Polecane posty

Migotka    173

Hmm zauważam że tu cały czas jedno i to samo jak nie młotem to siekierą ( ...) ,

może lepiej Wy którzy jesteście z kimś powiedzcie w jaki sposób znaleźliście swoje połówki

( skoro to NADAL temat "Dziewczyna na gospodarkę").

Widzę, że nie każdy z Was jest singlem, wypowiedzi jakie zamieszczacie, wskazują na to, że jedni z Was maja juz swoje rodziny, dzieci ,

może poprostu napiszcie jak Wy znaleźliście swoje wymarzone rolniczki / rolników ,

Ja zawsze lubie słuchać takich historii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2227

A ja jestem jak mi to ktoś powiedział: staroświecka. Chodzę do kościoła, wierzę w Boga, na dyskoteki chodziłam sporadycznie, chłopaków zawsze poznawałam przez koleżanki i znajomych. Moim marzeniem jest ślub kościelny, nie popieram mieszkania ze sobą bez ślubu, chyba że w planach jest ślub - tylko ktoś chce tak tymczasowo - z perspektywą ślubu - to wtedy OK.

 

Od mężczyzny oczekuję dobrego serca, żeby mi się podobał ( nie chodzi o to by był modelem, ale by mnie pasował), pracowitości, umiarkowanego spożywania alkoholu i wierności.

Chcę się dla niego strać i żeby on to docenił. Tyle.

 

 

 

 

I może tu jest problem, gdybyś nie zakochwał się tak szybko, patrzył sercem, uczuciem, głową a nie "główką" hehehhehe :P to byś potem takich herezji tu nie wypisywał kolego.

 

Żeby wszystkie kobiety tak myslały to życie było by o wiele lepsze i łatwiejsze...

Niestety tak nie jest, no i jest jak jest...

Kurcze nigdy nie myślałem ze dojde do takiego stanu w jakim jestem aktualnie, trudno moze przeżyje :P

 

Wiesz mnie chyba także gubi ta własnie staroświeckość, nie wiem, nie potrafię np. jechac na dwóch wózkach na raz, nie udaje zawsze jestem sobą i pełne zaangażowanie jestem gotów zrobic wszystko, niestety nie było jeszcze takiej która by to doceniła-moze ja źle szukam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
baziula    6

Tak to już jest. Osoby szczere, zaangażowane, spontaniczne cierpią najbardziej. Dobrzy ludzie zawsze są wykorzystywani, przez tych fałszywych. Tak to już jest.

 

Dobrze szukasz...., ale po prostu nie trafiłeś na właściwą osobę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2227

"Tyle zaliczyłem gleb że mógłbym zostać geodetą"

Różnie już sobie myślę, może lepiej będzie sie zmienić? Kupie BMW, wrzucę kilka "sweet foci" na facebooka i będę miał "coś" bo inaczej tego nie bedzie sie dało określić...

Do tego wszystkiego po takiej porażce uciekam w nałogi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WodnyElf    3

Hmmm.... wybór bycia pustym jest złym wyborem.... lepiej być samemu ale sobą być, wartościowym i człowieczym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Różnie już sobie myślę, może lepiej będzie sie zmienić? Kupie BMW, wrzucę kilka "sweet foci" na facebooka i będę miał "coś" bo inaczej tego nie bedzie sie dało określić...

A nawet jak ,to co złego jest w BMW ,czy tylko "debile '' tymi autami jeżdżą ,albo co złego jest w tym, że się ma konto na FB ,też tam tylko puści ludzie są ?

Może właśnie tych zmian Ci trzeba ,oczywiście w pozytywnym wydaniu ,a nie w nałogi się pchać ... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miranda    0

Widzę na forum kryzys męskości. A sytuacja @techn skomentowana została, chyba wystarczająco, wdaniel po twoich komentarzach przypuszczam,że twoja żona to szczęściara Nie będę się wymądrzać, bo sama jestem jeszcze młodą gówniarą, która się uczy żyć. Po prostu wrzucę kilka propozycji, które może trochę pomogą wam dojrzeć i zrozumieć kobiety. Po pierwsze to książka "Dzikie serce.Tęsknoty męskiej duszy" John Eldredge http://www.tolle.pl/...ja/dzikie-serce , to biblia mężczyzn, pozycja obowiązkowa, kosztuje 30 zł, a może zmienić życie. Chłopaki przeczytajcie to, @tommy66692 z tego co czytałam to masz świetny okres na przeczytanie tej książki. Druga propozycja to kazania ks. Piotra Pawlukiewicza, na youtube jest tego mnóstwo, wysłuchajcie kilka i oceńcie..

Edytowano przez miranda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bystra    27

Meg5 a ja rozumiem tommy66692 bo jak gościu jedzie BMW a drugi starym polonezem to na którego spojrzysz wiadomo? tak samo jest z dziewczynami blond laska z długimi nogami i pospolita dziewczyna nie wyróżniająca się z tłumu na którą zwróci uwagę facet? wiadomo Przecież ci pospolici mogą być super ludźmi ale kto na nich zwróci uwagę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

wiesz ciekawe lektura ale trzeba mieć czas żeby to przeczytać Miranda ale to ciekawe że kobiety chcą nas zagonić do czytania książek i słuchania plebabana pozdrawiam

 

wiecie oglądanie się za czymś pięknym to naturalne tak samo jakbyś oglądać dzieła mistrzów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Meg5 a ja rozumiem tommy66692 bo jak gościu jedzie BMW a drugi starym polonezem to na którego spojrzysz wiadomo? tak samo jest z dziewczynami blond laska z długimi nogami i pospolita dziewczyna nie wyróżniająca się z tłumu na którą zwróci uwagę facet? wiadomo Przecież ci pospolici mogą być super ludźmi ale kto na nich zwróci uwagę?

Akurat w moim przypadku na którego bym spojrzała ,to na pewno na mądrego ,bo jak mądry ,to reszty dorobimy się razem ...A co komu szkodzi coś w swym życiu zmieniać ,czy to w wyglądzie ,czy sposobie bycia ,byle tylko pozytywnie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1115

Żonę zapoznałem mając Poloneza już w dobrym wieku, do żony siostry przyjeżdżał chłopak Audi i dziś go widuję pod sklepem (na szczęście nie pasowali do siebie).

 

Fakt tym "staroświeckim" jest ciężej ale często lepiej się na tym wychodzi.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WodnyElf    3

Widzę na forum kryzys męskości. A sytuacja @techn skomentowana została, chyba wystarczająco, wdaniel po twoich komentarzach przypuszczam,że twoja żona to szczęściara Nie będę się wymądrzać, bo sama jestem jeszcze młodą gówniarą, która się uczy żyć. Po prostu wrzucę kilka propozycji, które może trochę pomogą wam dojrzeć i zrozumieć kobiety. Po pierwsze to książka "Dzikie serce.Tęsknoty męskiej duszy" John Eldredge http://www.tolle.pl/...ja/dzikie-serce , to biblia mężczyzn, pozycja obowiązkowa, kosztuje 30 zł, a może zmienić życie. Chłopaki przeczytajcie to, @tommy66692 z tego co czytałam to masz świetny okres na przeczytanie tej książki. Druga propozycja to kazania ks. Piotra Pawlukiewicza, na youtube jest tego mnóstwo, wysłuchajcie kilka i oceńcie..

Dobrą książką jest też książka "Ewa czuje inaczej" J. Pulikowskiego :) - mała, konkretna ;)

 

..a jak poznasz który mądrzejszy -przez "spojrzenie"?

Też ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To teraz żeby znaleźć dobrą żonę to trzeba jakieś lektury obowiązkowe czytać? :blink: co za czasy nastały. :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

 

Różnie już sobie myślę, może lepiej będzie sie zmienić? Kupie BMW, wrzucę kilka "sweet foci" na facebooka

kolego bmw to piczomagnes warto zaiwestować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniello123    0

 

Dobrą książką jest też książka "Ewa czuje inaczej" J. Pulikowskiego :) - mała, konkretna ;)

 

 

Też ;)

...

... no to jak to jest:bmw-mądry polonez-"mniej mądry" a moze na odwrót

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
falconeyes    11

Widzę na forum kryzys męskości. A sytuacja @techn skomentowana została, chyba wystarczająco, wdaniel po twoich komentarzach przypuszczam,że twoja żona to szczęściara Nie będę się wymądrzać, bo sama jestem jeszcze młodą gówniarą, która się uczy żyć. Po prostu wrzucę kilka propozycji, które może trochę pomogą wam dojrzeć i zrozumieć kobiety. Po pierwsze to książka "Dzikie serce.Tęsknoty męskiej duszy" John Eldredge http://www.tolle.pl/...ja/dzikie-serce , to biblia mężczyzn, pozycja obowiązkowa, kosztuje 30 zł, a może zmienić życie. Chłopaki przeczytajcie to, @tommy66692 z tego co czytałam to masz świetny okres na przeczytanie tej książki. Druga propozycja to kazania ks. Piotra Pawlukiewicza, na youtube jest tego mnóstwo, wysłuchajcie kilka i oceńcie..

