Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dziewczyna na gospodarkę

34946 odpowiedzi na ten temat

#13541 Share nkem

nkem

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 20 sierpień 2013 - 10:51

Dziewczyna na gospodarkę

A ilu ja znam rolników młodych co patrzą tylko na wygląd zewnetrzny. Niestety szpilki do rozwożenia gnoju powinna nosić. A na pracowitą dzieczynę nie spojrzą tylko te wymalowane i wypicowane a te znich się śmieją bo wożą i tyłki i płacą rachunki, a nawet na wycieczki zagraniczne wożą a one pobawią się pobawią i zostawią. "A czujesz jak on świniami śmierdzi?" sama na własne uszy słyszałam, bo to powiedziała moja koleżanka z bloku. Matka jej zrobiła ztym porządek by nie zwodziła chłopaka. Smiała się z niego.

Trafiłam na to forum nie dlatego ,że szukam rolnika :) . Mam już swojego mechanika samochodowego( przynajmniej umie naprawić nie tylko samochody i pięknie lakieruje) - nie rolnika z wykształcenia a "rolnikiem" został od niedawna :rolleyes:. Ja jestem córką rolnika - ogrodnika a rolnictwem i po technikum rolniczym( produkcją zwierzęcą- praca na innym gospod.) nie zajmuję się już 13lat <_<.Mój świeżo upieczony rolnik wie nie wiele , więc czas odświezyć info. Na Gosp. teraz ja rządze :ph34r: czyli kobieta górą :lol:

Pamiętam dawne nie dawne czasy, poszłabym na gospodarkę, tylko kręciła nosem , a to taki , a owaki. To gospodarka nie taka. Oj szukałam daleko , nawet zagranicą. a on się znalazł 1km ode mnie. Powiem tak szukajcie a znajdziecie i jak znajdziecie to wszystko bedzie wiadomo że to druga połówka cuda się zdarzają. Amen. :D

Edytowany przez nkem, 20 sierpień 2013 - 14:35.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dziewczyna na gospodarkę Dzisiaj, 04:46
  •  

#13542 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1601 postów

Napisany 20 sierpień 2013 - 11:33

Dziewczyna na gospodarkę

KRISTOFORn straszysz @nie pkt karnym za taki komentarz, swoją drogą niezasadnie....a gdzie byłeś jak MAT912 prowokował do kłótni w poniższym poście? Gdzie jego pkt karny? Ta walka jest rzeczywiście nierówna. Na forum jest ogólnie dużo fajnych ludzi i uważam,że ma sens, niestety pojawiają się takie ........(MAT912 niech twoja wyobraźnia zadziała co mam na myśli), które obrażają kobiety, a reszta nie ma jaj, żeby sprowadzić go na ziemię. I jeszcze jedno MAT912 I KRISTOFORn nie musicie przerabiać tego komentarza w poszukiwaniu powodu do przyznania pkt, wycofuję się z forum

agroMAJKA ja zacytuje tylko Twoje słowa .. ;) .

Focha mówisz :lol: taka nasza natura, hormony robią swoje, my czasami same nie rozumiemy dlaczego chce nam się płakać bez większego powodu, albo wrzeszczeć na każdego napotkanego na naszej drodze, rada przeczekać i przymykać oko

Edytowany przez Meg5, 20 sierpień 2013 - 11:34.

#13543 Share wdaniel

wdaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 580 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, transport, motoryzacja, bhp, ppoż

Napisany 20 sierpień 2013 - 11:52

Dziewczyna na gospodarkę Czy ktoś kogoś prowokuje do kłótni, to jedna sprawa. Druga sprawa, że jak ktoś ma odrębne zdanie, to po to jest forum, by je wyrazić, ale przy tym też trzeba się trochę powstrzymać ze słownictwem, by jednak epitety nie padały. Z tobą Meg też już miałem odrębne zdanie, ale nie przypominam sobie, byśmy siebie od nie wiadomo kogo wyzywali B) Jak już naprawdę chce ktoś kogoś wyzywać, to niech to robi na privie, bo nie każdy chce czytać epitety.
PS: Czasami mam wrażenie, że zwierzęta mają więcej szacunku do siebie...

