Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dziewczyna na gospodarkę

34848 odpowiedzi na ten temat

#12241 Share Emilia91

Emilia91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów

Napisany 11 lipiec 2013 - 08:54

Dziewczyna na gospodarkę Macie racje ;)Wiadomo w malzenstwie jest podzial obowiazkow ktory jest potrzebny :)

Edytowany przez Emilia91, 11 lipiec 2013 - 11:11.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dziewczyna na gospodarkę Dzisiaj, 23:38
  •  

#12242 Share gofiaczek

gofiaczek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 11 lipiec 2013 - 10:42

Dziewczyna na gospodarkę @wdaniel masz rację, ale żeby o siebie zadbać to trzeba mieć na to czas i siły. ;)

"Nie porzucaj nadzieje,

Jakoć sie kolwiek dzieje:

Bo nie już słońce ostatnie zachodzi,

A po złej chwili piękny dzień przychodzi." J.K.

#12243 Share wdaniel

wdaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, transport, motoryzacja, bhp, ppoż

Napisany 11 lipiec 2013 - 11:00

Dziewczyna na gospodarkę

Najlepiej jeśli nie ma podziałów na obowiązki żony i męza tylko iest robota do zrobienia to trzeba ja zrobic nie ważne kto ,no oczywiscie w miare możliwosci bo są prace których kobieta nie zrobi i pewnie znalazło by się cos co było by problemem dla faceta :) .

Obawiam się, że jak by nie było podziału kto co robi, to w nie jednym przypadku była by taka sytuacja, że nic by nie zostało zrobione. Na pewno kobiecie nie dał bym nieustawionego kombajnu, by sama kosiła. Już nie wspomnę o wyjechaniu :P Gospodarstwo, które mi przepisała ciocia było przez wieki wieków prowadzone przez same kobiety, które orkę robiły krowami. Jak nastał czas mechanizacji, a ciocie były po 70-tce to sąsiad traktorem poorał, posiał i posadził. One jednak codziennie chodziły i plewiły, stonki zbierały itp. Obecnie ciocie nie żyją (jedna zmarła w wieku 93 lat, a druga miała 81, a mechanizację sam wprowadziłem.
Gofiaczek - nie mów mi, że kobieta nie ma czasu ani siły na strojenie się... Jak już, to po prostu jej się nie chce i nie zależy jej na swojej atrakcyjności - znałem jedną taką, ale ona o 7 rano łapała równowagę, tylno nie wiem, czy to jeszcze po wczorajszym, czy z dzisiejsza, bo sklep otwierali o 6...

#12244 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 783 postów

Napisany 11 lipiec 2013 - 11:02

Dziewczyna na gospodarkę Przede wszystkim to "pracuje sie po to aby żyć a nie żyje po to aby pracować " tak że jeśli ktos nie ma czasu dla siebie i na to aby "żyć" to to juz chyba podchodzi pod pracoholizm albo wyścig szczurów bo sąsiad ma wiecej bo ma lepszy sprzęt itp. Śmiać mi sie chce z niektórych rolników co mowią ze nie ma czasu nawet sie wy**ać bo zaganiany od siwitu do nocy a i czasami w nocy jak mój niedaleki sąsiad który w dzień pracuje w domu a w nocy jedzie w pole :D i jesze gdyby takiemu powiedziec ze jest pole do kupna czy wziecia w dzierżawę to jest pierwszy chętny :) . Oczywiscie jak trzeba to sie robi ale czasami warto zrezygnować z 1 ha pola czy jednej krowy albo nie pojechać na usługę tylko po to aby mieć chwile dla siebie bo moze to byc cenniejsze niż kilka zł zarobione w tym czasie :)

#12245 Share wdaniel

wdaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 11 lipiec 2013 - 12:25

Dziewczyna na gospodarkę a ja podziwiam tych, co mają 100 hektarów i 1500świń. W lipcu - sierpniu żniwują, a w listopadzie kupują zboże. A na spendzie mi właściciel powiedział - jak ja mam dać lepszą cenę, jak jeden z drugim ma zapisane 10 świń, a przywiezie 15 i na siłę je mi wciska... Ja chowam tyle, ile wyżywię. Jak ktoś chce się zaharowywać - proszę bardzo

Edytowany przez wdaniel, 11 lipiec 2013 - 12:26.

#12246 Share nikolas29

nikolas29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1055 postów
  • Zainteresowania:gra na instrumentach muzycznych///rolnictwo

Napisany 11 lipiec 2013 - 12:38

Dziewczyna na gospodarkę swin chowac dzisiaj dziewczyny nie chca..coraz mniej takich

#12247 Share Emilia91

Emilia91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów

Napisany 11 lipiec 2013 - 12:44

Dziewczyna na gospodarkę Ja mam kolezanke co choduje z rodzicami okolo 200 swin. Ona lubi to co robi.. Ja zas wole krowy nie wiem moze dla tego ze od zawsze byly tylko krowy no i nie raz sporadycznie pare swin jak to kiedys sie trzymalo...

#12248 Share wdaniel

wdaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 11 lipiec 2013 - 13:52

Dziewczyna na gospodarkę chowie się to, na co kto jest nastawiony: jeden na świnie, drugi na krowy mleczne, inny zaś na byki, czy owce. Zależy też i od tego, jakie ma grunty, bo jak komuś na działce po deszczu przez miesiąc stoi woda, to nie będzie miał jej jako grunty orne, lecz jako łąki / pastwiska. No i przyzwyczajenie - jak pisze Emilka też bierze górę. Krowy potrafią być "uczuciowe", ale jak ktoś przystanie przy świni, to też stwierdzi, że można ze świnią porozmawiać ;)

#12249 Share Emilia91

Emilia91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów

Napisany 11 lipiec 2013 - 14:55

Dziewczyna na gospodarkę Zalezy tez od tego kto jakie ma podejscie.. Bo ja moge isc do krow czy pomoc przy cieleniu nie ma problemu.. Ale bigdy mnie nie ciaglo jak mielismy swinie - szlam do nich ale bez przekonania moze dla tego ze sa one przeznaczone na rzez hehe nie wiem... :) wiadomo jak by trzeba bylo zmienic swoja chodowle bedzie ciezko ale nie podobno zeby se nastawienie nie zmienilo ; D

#12250 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 11 lipiec 2013 - 17:44

Dziewczyna na gospodarkę

Mężczyźni chcieliby, żebyśmy pomagały w gospodarstwie, gotowały obiadki, sprzątały, zajmowały się ogrodem i dziećmi,a do tego były zadbane i wypoczęte... A żeby coś pomóc w pracach domowych to broń Boże - bo to zajęcie dla bab. :mellow:
A ciekawe czy w takim bałaganie chcielibyście mieszkać. ;) Moim zdaniem wzajemna współpraca powinna być we wszystkich dziedzinach. :)

Bo dzisieszy facet majacy kase mysli ze mozna sprowadzic kobiete do poziomu kury domowej.

Jak pisalam wczesniej, w zwiazku powinien liczyc si szacunek do drugiej osoby, tylko czasami tego szacunku niema, nawet tu czytajac posty.

Bo facet zawsze sie broni ze w polu pracuje, ze zapiernicza caly dzien, tylko nie powie ze za to kase dostaje, a baba??? zeby w domu porzadek miec to tez trzeba pracowac, tez trzeba gotowac, sprzatac, prac, myc, tylko za to nam nikt nie placi, ale facet juz tego nie widzi ze my za darmo to robimy.

Macie przyklad @wdaniel mydli oczy Wam jak to On zapiernicza od rana do nocy, a jak bys Mu powiedzala myj gary to tak z szacunkiem by Was potraktowal ze gary byly by za oknem wyladowaly albo rozbite na podlodze.

Chlopcze Ja bym Cie szybko wyregulowala, i bys z szacunkiem podchodzil do pracy jakie kobiety wykonuja.

Jak dla mnie to moglbys je rozbijac co dzien, tylko ciekawe w czym bys jadl? gdy ostatni talerz bys rozbil, chyba w chlywku razem ze swiniami. :D

No chyba ze swoja malzonke sprowadziles do poziomu kury, :unsure: i chodzi jak zegarek, bo Ty masz kase a Ona nie. :huh:
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12251 Share nikolas29

nikolas29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1055 postów

Napisany 11 lipiec 2013 - 19:59

Dziewczyna na gospodarkę emilia 91,jest malo juz takich dziewczyn jak ty

#12252 Share pig

pig

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 11 lipiec 2013 - 20:17

Dziewczyna na gospodarkę fakt mądrze dziewczyna pisze, zgadzam sie w 100% z opinią nikolas29

#12253 Share Emilia91

Emilia91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów

Napisany 11 lipiec 2013 - 20:24

Dziewczyna na gospodarkę ale ja jestem :)
szczerze rodzice sporo mnie nauczyli także co trzeba zrobić zrobię :D

Edytowany przez Emilia91, 11 lipiec 2013 - 20:29.

#12254 Share nikolas29

nikolas29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1055 postów

Napisany 11 lipiec 2013 - 20:25

Dziewczyna na gospodarkę ja mam zone co krow nie chce doic,,,bo rodzice jej powiedzieli,,,,,co ty krowy bedziesz doic? oczywiscie pomaga mi ale z wyrzeczeniem,,,,moze sie kiedys wciagnie

#12255 Share Emilia91

Emilia91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów

Napisany 11 lipiec 2013 - 20:30

Dziewczyna na gospodarkę No ja nie umiem ale rodzice powiedzieli że na razie nie ma potrzeby się uczyć ale wiadomo jak musiała bym nie ma problemu też się nauczę :D

#12256 Share nikolas29

nikolas29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1055 postów

Napisany 11 lipiec 2013 - 20:33

Dziewczyna na gospodarkę ale w zwiazku juz rodzice nie powinny sie wtracac

#12257 Share Emilia91

Emilia91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów

Napisany 11 lipiec 2013 - 20:41

Dziewczyna na gospodarkę Tylko że jeżeli chodzi o mnie ja jestem sama także ja pomagam rodzicom na gospodarce

#12258 Share mariusz27

mariusz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze rolnictwo

Napisany 11 lipiec 2013 - 20:44

Dziewczyna na gospodarkę a ja mysle ze jednak trzeba sie z tym urodzoc moja przyszla zona moze nie pracowala od dziecka na gospodarce tylko czasem do dziatkow jezdzila ale ma w sobie to cos co ja ciagnie do tego i mowi ze lubi to robic a co do szacunku jest wazny to chyba kwestia nie podwazalna, brakuje mi tu jeszcze takiej kwesti jak uzupelnianie sie w codziennym zyciu w roznych sytuacjach.
zetor team
ZIELONA STRZALKA

#12259 Share Emilia91

Emilia91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów

Napisany 11 lipiec 2013 - 20:47

Dziewczyna na gospodarkę No tak wiadomo nie każdy się do tego nadaje :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12260 Share pig

pig

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 11 lipiec 2013 - 20:59

Dziewczyna na gospodarkę a ja myśle że jeżeli jest się od dzieciństwa na gospodarstwie to już sie ma tego "bakcyla" zaszczepionego widzi sie to wszystko wraz z wiekiem wszystkiego uczy , obcowanie ze zwierzetami itd. Oczywiscie od reguły istnieja wyjatki