 

Późno już i zmęczony jestem po całym dniu, ale nie mogę zostawić tego bez komentarza. Czytałem tę książkę i muszę przyznać że jest bardzo dobra, traktuje o męskości we współczesnym świecie, w czasach supermarketów i samochodów, nieco psychologiczna, ale napisana "lekkim" językiem. Wciaga...:) dla czujących niedosyt polecam jeszcze pozycje pana Jacka Pulikowskiego. A co do postaci ks. Pawlukiewicza. Miałem okazję go poznać i wysłuchać bardzo wielu wykładów w czasach studenckich, tak wielu że pamiętam jak on sam miał już "dość" tematów damsko-męskich i chciał uczestniczyć w konferencjach o innej tematyce :D Muszę tu coś zdementować, pomimo iż ta postać pochodzi ze stanu duchownego i często podpiera się pismem św. i naukami kościoła to jednocześnie mówi bardzo konkretnie, rzeczowo i przede wszystkim ....życiowo.


„Zwierzęta w ogrodzie patrzyły to na świnię, to na człowieka, potem znów na świnię i na człowieka, ale nikt już nie mógł się połapać, kto jest kim.”
George Orwell

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WodnyElf    3

To teraz żeby znaleźć dobrą żonę to trzeba jakieś lektury obowiązkowe czytać? :blink: co za czasy nastały. :wacko:

Jak się nie rozumie kobiet to zawsze można się czymś wspomóż ;)

 

 

... no to jak to jest:bmw-mądry polonez-"mniej mądry" a moze na odwrót

Wiesz,jest takie powiedzenie, że oczy są zwierciadłem duszy i coś w tym jest. I z oczu i z tego jak ktoś mówi można wywnioskować czy ma pustostan czy też nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Jak się nie rozumie kobiet to zawsze można się czymś wspomóż ;)

Jak się nie rozumie kobiet, to po co się za nie brać? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1115

... no to jak to jest:bmw-mądry polonez-"mniej mądry" a może na odwrót

 

Dobre - trzeba stworzyć legendę .

 

Nie szata zdobi człowieka (Nie samochód zdobi człowieka).

 

Śmiem twierdzić że nikt nie poda tu tzw. pewniaka aby się sprawdził, człowiek to nie maszyna.

Edytowano przez Sadek

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolcia    39

A ja kiedyś przeczytałam książkę " Mężczyzna od A do Z " bo chciałam nieco więcej się dowiedzieć i powiem szczerze, że przydatne niekiedy takie lektury, bo można nieco lepiej zrozumieć np. psychikę lub sposób myślenia czy rozumowania.

Jednak mężczyznę nam prościej zrozumieć, niż im nas kobiety ;) Dlatego warto im to zrozumienie nas ułatwiać, bo im samym ciężko nieraz się domyslić o co nam chodzi :)

 

Co niektórym tutaj proponuję zamiast narzekania lub popadania w nałogi pójść się rozerwać, udać się między ludzi ;)

Jutro śmigam na dożynki więc mam nadzieję, że potańczę nieco, bo bardzo lubię :)


Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniello123    0

 

Jak się nie rozumie kobiet to zawsze można się czymś wspomóż ;)

 

 

 

Wiesz,jest takie powiedzenie, że oczy są zwierciadłem duszy i coś w tym jest. I z oczu i z tego jak ktoś mówi można wywnioskować czy ma pustostan czy też nie.

..jest tez takie..."jak cie widzą tak cie piszą"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Dobre - trzeba stworzyć legendę .

 

Nie szata zdobi człowieka (Nie samochód zdobi człowieka).

 

Śmiem twierdzić że nikt nie poda tu tzw. pewniaka aby się sprawdził, człowiek to nie maszyna.

były inne czasy i nie liczyła się kasa dzis najlepsze(czyt. najładniejsze) panienki wożą się z chłopaczkami mercami bmw i audi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Leasing-rolniczy
      Być może moderatorzy dokleją ten temat do już jakiegoś istniejącego a może dostrzegając jego potencjał zostawią w takiej formie:)
       
      Jako że mamy już temat jak poderwać Kobietę swojego życia, czyli jak zrobić ten pierwszy krok żeby: zauważyła nas, uznała za wartościowego, itd.
       
      Czas na kolejne porady szczęśliwców: sprawdzone sposoby aby zatrzymać swój Skarb przy sobie na wsi.
       