#13544 Share monikaw91

monikaw91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 20 sierpień 2013 - 14:50

Dziewczyna na gospodarkę Moim zdaniem to nie do konca jest tak, że nie ma dziewczyn chętnych, żeby zostać na wsi... To bardziej jest chyba kwestia dogadania się i podziału obowiązków...

#13545 Share wdaniel

wdaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 580 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, transport, motoryzacja, bhp, ppoż

Napisany 20 sierpień 2013 - 14:58

Dziewczyna na gospodarkę z tego, co obserwuję, to właśnie ci, co uciekali ze wsi do miasta, teraz wracają na wieś. Przedtem posprzedawali domy, by wynająć mieszkanie w bloku, a teraz na wsi budują za zaciągnięte kredyty mówiąc dzieciom, że oni jeszcze będą te kredyty spłacali - sami nie wiedzą, czego chcą

#13546 Share Marcelii_szpak

Marcelii_szpak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 20 sierpień 2013 - 15:34

Dziewczyna na gospodarkę wdaniel- wszędzie dobrze gdzie nas nie ma.
A tak z własnego doświadczenia, jak jesteś pracownikiem w mieście czy gdziekolwiek to 8 h i nie ma, że boli, urlop albo się dostanie albo nie. Na dzień dzisiejszy pensje obcinają i albo się godzisz albo zasilasz grono bezrobotnych. A na wsi jak masz swoje pewnie praca zawsze jest nie do przerobienia, ale jak ktoś to lubi to wszystko można. Myślę też, że w przypadku dziewczyn to wpływ na decyzje ma tez " a co sobie pomyślą koleżanki z akademika/stancji, w mieście wszystko jest, kino, teatr.." ale na to też trzeba mieć czas i pieniądze. Można by długo...

#13547 Share stajniaadmiral

stajniaadmiral

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 20 sierpień 2013 - 15:42

Dziewczyna na gospodarkę Ja z miasta jestem jestem żoną rolnika od 3 lat-jezdżę ciągnikiem, wozem zaprzeżonym w konie, kombajnem itp-obora pełna bydła na moje życzenie,konie ptactwo itp- jakoś nie narzekam. Czasem mąż wyjeżdza w delegacje(dorabia dodatkowo) a ja przy dwójce małych dzieci daję radę ze wszystkim i sprawia mi to przyjemność. Jak dla mnie po prostu nie można bać się ciężkiej pracy bo pomimo że większość jest już zmechanizowana takie gospodarstwa jak moje ( ok 7 ha fizycznych) raczej nie stać na ciągnik za 100 tysięcy i i tak robi się sporo ręcznie. Więc jak dla mnie to tylko kwestia dobrych chęci i odrobiny sprytu:) Pozdrawiam żony rolników:)

Edytowany przez stajniaadmiral, 20 sierpień 2013 - 15:43.

#13548 Share Marcelii_szpak

Marcelii_szpak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 20 sierpień 2013 - 15:46

Dziewczyna na gospodarkę Grunt to dobre chęci i trochę wytrwałości.

Edytowany przez Marcelii_szpak, 20 sierpień 2013 - 15:46.

#13549 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1601 postów

Napisany 20 sierpień 2013 - 16:44

Dziewczyna na gospodarkę

wdaniel- wszędzie dobrze gdzie nas nie ma.
A tak z własnego doświadczenia, jak jesteś pracownikiem w mieście czy gdziekolwiek to 8 h i nie ma, że boli, urlop albo się dostanie albo nie. Na dzień dzisiejszy pensje obcinają i albo się godzisz albo zasilasz grono bezrobotnych. A na wsi jak masz swoje pewnie praca zawsze jest nie do przerobienia, ale jak ktoś to lubi to wszystko można. Myślę też, że w przypadku dziewczyn to wpływ na decyzje ma tez " a co sobie pomyślą koleżanki z akademika/stancji, w mieście wszystko jest, kino, teatr.." ale na to też trzeba mieć czas i pieniądze. Można by długo...

Kolego wierz mi ,że w swoim gospodarstwie ma się te same problemy co na etacie ,a na pewno więcej na głowie . Przy krowach mlecznych ,tak samo musisz wstać na czas i nie ma ze boli . Urlop ...? A co to jest urlop ? :huh: Dochody ? Jak nam nie obetnie go sytuacja na rynku ,to pogoda też swoje zrobi ,tak jak np. teraz u mnie susza .
Ja nie narzekam ,bo lubię tą cholerną wieś ,ale czasem mam też jej serdecznie dosyć . Ludzie którzy pracują na etacie ,narzekają jak to źle i niedobrze ,ale jakby mieli pracować świątek ,piątek ,to szczerze wątpię by chcieli .Nie mówię ,że się przepracowuje ,ale na dyżurze jesteś non stop i zapomnij że np. po Balu Sylwestrowym sobie pośpisz . Bawisz się w tą noc ,ale ciągle musisz mieć na uwadze to ,że budzik zadzwoni o 5:30 i sobie nie zaśpiewasz budzikom śmierć . ;)

#13550 Share stokrotka120

stokrotka120

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, zwierzęta (szczególnie konie), piłka nożna, motoryzacja, podróże, nauka :D

Napisany 20 sierpień 2013 - 16:53

Dziewczyna na gospodarkę Ja bardzo bym chciała zostać na gospodarce. Od najmłodszych lat marzę, by mieć konie, krowy itp. Uwielbiam zwierzęta i dobrze się czuję w ich towarzystwie. Zawsze pomagałam rodzicom przy pojeniu cielaków itp. i płakałam, gdy jakieś zwierze umierało. Niestety, mam mały problem, bo na gospodarce zostaje mój brat, a mój chłopak nawet nie chce o tym słyszeć.. :/ Może kiedyś moje marzenie się spełni :)
+ mam już trochę doświadczenia, umiem jeździć ciągniekiem, foliować i wykonywać inne proste prace :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13551 Share katecafe

katecafe

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 20 sierpień 2013 - 17:14

Dziewczyna na gospodarkę gregorius obejrzałam zamieszczoną przez Ciebie wypowiedź pani agatki ze 3 razy (bo nie powiem- nie mogłam uwieżyć że ona to faktycznie mówi) i powiem Ci, że się uśmiałam jak Żydzi w 1939r.
Masakra. Ta pani mam wrażenie że nie wiedziała co mówi i co ma powiedzieć żeby się przypodobać publice.

No ale na wymarzoną żonę to może się nadaje, nie wiem. Niech, i tu cytuje "dyskryminuje" mężczyzn każąc sobie kupować kwiaty, niech wydaje zarobione przez niego pieniądze- oczywiście w trosce o niego- żeby miał pracę:), niech każe mu zrobić w domu to czego jej się nie chce- pewnie chodziło np. o wymianę żarówki :D (bo nie ma pojęcia jak to zrobić).

Absolutnie nie mogę się z nią zgodzić. A pani agatce trzebaby przypomnieć że nie tak dawno temu kobiety nie miały prawa np. głosowania, a to że teraz plecie takie androny to dzięki komu? I żeby nie było, obecne skrajne feministki to też mają nie równo pod sufitem.

Moim skromnyn zdaniem kobiety i mężczyźni są różni fizycznie, ale równie ważni, równi prawem, mają równe prawo realizować się w swoich pasjach, pracy itp.
I chyba dzięki temu że trakujemy innych tak jak sami byśmy chcieli być traktowani możemy tworzyć coś fajnego- udane rodziny, związki, współprace, znajomości.......

