Polecane posty

Gość   
Gość
U nas od lat 70-tych był miejscowy DJ. Grał ojciec, a później przejął ten fach syn. Sprzęt, który mieli, z Niemiec jakieś tam radia i głośniki, które przywieźli jak tam pracowali. A akordeon czy gitara to przy ognisku. Ochrona to organizatorzy, a więc mieszkańcy ;)

No proszę jak cywilizacja ....nie to co u mnie .... :(

 

Koledzy sa takie laski aby dobrze sie rozejrzeć :D, tylko najgorsze są z popegierowskich wiosek bo tylko marzą o księciach (sponsorach) z bmw i żeby był na zawołanie na 24 h a to chyba nie o to chodzi ;p

Do takich panów jak Ty ,tak się wypowiadających ,te laski z byłego PGR-u mają całkowicie dobre podejście . Skoro zauważyłeś ,że tylko to się u nich liczy ,to pewnie i u Ciebie też to się liczy ?! Wiesz ,ale ja ani tym dziewczynom z PGR-u ,anie Tobie się nie dziwię ,ponieważ tylko miłość do pieniądza jest wieczna i jak się ma dużo ,to się chcę jeszcze więcej. Tak było ,jest i będzie .... I nawet jak większość tu zaprzeczy, to i tak z perspektywy czasu i życia przyzna ,że aż takich bzdur nie pisze .

.

Koledzy sa takie laski aby dobrze sie rozejrzeć

Ja i tym laskom bym radziła dobrze się rozejrzeć coby później wytrzeszczu oczu niedostały ...

Edytowano przez Meg5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
och jak ja go nie lubię

Akurat, już w to uwierzę. :P

 

Żadne zakochanie tylko to jest objaw i efekt uboczny rozmawiania tylko z płcią przeciwną przez internet. Np niektórym mężczyznom przez internet włącza się takie"bajerowanie" i mają odwagę różne rzeczy pisać do kobiety. A np w takiej dyskotece, sklepie na randce to już nie jest w stanie z siebie słowa wydusić. Bo później jak przychodzi rozmawiać nam z kimś w rzeczywistości to mamy z tym problem bo jest stres i już nie jesteśmy tacy pewni siebie jak zza monitora.

 

Podejrzewam, że przy bardzo ładnej zapomina nawet jak się nazywa :D ale to przechodzi, mi to już nie przeszkadza, po prostu zrobiłem się "bezpruderyjny" z wiekiem. :lol:

 

Mam naprawdę dużo do powiedzenia ale przy nim mózg mi wyparowuje -_-

No to powiedz mu to otwarcie, że czujesz się przy nim jakoś zestresowana, jak gościu kumaty to zrozumie i zmieni podejście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bo teraz kobiety chcą być jak mężczyźni - równouprawnienie pożal się boże . Feministki i ten cały ich grajdołek . Są już teraz samodzielne , samowystarczalne i samotne . I próbują tym swoim cierpieniem zarazić resztę społeczeństwa . I wielki lament , że nikt nie kocha ich filozofii gender , nie daj Bóg . W Norwegi już próbowały wprowadzić , żeby chłopcy w wieku przedszkolnym chodzili w sukienkach , dziewczyny zaś zajmowały się tym co chłopaki . W tym roku jeszcze nie przeszło , ale kto wie do czego są zdolne ?

Że też ja ten post przeoczyłam .... :blink:

Są już teraz samodzielne , samowystarczalne i samotne .

No tak ,bo co kobieta warta bez mężczyzny ....przecież tylko on jest w stanie zapewnić jej szczęście i dostatek .... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Tylko że jakby niejedna patrzyła by jej facet zapewnił byt ,to już by nie bytowała .

Samotne ... Tyle mamy wspaniałych związków męsko-damskich, że faktycznie nie ma mowy o braku szczęścia. :wacko:

I próbują tym swoim cierpieniem zarazić resztę społeczeństwa .

A może próbują właśnie tym kobietom uświadomić ,że na facetach świat się nie kończy i jak nie jest tego wart ,to nie trwać przy nim wbrew nawet własnej woli . By nie bały się usamodzielnić ,ponieważ wiele kobiet musi byś samowystarczalnymi i samodzielnymi ,bo na faceta nie ma co liczyć .I jeszcze jedno Drogi Panie nie jesteś z innej gliny jak kobieta więc dlaczego uważasz że Tobie więcej wolno ? Wiem ,nie podoba Ci się to ,że kobiety od zlewu odchodzą ,ale niech CI się nie podoba i tak tego już nie zmienisz ,ponieważ świadomość wielu kobiet już się zmienia ,ale niestety na niekorzyść takich panów jak Ty ...I wcale to nie są feministki ,tylko kobiety które myślą też o sobie ,a nie tylko o tym by mężczyźnie zawdzięczać wszystko ,a po latach się dowiedzieć ,że są nikim ,z jedynym wyuczonym zawodem kura domowa . Zdrowe relacje, to takie ,że związek związkiem ,ale każdy powinien mieć namiastkę własnego świata i jakąś tam niezależność ...

 

 

W Norwegi już próbowały wprowadzić , żeby chłopcy w wieku przedszkolnym chodzili w sukienkach , dziewczyny zaś zajmowały się tym co chłopaki . W tym roku jeszcze nie przeszło , ale kto wie do czego są zdolne ?

Ja ogólnie, też nie wiedzę by obecne czasy dobrze rokowały ,ponieważ za dużo ludzie mają dostępu do wszystkiego ,a nie każdy potrafi z tych dobrodziejstw z głową korzystać ....

Edytowano przez Meg5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WodnyElf    3

Meg zgadzam się z tym co napisałaś.

Zresztą to tak już jest - im więcej kobieta poświęca się obowiązkom, facetowi, im bardziej się podporządkowuje, nie zostawiając nic dla siebie, nie mając czasu dla siebie, im bardziej jest tzw. kurą domową to tym bardziej spotyka ją olewanie, lekceważenie, tym bardziej jest traktowana jak służąca a nie jak kobieta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aletes   
Gość aletes

Do Meg5 zauważyłam,że tylko cytujesz kogoś i komentujesz, a może sama od siebie byś coś napisała?... :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zauważyłaś faktycznie trafnie .... :rolleyes: Troszkę za mały staż masz tu koleżanko ,by takie opinie wystawiać ,to po pierwsze ,a po drugie co jest złego w cytowaniu ? To nie rozmowa ,nie wyrażam tam swojego zdania i nie pisze nic od siebie ? :huh:

Ps : Za to Twój post wniósł dużo do tematu ... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WodnyElf    3

W sumie wstawię tutaj historię jaką opowiadała mi babcia, teraz z perspektywy czasu myślę że chyba też w celach edukacyjnych ;)

 

Miała ona koleżankę z pracy. Pracowała, zajmowała się domem, dziećmi, pieniążki z wypłaty szły na dom, dla niej nie było nic, tylko dom, robota, żadnych przyjemności, hobby ect. A jej mąż pracował ale domem, dziećmi się nie zajmował bo przecież od tego baba jest, pieniędzy z wypłaty na dom nie dawał tylko dla siebie przeznaczał na zabawy, hulanki, wyjścia ect. Mając takie życie pani owa nie miała nawet jak dbać o siebie czy o sobie pomyśleć, co prowadziło do tego, że pan zaczął za innymi się oglądać i nie tylko. Zresztą owa pani myślała wtedy jeszcze na zasadzie jak to tak można przecież mąż, dzieci, dom... I tak by sobie wegetowała, harowała a panu owemu dobrze by się dalej żyło gdyby nie wkroczyła moja babcia :ph34r: Dzięki niej Pani zaczęła i do kosmetyczki chodzić, i do fryzjera, zaczęła o siebie dbać, na kawę z koleżankami chodzić bo jej przecież też wolno, ba! jak pan nie dał na zakupy to obiadu nie miał. Pan był oburzony,zbulwersowany,zszokowany ale ponieważ Pani nie poddała się to Pan w końcu i zmądrzał, i doroślał, a przede wszystkim zaczął traktować żonę jak kobietę i człowieka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gesaprim    0

I mamy zebranie feministek a tak naprawde to takie sytuacje jak opisałaś to skrajności i pojedyńcze przypadki a normalny facet traktuje żonę jak swoją partnerkę a nie jak niewolnika czy coś takiego. Śmieszą mnie takie historię "moja babcia mówiła", i co wy byście miały za życie bez nas ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WodnyElf    3

Śmieszą mnie takie historię "moja babcia mówiła", i co wy byście miały za życie bez nas ;)

Żałosne -_-

Poza tym takie przypadki istnieją i nie są marginalne a nadal obowiązujące gdyż jakbyś nie zauważył to wzięły się od pewnego posta tutaj niedawno napisanego :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scott11    0

I jeszcze jedno Drogi Panie nie jesteś z innej gliny jak kobieta więc dlaczego uważasz że Tobie więcej wolno ? Wiem ,nie podoba Ci się to ,że kobiety od zlewu odchodzą ,ale niech CI się nie podoba i tak tego już nie zmienisz ,ponieważ świadomość wielu kobiet już się zmienia ,ale niestety na niekorzyść takich panów jak Ty ...I wcale to nie są feministki ,tylko kobiety które myślą też o sobie ,a nie tylko o tym by mężczyźnie zawdzięczać wszystko ,a po latach się dowiedzieć ,że są nikim ,z jedynym wyuczonym zawodem kura domowa . Zdrowe relacje, to takie ,że związek związkiem ,ale każdy powinien mieć namiastkę własnego świata i jakąś tam niezależność ...

Droga Pani otóż zapewniam , że mężczyzna jest zupełnie inny aniżeli kobieta . I tak już jest od 200 tys. lat , od momentu kiedy człowiek pojawił się na ziemi . Jedyne co nam wspólnie przybyło to płat czołowy zwiększył się około 7-10% . Różnimy się zachowaniami . Mężczyzna by coś przekazać prędzej posłuży się gestem , kobieta raczej słowem mówionym . Skąd to się bierze , a no z przeszłości . Jak mężczyźni szli na polowanie to siedzieli cicho , co by im zwierzyna nie spierzchła ( dzisiaj cichociemni robią dokładnie tak samo ) . Kobieta jak wyszła z jaskini z pięciorgiem cieci , do tego skubnęła sobie to malinkę , to truskaweczkę i jeszcze sobie podśpiewywała . A i tak wszystko była w stanie ogarnąć . Tak jak obecnie nauczycielka w klasie patrzy się na Anię , to i tak równocześnie zwróci Adasiowi uwagę , aby nie dłubał w nosie , chociaż dzieli tych dwojga cała klasa .

Teraz napiszę na temat Pani ostatniego zdania w którym tak cudownie Pani sobie zaprzeczyła . To "ale" skasowało wszystko co było wcześniej . To w końcu chce Pani tego związku , czy już coś się nowego czai za rogiem ? ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WodnyElf    3

Ja pierdziu, kolejny pan i władca myślący ze mieszkamy dalej w jaskiniach i popierdzielamy w skórach, super... nic się nie zmieniło do 21 wieku tylko nam się mózg zwiększył, wow :rolleyes: Płat czołowy to tylko chyba kobietom się zwiększył a facetom zmniejszył w takim razie bo dalej uważają że facet to je pan i władca i on to tylko polowanie i nic więcej :rolleyes: Ciekawie się robi :rolleyes:

 

 

 

 

Teraz napiszę na temat Pani ostatniego zdania w którym tak cudownie Pani sobie zaprzeczyła . To "ale" skasowało wszystko co było wcześniej . To w końcu chce Pani tego związku , czy już coś się nowego czai za rogiem ? ^^

A co tylko facet ma mieć niezależność i swój świat pewnie wg ciebie co? :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

Gdzie jeździcie :) ?

Na bajorkach w Strzegocicach kolo Pilzna bywacie?

 

 

No tam nie. A co tam sa za imprezy???

 

 

My jezdzimy na Lowisko BAR na URSYNOWIE , to jest prywatna impreza o takiej facetki ZOFIA.

 

Tu jest filmik z PIANA PARTY.

 

http://www.youtube.com/watch?v=TEB8AfQENGw

 

 

O kuzwa nawet moj jest na tym filmiku :D Popatrzcie kolezanki koledzy na tym filmiku w jakim wieku ludzie sie bawia w pianie.

Edytowano przez banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WodnyElf    3

Banan to tak sam, bez Ciebie jest?? :huh:

 

 

A co do polowania czyli zdobywania jedzenia to w dzisiejszych czasach większość facetów uważa że albo jedzenie samo się pojawia w lodówce albo jak już pójdzie z kartką na zakupy do sklepu samoobsługowego to widzi się i słyszy ciekawe scenki np. jak cały regał duży i szeroki z mąką tortową a pan zdenerwowany stoi obok i do telefonu mówi że nie ma takiej mąki, on jej tyle szukał a jej ni ma :P albo dopytuje jaki ser,no bo ma na kartce ale tu tyle serów że on nie wie, aha ma pisać na nim "gouda" aha to jeszcze popatrzy :P a najpiękniejszy widok jest w alejce z artykułami dziecięcymi - 5 panów stoi, każdy z telefonem i się dopytują bo nie wiedzą jakie pieluchy, jaka kaszka, i dlaczego to takie drogie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

To ja chyba w tej pianie a fotograf tylko mojego zlapal :D


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
a najpiękniejszy widok jest w alejce z artykułami dziecięcymi - 5 panów stoi, każdy z telefonem i się dopytują bo nie wiedzą jakie pieluchy, jaka kaszka, i dlaczego to takie drogie :P

Zapomniałaś jeszcze o kupnie podpasek, :P jak facet stoi i mówi zakłopotany, poproszę podpikole, bo mi się kurna herbata rozlała na stole. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scott11    0

Ja pierdziu, kolejny pan i władca myślący ze mieszkamy dalej w jaskiniach i popierdzielamy w skórach, super... nic się nie zmieniło do 21 wieku tylko nam się mózg zwiększył, wow :rolleyes: Płat czołowy to tylko chyba kobietom się zwiększył a facetom zmniejszył w takim razie bo dalej uważają że facet to je pan i władca i on to tylko polowanie i nic więcej :rolleyes: Ciekawie się robi :rolleyes:

 

 

 

 

A co tylko facet ma mieć niezależność i swój świat pewnie wg ciebie co? :rolleyes:

Dokładnie , obie płcie nie zmieniły się , zmieniło się tylko środowisko . To nasza kultura tzw. zachodnia próbuje zmieniać rzeczy których tak naprawdę zmieniać się nie da . Często próbujemy z naszej zachodniej perspektywy gorzej oceniać inne np. islam . Tak serio nie ma gorszych , są po prostu inne . Kobieta w islamie jak jest mądra to i mąż wiele jej nie zaszkodzi . Widzicie nie raz jak tamte panie często chodzą obwieszone złotymi łańcuszkami , etc. . I nie raz bywa tak , że mąż , choć wedle tamtej wiary ma prawo wyrzucić żonę za drzwi , nie zrobi tego . Bo właśnie ta żona jest wszystkim co posiada .

Nie przemawiają do mnie słowa typu: ma mieć , po prostu powiedz chce . Bo to tak brzmi jak ma jeść , pić albo spać . Nikt nikogo do niczego nie zmusi .

Chcemy aby dymek leciał z naszego domowego ogniska , czy szukamy nowych na ogół niepotrzebnych wrażeń ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wozak    2

@WodnyElf coś w tym jest ale Ja już swojego tak wyszkoliłam że nie ma z tym problemów, początkowo to nawet nie chciał chodzić na zakupy bo twierdził że jak coś kupi to i tak będzie żle, także szukaj takiego który nie jest obyty w tych sprawach taki najlepszy ,bez urazy do innych panów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Za to Cię @szmergiel chyba zlinczują. :P :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WodnyElf    3

[/size]

Zapomniałaś jeszcze o kupnie podpasek, :P jak facet stoi i mówi zakłopotany, poproszę podpikole, bo mi się kurna herbata rozlała na stole. :lol:

O to jest też piekne - ten rumieniec, to zakłopotanie, ten problem jak ręką zabrać takie opakowanie :lol:

 

 

 

Często próbujemy z naszej zachodniej perspektywy gorzej oceniać inne np. islam . Tak serio nie ma gorszych , są po prostu inne . Kobieta w islamie jak jest mądra to i mąż wiele jej nie zaszkodzi .

Hahahaha w zyciu nie słyszałam większych głupot :lol: Odkąd kobieta ma jakiekolwiek prawa w rzeczywistości w islamie?! :rolleyes: hahahaha dooooobre ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

no bo kobiety sa do garow

 

 

Chyba czlowieku zyjesz w XIXwieku


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wozak    2

@MAT912 kolega@szmergiel przesadził, to niby kobiety w jego oczach to pospolite kury domowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Po co pisze takie rzeczy.

Z takim podejściem do życia i płci pięknej to zostanie sam na stare lata :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

tak jak pisalem wczesniej do garow i ewentualnie do miotly ,bron boze do odkurzacza ,tyle tam kabli i jeszcze warczy przerazliwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WodnyElf    3

no bo kobiety sa do garow

Bo co? umrzesz jak sam sobie jedzenie przygotujesz?

 

 

@WodnyElf coś w tym jest ale Ja już swojego tak wyszkoliłam że nie ma z tym problemów, początkowo to nawet nie chciał chodzić na zakupy bo twierdził że jak coś kupi to i tak będzie żle, także szukaj takiego który nie jest obyty w tych sprawach taki najlepszy ,bez urazy do innych panów

Ja szukam takiego który się na tym zna jak mój tata ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Leasing-rolniczy
      Być może moderatorzy dokleją ten temat do już jakiegoś istniejącego a może dostrzegając jego potencjał zostawią w takiej formie:)
       
      Jako że mamy już temat jak poderwać Kobietę swojego życia, czyli jak zrobić ten pierwszy krok żeby: zauważyła nas, uznała za wartościowego, itd.
       
      Czas na kolejne porady szczęśliwców: sprawdzone sposoby aby zatrzymać swój Skarb przy sobie na wsi.
       
      Szczególnie zależy mi na opiniach tych szczęśliwców, którzy w opinii tych mniej szczęśliwych dokonali czegoś niemożliwego: (uwaga dla bardzo wrażliwych- w tym momencie specjalnie przejaskrawiam, żeby unaocznić o co mniej więcej mi chodzi) zatrzymali piękną i mądrą dziewczynę na zapadłej wsi w sytuacji gdy większość jej koleżanek już dawno wyjechała ku dalekiemu światu:)
       
      Pokażcie chłopaki że się da, tym niedowiarkom na pohybel, marzącym dla otuchy:)
    • Przez Amorim
      Witam
       
      Rok temu skończyłem studia na kierunku ochrona środowiska wydawał mi się to dobry kierunek po liceum i biol-chemie nie był zbyt trudny a ja byłem średnim uczniem. Tata prowadził gospodarstwo około 15 hektarów plus 10-14 krów. Jednak ja nigdy go nie słuchałem często sie z nim kłóciłem i nie chciałem iść do technikum na rolniczy kierunek tak jak mi radził... Poszedłem do liceum gdzie bardzo się męczyłem ale jakoś je skończyłem i dość dobrze zdałem maturę nie wystarczyło na weterynarie czy biotechnologie nie mówiąc o medycynie wiec wybrałem popularną ochronę środowiska. Studia przeszedłem bez większych problemów a ojciec który ma już 66 lat nie mógł sobie poradzić i gospodarstwo pod*padło. Teraz ja nie mam pracy i perspektyw (ponieważ ludzi po ochronie środowiska jest w brut) ani nie mogę przejąć gospodarstwa i starać się o premie młody rolnik... macie jakieś rady co w tej sytuacji robić ? spotkaliście się z takimi przypadkami gdzie ludzie po studiach wracali na wieś nie z wyboru a z przymusu ?
    • Przez mataysen1994
      Witam. !
       
      Na wstępie z góry przepraszam jeśli pomyliłem działy ( aczkolwiek ten wydał mi sie najodpowiedniejszy )
       
      Ale do rzeczy...
       
      Z racji iż moi rodzice pochodzą ze wsi, jestem szczęśliwym posiadaczem ok. 5h ziemi ( co prawda ostatnio była ona uprawiana za czasów komuny. i dawno na niej nic nie rosło oprócz samoistnie zasianych z pobliskiego lasu sosen itp, no ale ZIEMIA TO ZIEMIA ) Dlatego też ostatnio wpadłem na pomysł, iż może spróbuje swojego szczęścia i wezmę sie za "GOSPODARKĘ" no i tutaj właśnie rodzi sie moje pytanie, 
       
      CZY WARTO ??
       
      Musialbym, zaczynać kompletnie od podstaw, czyli zakup ciagnika ( myślałem nad poczciwym URSUSIE C-360 ) pług, kultywator, siewnik no i oczywiscie przyczepę, zdaje sobie sprawę że na początku musiałbym w cały ten interes "wtopić" sporo kasy, a moją jedyną szansą za jakikolwiek zarobek w tym fachu, byłaby sprzedaż tego zboża co zebrałem, ( bo raczej na żadne unijne dodatki nie miałbym co liczyć )
       
      Z góry dziękuje za odpowiedzi.
       
      Pozdrawiam.
    • Przez jestem_z_miasta
      Cześć, 
      mam nadzieję, że trafiłem w dobre miejsce. Odziedziczyłem 6 hektarów ziemi (2 łąki, 4 ziemi) łąki w 3 działkach, pola w 2 + budynki gospodarcze i maszyny. 
      I nie wiem co z tym zrobić. 
       
      Mieszkam w mieście 70km od wsi w której znajduje się ziemia. I raczej nie zostawię mojej pracy, bo po prostu ją lubię, a codziennie dojazdy nie wchodzą w grę. 
       
      Mielibyście jakieś porady, co mógłbym zrobić, aby zarabiać na tej ziemi i jednocześnie nie musieć tam pracować non - stop? Szukam czegoś, co pozwoli wyciągnąć z tego więcej niż na dzierżawie. 
       
      Mam nadzieję, że ktoś podrzuci jakieś fajne pomysły  
       
      dzięki!
    • Przez rafals3001
      Witam czy znajdą się jeszcze fajne ustabilizowane dziewczyny lubiące życie na wsi ciszę spokój gospodarstwo które chciały by zamieszkać na wsi założyć rodzinę? Jeżeli takowe się znajdą zapraszam do pisania w temacie.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj