Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dziewczyna na gospodarkę

34946 odpowiedzi na ten temat

#12221 Share wdaniel

wdaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 580 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, transport, motoryzacja, bhp, ppoż

Napisany 10 lipiec 2013 - 11:35

Dziewczyna na gospodarkę te rozwody, o których mowa są w dużym stopniu nie ze zmian charakterów ludzi i sposobu bycia, tylko z wygodnictwa. Kiedyś ludzie bardziej byli honorowi i słowo "ślubowanie" miało duże znaczenie. Ile razy były sytuacje, że współmałżonek zdradzał, chlał, bił, a drugi mówił: "Ja ślubowałem / łam i ślubów dotrzymam." Teraz jest tak, że po ślubie jedna kłótnia i się rozwodzą...
Dawniej było przekonanie, że młoda nie mogła przez 2 tygodnie wrócić do rodzinnego domu - miała być przy mężu. Dzisiaj?
A z drugiej strony, to uważam, że chyba ludzie mają zbyt dużo czasu, bo ja jak wracam do domu w żniwa, to nie mam siły, by coś zjeść. Najlepiej zaraz w wyro i nyny do rana. Udany dzień, to taki, kiedy przyjadę do domu, by coś zjeść i dalej do roboty, aż się zrobi ciemno.

Nie jestem typem człowiek, który jest nachalny i rozumie "nie to nie" wiele osób ma z tym problem.

Oj kolego, to ty nie wiesz, że jak dziewczyna mówi nie, to znaczy tak? :D Z dziewczyną możesz zrobić wszystko, pod warunkiem, że jej tego nie powiesz...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dziewczyna na gospodarkę Dzisiaj, 20:25
  •  

#12222 Share Emilia91

Emilia91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów

Napisany 10 lipiec 2013 - 11:38

Dziewczyna na gospodarkę Ano juz takie czasy nasataly ze na prawde jak jakies malzenswto wytrzyma do konca to na prawde jest cos.. Wiadomo w kazdym malzenstwie sa klotnie nie wazne jak by byli do siebie dobrani... A jak widze klotnie zblizaja do siebie...

Ciekawe czy z kazda :P i czy wszystko :D

#12223 Share wdaniel

wdaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 580 postów

Napisany 10 lipiec 2013 - 11:43

Dziewczyna na gospodarkę jak to się mówi - co nas nie zabije, to wzmocni :D
Jeden ksiądz na zapowiedziach zadawał każdej parze pytanie: a czy pokłóciliście się już? Jedni przyszli i odpowiedzieli: No jak to, Proszę księdza? To nie wypada... Na to im odrzekł: to idźcie się pokłócić, a jak się pogodzicie, to wróćcie...

#12224 Share Emilia91

Emilia91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów

Napisany 10 lipiec 2013 - 11:46

Dziewczyna na gospodarkę I tu sie zgodze

#12225 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1601 postów

Napisany 10 lipiec 2013 - 11:59

Dziewczyna na gospodarkę

Ostatnio a nawet obecnie mam motyw z pewną panią, że taka sytuacja ma miejsce. Ona miasto praca ja gospodarstwo praca. Pomimo, że jest wszystko w porządku i jesteśmy tylko kolega koleżanka to nasze relacje stoją na takim poziome, że dopóki się nie "dorobi" ona sam nie chce o niczym innym słyszeć co by mogło Nas ten teges hehe ; ]

A ja myślę ,że tu nie chodzi tylko o te dorabianie się .Moim zdaniek koleżanka chce być tylko koleżanką dla Ciebie ,bo jakby czuła coś więcej ,to coby miało dorabianie się do bycia z Tobą . Miłość dodaje skrzydeł przecież ...Uczuć nie da się zatrzymać ,rozbudzić jak przyjdzie czas ,bo one przychodzą kiedy chcą ,nie pytając czy już mogą ...Serce nie sługa ,czasem ma gdzieś rozum ...

Oj kolego, to ty nie wiesz, że jak dziewczyna mówi nie, to znaczy tak? :D Z dziewczyną możesz zrobić wszystko, pod warunkiem, że jej tego nie powiesz...

Nie kolego ,jeżeli mądra dziewczyna mówi nie ,to to znaczy nie...Jedynie może zmienić zdanie ,jak się do chłopaka przekona ,ale oczywiście nic mu nie powie ,niech sobie wierzy ,że to
on ją zdobył ,a nie ona mu na to pozwoliła ;)

Edytowany przez Meg5, 10 lipiec 2013 - 12:05.

