Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dziewczyna na gospodarkę

34848 odpowiedzi na ten temat

#13561 Share gregorius

gregorius

niepokorny

• Members
  • PipPipPip
  • 739 postów
  • Zainteresowania:Historia, polityka, geografia, rolnictwo, motoryzacja no i kobiety :)

Napisany 20 sierpień 2013 - 19:20

Dziewczyna na gospodarkę

Wiesz kolego, ja nigdy nikomu swojego zdania nie narzucam tylko wyrażam swoją opinię (w +/- się nie bawię - oceny zostawiam każdemu z osobna)
Rozumiem że dla jednych taka żona może być spełnieniem marzeń - ładna, gadatliwa, mająca swoje zdanie, wmawiająca mężowi co to ona dla niego robi. A nie wydaje Ci się że taki przykładowo mąż jest jakby sterowany i sprowadzany jest do przedmiotowego traktowania- zarób pieniądze resztą zajmę się ja, a ty za bardzo nie myśl (jak to napisałeś owinięcie wokół palca)- takie mam wrażenie, poprostu. A nie wydaje Ci się że po jakimś czasie facetowi może to zacząć przeszkadać?
A jeśli chodzi o "kury domowe"- nie cierpię tego określenia. To są kobiety pracujące- bo praca w domu to niekiedy 3 i więcej etatów- Chwała im za to! Tylko żeby ta praca nie krępowła jej rozwoju. Bo widzisz ile kobiet tyle przekonań, są takie co stwierdzą że: będę tą męczennicą i się poświęcę - później żałuje albo nie, są takie że zostają w domu bo dziecko- i tak albo wracają po macieżyńskim do pracy albo spodoba się i jeśli syt finansowa pozwala,to zostaje w domu, są takie jak koleżanki z forum które pracują w gospodarstwie rolnym +domu i kochają to, albo uciekają ze wsi, i wiele wiele innych o których nie starczyłoby czasu żeby pisać.
Tylko kwestia tego żeby po jakimś czasie małżeństwa/związku -nieważne roku, dwóch, dwudziestu- nie stwierdziła że coś w życiu przegapiła, że to nie miało sensu, że niczego nie osiągnęła...
I tu muszę się zgodzić z Meg5 że ta "wyjątkowość" według pani agatki jest ograniczająca.

Wiesz nie jestem w związku to nie powiem Ci jak to u mnie wygląda ;)
Ale tak jak piszesz "zarób pieniądze a resztą zajmę się ja" jak zauważyłem jest u mnie chociażby w okolicy tak, że mąż jakoś "zrobi" te pieniądze a małżonka tą kase przeznacza na jedzenie, proszki etc. To kobieta wie na co przeznaczyć kase jak zakupy robi, facet ewentualnie jakiego browarka do koszyka dorzuci czy coś w tym stylu. No a jeśli się uprze tak jak np. ojciec chce jakąś maszynę kupić no to kasa musi być ;)
A Ty w tej dziedzinie masz jakieś doświadczenia?
Wiesz ja też tak mogę pomyśleć, ze coś przegapiłem bo robiłem na gosp. zamiast sprzedać i cieszyć się życiem...
Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dziewczyna na gospodarkę Dzisiaj, 18:41
  •  

#13562 Share katecafe

katecafe

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 20 sierpień 2013 - 19:21

Dziewczyna na gospodarkę Ja się tylko obawiam jednego - że ona wierzy w to co powiedziała :o

#13563 Share gregorius

gregorius

niepokorny

• Members
  • PipPipPip
  • 739 postów
  • Zainteresowania:Historia, polityka, geografia, rolnictwo, motoryzacja no i kobiety :)

Napisany 20 sierpień 2013 - 19:24

Dziewczyna na gospodarkę

Wiesz co ,ja tobym się nawet ośmieliła powiedzieć ,że kobieta typu pani Agatki ,w dłuższej perspektywie czasu jest nie do zniesienia . Kokietka trajkocząca bez sensu ,leniwa ,albo ograniczona no bo jak ''Agatka z młotkiem ''? :huh: I poezja dla jej uszu to... mogę być głupia ,ale ładna a i tak mnie zechcą ... :rolleyes: A niech chcą ....
Też ten film obejrzałam 3 razy ,bo nie wierzyłam własnym uszom ,ale najwidoczniej nie tylko ja :D
Edit:

Normalnie jakbym Korwin Mikke słyszała :wacko: Ale słodycz ,,,tylko żeby tam było . Ty chyba życia nie znasz ,albo za młody jesteś i tak fantazjujesz . :P
Zobaczysz ,kiedyś zmienisz zdanie ,a na pewno ,to zrobisz jak taką Agatkę otrzymasz w darze od losu .. :rolleyes: :D

To niech Cię skręca nowoczesna istoto :P
Trudno może trafię na taką, która podzieli moje zdanie ;)
Widzę, że koleżanka kompleksy ma do Agaty no trudno, zawiść w śród płci pięknej jest mimo zapewnień dość duża, szczególnie jeśli tą samą sukienkę na wesele założą :D

więcej informacji na PW

#13564 Share Krezus12

Krezus12

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 20 sierpień 2013 - 19:32

Dziewczyna na gospodarkę Jak to sie mówi szukajcie a znajdziecie, mi się udało po 5 latach poszukiwań znaleźć dziewczyne, a za 4 dni biore z nią ślub, i jak ktoś kogoś kocha to sie poświęci dla drugiego i przyjdzie na wieś. Reszta jakoś sie uloży. wiem z doświadczenia.

#13565 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1601 postów

Napisany 20 sierpień 2013 - 19:34

Dziewczyna na gospodarkę Ty nie galopuj tak ,bo ja też w sukienkach chodzę i wyobraź sobie jeszcze na mnie ktoś tam zawiesi oko . Ale nie przeszkadza mi też młotkiem postukać jak trzeba, czy wsiąść w 360 i sobie nosek ubrudzić .

Trudno może trafię na taką, która podzieli moje zdanie ;)

''Trudno'', to będzie jak taką znajdziesz ,oj trudno :lol:

Widzę, że koleżanka kompleksy ma do Agaty

Kompleksy ? :lol: Ona mnie śmieszy i przeraża jednocześnie :ph34r:
Edit:

To niech Cię skręca nowoczesna istoto :P

Kłaniam się nisko ....

Edytowany przez Meg5, 20 sierpień 2013 - 19:39.

#13566 Share gregorius

gregorius

niepokorny

• Members
  • PipPipPip
  • 739 postów

Napisany 20 sierpień 2013 - 19:40

Dziewczyna na gospodarkę Koleżanko Meg5 nie porównuj kobiet ze wsi do kobiet z miasta bo do niebo i ziemia tak jest i tego nie zmienisz...

Jak Cię śmieszy to się śmiej, mnie nie śmieszy i mam do niej szacunek, że zdroworozsądkowo myśli moim zdaniem, możesz to negować, jak zawsze no trudno...
Kobiety Dla Narodu też są dla Ciebie śmieszne i przerażające? w googlach luknij jeśli nie wiesz jaka to organizacja..

więcej informacji na PW

#13567 Share bystra

bystra

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 20 sierpień 2013 - 19:47

Dziewczyna na gospodarkę

Ja z miasta jestem jestem żoną rolnika od 3 lat-jezdżę ciągnikiem, wozem zaprzeżonym w konie, kombajnem itp-obora pełna bydła na moje życzenie,konie ptactwo itp- jakoś nie narzekam. Czasem mąż wyjeżdza w delegacje(dorabia dodatkowo) a ja przy dwójce małych dzieci daję radę ze wszystkim i sprawia mi to przyjemność. Jak dla mnie po prostu nie można bać się ciężkiej pracy bo pomimo że większość jest już zmechanizowana takie gospodarstwa jak moje ( ok 7 ha fizycznych) raczej nie stać na ciągnik za 100 tysięcy i i tak robi się sporo ręcznie. Więc jak dla mnie to tylko kwestia dobrych chęci i odrobiny sprytu:) Pozdrawiam żony rolników:)

Droga koleżanko 3 lata to bardzo krótko ja mieszkam od urodzenia a pracuję od lat szkolnych a od kilku lat praca na pełen etat i pomimo że lubię wieś i zwierzęta to są takie dni że mam wszystkiego dość bo jak zacznie się sypać to wszystko po kolei i nie wiadomo w co ręce włożyć tak że chęć odchodzi i spryt się traci zostaje ciężka harówa

#13568 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1601 postów

Napisany 20 sierpień 2013 - 19:50

Dziewczyna na gospodarkę

Koleżanko Meg5 nie porównuj kobiet ze wsi do kobiet z miasta bo do niebo i ziemia tak jest i tego nie zmienisz...

Możesz to bardziej rozwinąć ?
A Kobiety Dla Narodu jak i Feministki mnie nie obchodzą ,mi wystarczy że będę kobietą dla mojego męża ... ^^

#13569 Share gregorius

gregorius

niepokorny

• Members
  • PipPipPip
  • 739 postów

Napisany 20 sierpień 2013 - 19:56

Dziewczyna na gospodarkę Proszę bardzo tak jak ja to widzę ;)
Dziewczyna na wsi jest bardziej doświadczona w pracach manualnych i innych tego typu rzeczy, no bo mamie musi jak gosp ma i wiele się uczy od najmłodszych lat.
Kobieta z miasta to taka hmm bardziej "niepełnosprawna manualnie" nie obrażając tutaj nikogo chodzi mi o to, że taka dziewczyna mniej umie zrobić niż ta sama dziewczyna ze wsi, chodz tutaj o środowisko w którym żyje. Porównajmy blok z gospodarstwem to samo z siebie się nasunie, że "wiejska dziewucha" zrobi o wiele więcej ma po prostu możliwości do tego...

więcej informacji na PW

#13570 Share WodnyElf

WodnyElf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 388 postów

Napisany 20 sierpień 2013 - 20:02

Dziewczyna na gospodarkę gregorius udławiłam się aż śliną jak czytałam Twoją wypowiedź. Wyobraź sobie, że mieszkam w domu i to w mieście!! Też wiele rzeczy musze koło domu i w domu zrobić!! Już nie wspomnę że wbrew Twojemu wyobrażeniu nie pracuje w biurze tylko mam przeważnie prace fizyczne więc nie pierdziel gupot że jestem niesprawna manualnie bo się coraz bardziej ośmieszasz :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13571 Share gregorius

gregorius

niepokorny

• Members
  • PipPipPip
  • 739 postów

Napisany 20 sierpień 2013 - 20:04

Dziewczyna na gospodarkę Nie to miałem na myśli, chodzi mi o to, że w dzisiejszych czasach moje rówieśniczki w mieście pierdzielą wolą iść na trzepak czy na piwo niż w domu coś zrobić. Wiem że też musisz zapewne ogarnąć dom, ale nie ogarniasz gospodarki...

więcej informacji na PW

#13572 Share WodnyElf

WodnyElf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 388 postów

Napisany 20 sierpień 2013 - 20:23

Dziewczyna na gospodarkę Ano nie ogarniam bo nie jestem Greogoriusem Wspaniałym :rolleyes: któremu zburzyłam troche miastowy wizerunek bo nie siedze na trzepaku ani na piwo nie chodze jak jego koleżanki :rolleyes:

#13573 Share gregorius

gregorius

niepokorny

• Members
  • PipPipPip
  • 739 postów

Napisany 20 sierpień 2013 - 20:25

Dziewczyna na gospodarkę To nie ogarniaj bo wiesz ja to jestem rasistą, szowinistą, homofobem, antysemitą i Bóg wie czym jeszcze także takie mam zdanie ;)
A to, że wspaniały jestem to pierwszy raz usłyszałem ;)

Edit. a zapomniałem podobno fala faszyzmu nas zalewa to i faszystą jestem ponadto ;)

Edytowany przez gregorius, 20 sierpień 2013 - 20:41.

więcej informacji na PW

#13574 Share surowa1994

surowa1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team
    Rolnictwo

Napisany 20 sierpień 2013 - 20:34

Dziewczyna na gospodarkę Wbrew pozorą nie jest aż tak trudno znaleźc laski na gospodarke...lecz jeśli chce być z rolnikiem to niech w miare i znim cos robi a nie ja zarabiam ona wydaje, ja np kocham swoją i wgl ale do roboty sie nie rwie ostatnio i jeszcze mi mówi że ona che passata b6 ja móie ty swoja pracą to na pldka nie zarobisz i tak se patrze że najlepiej bedzie jak gospodarka bedzie tylko na mnie i maało teogo bedą osobne konta bo inaczej to strach co odbije heh :)
KPK Kumurun Team

