Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dziewczyna na gospodarkę

34962 odpowiedzi na ten temat

#10741 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1601 postów

Napisany 01 czerwiec 2013 - 14:47

Dziewczyna na gospodarkę

jaka różnica charakterów u pań występuje ;P

Tylko u pań ?

są kobiety ż którymi intercyzy pisać nie potrzeba...i warto zaryzykować ;)

Jak już znalazłeś to szczęście ,lepiej się nie chwal ,bo licho nie śpi ... :D Wyznaje zasadę ,że w życiu jest pewna tylko śmierć ...

A tak na marginesie ... Parę lat temu ,razem z mężem kupowaliśmy auto od dość zamożnych państwa (on policjant ,ona pracowała w sadzie ) .Piękny dom ,ogrodzony 2 metrowym płotem. Samochód był współwłasnością obojga państwa . Przy pisaniu umowy kupna-sprzedaży ,ową panią zaskoczyło to ,że spisujemy umowę tylko na męża . Wtedy ,zadała mi takie pytanie ''a pani tak ufa mężowi ..?'',,Nie ukrywam bardzo mnie zdziwiło to zapytanie ,no bo przecież ,że ufam . Odpowiedziałam jej ''że chyba z racji pracy w sądzie ,jest panie przewrażliwiona ''na co ona uśmiechnęła się znacząco z lekkim politowaniem :huh: . Jakby tego było mało ,gdy wyłożyliśmy pieniądze na stół , pan domu znikł na parę minut ,po czym wróciła z urządzeniem do sprawdzania czy banknoty nie są fałszywe . . :o To taki skrajny przypadek zaufania w małżeństwie i nie tylko jeśli chodzi o pieniądze .Czasem się zastanawiam ,czy jeszcze do dziś dnia nim są :rolleyes:

Edytowany przez Meg5, 01 czerwiec 2013 - 15:08.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dziewczyna na gospodarkę Dzisiaj, 01:45
  •  

#10742 Share Endorfina

Endorfina

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 01 czerwiec 2013 - 15:46

Dziewczyna na gospodarkę Meg5, wiem dobrze że miłość przynosi często tylko ból i cieprpienie... przykre to jest, ale życie nie jest zawsze kolorowe. Jednocześnie też wiem, że miłość może przynieść wiele dobra i szczęścia, i w taką miłość wierzę :)
ZETTI77, dobrze napisał, i tak moim zdaniem prawdziwy związk powinien wyglądać.

#10743 Share gregorius

gregorius

niepokorny

• Members
  • PipPipPip
  • 739 postów
  • Zainteresowania:Historia, polityka, geografia, rolnictwo, motoryzacja no i kobiety :)

Napisany 01 czerwiec 2013 - 16:19

Dziewczyna na gospodarkę

Dawno tu nie zagladałam i WOW, ile wpisów, widzę że temat 'baaaardzo żyje' ;)

Ja jestem przeciwko intercyzie, jak i wielu rzeczą które współczesny świat nam proponuje. Czy po ślubie interesy są nadal moje, twoje, czy stają się nasze? Moim zdaniem, po ślubie rzadko kiedy można powiedzieć iż coś jest moje, a cos Towje. Związek małżeński dla mnie to wspólnota chyba wszystkiego, bo inczej po co by go zawierać?
Dawniej czy było tak słychać o intercyzach, rozwodach? Chyba mniej, przynajmniej ja mało słyszałam. Teraz w dobie żądzy pieniędzy i powszechnego egoizmu stale słyszymy nie miłe wiadomości.
Dla mnie miłość to bezgarniczne zaufanie, to wspólnota dwojga na dobre i złe:)

k**wasz twarz, miał być plus w tych reputacjach a minus jakoś tam wcisnęło, głupie badziewie ;)

A z postem zgadzam się stuprocentowo, jeśli ktoś kocha to po grób, gdy ktoś się decyduje na ślub kościelny i państwowy, to raczej jest to decyzja przemyślana. Małżeństwo to nie konkubinat, który jest tak mocno promowany w naszych "pięknych" czasach, więc zamiast się żenić to na kocią łapę i po sprawie ;)
Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

#10744 Share Endorfina

Endorfina

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 01 czerwiec 2013 - 16:35

Dziewczyna na gospodarkę Jak to miło zobaczyć rówieśnika o podobnych pogladach;)

#10745 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 786 postów

Napisany 01 czerwiec 2013 - 16:54

Dziewczyna na gospodarkę Intercyza to nic innego jak S.p. Z.O.O . Wiec co to ma wspólnego z małzeństwem :huh: .

#10746 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1966 postów

Napisany 01 czerwiec 2013 - 17:20

Dziewczyna na gospodarkę A co powiecie na to że nie tak dawno kupiłem autko dla mojej kobiety za moje pieniądze ale zarejestrowane na nią ?? :P Małżeństwem nie jesteśmy jeszcze :P Co byście powiedzieli o takim fancie?? Dobrze zrobiłem ?? Propozycja padła z moich ust :)

Edytowany przez Luke16, 01 czerwiec 2013 - 17:21.

#10747 Share Endorfina

Endorfina

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 01 czerwiec 2013 - 17:46

Dziewczyna na gospodarkę Moim zdaniem, Twój gest jest wyrazem wielkiego zaufania do partnerki. Czy dobrze zrobiłeś w przyszłości się przekonasz ;) mam wielką nadzieję że tak :)

#10748 Share Krisek

Krisek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Komputery, Muzyka/Dj-ka

Napisany 01 czerwiec 2013 - 18:08

Dziewczyna na gospodarkę

A co powiecie na to że nie tak dawno kupiłem autko dla mojej kobiety za moje pieniądze ale zarejestrowane na nią ?? :P Małżeństwem nie jesteśmy jeszcze :P Co byście powiedzieli o takim fancie?? Dobrze zrobiłem ?? Propozycja padła z moich ust :)

Jak ty przed weselem takie fanty kupujesz to aż strach pomyśleć co jej kupisz już po :) No.. oczywiście liczy się też za ile to autko i jakie bo np:. jak jakiś maluch ;D to mogę śmiało powiedzieć że Bardzo dobrze postąpiłeś ze zarejestrowałeś na nią w razie kolizji jeżeli masz jakieś zniżki zostają nietykalne :)

Edytowany przez Krisek, 01 czerwiec 2013 - 18:11.

#10749 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1966 postów

Napisany 01 czerwiec 2013 - 18:21

Dziewczyna na gospodarkę Oj autko za znacznie więcej bo ponad 10 tysi :P właśnie o to zaufanie się rozchodzi że tyle jesteśmy razem za rok wesele ... Jest nam razem dobrze to myślę że ten gest był jak najbardziej ok... chociaż niektórzy mnie za to ganią ... Krisek może wtedy nic jej nie będę kupował :D

#10750 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1601 postów

Napisany 01 czerwiec 2013 - 18:26

Dziewczyna na gospodarkę Och Pnie i Panowie ,jak słodko ,miłość ,wierność ,oddanie :rolleyes: A ja tam wiem ,że do wszystkiego trzeba podchodzić z umiarem ( czy to do miłości ,czy do pieniędzy ),a nie potem z skrajności w skrajność ... ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10751 Share fineasz007

fineasz007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 01 czerwiec 2013 - 18:34

Dziewczyna na gospodarkę Widzę, że niektórzy są za intercyzą, a inni znowu nie. Na szczęście prawo w Polsce przewiduje, iż wszystko to co przed zawarciem związku małżeńskiego należało do danej osoby (majątek osobisty), do niej wraca podczas rozwodu. Czy osobiście chciałbym zawrzeć intercyzę? - Raczej nie. Nie mam ogromnego majątku, wszytko co nabyłem i tak należy do mnie, wszelkie dobra intelektualne, prawa autorskie, tak czy inaczej zostaną pod moją opieką, więc się nie boję. Intercyzę można czasami spisać dla świętego spokoju i czystego sumienia. Chociaż waliłoby mnie, czy stracę połowę majątku, czy nie. Podczas rozwodu traci się coś więcej, mianowicie zaufanie, uczucie, wspomnienia. W porównaniu z rzeczami materialnymi, to coś bezcennego.

