Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dziewczyna na gospodarkę

34848 odpowiedzi na ten temat

#10261 Share Niebieskooka

Niebieskooka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 406 postów
  • Zainteresowania:polityka,ekonomia, rolnictwo, traktory - http://www.niesamowityjaktraktor.com/

Napisany 20 maj 2013 - 21:28

Dziewczyna na gospodarkę Kramer, odnosząc się do Twojej "prowokacji" to ja Cię zapytam: czy Ty wolałbyś dziewczynę ładną czy brzydką? Taką, która ma w domu posprzątane czy chlew? Tak szczerze. Tak każda kobieta jeśli zakładając, że dwóch panów miałoby zbliżony charakter i wygląd, a jeden byłby bogatszy to oczywiście wybierze tego bardziej majętnego. Tak, wiem nie ma takich samych ludzi, ale Ty też uogólniasz nieco więc tak pytam.
I nie mam takiego podejścia jak Ty, Kramer, że małżeństwo to jakaś spółka, której głównym celem jest płodzenie dzieci. I jak czytam Twoje posty typu, tu cytat: "Bo małżeństwo to jest spółka powołana do życia, żeby przede wszystkim wydać na świat potomstwo i przedłużyć gatunek. Są różne rodzaje spółek, tak i w małżeństwo można w różnej formie wnosić udziały", to idę o zakład, że jakbyś wyjechał z takim tekstem do którejś z lasek to z miejsca by Cię skreśliła.
Miłość nie jest ślepa wbrew pozorom i ludzie najczęściej zakoch*ją się w kimś, bo ma np. piękne oczy, uroczy uśmiech, jest dobrze zbudowany i wiele innych rzeczy. Pracowitość i życiowe ogarnięcie jest również bardzo ważną cechą i to pozytywną. I nie uważam, żebym była materialistką ponieważ nie skreśliłabym kogoś za to, że jest biedny. Skreśliłabym prędzej jakiegoś bananowego synka, który tylko szasta kasą rodziców niż kogoś kto nie miał szczęścia urodzić się w zamożnej rodzinie, ale jest ambitny i się stara.
Kramer, widzę po Twojej wypowiedzi, że jak choćby z tym kręgosłupem, za wszelką cenę szukasz pretekstu do prowokacji.
Michalmeer, dla Ciebie i tak skróciłam:)

Edytowany przez Niebieskooka, 20 maj 2013 - 21:29.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dziewczyna na gospodarkę Dzisiaj, 19:19
  •  

#10262 Share fineasz007

fineasz007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 20 maj 2013 - 21:28

Dziewczyna na gospodarkę Czytanie kształci umysł, więc nie ma co narzekać. :)

#10263 Share kramer316

kramer316

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla, technika rolnicza, budownictwo, maszyny budowlane, prawo, polityka,...i oczywiście KOBIETY!!! :)

Napisany 20 maj 2013 - 21:30

Dziewczyna na gospodarkę Bardzo przepraszam, ale telewizję analogową wyłączyli, nie kupiłem dekodera, to trochę rozpisałem się :)

@Niebieskooka Szczerze: wolałbym ładną, jak każdy facet - ale żyłem z brzydką, choć tego nie widziałem - to jest właśnie ślepa miłość :) porządku też nie umiała utrzymać....
Faceci są tak zakodowani, że szukają młodych, ładnych kobiet, bo w podświadomości daje im to gwarancje, że taka kobieta jest zdrowa i urodzi zdrowe potomstwo.....
Kobiety są tak zakodowane, że szukają faceta, który zapewni odpowiedni materiał genetyczny i równocześnie zapewni byt jej oraz jej potomstwu....
Bez urazy, ale Twoje wypowiedzi były trochę mało spójne więc zapytałem o konkrety. Chciałem wiedzieć co kryje się za ładną buzią
Nie ma w tym nic złego, że kobieta patrzy na zasoby mężczyzny, bo dzięki temu będzie mogła wychować dzieci. Biorąc pod uwagę, że dziecko rasy ludzkiej jest wyjątkowo nieporadne na tle innych gatunków, samica rasy ludzkiej od zarania dziejów wybierała samca, który zapewni jej bezpieczeństwo. O ile dawniej musiał być dobrze zbudowany, żeby z 50 metrów mógł kamieniem upolować Jelenia, o tyle dzisiaj wystarczy karta bankomatowa:) Mnie tylko denerwuje pazerność niektórych kobiet!
Porównanie małżeństwa do spółki nie jest wcale irracjonalne, a związek kobiety i mężczyzny polega na wzajemnym świadczeniu sobie usług - kto to zrozumie będzie mniej rozczarowany gdy minie pierwsze zauroczenie.