#13575 Share WodnyElf

WodnyElf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 388 postów

Napisany 20 sierpień 2013 - 20:46

Dziewczyna na gospodarkę Gregorius pożyjesz, poznasz troche życia, świata - będzie dobrze :)

Surowa(Surowy?) - oddzielne konta są zawsze lepsze ;) Kiedyś byłam świadkiem jak jeden Pan chciał zapłacić za zakupy kartą, niestey była odmowa, Pan tylko skwitował smutno "już mi wszystko wybrała", poczym sięgnął po inną i uśmiechnięty stwierdził, że dobrze że ma jeszcze inne konto i inną kartę :)

#13576 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1601 postów

Napisany 20 sierpień 2013 - 20:53

Dziewczyna na gospodarkę A ja byłam świadkiem lepszej sceny w aptece . Przede mną stało małżeństwo i żona wymieniała aptekarce co chce . Gdy już podziękowała ,że już wszystko odsunęła się od okienka i podszedł mąż by zapłacić . Zastanowiło mnie to i sobie tak to wytłumaczyłam ''pewnie kobieta nie zna się na banknotach '' :rolleyes: :D

Edytowany przez Meg5, 20 sierpień 2013 - 21:10.

#13577 Share surowa1994

surowa1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów
    Rolnictwo

Napisany 20 sierpień 2013 - 21:00

Dziewczyna na gospodarkę

Gregorius pożyjesz, poznasz troche życia, świata - będzie dobrze :)

Surowa(Surowy?) - oddzielne konta są zawsze lepsze ;) Kiedyś byłam świadkiem jak jeden Pan chciał zapłacić za zakupy kartą, niestey była odmowa, Pan tylko skwitował smutno "już mi wszystko wybrała", poczym sięgnął po inną i uśmiechnięty stwierdził, że dobrze że ma jeszcze inne konto i inną kartę :)

Surówa jestem :) taką ksywe mam nie dało raddy wpisać surówa a więc surowa hehe :) i włąśnie sie tego boje :(

A ja byłam świadkiem lepszej sceny w aptece . Przede mną stało małżeństwo i żona wymieniała aptekarce co che . Gdy już podziękowała ,że już wszystko odsunęła się od okienka i podszedł mąż by zapłacić . Zastanowiło mnie to i sobie tak to wytłumaczyłam ''pewnie kobieta nie zna się na banknotach '' :rolleyes: :D

Skąd ja to znam hahahha :D
KPK Kumurun Team

#13578 Share WodnyElf

WodnyElf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 388 postów

Napisany 20 sierpień 2013 - 21:03

Dziewczyna na gospodarkę

A ja byłam świadkiem lepszej sceny w aptece . Przede mną stało małżeństwo i żona wymieniała aptekarce co che . Gdy już podziękowała ,że już wszystko odsunęła się od okienka i podszedł mąż by zapłacić . Zastanowiło mnie to i sobie tak to wytłumaczyłam ''pewnie kobieta nie zna się na banknotach '' :rolleyes: :D

W supermarketach jest tego pełno zawsze :) Pani bierze co chce i ile chce a potem Pan płaci, zawsze mnie zastanawiało czemu, czyżby Pani nie znala się na banknotach czy co?

#13579 Share surowa1994

surowa1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów
    Rolnictwo

Napisany 20 sierpień 2013 - 21:11

Dziewczyna na gospodarkę Bo kobieta ma w sb to coś co nie pozwala aby mężczyzna odmówił ciekawe co elfiku? :P hmmmmmmm :)

Cytowanie poprzedniego posta

Edytowany przez KRISTOFORn, 20 sierpień 2013 - 21:33.

KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13580 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1601 postów

Napisany 20 sierpień 2013 - 21:14

Dziewczyna na gospodarkę

W supermarketach jest tego pełno zawsze :) Pani bierze co chce i ile chce a potem Pan płaci, zawsze mnie zastanawiało czemu, czyżby Pani nie znala się na banknotach czy co?

A ja Ci powiem co to jest ...to jest ta '' wyjątkowość kobiet ''. :ph34r: Kto na kasę pracuje ,ten nią dysponuje . Nie twierdzę ,że tak jest wszędzie ,ale sporo jest takich przypadków .