#13552 Share gregorius

gregorius

niepokorny

• Members
  • PipPipPip
  • 739 postów
  • Zainteresowania:Historia, polityka, geografia, rolnictwo, motoryzacja no i kobiety :)

Napisany 20 sierpień 2013 - 17:26

Dziewczyna na gospodarkę koleżanko @katecafe każdy myśli po swojemu, ja tobie zdania nie narzucam, ale dla mnie Pani Agata mogła by być żoną a czemu by nie ;) jeśli się Tobie nie podoba ta wypowiedź to daj minusa jak na razie jeden jest a chyba 27 pozytywnych opinii ;) także o czymś to świadczy, a głównie mężczyźni subskrybują ten kanał (sprawdziłem tak wybiórczo) to coś w tym musi być chyba, jak myślisz?
Kobieta jeśli zechce to mężczyznę owinie w okół palca ;) A co uwłaczającego jest w byciu panią domową, dal mnie kobiety które się domem zajmują są bohaterkami, ja tak myślę przynajmniej wychować dziecko to jest dopiero wyzwanie, a że niektóre chłopy mają to w d*pie, no cóż takich wybrałyście....
Czy nie jest fajnie usłyszeć "jaki smaczny obiad, dziękuję kochana żono" po tych słowach myślę, że małżonce raczej się wesoło zrobi niż smutno :)
małe słowa a cieszą

koleżanka @nkem nie udziela się czasem pod tym filmikiem na yt?
Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

#13553 Share eMTi

eMTi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 20 sierpień 2013 - 17:32

Dziewczyna na gospodarkę jak masz wygląd i pieniądze to i dziewczyna się znajdzie i tyle w temacie. Dziękuje za uwagę.

#13554 Share xsc

xsc

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 20 sierpień 2013 - 17:35

Dziewczyna na gospodarkę

Ja bardzo bym chciała zostać na gospodarce. Od najmłodszych lat marzę, by mieć konie, krowy itp. Uwielbiam zwierzęta i dobrze się czuję w ich towarzystwie. Zawsze pomagałam rodzicom przy pojeniu cielaków itp. i płakałam, gdy jakieś zwierze umierało. Niestety, mam mały problem, bo na gospodarce zostaje mój brat, a mój chłopak nawet nie chce o tym słyszeć.. :/ Może kiedyś moje marzenie się spełni :)
+ mam już trochę doświadczenia, umiem jeździć ciągniekiem, foliować i wykonywać inne proste prace :)

W takim razie trzeba zmienic chlopaka!
To po "+" to reklama, zacheta? Skad jestes;)
Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

#13555 Share gregorius

gregorius

niepokorny

• Members
  • PipPipPip
  • 739 postów
  • Zainteresowania:Historia, polityka, geografia, rolnictwo, motoryzacja no i kobiety :)

Napisany 20 sierpień 2013 - 17:43

Dziewczyna na gospodarkę

Ja bardzo bym chciała zostać na gospodarce. Od najmłodszych lat marzę, by mieć konie, krowy itp. Uwielbiam zwierzęta i dobrze się czuję w ich towarzystwie. Zawsze pomagałam rodzicom przy pojeniu cielaków itp. i płakałam, gdy jakieś zwierze umierało. Niestety, mam mały problem, bo na gospodarce zostaje mój brat, a mój chłopak nawet nie chce o tym słyszeć.. :/ Może kiedyś moje marzenie się spełni :)

tak wejrzałem w koleżanki profil to z informacji wynika, że jesteś dzień starsza ode mnie heh podobno wtedy śnieg i plucha jak cholera była ;)
Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

#13556 Share stajniaadmiral

stajniaadmiral

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 20 sierpień 2013 - 17:59

Dziewczyna na gospodarkę

jak masz wygląd i pieniądze to i dziewczyna się znajdzie i tyle w temacie. Dziękuje za uwagę.

Ja tam na to- '' Każda potwora znajdzie swego amatora'' i moim zdaniem działa to raczej we dwie strony.

#13557 Share katecafe

katecafe

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 20 sierpień 2013 - 18:16

Dziewczyna na gospodarkę Wiesz kolego, ja nigdy nikomu swojego zdania nie narzucam tylko wyrażam swoją opinię (w +/- się nie bawię - oceny zostawiam każdemu z osobna)
Rozumiem że dla jednych taka żona może być spełnieniem marzeń - ładna, gadatliwa, mająca swoje zdanie, wmawiająca mężowi co to ona dla niego robi. A nie wydaje Ci się że taki przykładowo mąż jest jakby sterowany i sprowadzany jest do przedmiotowego traktowania- zarób pieniądze resztą zajmę się ja, a ty za bardzo nie myśl (jak to napisałeś owinięcie wokół palca)- takie mam wrażenie, poprostu. A nie wydaje Ci się że po jakimś czasie facetowi może to zacząć przeszkadać?
A jeśli chodzi o "kury domowe"- nie cierpię tego określenia. To są kobiety pracujące- bo praca w domu to niekiedy 3 i więcej etatów- Chwała im za to! Tylko żeby ta praca nie krępowła jej rozwoju. Bo widzisz ile kobiet tyle przekonań, są takie co stwierdzą że: będę tą męczennicą i się poświęcę - później żałuje albo nie, są takie że zostają w domu bo dziecko- i tak albo wracają po macieżyńskim do pracy albo spodoba się i jeśli syt finansowa pozwala,to zostaje w domu, są takie jak koleżanki z forum które pracują w gospodarstwie rolnym +domu i kochają to, albo uciekają ze wsi, i wiele wiele innych o których nie starczyłoby czasu żeby pisać.
Tylko kwestia tego żeby po jakimś czasie małżeństwa/związku -nieważne roku, dwóch, dwudziestu- nie stwierdziła że coś w życiu przegapiła, że to nie miało sensu, że niczego nie osiągnęła...
I tu muszę się zgodzić z Meg5 że ta "wyjątkowość" według pani agatki jest ograniczająca.

#13558 Share nkem

nkem

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 20 sierpień 2013 - 18:55

Dziewczyna na gospodarkę

Ja tam na to- '' Każda potwora znajdzie swego amatora'' i moim zdaniem działa to raczej we dwie strony.

Sorry za tekst ma być śmiesznie.

Każdy potwór znajdzie swój otwór :ph34r:

#13559 Share WodnyElf

WodnyElf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 388 postów

Napisany 20 sierpień 2013 - 19:00

Dziewczyna na gospodarkę

Potwór czy nie potwór ważne by miał otwór :rolleyes: :ph34r:

PRACA NA ETACIE to nie koniecznie praca od poniedziałku do piątku bo pracując na kasie w supermarkecie na etacie TO RÓWNIEŻ PRACA OD PONIEDZIAŁKU DO NIEDZIELI WŁĄCZNIE :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13560 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1601 postów

Napisany 20 sierpień 2013 - 19:07

Dziewczyna na gospodarkę

I tu muszę się zgodzić z Meg5 że ta "wyjątkowość" według pani agatki jest ograniczająca.

Wiesz co ,ja tobym się nawet ośmieliła powiedzieć ,że kobieta typu pani Agatki ,w dłuższej perspektywie czasu jest nie do zniesienia . Kokietka trajkocząca bez sensu ,leniwa ,albo ograniczona no bo jak ''Agatka z młotkiem ''? :huh: I poezja dla jej uszu to... mogę być głupia ,ale ładna a i tak mnie zechcą ... :rolleyes: A niech chcą ....
Też ten film obejrzałam 3 razy ,bo nie wierzyłam własnym uszom ,ale najwidoczniej nie tylko ja :D
Edit:

Kobieta jeśli zechce to mężczyznę owinie w okół palca ;) A co uwłaczającego jest w byciu panią domową, dal mnie kobiety które się domem zajmują są bohaterkami, ja tak myślę przynajmniej wychować dziecko to jest dopiero wyzwanie, a że niektóre chłopy mają to w d*pie, no cóż takich wybrałyście....
Czy nie jest fajnie usłyszeć "jaki smaczny obiad, dziękuję kochana żono" po tych słowach myślę, że małżonce raczej się wesoło zrobi niż smutno :)

małe słowa a cieszą

Normalnie jakbym Korwin Mikke słyszała :wacko: Ale słodycz ,,,tylko żeby tak było . Ty chyba życia nie znasz ,albo za młody jesteś i tak fantazjujesz . :P
Zobaczysz ,kiedyś zmienisz zdanie ,a na pewno ,to zrobisz jak taką Agatkę otrzymasz w darze od losu .. :rolleyes: :D

Edytowany przez Meg5, 20 sierpień 2013 - 19:24.