Do poczytania

#10752 Share ZETTI77

ZETTI77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Zainteresowania:wszystko po trochu

Napisany 01 czerwiec 2013 - 19:29

Dziewczyna na gospodarkę Meg5 Ale ja się nie chwale bo nie znalazłem to poprostu moje zdanie :) A tak w ogóle to tworząc gospodarstwo rodzinne z intercyzą w szufladzie to nie fajne ;P

Edytowany przez ZETTI77, 01 czerwiec 2013 - 19:29.

#10753 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1601 postów

Napisany 01 czerwiec 2013 - 19:33

Dziewczyna na gospodarkę

Na szczęście prawo w Polsce przewiduje, iż wszystko to co przed zawarciem związku małżeńskiego należało do danej osoby (majątek osobisty), do niej wraca podczas rozwodu.

Tak wraca ,jak nie dopiszesz kogoś do tego majątku osobistego to wraca ...Masz np. dom po rodzicach ,który otrzymałeś będąc kawalerem (jest to niewątpliwie Twój majątek osobisty ).Za jakiś czas ,żenisz się i dopisujesz swoją żonę do tego domu i już po Twoim majątku osobistym . W razie rozwodu ,piła idzie w ruch :lol:

Chociaż waliłoby mnie, czy stracę połowę majątku, czy nie. Podczas rozwodu traci się coś więcej, mianowicie zaufanie, uczucie, wspomnienia. W porównaniu z rzeczami materialnymi, to coś bezcennego.

Tak to prawda ,ale żyć też trzeba ,na miłości długo nie pojedziesz ...

Edytowany przez Meg5, 01 czerwiec 2013 - 20:10.

#10754 Share ZETTI77

ZETTI77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 01 czerwiec 2013 - 19:38

Dziewczyna na gospodarkę dobre :D nieraz to wygląda jagby po ślubi miłość znikała ale to wyjątki

#10755 Share TOMEK_11

TOMEK_11

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 01 czerwiec 2013 - 20:02

Dziewczyna na gospodarkę

dobre :D nieraz to wygląda jagby po ślubi miłość znikała ale to wyjątki

f*ck logic :lol:

#10756 Share ZETTI77

ZETTI77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 01 czerwiec 2013 - 20:05

Dziewczyna na gospodarkę oj chyba będzie ostrzeżenie :D za cytowanie poprzedniego posta hehe

#10757 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1601 postów

Napisany 01 czerwiec 2013 - 20:08

Dziewczyna na gospodarkę

dobre :D nieraz to wygląda jagby po ślubi miłość znikała ale to wyjątki

Czy takie wyjątki ...? Ja bym raczej do wyjątków zaliczyła szczególnie w dzisiejszych czasach miłość ,aż po grób ...
Życzę ,by wasze słowa nie były tylko słowami ,ale żeby odnalazły odzwierciedlenie w rzeczywistości ....
Jednak jak pisałam ,na samym początku ,intercyza budzi negatywne emocje ,ale czy powinna w niektórych przypadkach ?

#10758 Share fineasz007

fineasz007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 01 czerwiec 2013 - 20:18

Dziewczyna na gospodarkę Według mnie umowa majątkowa nie jest niczym przerażającym i negatywnym. Ja jej nie potrzebuję, bo generalnie na chwilę obecną zbyt wiele nie mam, co nie zmienia faktu, że jeśli moja dziewczyna by chciała, to czemu nie. Jednak w przypadku dużych różnic w majątkach intercyza jak najbardziej wskazana. :)

#10759 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1601 postów

Napisany 01 czerwiec 2013 - 20:27

Dziewczyna na gospodarkę A nawet wskazana do tego ,by nieraz nie odpowiadać za długi współmałżonka ... Nie pomyślcie sobie ,że ja jestem żelazną damą ,bo tak nie jest ... Jest ,tylko takie powiedzenie że ''nieznajomość prawa szkodzi '' i po prostu lubię wiedzieć . A w moim życiu ,jest tak jak w tej piosence ... :wub:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10760 Share fineasz007

fineasz007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 01 czerwiec 2013 - 20:33

Dziewczyna na gospodarkę Jeśli ma się troszkę wiedzy w danym temacie, to nie zaszkodzi. :)