Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dziewczyna na gospodarkę

34941 odpowiedzi na ten temat

#13281 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1601 postów

Napisany 31 lipiec 2013 - 10:43

Dziewczyna na gospodarkę

Guzik prawda, wieś to wieś, zwichnięta mentalność w stylu "chłop żywemu nie przepuści, bo musi być po jego...." to jest to czego obawiają się dziewczyny. I słusznie.

Ty tylko na wsi widzisz zwichniętą mentalność ? A czy Twoim zdaniem taki ''dresiarz ''jest reformowalny ? Takich kobiety nie powinny się obawiać ? W mojej ocenie ,to są znacznie gorsze ''typy'' bo nie dość ,że niereformowalny to jeszcze do tego lewus i bandzior .
W każdej społeczności są ludzie i ludziska ,tak jak i w każdej społeczności są fajny ,wartościowi ludzie ,również w społeczności rolniczej . ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dziewczyna na gospodarkę Dzisiaj, 10:50
  •  

#13282 Share baziula

baziula

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 539 postów

Napisany 31 lipiec 2013 - 11:07

Dziewczyna na gospodarkę Patologii typu dresiarz nawet nie biorę pod uwagę.

Staram się nie genarlizować, by nikogo nie obrażać....dlatego napisałam 80%. Tak czy inaczej, mąż/chłopak/ narzeczony rolnik to jest ogromne wyzwanie.

#13283 Share Xawier

Xawier

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 651 postów

Napisany 31 lipiec 2013 - 11:31

Dziewczyna na gospodarkę Baziula nie myśl stereotypami, proszę tylko nie Ty... może miałaś pecha (niestety nie Ty jedna) i trafiałaś na d*pka ale warto mieś nadzieję że trafi się na tego jedynego ukochanego i ten czas gdy jesteśmy samotni zostanie nam w 100% zrekompensowany. Ogólnie ciężko człowieka 'zreformować' nie tylko rolnika. Dużo ludzi popełnia błąd myśląc że po śrubie ta druga osoba się zmieni. Prawda jest taka że jeśli przed ślubem tego nie zrobiła to po ślubie tym bardziej nie zrobi.

P.S. http://demotywatory....bsolutny-relaks to może jakis wypad w góry??

Edytowany przez Xawier, 31 lipiec 2013 - 12:02.

#13284 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 31 lipiec 2013 - 15:43

Dziewczyna na gospodarkę

Dużo ludzi popełnia błąd myśląc że po śrubie ta druga osoba się zmieni. Prawda jest taka że jeśli przed ślubem tego nie zrobiła to po ślubie tym bardziej nie zrobi.

Na lepsze raczej wątpię, jak przed ślubem kretyn, to po może być tylko jeszcze większym kretynem. :P

Rolnicy są na ogół bardzo zadziorni, wręcz nieustępliwi. "Baba ma robić to i to". I koniec. A jak kobieta "fika" to .... DO WIDZENIA.

Kiedyś może tak było, a teraz to może w wioskach zabitych dechami, Baziulka, a chciała byś kretyna i pantofla co nie ma własnego zdania? chłop to musi być chłop, a nie cielę. No nie wariat i tyran jakiś, ale ze swoim zdaniem.

#13285 Share baziula

baziula

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 539 postów

Napisany 31 lipiec 2013 - 18:22

Dziewczyna na gospodarkę Uwielbiam stanowczych mężczyzn. Kto mnie zna to wie.

Ale stanowczość charakteru, męskość a zwykła zatwardziałość i zapiekłość w swoich poglądach to dwie różne bajki.

Xawier.... góry lekiem na złe samopoczucie. Tam można nabrać dystansu.

Edytowany przez baziula, 31 lipiec 2013 - 18:47.

#13286 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1601 postów

Napisany 31 lipiec 2013 - 20:16

Dziewczyna na gospodarkę Edit:

Tak czy inaczej, mąż/chłopak/ narzeczony rolnik to jest ogromne wyzwanie.

E tam ,to przede wszystkim facet ,czyli tylko jedna gałka do obsługi . :D Proste... :rolleyes: B)

Xawier.... góry lekiem na złe samopoczucie. Tam można nabrać dystansu.

Dystans to trzeba mieć wszędzie i do wszystkiego ,bo tak to tylko psychologa można dorobić . W życiu jak w piosence ''...a po nocy przychodzi dzień ,a po burzy spokój ...'' . :)

Edytowany przez Meg5, 31 lipiec 2013 - 20:20.

#13287 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 31 lipiec 2013 - 21:05

Dziewczyna na gospodarkę

Ale stanowczość charakteru, męskość a zwykła zatwardziałość i zapiekłość w swoich poglądach to dwie różne bajki.