#12226 Share Laki87

Laki87

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów
  • Zainteresowania:Muzyka, Kobiety

Napisany 10 lipiec 2013 - 12:28

Dziewczyna na gospodarkę Każdy z Was ma troszeczkę racji. Doskonale wiem o tym co piszecie, tyle jednak trzeba mieć na uwadze, że każda kobieta jest inna.
Być może ta koleżanka faktycznie chce pozostać w stosunkach kolega/koleżanka mimo to to, już kolejny mam taki przypadek a w perspektywie czasu widzę, że jest coś na rzeczy skoro tak napisałem ; ]

#12227 Share nikolas29

nikolas29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1059 postów
  • Zainteresowania:gra na instrumentach muzycznych///rolnictwo

Napisany 10 lipiec 2013 - 12:55

Dziewczyna na gospodarkę pozwolila tz rąbek tajemnicy odchylila. po co to takie pisanie,,,przecierz to samo zycie

#12228 Share wojtinho90

wojtinho90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 10 lipiec 2013 - 14:53

Dziewczyna na gospodarkę jestem pod wrażeniem tego, co się wyprawia w tym temacie. chyba najprężniejszy na forum :D ale cóż, nowoczesne rolnictwo ma nowoczesne problemy... :D

#12229 Share martynamucha

martynamucha

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów
  • Lokalizacja:Niedarczów woj.mazowieckie, Wrocław woj.dolnośląskie
  • Zainteresowania:sport, motoryzacja, maszyny rolnicze

Napisany 10 lipiec 2013 - 19:54

Dziewczyna na gospodarkę Kolego wojtinho, tutaj kobiety mogą bez problemu powiedzieć wszystko na temat mężczyzn i rolnictwa :) :) więc dziewczyny piszmy więcej o tych nowoczesnych problemach :D :D

#12230 Share gofiaczek

gofiaczek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 10 lipiec 2013 - 21:10

Dziewczyna na gospodarkę Mężczyźni chcieliby, żebyśmy pomagały w gospodarstwie, gotowały obiadki, sprzątały, zajmowały się ogrodem i dziećmi,a do tego były zadbane i wypoczęte... A żeby coś pomóc w pracach domowych to broń Boże - bo to zajęcie dla bab. :mellow:
A ciekawe czy w takim bałaganie chcielibyście mieszkać. ;) Moim zdaniem wzajemna współpraca powinna być we wszystkich dziedzinach. :)

"Nie porzucaj nadzieje,

Jakoć sie kolwiek dzieje:

Bo nie już słońce ostatnie zachodzi,

A po złej chwili piękny dzień przychodzi." J.K.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12231 Share 8piotrek6

8piotrek6

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 10 lipiec 2013 - 21:16

Dziewczyna na gospodarkę Zgadzam się z Tobą i popieram, tylko wspólne patrzenie w przyszłość jest zwieńczeniem "bajki" :)

Nie cytuj poprzedniego posta.

Edytowany przez KRISTOFORn, 10 lipiec 2013 - 21:29.

#12232 Share Emilia91

Emilia91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów

Napisany 10 lipiec 2013 - 21:30

Dziewczyna na gospodarkę Zgadzam się z wami :)

#12233 Share cinek1808

cinek1808

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 730 postów

Napisany 10 lipiec 2013 - 21:42

Dziewczyna na gospodarkę ja sprzątam zmywam i gotuje walę w ryja i trenuje

#12234 Share bubki

bubki

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 10 lipiec 2013 - 21:58

Dziewczyna na gospodarkę Tak tak, a facet w polu plackiem leży. Jak żonie mówie zamieńmy się obowiązkami ja w domu a Ty w pole i w obejściu, to jakoś nie chce.

#12235 Share wojtinho90

wojtinho90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 10 lipiec 2013 - 22:14

Dziewczyna na gospodarkę

Mężczyźni chcieliby, żebyśmy pomagały w gospodarstwie, gotowały obiadki, sprzątały, zajmowały się ogrodem i dziećmi,a do tego były zadbane i wypoczęte... A żeby coś pomóc w pracach domowych to broń Boże - bo to zajęcie dla bab. :mellow:
A ciekawe czy w takim bałaganie chcielibyście mieszkać. ;) Moim zdaniem wzajemna współpraca powinna być we wszystkich dziedzinach. :)

O, o, o. Otóż to, współpraca to podstawa...

