarnąć itp ale jak przychodzi niedziela lub jakaś impreza we wsi powiedziałabyś że ta to pewnie robi "nic" bo kumple w moim wieku (nie mówię że ja nie :P)oglądają się za 30 letnimi facetkami bo po prostu jest za czym jak kobieta umie o siebie zadbać i mąż chce żeby żona pachniała i ładnie wyglądała to nie widzę żadnego problemu w tym że jest ładna i zgrabna a tak naprawdę godzinę temu wyszła z obory...

A co do pracy kobiety/żony w gospodarstwie moje zdanie jest takie do niczego nie zmuszać bo nie żenimy się po to tylko żeby było komu robić... Jeśli będzie miała głowę na karku że tak powiem to prędzej czy później sama zaproponuje pomoc ;)
KUPIĘ SŁOMĘ W PROMIENIU 100KM OD ŁOMŻY.

#14728 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1601 postów

Napisany 10 październik 2013 - 07:00

Dziewczyna na gospodarkę

A tam gdzie mimo wszystko robi "nic " to widać gołym okiem jak ta gosp. wygląda .

Trochę racji jest w tym co napisałaś ale z tym wyglądem to chodzi Ci bardziej o wygląd zewnętrzny czy coś innego??

Chodziło mi o to, jak wygląda gospodarstwo ,gdy mężczyzna sam wszystko musi robić . U mnie są gospodarstwa gdzie kobiety pracują ,ale są i takie przypadki ,gdzie mąż z pracownikiem wszystko robi ,nawet oprząta kury ...I było takie zdarzenie .. . ;) Pani żonie brakło jaj i musiała się pofatygować do kurnika . Jakie wielkie było jej zdziwienie ,że kurnika nie ma :huh: Pyta męża co się stało ,a on jej tak powiedziała - kurnik od dwóch tygodni jest w innym miejscu ... :lol:
Nie chodziło mi o wygląd gospodyni. ;) :D

Edytowany przez Meg5, 10 październik 2013 - 07:01.

#14729 Share wdaniel

wdaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 580 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, transport, motoryzacja, bhp, ppoż

Napisany 10 październik 2013 - 07:39

Dziewczyna na gospodarkę

z urlopem ciężko :( gospodarki nie zostawi bez opieki , przez dzień jak wcześniej pisali obczajony sąsiad pomoże ,ale przecież on nie będzie zajmował się na duszą metę gospodarką :)

Jak z sąsiadem będziesz żyć na zasadzie pomocy bezinteresownej: ja ci pomogę - ty mi pomożesz, to nawet przez tydzień będzie zaglądał do twej obory, ale pamiętaj, że później ty do jego obory też masz zaglądać, jak go nie będzie. To tak z mojego doświadczenia...

Chodziło mi o to, jak wygląda gospodarstwo ,gdy mężczyzna sam wszystko musi robić .

A byś się zdziwiła... Mój wujek sam prowadzi gospodarstwo, bo się nie ożenił. Zapewniam cię jednak, że w domu i obejściu ma czyściej niż nie jedna gospodyni. Tak więc nie wrzucaj wszystkich do jednego garnka, bo to nie bigos ani zupa warzywowa :P

#14730 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1601 postów

Napisany 10 październik 2013 - 07:44

Dziewczyna na gospodarkę Wiem, że to ogólnie zabrzmiało ,ale jaki profil produkcji ma Twój wujek ? Krowy mleczne i sam tak wszystko elegancko ogarnia ? Jak tak ,to jest, to przypadek jeden na milion... ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14731 Share pedro2

pedro2

Kupię słomę w belach w promieniu 100km od Łomży. Usługi transpor

• Members
  • PipPipPip
  • 1136 postów

Napisany 10 październik 2013 - 17:43

Dziewczyna na gospodarkę

Edit :
A tam gdzie mimo wszystko robi "nic " to widać gołym okiem jak ta gosp. wygląda . :unsure:

Aha to spoko ten skrót jak widać można odbierać dwuznacznie :P
KUPIĘ SŁOMĘ W PROMIENIU 100KM OD ŁOMŻY.

#14732 Share adamoadamo1

adamoadamo1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów
  • Zainteresowania:Traktory, dobre maszyny rolnicze, hodowla bydła, konie.

Napisany 10 październik 2013 - 19:05

Dziewczyna na gospodarkę

Bez obrazy ale da mnie trochę to zabrzmiało jak : "Biegajcie za mną, bo jestem zbyt wspaniały aby się starać" Mężczyzna też nie może być sztywny.................. to dopiero odstrasza. Przynajmniej mnie. :)

To nie odstrasza ale działa na kobiety które zwykle olewają facetów z prostego powodu, bo są piękne i mogą meć każdego. One nie latają za tymi co przyklekają się do nich, ale za tymi o któych mogą też powalczyć trochę ;) To działa w 2 strony :D. Powiedz sama czy to dobrze że facet płaszczy się przed kobietą a ta go olewa, u kobiety traci tylko punkty, tak nie powinno być :)
Pozdrawiam Cię :)

Chyba szczególnie za tą pewność siebie ...tylko oby ta pewność siebie nie przerodziła się w samozachwyt ? ^^

''Zasady ''to bardzo ogólnie powiedziane ,mogłabym tu sobie różne zasady wymyślać i niekoniecznie pozytywne .

Oczywiście zdarza się i tak..
Ale po co facetowi samozachwyt jeśli szuka poważnej dziewczyny do życia :). Bez zasad nie wyobrażam sobie życia. Jak można mieć zasady nie pozytywne. Wtedy to już nie będą zasady.
Pozdrawiam Cię :)

#14733 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 10 październik 2013 - 19:10

Dziewczyna na gospodarkę Mam zasady baba mi rządzić nie będzie

#14734 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1601 postów

Napisany 10 październik 2013 - 19:11

Dziewczyna na gospodarkę

Jak można mieć zasady nie pozytywne. Wtedy to już nie będą zasady.

Jak nie zasady np. mam zasadę ,że jak mi dziewczyna nie będzie nadskakiwać ,to nie ma u mnie szans .Przepraszam, że tak pisze ,ale w Twoim poprzednim poście ,tak to zabrzmiało . ;)

Edytowany przez Meg5, 10 październik 2013 - 19:12.

#14735 Share adamoadamo1

adamoadamo1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów
  • Zainteresowania:Traktory, dobre maszyny rolnicze, hodowla bydła, konie.

Napisany 10 październik 2013 - 19:16

Dziewczyna na gospodarkę

Edit :

O jej jaki obóz pracy :PPPP hehe dziś jest wszystko zmechanizowane, nie jest tak źle :P

#14736 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1601 postów

Napisany 10 październik 2013 - 19:20

Dziewczyna na gospodarkę To zobaczymy czy ta mechanizacja sama zrobi ,jak Tobie się urlop zamarzy ...Powodzenia ... ;)

Edytowany przez Meg5, 10 październik 2013 - 19:21.

#14737 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 10 październik 2013 - 19:27

Dziewczyna na gospodarkę Ma dobre maszyny to sobie poradza

#14738 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1601 postów

Napisany 10 październik 2013 - 19:29

Dziewczyna na gospodarkę I dobre, a nawet najlepsze maszyny same nie zrobią ,ponieważ ktoś je musi obsłużyć .

#14739 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 10 październik 2013 - 20:13

Dziewczyna na gospodarkę Eee tam-mój odkurzacz potrafi sam chałupę sprzątnąć...czasami o 11 w nocy :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14740 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1601 postów

Napisany 10 październik 2013 - 20:29

Dziewczyna na gospodarkę To coś mu się w zwojach porypało ,skoro o tej porze Wam cisze zakłóca .. :D Ot mechanizacja hehe

Edytowany przez Meg5, 11 październik 2013 - 07:01.