Nie piszemy posta pod postem, używamy opcji "edytuj"

Dziękuję za ostrzeżenie, nie znałem tej zasady, a ponadto bylem przekonany, że ktoś już dopisał kolejny post - będę na przyszłość czujniejszy

Edytowany przez kramer316, 20 maj 2013 - 22:31.

#10264 Share lemysz1

lemysz1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 611 postów
  • Zainteresowania:Zapraszam do galerii

Napisany 20 maj 2013 - 22:14

Dziewczyna na gospodarkę A to wszystko strasznie grubymi nićmi szyjesz wszystko sprowadzasz głównie ku prokreacji.

Edytowany przez lemysz1, 20 maj 2013 - 22:19.

#10265 Share fineasz007

fineasz007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 20 maj 2013 - 22:38

Dziewczyna na gospodarkę kramer315, coś mi się obiło o uszy, że niby mądrą książkę przeczytałeś i stąd masz takie zdanie. Widać nie jest ono aż tak wartościowe jakby się mogło wydawać. Po prostu nie każdy ma tak małostkowe potrzeby; są ludzie, którym do szczęścia potrzeba czegoś więcej, czegoś co nazywa się samospełnieniem. Moja dziewczyna może nie jest miss świata, ale nie taka ma być. Mnie się podoba, pasuje mi jej charakter, sposób bycia, poglądy na życie, które są spójne z moimi. Czasami mamy różne zdanie, ale potrafimy znaleźć kompromis. Nie chcę mi się wierzyć, że wszystko to oparte jest na zwyczajnym przywiązaniu do pieniędzy i potrzebie podtrzymania gatunku. Jeśli coś by się stało ona byłaby przy mnie do ostatnich chwil. Bez względu na zawartość portfela żyjemy razem w pełnej harmonii, której elementem jest miłość. Nie wiem, może jestem debilem i mało znam życie, ale na chwilę obecną to co mam daje mi dużo satysfakcji i siły do dalszej wędrówki. Można mieć pustkę w portfelu i zamienić ją w miliony, a można mieć miliony i zostać z niczym. Życie zawsze jest niepewne, bez względu na branżę i miejsce zamieszkania, ale to jak mamy poukładane w głowie ma ogromne znaczenie.

#10266 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3821 postów

Napisany 20 maj 2013 - 22:45

Dziewczyna na gospodarkę

Zgadzam się również i z tym stwierdzeniem:) W tym wieku już się powinno zacząć pomału może niekoniecznie zaraz dorabiać, ale choćby na samochód zarobić samemu - to minimum. A w przypadku widoków na ożenek odłożone pieniądze na wesele, może budowę domu, na utrzymanie rodziny.
I jeśli rodzice bądź teściowie wtrącają się do tego jak ma wyglądać wesele czy do innych spraw, a oni za to płacą to ich święte prawo. A jak młodzi są niezależni to można szybko uciąć większość tematów.

Ilu młodych jest niezależnych? 90% studiujących na garnuszku u tatusia. Dorabiają w wakacje ale co z tego... Zostają ci co pracują po technikach ale ilu ich jest i ile zarabiają?