Od zmywania, przykładowo, jest zmywarka. Uwielbiam gotować - nawet śniadania do łóżka robię :D Wiosną przycinam wszystkie drzewka, maliny i winogrona - później zbieram też owoce. A od czasu do czasu nawet i w warzywniku zasuwam. Do tego przynajmniej raz w tygodniu trawnik koszę. A i czas na pielęgnację siebie też znajdę. Da się? Da. Więc to wszystko zależy od chęci. Warto dodać, że i z jednej, i z drugiej strony muszą być, to i wtedy ta współpraca daje efekty ;)

#12236 Share cherry_lady_

cherry_lady_

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 10 lipiec 2013 - 23:25

Dziewczyna na gospodarkę Facet który pomaga w obowiązkach domowych? Dla mnie to mit, przeszło 20 lat napatrzyłam się na ojca który ma dosłownie wszystko podstawione pod nos. Nie powiem ze nie pracuje, pracuje ciężko ale niewie o tym że w domu też jest cos do zrobienia. Gdybyśmy nie mieli hodowli to luz, ale w tym przypadku to obora to praca dla mnie i mamy.

#12237 Share WodnyElf

WodnyElf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 388 postów

Napisany 11 lipiec 2013 - 05:01

Dziewczyna na gospodarkę Cherry nie, to nie mit - facet jak chce to potrafi wszystko. Mój wujek dłuuuugo był sam a wszystko zrobił i wyprasował koszule i wysprzątał dom, i obiad sobie ugotował, i do pracy poszedł, no po prostu wszystko potrafi zrobić :)

#12238 Share wdaniel

wdaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 580 postów

Napisany 11 lipiec 2013 - 08:08

Dziewczyna na gospodarkę Mój wujek jest sam i też wszystko sam sobie robi... Co do:

Mężczyźni chcieliby, żebyśmy pomagały w gospodarstwie, gotowały obiadki, sprzątały, zajmowały się ogrodem i dziećmi,a do tego były zadbane i wypoczęte... A żeby coś pomóc w pracach domowych to broń Boże - bo to zajęcie dla bab. :mellow:

To, by dziewczyna byłą zadbana, to jej nie trzeba chyba przypominać, bo każda o to najlepiej potrafi zadbać i chce się podobać. Co do pomocy w gospodarstwie - nikogo nie zmuszam, ale jak żona chciała jechać pracować, to jej ciągnik z prasą wyciągnąłem i niech jedzie. Ja w między czasie kosiłem zboże. Jak na pierwszy raz, to jej nawet nieźle poszło, a resztę, czego nie zebrała prasą, bo jej bokiem uciekło, to agregat łyknął...

#12239 Share am1609

am1609

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów

Napisany 11 lipiec 2013 - 08:08

Dziewczyna na gospodarkę Wszystko zależy od wzajemnego dogadywania się. Ja hoduję krowy, mój mąż jak może mi pomaga, chociaż sam prowadzi swoją firmę. W domu i w polu też wspólnie pracujemy. I nie wyobrażam sobie sytuacji jak u moich koleżanek, że mąż wraca z pracy i ma wszystko pod nos podane bo przemęczony i najlepiej żeby nikt mu głowy nie zawracał.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12240 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 786 postów

Napisany 11 lipiec 2013 - 08:30

Dziewczyna na gospodarkę Wszystko trzeba dostosować do indywidualnych warunków .Przecież jeśli maż pracuje cały dzień w polu a żona nie ma innej pracy tylko zajmowaniem sie domem i obejściem to nie będzie czakała aż mąż wróci i jej pomoże bo trzeba wspólnie pracować i odwratnie. Chociaz znam przypadki że żona męza nie odstępuje na krok i jeździ z nim w pole mimo że nie ma takiej potrzeby, chyba tylko po to aby mial towarzystwo i sam ze soba nie rozmawiał :D .
Najlepiej jeśli nie ma podziałów na obowiązki żony i męza tylko iest robota do zrobienia to trzeba ja zrobic nie ważne kto ,no oczywiscie w miare możliwosci bo są prace których kobieta nie zrobi i pewnie znalazło by się cos co było by problemem dla faceta :) .