Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dziewczyna na gospodarkę

34848 odpowiedzi na ten temat

#13241 Share Claass

Claass

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 24 lipiec 2013 - 23:53

Dziewczyna na gospodarkę

tylko marzenia nie zawsze są realne ....

no niestety ale te realne to plany nie marzenia ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dziewczyna na gospodarkę Dzisiaj, 03:48
  •  

#13242 Share Emilia91

Emilia91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów

Napisany 25 lipiec 2013 - 04:59

Dziewczyna na gospodarkę Tylko ze nie rez nawet te realne plany nie zawsze da sie zrealizowac - i wcale nie sa jakies wygorowany

#13243 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1601 postów

Napisany 25 lipiec 2013 - 07:05

Dziewczyna na gospodarkę

Teraz może panie by ujawniły o czym marzą ?

Marzeń się nie wypowiada głośno ,by nie zapeszyć ... :P Ale mogę od siebie powiedzieć tyle ,że warto je mieć ,bo w dużej mierze się spełniają i wyznaczają nam cel w życiu ;)
Dodam jeszcze ,że ja tych marzeń ma tyle ,że pewnie życia mi nie starczy by je zrealizować... :rolleyes: :D

#13244 Share Krisek

Krisek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Komputery, Muzyka/Dj-ka

Napisany 25 lipiec 2013 - 12:58

Dziewczyna na gospodarkę Meg- Dokładnie tak jak piszesz :) Każdy ma marzenia bo to taka stabilizacja czy nawet motywacja do dalszego spełniania się w życiu.I marzenia się spełniają mam na to dowody choć by nawet prawo jazdy. Też kiedyś o tym marzyłem żeby poruszać się po drogach legalnie,teraz to codzienność, więc myślę że realne plany tez się da w zadowalający sposób zrealizować.;D

#13245 Share AskaaCCH

AskaaCCH

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów
  • Zainteresowania:sporty zimowe

Napisany 25 lipiec 2013 - 23:12

Dziewczyna na gospodarkę hmmm Jeśli chodzi o marzenia to ja akurat wyznaje to powiedzenie..... " Celuj zawsze prosto w księżyc, bo nawet jesli nie trafisz, będziesz pośród gwiazd" tak akurat jest z marzeniami. nie zawsze nie wszystkie, ale chociaż w pewnej części.

Edytowany przez AskaaCCH, 25 lipiec 2013 - 23:13.

#13246 Share KarolWS

KarolWS

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 26 lipiec 2013 - 07:02

Dziewczyna na gospodarkę

Nie nie znam, w technikum nie uczą nas języków obcych, a szkoda :(
A kto powiedział, że dostanę się jako "świeżak" na międzynarodówkę ?

Wydumałem siedząc przed laptopem na fotelu oglądając KDtrucka'a, Tkaczykowskiego, Truckmaniac'a i innych hahaha :D
Już ćwiczę w ETS 2 :D

PS.
Jak ojciec pojechał zarabiać pieniądze do Norwegii pozostawił mi produkcję roślinną, a matce hodowlę. Mając 18 lat mając szkołę na głowie i nie mając praktycznie żadnego doświadczenia. Musiałem nauczyć się wszystkiego, od orki, przez siew aż do sianokosów, wszystko sam i robiłem. Nikt mi nie pomagał, jedynie na af prosiłem o wskazówki i ojciec przez telefon doradzał co i jak. Poradziłem sobie.

Kto nie ryzykuje ten nie pije szampana :)

Gratulacje wytrwałości :) Naprawdę Twoja postawa jest godna pozazdroszczenia :)

#13247 Share Robson123

Robson123

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 26 lipiec 2013 - 09:19

Dziewczyna na gospodarkę

Tylko ze nie rez nawet te realne plany nie zawsze da sie zrealizowac - i wcale nie sa jakies wygorowany

co racja to racja nie da się ukryc

#13248 Share Monka

Monka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów
  • Zainteresowania:Z zawodu jestem rolnikiem, ale studiowałem bankowość. Widać poszedłem za głosem serca i wcale tego nie żaluję ;)

Napisany 26 lipiec 2013 - 13:34

Dziewczyna na gospodarkę Ja bym tam swojej laski nie wpuścił na rolę. To tak jak z pracą. Ona ma swoje sprawy i niech sobie pracuje, a ja mam swoje pola, swój zespół, swoje maszyny i robimy biznes - wszystko.

#13249 Share damianbudzyn

damianbudzyn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i wszystko z nim związane :)

Napisany 26 lipiec 2013 - 21:53

Dziewczyna na gospodarkę Są są jeszcze :)

U mnie w szkole w nowym naborze już 4 są .
Ciekawe czy będzie z czego wybierać ?? :)

#13250 Share bboyUrsus

bboyUrsus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 28 lipiec 2013 - 13:57

Dziewczyna na gospodarkę @damianbudzyn
Z tym to akurat jest różnie. W mojej klasie (technikum rolnicze) było nawet 7 dziewczyn, ale tylko dwie miały styczność z rolnictwem. Pozostałe chciały tylko maturę zrobić :D wszystkie były miastowe więc często się zastanawiałem po co wybrały ten właśnie kierunek. Część myślała że jest tu ,,łatwiej" lub po prostu się nie dostały na inne kierunki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13251 Share damianbudzyn

damianbudzyn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 28 lipiec 2013 - 15:49

Dziewczyna na gospodarkę @bboyUrsus
Dzięki za pocieszenie :D

#13252 Share wdaniel

wdaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, transport, motoryzacja, bhp, ppoż

Napisany 29 lipiec 2013 - 09:39

Dziewczyna na gospodarkę

Damianzbr chodziło o to właśnie że zrobiłeś ADRy i kartę kierowcy u pracodawcy u którego miałeś jeździć ale nie jeździłeś tzn on zapłacił za to ale nie miał z Ciebie 'korzyści' tj nie jeździłeś u niego (chyba że chodzisz do działu transportu, jak to nazwałeś, u tego pracodawcy co zapłacił za te kwalifikację). A mi chodziło o to że jeśli jakiś post jest nie zrozumiały dla czytającego to niech się zapyta wprost a nie snuje jakieś teorie.

To pokaż mi miejsce, w którym napisałem, że pracodawca mi zapłacił, a u niego nie jeździłem?

Dajesz mi do zrozumienia że jestem nie normalny i mam problem z myśleniem. Czy Ty bezczelnie mnie obrażasz?

Nie obrażam, bo takiego zamiaru nie mam. Zadam tobie to samo pytanie, co koledze: pokaż mi miejsce, w którym napisałem, że pracodawca mi zapłacił, a u niego nie jeździłem? Jeżeli bym u niego nie jeździł, to bym go nie nazwał pracodawcą, tylko właścicielem firmy przewozowej lub transportowej, bo by dla mnie nim (pracodawcą) nie był ;)

@Xawier bardzo dobrze odebrałeś poprzednią wypowiedź. Była to krytyka jasno opisanego zajścia, żadna zgadywanka. Gdy kolega wdaniel pisał jak dużym sprytem wykazał się kilka lat temu nieuczciwie zdobywając uprawnienia ADR myślał że zaimponuje innym swoją zaradnością itp. Niestety obrał zły azymut bo nie dla każdego będzie to nie lada wyczyn a raczej porażka. Tak samo jak słowa o międzynarodówce, rozdawaniu kart, które i tak nie mają pokrycia a brzmią co najmniej jak wychwalanie się. Jest to coś pokroju ,,bzykanka na dysce'', tylko pytanie czym i przed kim się tu chwalić, komu chcieć zaimponować? Wirtualnym rolnikom?

Kolejny raz powtórzę - czytaj ze zrozumieniem, a nie interpretuj w sposób, jaki ci odpowiada. Zrobiłem uprawnienia, za które nie płaciłem (jak ty to nazywasz "sprytem") po to, by zarobić na studia. Na studia zarobiłem jeżdżąc u tego pracodawcy, który mi pokrył koszta karty kierowcy i ADR-y. W rolnictwie dalej pracuję, dlatego mnie przez pewien czas nie było na forum, bo miałem urlop 2 dni na żniwa, by obskoczyć pola położone 5-8km. od domu. Te bliżej zrobię po pracy wieczorami. W OSP też się udzielam jako kierowca (ostatnio 3 pożary w ciągu jednej nocy - skończyło się zgłoszeniem na policję o podpalaniu i złapaniu podpalacza). Teraz już jestem po studiach i ponad 3 lata pracuję na stanowisku biurowym, a z uprawnień kierowcy w firmie (tym razem innej) też od czasu do czasu korzystam. Jaśniej coś napisać? Albo może brajlem?
Nie mam zamiaru nikomu tu imponować, tylko opisałem jak można z 0zł przy duszy dojść do czegoś...

Marzeń się nie wypowiada głośno ,by nie zapeszyć ... :P Ale mogę od siebie powiedzieć tyle ,że warto je mieć ,bo w dużej mierze się spełniają i wyznaczają nam cel w życiu ;)
Dodam jeszcze ,że ja tych marzeń ma tyle ,że pewnie życia mi nie starczy by je zrealizować... :rolleyes: :D

Marzenia są po to, by się spełniały, a raczej - by je realizować. To od nas zależy, czy się spełnią, czy też nie. Chciałem być strażakiem, jeździć na sygnale wozem bojowym, wchodzić do ognia, ratować ludzi - w prawdzie nie w zawodowej, ale w ochotniczej mi się to marzenie spełniło i dalej je realizuję. Chciałem jeździć dużymi ciężarówkami, przewozić cenne i niebezpieczne ładunki - dużo by tu opowiadać, bo przeginanie czasu pracy z wpisem na wydruku z tachografu "cenny ładunek - brak autohof-u", "brak bezpiecznych parkingów", "niebezpieczny ładunek" z dopiskiem EWG ...(odpowiedni numer) było na porządku dziennym, ale marzenie się spełniło. Podróżowanie - mimo, że już 3 lata nie jeżdżę na międzynarodówkach, ale drogi Europy, zjazdy z autostrad, lotniska, plaże, gdzie można było tanio i dobrze zjeść - znam do dziś... Chciałem pracować w biurze i kierować ludźmi - obecna praca mi na to pozwala. Teraz moim marzeniem jest jeszcze rozbudowa gospodarstwa, lecz wszystko stopniowo, by nie wymknęło mi się to spod kontroli. Jak będę miał na tyle duże gospodarstwo, by nie mieć czasu na pracę etatową, to założę swoją działalność w kierunku, w którym się wykształciłem i będę prowadził doradztwo w domu, ewentualnie gdzieś podjadę, by zrobić szkolenie... - zawsze dodatkowa kasa wpadnie do kieszeni.
Reasumując - Odziedziczyć gospodarstwo po rodzicach każdy może, ale niech też zainwestuje w siebie, czyli w szkołę - to się zawsze przyda, a na pewno nie zaszkodzi

Edytowany przez wdaniel, 29 lipiec 2013 - 10:04.

#13253 Share gofiaczek

gofiaczek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 29 lipiec 2013 - 12:03

Dziewczyna na gospodarkę No niestety większość marzeń się nie spełnia, nawet tych przyziemnych. Tak samo jest z planami, mimo iż ktoś się bardzo stara i ma chęci. Czasem brakuje szczęścia i pieniędzy ;)

"Nie porzucaj nadzieje,

Jakoć sie kolwiek dzieje:

Bo nie już słońce ostatnie zachodzi,

A po złej chwili piękny dzień przychodzi." J.K.

#13254 Share wdaniel

wdaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 29 lipiec 2013 - 13:12

Dziewczyna na gospodarkę Trochę więcej optymizmu. Jak będziemy podchodzić z założeniem, że: "fajnie by było, lecz to nie możliwe", to z góry przekreślamy te marzenia i skazujemy je na porażkę. Też myślałem skąd wziąć 6 tyś. na to, by móc jeździć ciężarówką... Nawet odkładałem na prawo jazdy i miałem tysiąc uzbierany, ale nadarzyła się okazja za darmo zrobić, więc bez zastanowienia zrobiłem. Później, jak już miałem prawko, to zapytałem się w OSP, czy nie potrzebują kierowcy. Prezes powiedział, że spadłem mu z nieba, mam przynieść ksero dowodu i prawo jazdy, oni mają na gminie zebranie, więc podejmie tą kwestię. Gmina wysłała mnie na komplet badań, z których lekarz medycyny pracy podsumowując mi wszystkie konsultacje specjalistów w gratisie wystawił mi również zdolność kierowców wykonujących transport drogowy (podlega pod inny paragraf rozporządzenia ) Jak już to miałem, to poszedłem do jednej firmy zapytać się o kierowców, a tam podzwonili po wszystkich szkołach i zapisali mnie na ADR-i i kwalifikacje, oraz wypisali wniosek o wydanie karty kierowcy, za co mi wszystko też zapłacili. Tam się dorobiłem na upragnioną podyplomówkę, a następnie jak otrzymałem pracę zgodnie z uprawnieniami danymi mi przez szkołę - zmieniłem pracę. Może zarabiam mniej, bo połowę z tego, co w transporcie, ale jestem cały czas w domu z żoną i córcią, a itak starcza mi na to, by samemu utrzymać rodzinę, bo żona jeszcze studiuje. Pieniądze to nie wszystko...

#13255 Share Xawier

Xawier

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 29 lipiec 2013 - 13:33

Dziewczyna na gospodarkę @wdaniel wszystko się rozchodziło o to że użyłeś formy "miałem" a nie "jeździłem", teraz wszystko jasne jest.

#13256 Share wdaniel

wdaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 29 lipiec 2013 - 13:42

Dziewczyna na gospodarkę - bo nie można jeździć nie mając tych "papierków". Jak je otrzymałem, to później dopiero mogłem jeździć - logiczne

#13257 Share rolniczka23 rolniczka23

rolniczka23
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 lipiec 2013 - 20:46

Dziewczyna na gospodarkę

Są są jeszcze :)

U mnie w szkole w nowym naborze już 4 są .
Ciekawe czy będzie z czego wybierać ?? :)

Konkurencje mi beda robic! :-D widze Damian ze bedziesz ostro wyrywac :-P :-D

#13258 Share damianbudzyn

damianbudzyn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 29 lipiec 2013 - 21:59

Dziewczyna na gospodarkę Zobaczymy czy będzie co wyrywać :D
Tobie nie są wstanie zrobić konkurencji :)

Nie cytuj poprzedniego posta.

Edytowany przez MAT912, 30 lipiec 2013 - 22:42.

#13259 Share rolniczka23 rolniczka23

rolniczka23
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 lipiec 2013 - 22:05

Dziewczyna na gospodarkę Ojj Damian nie podlizuj juz sie tak :-D no i sobie nie żartuj! :-)

Edytowany przez MAT912, 30 lipiec 2013 - 22:43.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13260 Share damianbudzyn

damianbudzyn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 29 lipiec 2013 - 22:19

Dziewczyna na gospodarkę Pisze szczerą prawdę , ciekawe jakie będą kandydatki ?? :)

Edytowany przez MAT912, 30 lipiec 2013 - 22:44.