Hymm... samochód - 10 tys i jest całkiem przyzwoity. Wesele to wydatek rzędu 10-30 tys - zależy kogo na ile stać (mówię o jednej stronie - w tym wypadku pan młody). Budowa domu... dobre.... Zakładając że jest już działka żeby ruszyć trzeba mieć minimum 100tys zł i to i tak kropla w morzu.

Zależy o kim mówimy. Jeśli o kimś kto studiuje np jakiegoś inżyniera to w wieku ok 24 lat może szukać pierwszej sensownej pracy. Czyli ma 3 lata na uzbieranie ok 140 tys zł - nierealne.
Jeśli koleś studiuje marny kierunek to zostaje praca przy łopacie o którą i tak ciężko.
Chyba zapominacie gdzie żyjemy i jakie są realia.

Zostaje sytuacja kiedy to mamy kawalera z gospodarstwem po rodzicach. I tu jest różnie bo możemy trafić na lenia który przejada to co tato zgromadził lub gospodarstwo jest na rodziców a on tyra i jest kasa ale kasą tata dzieli.

Na koniec podsumuję: IDEAŁÓW nie ma a im człowiek dłużej czeka tym staje się "zbyt mądry" bo zaczyna dostrzegać nowe wady i inaczej patrzeć na życie a na koniec okazuje się że kandydatów na żonę/męża brak bo w lata się wpadło.. a w nocy smutno. Jakieś wywody ile to powinien mieć jak chce się ożenić... wystarczy że jest pracowity - a czy na weselu będą balony zielone bo teść tak chce czy czerwone bo teściowa tak chce - wszystko jedno. To nie te czasy że szedł do fabryki czy policji, dostawał mieszkanie a za pensję utrzymał rodzinę. Ludzie na 30 lat biorą kredyty na domy i samochody a wy chcecie żeby kawaler miał z 50% na ten cel odłożone.

#10267 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów

Napisany 20 maj 2013 - 22:45

Dziewczyna na gospodarkę W sumie każdy kto tutaj pisze ma racje bo dla każdego m,iłośc czy sens związku to cos innego . Jak wcześniej pisalem nie ma jakiś reguł czy schematu udanego związku bo było by to proste i tego tematu nie było by bo każdy stosował by się tylko do tych reguł i sprawa załatwiona. A niestety tak nie jest. Ze swojej strony mogę tylko powiedzieć że z czasem (przynajmniej u facetów) ideał kobiety się zmienia. A mianowicie jak człowiek jest mlody i głupi to szuka laski żeby się przed kolegami pochwalic , lub nawet szybkiej laski zeby mieć z tego jeszcze przyjemność :) ale czy to jest materiał na żonę? Facet myslac o zonie myśli już w innych kategoriach i wyglad zaczyna schodzić na drugi plan , chociaż jeśli wszystkie kryteria spełnia i jest jeszcze ładna to plus :),
Ja nauczylem się nie oceniać nikogo na tak zwane pierwsze wrażenie bo za często było to mylne i osoba która wydawała się nie warta zainteresowania okazywala się do rany przyłóż . Miało nie być dłuuuuugich postów więc kończę :)

#10268 Share kruszo88farmer

kruszo88farmer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,zwierzęta,psychologia,języki obce,kosmetyki,moda,kaczor donald,film,gotowanie,komputer

Napisany 20 maj 2013 - 22:50

Dziewczyna na gospodarkę Witam wszystkich:) Nie brałam udziału w dyskusji,ale akurat przeczytałam ostatni post użytkownika fineasz007 i muszę przyznać,że świetnie ujął sprawę:) Przede wszystkim trzeba znaleźć człowieka,przy którym będziemy mogli pozostać w zgodzie ze samym sobą,z którym można o wszystkim rozmawiać,w razie potrzeby znaleźć kompromis i cieszyć się każdą chwilą spędzoną z nim:)
Natomiast zdanie napisane przez użytkownika kramer316 -cytuję: "Nie ma w tym nic złego, że kobieta patrzy na zasoby mężczyzny, bo dzięki temu będzie mogła wychować dzieci" jest zaadresowane chyba do absolutnie nieporadnych kobietek- ja osobiście nie zdecydowałabym się na dziecko nie mając swojego źródła utrzymania i licząc,że facet wyłoży cieplutkie pieniążki;/ ale może jestem dziwna?;-)

#10269 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2005 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 20 maj 2013 - 22:59

Dziewczyna na gospodarkę To ja życzę powodzenia w jednoczesnym wychowaniu dzieci i zapewnianiu rodzinie materialnego bytu.

#10270 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów

Napisany 20 maj 2013 - 23:05

Dziewczyna na gospodarkę Nie jesteś dziwna . Ale tylko w przypadku kiedy nie jesteś pewna faceta że da rade utrzymać rodzine i zrobi dla niej wszystko. Ale jeśli trafisz na takiego który krew odda żeby rodzine wyzywic to nie musisz Ty sama mieć mln. na koncie :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10271 Share kramer316

kramer316

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla, technika rolnicza, budownictwo, maszyny budowlane, prawo, polityka,...i oczywiście KOBIETY!!! :)

Napisany 20 maj 2013 - 23:06

Dziewczyna na gospodarkę

A to wszystko strasznie grubymi nićmi szyjesz wszystko sprowadzasz głównie ku prokreacji.

To tylko moje przemyślenia, wiedza zaczerpnięta w ostatnim roku od psychologów i setki stron przeczytanych na temat wzajemnych relacji....

kramer315, coś mi się obiło o uszy, że niby mądrą książkę przeczytałeś i stąd masz takie zdanie. Widać nie jest ono aż tak wartościowe jakby się mogło wydawać. Po prostu nie każdy ma tak małostkowe potrzeby; są ludzie, którym do szczęścia potrzeba czegoś więcej, czegoś co nazywa się samospełnieniem. Moja dziewczyna może nie jest miss świata, ale nie taka ma być. Mnie się podoba, pasuje mi jej charakter, sposób bycia, poglądy na życie, które są spójne z moimi. Czasami mamy różne zdanie, ale potrafimy znaleźć kompromis. Nie chcę mi się wierzyć, że wszystko to oparte jest na zwyczajnym przywiązaniu do pieniędzy i potrzebie podtrzymania gatunku. Jeśli coś by się stało ona byłaby przy mnie do ostatnich chwil. Bez względu na zawartość portfela żyjemy razem w pełnej harmonii, której elementem jest miłość. Nie wiem, może jestem debilem i mało znam życie, ale na chwilę obecną to co mam daje mi dużo satysfakcji i siły do dalszej wędrówki. Można mieć pustkę w portfelu i zamienić ją w miliony, a można mieć miliony i zostać z niczym. Życie zawsze jest niepewne, bez względu na branżę i miejsce zamieszkania, ale to jak mamy poukładane w głowie ma ogromne znaczenie.

Twoja opinia, iż moje zdanie nie jest wartościowe jakby się mogło wydawać jest trochę krzywdząca - zabieramy tu głoś w dyskusji i to że nie podzielamy czyjegoś poglądu nie oznacza, że jego zdanie jest bez wartości !
Co do dalszej części Twojego postu, to też myślałem, że tworzymy taki związek, ale pewnego dnia spadłem na ziemię...upadek był bardzo bolesny. Życzę powodzenia, widocznie jesteś szczęściarzem
PS. moja dla mnie była miss świata...ale w końcu odzyskałem wzrok i rozum....trochę za późno:)

#10272 Share fineasz007

fineasz007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 20 maj 2013 - 23:12

Dziewczyna na gospodarkę Kruszo88farmer, według mnie to jest jak najbardziej normalne, po prostu w związku opartym na miłości, obie osoby chcą coś do niego wnosić. Należą do nich dobra materialne, pewne dorobki kulturowe, czy tradycje. Taka para będzie zadowolona z tego, że budują coś naprawdę poważnego, dając tym same solidne fundamenty pod założenie rodziny. To wszystko skupia się na tym, że tacy ludzie o potomstwie myślą odpowiedzialnie. Jeśli ktoś wartościowy jest w fazie poszukiwania drugiej połowy, to też stara się ulokować swoje uczucia w tej jedynej, poprawnej jednostce, chociaż niestety czasami wybór ten bywa nietrafny. Wiadomo jest, że mocno kocha się tylko raz, więc nie dziwię się forumowiczkom/forumowiczom, którzy weryfikują naprawdę wnikliwie grunt przed rozpoczęciem budowy własnego gniazda.

janusz20, przecież jedno wynika z drugiego, jeśli zapewniasz rodzinie byt materialny, to dajesz też dzieciom część potrzebnego nakładu do ich dobrego wychowania, bo kolejną partią jest poświęcona im uwaga, a to przy pełnym zaangażowaniu da się osiągnąć. Prawda jest taka, że wiele osób chce nic nie robić, a mieć.

kramer316, masz rację, być może za ostro potraktowałem Twoją wypowiedź, za co mocno przepraszam. Każdy ma prawo bronić swojego zdania. Nawiązując do Twojego ostatniego postu, może masz rację i jestem szczęściarzem, ale ja nie związałem się z moją obecną kobietą od razu, etap ten zajął około pół roku, a dopiero potem zaczęliśmy być parą. Przez ten czas poznałem z grubsza jej osobę, więc miałem czas, aby zastanowić się, czy chcę się zaangażować, czy odpuszczam. Jedno wiem, mój wybór był w pełni świadomy.

Edytowany przez fineasz007, 20 maj 2013 - 23:13.

#10273 Share kruszo88farmer

kruszo88farmer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,zwierzęta,psychologia,języki obce,kosmetyki,moda,kaczor donald,film,gotowanie,komputer

Napisany 20 maj 2013 - 23:13

Dziewczyna na gospodarkę Ja mogę być pewna faceta,ale swoje pieniądze warto mieć choćby po to,by nikt nie gadał rzeczy typu "mąż sobie żyły wypruwa a ona nic nie robi";-) moim zdaniem kobieta nie powinna być w 100% zależna od faceta i swoje zarobki mieć-nie mówię ,że miliony! Ale sytuacja,w której kobieta rzuca wszystko i leci za facetem bez grosika przy tyłku dlatego,że on "ma zasoby" jest dla mnie naprawdkę kiepskim posunięciem;]

#10274 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów

Napisany 20 maj 2013 - 23:31

Dziewczyna na gospodarkę Nie no wiadomo że lepiej mieć niż nie mieć :) Ale czasami bywa tak że maż pracuje a kobieta zajmuje sie domem czy wychowaniem dzieci lub jeszcze z innych przyczyn nie moze zrabiać kaski. Wtedy musi zdać sie na faceta. No i wtedy bobrze żeby taka kobieta widziała że jeśli jest cieżko to facet zrobi wszystko aby rodzine utrzymac a nie zarobi dorywczo stówkę z czego połowe przepije pod sklepem. Po prostu w zwiazku nie ma juz Ja i Ty tylko jesteśmy My i jesli cos sie robi to z myśla o calej rodzinie a nie tylko o sobie. Jesli ktoś mysli inaczej nie powinien wiązac sie z inna osobą. Kompromis to chyba podstawa udanego zwiazku bo jesli ktos postawi na swoim to nic dobrego z tego nie wyjdzie

Edytowany przez OKEY, 20 maj 2013 - 23:33.

#10275 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 maj 2013 - 05:04

Dziewczyna na gospodarkę Nie ma brzydkich kobiet sa zaniedbane, tak jak nie ma brzydkich mezczyzn. Sadze, ze kobieta zaniedbanym po prostu brakuje motywacji, jakim jest mezczyzna, wiadomo jak kobieta chce i ma dla kogo to sie stara.

Edytowany przez Rolniczkaa86, 21 maj 2013 - 05:18.

#10276 Share Niebieskooka

Niebieskooka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 406 postów
  • Zainteresowania:polityka,ekonomia, rolnictwo, traktory - http://www.niesamowityjaktraktor.com/

Napisany 21 maj 2013 - 08:14

Dziewczyna na gospodarkę Jako kobieta to czułabym się głupio gdyby mąż był sporo bogatszy ode mnie, bo wydawałoby mi się, że on może myśleć, że lecę na kasę albo może ja rzeczywiście podświadomie zgodnie z ewolucyjnymi teoriami przetrwania gatunku Kramera, które to wyczytał w mądrych książkach.
W jednym mądrym artykule o swatkach (sic!) przeczytałam wypowiedzi najlepszych nowojorskich swatek według jakiego klucza dobierają pary. Okazało się, że najlepsze są te, które jak najwięcej łączy - wykształcenie, poziom dochodów, poglądy na religię, politykę, itp. I w tym też się zgadzam, bo te teorie, że przeciwieństwa się przyciągają może i są fajne, ale pewnie na początku kiedy ta "inność" jest fascynująca.
Mój tata uważa, że zaniedbana kobieta jest gorsza od zwierzęcia i ma w tym też rację. Kobieta to nie tylko uroda, ale pewna subtelność i delikatność, której nie będzie jak będzie cały czas chodzić byle jak ubrana i z tłustymi włosami.
Miłego dnia wszystkim życzę:)

#10277 Share fineasz007

fineasz007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 21 maj 2013 - 09:02

Dziewczyna na gospodarkę Niebieskooka, na pewno coś w tym jest co napisałaś. Po prostu osoby, które żyły w podobnych środowiskach mają pewne poglądy na dane sprawy. Niestety w przypadku totalnej odmienności ciężko tu o tym mówić i w efekcie taki związki są krótkoterminowe. Nawet jak dwie osoby są biedne, to łatwiej jest dorobić się majątku niż w przypadku związku mieszanego. Chodzi tu o pryzmat patrzenia na świat i proces dostosowania do danej sfery społecznej, co w przypadku drastycznych różnic jest poważnie trudnym procesem. Co do samej urody kobiet i ogólnego podejścia do higieny, to raczej każdy powie to samo. Rękawiczki drogie nie są, więc można kupić. Prania już nie robi się w rzece, więc też można ubrania zmieniać. Jednak takie rzeczy muszą iść z przykładem rodziców, a skoro im nie przeszkadzał brud i smród, to prawdopodobnie dzieci też z takiego założenia wychodzą. Wniosek prosty, że jeśli ktoś nie dba o siebie, to w jego domu też lepiej nie będzie.

Udanego i owocnego dnia wszystkim życzę!

Pozdrawiam
Fineasz007

#10278 Share LordBASS14

LordBASS14

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 21 maj 2013 - 10:59

Dziewczyna na gospodarkę no ja na szczescie nie mam jeszcze takiego problemu mam na razie 17 lat a na wsi są dziewczyny z dużymi gospodarstwami wiec można kiedyś się nimi zainteresować :D

#10279 Share Niebieskooka

Niebieskooka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 406 postów

Napisany 21 maj 2013 - 12:30

Dziewczyna na gospodarkę Pytanie czy one się zainteresują Tobą:) Ale życzę powodzenia w łowach, zwłaszcza, że jeszcze tyle czasu masz przed sobą:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10280 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 21 maj 2013 - 13:05

Dziewczyna na gospodarkę chyba wszystkie spisze posty i utworze z nich książke ;p bedzie hitem ! nie posądzicie mnie o plagiat co ;D ?

Dziekuje oczko ;) to juz widze ten post bez skracania ;D
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!