Oczywiście że dwie różne bajki, to drugie to zwykły pajac. :P

#13288 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ciągniki, motoryzacja, gotowanie, ogrodnictwo

Napisany 31 lipiec 2013 - 21:37

Dziewczyna na gospodarkę Widzę że baziula się aż zagotowała, ale powiem że ma poniekąd rację ponieważ dużo jest takich facetów którzy biorą sobie żonę jako nowy model maszyny do pracy, nawet potrafią zgnoić kobietę gozej niż psa pod budą , sam nie popieram takiej metody, owszem jak chce pomóc to dlaczego nie, nie potrzebuję kobiety do pługa, tylko takiej która chciała by ze mną być i kochać na całe życie, wspierać, bo jak mąż pracuje to zawsze się podzieli z żoną wszystkim nawet obiadem. Siostra cioteczna była z domu gdzie było 2 ha pola, rodzice jej pracowali, ona sobie dorabiała na polu jak się uczyła sadziła czosnek i takie tam d*perele, ożeniła się na gosp gdzie mają 15 ha pola i sadzą w kilku rzutach kalafiora, mają ponad 100 tuneli papryki, przed ślubem tekst wykończą cię, zamordują. Po 3 latach widzę że mąż musi ją stopować ponieważ jakby mogła to ona by wszystkich robotą zamęczyła tak się dziewczyna wciągnęła w pracę.

#13289 Share scott11

scott11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 31 lipiec 2013 - 21:46

Dziewczyna na gospodarkę

Wyraziłam tylko swoją opinię. Jeśli komuś ona ni odpowiada to trudno... nie muszę być popularna. Nie zależy mi na tym. 80% rolników to typy niereformowalne. A potem przychodzą tu i jęczą, że nikt na wieś nie chce. Guzik prawda, wieś to wieś, zwichnięta mentalność w stylu "chłop żywemu nie przepuści, bo musi być po jego...." to jest to czego obawiają się dziewczyny. I słusznie.

Co ty w urzędzie statystycznym pracujesz , czy może masz swoją pracownię do wysnuwania takich danych ? Miasto to jest dopiero wylęgarnia coraz to "lepszych" patologii i ile idzie na to publicznych funduszy to szkoda mówić . Po drugie to chyba jakieś normy prawne w państwie obowiązują i nie można mówić , że coś musi być ot tak , bo ja tak chcę . Nie róbmy z siebie gorszych aniżeli jesteśmy . Więcej wiary koleżanko , bo pamiętaj , pozytywne myśli determinują także i takie samo działanie .

#13290 Share katecafe

katecafe

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 31 lipiec 2013 - 22:03

Dziewczyna na gospodarkę Oj, ale dzisiaj koleżance załączyła się agresja. Szczerze, to takie generalizowanie rolników jako apodyktycznych prostaków to trochę przesada. W każdej społeczności możemy przecież doszukać się różnych odstępstw od tzw."normy", ale żeby zaraz 80%? Wszędzie są ludzie i ludziska, bez względu na to czy są rolnikami, miastowymi czy z innej społeczności, czyż nie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13291 Share witold19861

witold19861

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo ,sport tylko pilka reczna , i oczywiście Wedkarstwo

Napisany 31 lipiec 2013 - 22:18

Dziewczyna na gospodarkę jak pisze w najnowszym TR a przynajmniej w dodatku to kobieta zdecyduje o produkcji i charakterze gospodarstwa bo w pojedynkę to tylko zorro mógł zwyciężać a jeśli chodzi o nas rolników to my musimy mieć kogoś kto nas zrozumie i będzie oparciem w trudnych czasach

Koleżanko bazula a co Ty tych chłopaków (rolników ) dziś tak ostro podsumowałaś ? :huh: Zły dzień ,czy faktycznie któryś Ci podpadł ? ;) :P Rolnicy ,to tacy sami mężczyźni jak wszyscy . Równie dobrze kierowcy tira możesz '' nie pasować do koloru jego pięknej ciężarówki'' :D
Edit: Albo zostań żoną zawodowego żołnierz ,to możesz się poważnie obawiać musztry co dnia . :D
Tak to wygląda ,ale co z tego ... :rolleyes: http://www.youtube.com/watch?v=nKRI-Ff4gQQ

no tak kolego ja jestem zawodowym żołnierzem i to jest we krwi drygowanie ale zarazem jestem rolnikiem i powiem ci ze rolnik to beranek w porownaniu z zolnierzem niestety wojsko wypacza za granice naszego myslenia niestety nie uczy myslec a wykonywac i przez to pozniej wymagaja aby inni tak jak oni wykonywali rozkazy i polecenia ogolnie to bujda to charakter czlowieka a nie jego zawod decyduje o zwiazku

#13292 Share baziula

baziula

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 539 postów

Napisany 01 sierpień 2013 - 05:23

Dziewczyna na gospodarkę Bardzo mi miło, że mój wczorajszy post tak ożywił temat :)

Lecz nie myślcie, że była to prowokacja. To była ... obserwacja. Taka na okoliczność żniw. Mieszkam na wsi całe życie ( czyli długo hihi), nie jest to wieś zabita dechami ( okolice pięknego miasta Kraków), mamy tu sprzęt, dofinansowania unijne i wielohektarowe gospodarstwa.

Patrze na moje sąsiadki i dzielą się generalnie na dwie grupy
1) takie, które są przez mężów szanowane ( one nie robią kompletnie nic, czas żniw spędzają na wczasach nad morzem)

2) takie, które są pomiatane jak psy ( pracują od świtu do nocy, a zimą chodzą leczyć kręgosłup i powykrzywiane ręce --- to jest autentyczny przykład, żona gospodarza o 40 ha areale dofinansowanym bogato przez UE)

Nie mam wiary w dobre serce rolników i nie zapowiada się, że się to zmieni. Nie chce nikogo obrażać, nie to jest moim zamiarem. Jak kogoś spotykam, zawsze patrzę na człowieka. Ale dla mnie rolnik, był i będzie specyficznym zawodem raczej mało kojarzącym się z ugodowością czy chęcią do kompromisu. Życzę wszystkim udanego, słonecznego dnia :)

#13293 Share Robson123

Robson123

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 01 sierpień 2013 - 06:40

Dziewczyna na gospodarkę ale czasem mozna sie grubo pomylić baziula sa ludzie i ludziska jak ja to mówie

#13294 Share baziula

baziula

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 539 postów

Napisany 01 sierpień 2013 - 07:48

Dziewczyna na gospodarkę a mój sąsiad mówi, że są ludzie i parapety :)

#13295 Share adasiak

adasiak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 01 sierpień 2013 - 07:58

Dziewczyna na gospodarkę baziula a masz meza albo chłopaka ?? ja lubie role :)

#13296 Share baziula

baziula

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 539 postów

Napisany 01 sierpień 2013 - 08:09

Dziewczyna na gospodarkę Czy to oferta matrymonialna? :)

#13297 Share adasiak

adasiak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 01 sierpień 2013 - 08:20

Dziewczyna na gospodarkę oj tam odrazu matrymoniialna zapytalem sie grzecznie!!

#13298 Share baziula

baziula

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 539 postów

Napisany 01 sierpień 2013 - 08:22

Dziewczyna na gospodarkę Tak, jestem zajęta :)

#13299 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1601 postów

Napisany 01 sierpień 2013 - 08:24

Dziewczyna na gospodarkę

no tak kolego ja jestem zawodowym żołnierzem i to jest we krwi drygowanie ale zarazem jestem rolnikiem i powiem ci ze rolnik to beranek w porownaniu z zolnierzem niestety wojsko wypacza za granice naszego myslenia niestety nie uczy myslec a wykonywac i przez to pozniej wymagaja aby inni tak jak oni wykonywali rozkazy i polecenia ogolnie to bujda to charakter czlowieka a nie jego zawod decyduje o zwiazku

Ależ ja się z tym zgadzam że charakter człowieka ma główny wpływ na to jakim on jest ,a nie wykonywany zawód .Specjalnie tak napisałam ,bo koleżanka bazula ,sprowadziła panów rolników do niereformowalnych osobników i w ogóle źle rokujących . Idąc więc tokiem jej myślenia ,podałam taki przykład odnośnie żołnierzy . :)
Ps: Jak na żołnierza ,to trochę mało spostrzegawczy jesteś ...bo ja nie kolega ,tylko koleżanka. ^^

Patrze na moje sąsiadki i dzielą się generalnie na dwie grupy
1) takie, które są przez mężów szanowane ( one nie robią kompletnie nic, czas żniw spędzają na wczasach nad morzem)

2) takie, które są pomiatane jak psy ( pracują od świtu do nocy, a zimą chodzą leczyć kręgosłup i powykrzywiane ręce --- to jest autentyczny przykład, żona gospodarza o 40 ha areale dofinansowanym bogato przez UE)

Ciekawe kryterium szacunku tu przedstawiasz ....Po prostu było napisać ''kto się ceni ,ten się leni ...''

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13300 Share adasiak

adasiak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 01 sierpień 2013 - 08:25

Dziewczyna na gospodarkę masz bardzo ciekawy charakter
ja nie jestem gospodarzem mam zaledwie kilka kurek na dzialce kupilem dzialke pod dom a ze byl tam budynek zrobilem z niego kurnik i wybieg a ze lubie ptactwo i mialem problem zalogowalem sie i poczytalem i zaciekawil mnie temat kobieta na wsi