      Szczególnie zależy mi na opiniach tych szczęśliwców, którzy w opinii tych mniej szczęśliwych dokonali czegoś niemożliwego: (uwaga dla bardzo wrażliwych- w tym momencie specjalnie przejaskrawiam, żeby unaocznić o co mniej więcej mi chodzi) zatrzymali piękną i mądrą dziewczynę na zapadłej wsi w sytuacji gdy większość jej koleżanek już dawno wyjechała ku dalekiemu światu:)
       
      Pokażcie chłopaki że się da, tym niedowiarkom na pohybel, marzącym dla otuchy:)
    • Przez Amorim
      Witam
       
      Rok temu skończyłem studia na kierunku ochrona środowiska wydawał mi się to dobry kierunek po liceum i biol-chemie nie był zbyt trudny a ja byłem średnim uczniem. Tata prowadził gospodarstwo około 15 hektarów plus 10-14 krów. Jednak ja nigdy go nie słuchałem często sie z nim kłóciłem i nie chciałem iść do technikum na rolniczy kierunek tak jak mi radził... Poszedłem do liceum gdzie bardzo się męczyłem ale jakoś je skończyłem i dość dobrze zdałem maturę nie wystarczyło na weterynarie czy biotechnologie nie mówiąc o medycynie wiec wybrałem popularną ochronę środowiska. Studia przeszedłem bez większych problemów a ojciec który ma już 66 lat nie mógł sobie poradzić i gospodarstwo pod*padło. Teraz ja nie mam pracy i perspektyw (ponieważ ludzi po ochronie środowiska jest w brut) ani nie mogę przejąć gospodarstwa i starać się o premie młody rolnik... macie jakieś rady co w tej sytuacji robić ? spotkaliście się z takimi przypadkami gdzie ludzie po studiach wracali na wieś nie z wyboru a z przymusu ?
    • Przez mataysen1994
      Witam. !
       
      Na wstępie z góry przepraszam jeśli pomyliłem działy ( aczkolwiek ten wydał mi sie najodpowiedniejszy )
       
      Ale do rzeczy...
       
      Z racji iż moi rodzice pochodzą ze wsi, jestem szczęśliwym posiadaczem ok. 5h ziemi ( co prawda ostatnio była ona uprawiana za czasów komuny. i dawno na niej nic nie rosło oprócz samoistnie zasianych z pobliskiego lasu sosen itp, no ale ZIEMIA TO ZIEMIA ) Dlatego też ostatnio wpadłem na pomysł, iż może spróbuje swojego szczęścia i wezmę sie za "GOSPODARKĘ" no i tutaj właśnie rodzi sie moje pytanie, 
       
      CZY WARTO ??
       
      Musialbym, zaczynać kompletnie od podstaw, czyli zakup ciagnika ( myślałem nad poczciwym URSUSIE C-360 ) pług, kultywator, siewnik no i oczywiscie przyczepę, zdaje sobie sprawę że na początku musiałbym w cały ten interes "wtopić" sporo kasy, a moją jedyną szansą za jakikolwiek zarobek w tym fachu, byłaby sprzedaż tego zboża co zebrałem, ( bo raczej na żadne unijne dodatki nie miałbym co liczyć )
       
      Z góry dziękuje za odpowiedzi.
       
      Pozdrawiam.
    • Przez jestem_z_miasta
      Cześć, 
      mam nadzieję, że trafiłem w dobre miejsce. Odziedziczyłem 6 hektarów ziemi (2 łąki, 4 ziemi) łąki w 3 działkach, pola w 2 + budynki gospodarcze i maszyny. 
      I nie wiem co z tym zrobić. 
       
      Mieszkam w mieście 70km od wsi w której znajduje się ziemia. I raczej nie zostawię mojej pracy, bo po prostu ją lubię, a codziennie dojazdy nie wchodzą w grę. 
       
      Mielibyście jakieś porady, co mógłbym zrobić, aby zarabiać na tej ziemi i jednocześnie nie musieć tam pracować non - stop? Szukam czegoś, co pozwoli wyciągnąć z tego więcej niż na dzierżawie. 
       
      Mam nadzieję, że ktoś podrzuci jakieś fajne pomysły  
       
      dzięki!
    • Przez rafals3001
      Witam czy znajdą się jeszcze fajne ustabilizowane dziewczyny lubiące życie na wsi ciszę spokój gospodarstwo które chciały by zamieszkać na wsi założyć rodzinę? Jeżeli takowe się znajdą zapraszam do pisania w temacie.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj