Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dziewczyna na gospodarkę

34848 odpowiedzi na ten temat

#12761 Share Emilia91

Emilia91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów

Napisany 16 lipiec 2013 - 13:32

Dziewczyna na gospodarkę Tylko ze odpowiedzialny rodzic bedzie pilnowal swoje dziecko.. Ja akurat jestem niania takze musze jeszcze bardziej patrzec na mloda nic ne wiem na co bo to nie moje dziecko.. Nie zrozumcie ze na swoje w przyszlosci mniej bym byla ostrozna ale tu nie o to chodzi... :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dziewczyna na gospodarkę Dzisiaj, 09:54
  •  

#12762 Share wdaniel

wdaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, transport, motoryzacja, bhp, ppoż

Napisany 16 lipiec 2013 - 13:32

Dziewczyna na gospodarkę dlatego ja mam sprzęt nie najnowszy, bo nowy mam tylko rozsiewacz nawozów - 2 lata i opryskiwacz - z kwietnia tego roku. Reszta sprzętu pamięta komunę, ale osłony i zabezpieczenia to podstawa i musi być sprawne. Mam żywe dziecko i jak na furtce wisi portret kubusia (owczarka niemieckiego) z napisem "ja dobiegam do furtki w 7 sekund, a ty?" teraz mógłbym dać portret córki i napis "ja dobiegam do furtki w 3 sekundy, pies na mój widok ucieka do klatki, a ty?"

Edytowany przez wdaniel, 16 lipiec 2013 - 13:33.

#12763 Share Emilia91

Emilia91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów

Napisany 16 lipiec 2013 - 13:35

Dziewczyna na gospodarkę Haha dobre :) to przed mloda kot tak ucieka jak by mogl to przez sciane by przeszedl ;)

Edytowany przez Emilia91, 16 lipiec 2013 - 13:37.

#12764 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 lipiec 2013 - 13:43

Dziewczyna na gospodarkę Każdy rodzić uważał się będzie za odpowiedzialnego do czasu... no właśnie :(
Wystarczy, że ja przysporzyłem rodzicom kłopotów będąc częstym gościem na chirurgii.
Wszystkich dzieci nie sposób dopilnować na raz, zwłaszcza jak z czasem robi się krucho bo np. zbliża się deszcz.

Za często się słyszy o tych przykrych zdarzeniach.

#12765 Share Emilia91

Emilia91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów

Napisany 16 lipiec 2013 - 13:48

Dziewczyna na gospodarkę No tak slyszy sie ale nie kazdy jest nie odpowiedzialny. Nie mozna kazdego porownac do reszty bo nie znamy innych rolnikow.. Moj brat za malego jezdzil i powiem jest z niego rajdowiec w sensie pozytywnym ;) ciagnikiem wszedzie wjedzie samochodem tez :)..

#12766 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 lipiec 2013 - 13:54

Dziewczyna na gospodarkę Zgadzam się i nadal uważam, że nie da się wszystkiego przewidzieć. Nawet bardzo doświadczeni alpiniści giną w górach, głośno było o tym w mediach.
Już kończę ten poboczny wątek, który uciekł mi od głównego tematu.

#12767 Share wdaniel

wdaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, transport, motoryzacja, bhp, ppoż

Napisany 16 lipiec 2013 - 13:59

Dziewczyna na gospodarkę Dlatego jestem zdania, by dziecko wsadzić do traktora (na kolana albo za pasażera). Na sprzęcie (sadzarka, siewnik) nikogo nie chcę, bo co ma wpaść do ziemi, to wpadnie, a palców czy ręki nie mam zamiaru siać ani sadzić. Na przyczepę dziecka bym też nie wsadził, bo pamiętam, jak wpadłem na pomysł, by zeskoczyć z przyczepy podczas jazdy, jak kolegę widziałem. Za stodołą mam brony rozłożone, bo szwagier jak był mały skakał po złożonych 5-tkach i się nadział, że znowu chirurg nie musiał iść na bezrobotne. Ale jak widać, sami już mamy trochę doświadczenia i możemy chronić na wstępie dzieci przed naszymi błędami.

#12768 Share Krisek

Krisek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Komputery, Muzyka/Dj-ka

Napisany 16 lipiec 2013 - 16:02

Dziewczyna na gospodarkę Z tym przyzwyczajaniem to bym nie przesadzał.Bo znam przypadki gdzie rodzice za wszelką cenę chcieli aby ich dzieci wsiadały do ciągników kierowały,itd. aby ich kiedyś zastąpiły i tak się stało ,nie było innych na okolicę takich dzieci jak te. Umiały w wieku 10 lat operować ciągnikiem ,znały maszyny i wsio związane z rolnictwem.,I wszystko by było ok tylko że , po ukończeniu gimnazjum niespodzianka, bo dziecko gada że nie chce być na roli i wybiera naukę kierunek nie związany w ogóle z rolnictwem. potem studia i praca za biurkiem,.Tak że nic na siłę .Moje zdanie tak jak to w poprzednich postach to pisałem jest takie że dzieci nie powinno się wcale brać w pole a nawet do ciągnika i innych maszyn ponieważ tam występuje duże zagrożenie zdrowia oraz życia.dajmy na to wpadnie do nieuszczelnionej kabiny osa lub szerszeń co wtedy? i nie chodzi o to że jestem nadwrażliwy czy coś w tym stylu tylko po co ma już pełnoletni syn czy córka mi wypominać moją nie odpowiedzialność.

#12769 Share baziula

baziula

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 539 postów

Napisany 16 lipiec 2013 - 16:27

Dziewczyna na gospodarkę Tak było z moim bratem. Jeździł na traktorze od małego (po opieką taty) a teraz ma dwadzieścia lat i wcale nie ma zamiłowania do pracy w polu.

#12770 Share Emilia91

Emilia91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów

Napisany 16 lipiec 2013 - 16:43

Dziewczyna na gospodarkę to u nas jest inaczej :D znaczy się jak koledzy przyjdą brata nie ma ale tak to rwie się do roboty :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12771 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,a w szczególności jej mechanizacja.

Napisany 16 lipiec 2013 - 16:43

Dziewczyna na gospodarkę A mnie znów rodzice cały czas wmawiali aby nie iść w ich ślady, żebym nie stał się n iewolnikiem gospodarstwa za małe pieniądze bo nie warto. Znajdź sobie dobrą pracę za rozsądne pieniążki. Posłuchałem namowy rodziców i męczę się w stolicy. Ciągnie mnie na wieś ale rodzice zamłodzi aby przepisać gospodarstwo i kiszka :(a
Wieczny kawaler ;)

#12772 Share nikolas29

nikolas29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1059 postów
  • Zainteresowania:gra na instrumentach muzycznych///rolnictwo

Napisany 16 lipiec 2013 - 17:51

Dziewczyna na gospodarkę bo jak sie juz ma w genach zagorzalosc gospodarza to ciagota tez sie zdarza....zdarza zdarza...ciagnie na wies gospodarza

#12773 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1601 postów

Napisany 16 lipiec 2013 - 18:00

Dziewczyna na gospodarkę ...ciągnie na wieś gospodarza ,tylko potem narzekać mu się zdarza ... ''po co mi to było ,jak już sen o Warszawie się śniło '' :D

Edytowany przez Meg5, 16 lipiec 2013 - 18:01.

#12774 Share nikolas29

nikolas29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1059 postów

Napisany 16 lipiec 2013 - 18:08

Dziewczyna na gospodarkę o Warszawie sie mu snilo na wsi by sie nie nudzilo..a w Warszawie miescie głównym nic nie pachnie wiejskim ...ównym...>>>>z narzekaniem to masz racje...bo trza pracowac we wakacjie

#12775 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1601 postów

Napisany 16 lipiec 2013 - 18:15

Dziewczyna na gospodarkę I w wakacje i w święta ,tak ta praco rolnika niewdzięczna .Pogoda też nam grymasi i sobie czasem deszcz lub słońce wyśle na dłuższe wczasy .A ty rolniku biedny ,martw się o ten chleb powszedni .

#12776 Share nikolas29

nikolas29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1059 postów

Napisany 16 lipiec 2013 - 18:17

Dziewczyna na gospodarkę oj tak bywa jak meg pisze....nie ma chwili wolnej niedzieli spokojnej...od pobudki do zaćmienia to z krowami sa cwiczenia
a ze na wsi sa tez swinie.....praca w swieto cie nie minie

Edytowany przez nikolas29, 16 lipiec 2013 - 18:19.

#12777 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1601 postów

Napisany 16 lipiec 2013 - 18:20

Dziewczyna na gospodarkę Podniosę Cię na duchu rolniku drogi i wyznam Ci w sekrecie ,że też ciągam krówki za rogi ... ;)

#12778 Share nikolas29

nikolas29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1059 postów

Napisany 16 lipiec 2013 - 18:21

Dziewczyna na gospodarkę przecierz wiem..znamy sie
ty za rogi ja za dytki i maleja krowom tytki

Edytowany przez nikolas29, 16 lipiec 2013 - 18:28.

#12779 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1601 postów

Napisany 16 lipiec 2013 - 18:26

Dziewczyna na gospodarkę Znamy i nie znamy ,ale w tej samej branży działamy . :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12780 Share nikolas29

nikolas29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1059 postów

Napisany 16 lipiec 2013 - 18:30

Dziewczyna na gospodarkę takich pare wierszy,.jeszcze i powstana na mnie dreszcze