Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dziewczyna na gospodarkę

34848 odpowiedzi na ten temat

#10241 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 20 maj 2013 - 14:23

Dziewczyna na gospodarkę No tak praca jest wszedzie. tylko do roboty ludzi brakuje. :unsure:

No widzisz i tak to wychodzi selekcja, Czyli jak ktos sie nie dorobil to jest z Twojej strony na przegranej?? Ja tak to zrozumialam.

Wesele to jest tylko pokazowka zeby ludzie d...py nie obrobili.

Edytowany przez banan575, 20 maj 2013 - 14:25.

Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dziewczyna na gospodarkę Dzisiaj, 08:13
  •  

#10242 Share nikolas29

nikolas29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1055 postów
  • Zainteresowania:gra na instrumentach muzycznych///rolnictwo

Napisany 20 maj 2013 - 14:36

Dziewczyna na gospodarkę MEG gdzie ty bylas tyle czasu juz sie mialem o ciebie pytac... ale co ty mozesz wiedziec o mojej tesciowej.

bananko wesele slub to biorą dzisiaj tylko grzeczne dzieci,,,,wiekszosć dzisiaj to siedzi na tz,,kocią lape

Edytowany przez nikolas29, 20 maj 2013 - 14:38.

#10243 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 20 maj 2013 - 14:50

Dziewczyna na gospodarkę Wlasnie tak ci co siedza na kocia lape to jak cos jest nie tak to sie rozchodza

A ci co z milosci biora slub to potem jest cos nie tak to sa rozwody.
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#10244 Share monia104

monia104

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów
  • Zainteresowania:krawiectwo, haft krzyżykowy, rolnictwo, książki, muzyka

Napisany 20 maj 2013 - 14:55

Dziewczyna na gospodarkę Dobrymi chęciami to piekło jest wybrukowane. Niby rodzice chcą dobrze dla swoich dzieci, ale co z tego nieraz wychodzi to wiedzą ci, co doświadczyli takiej "troski rodzicielskiej". A owa troska przejawia się niezależnie od tego czy rodzice sponsorowali wesele czy nie.

#10245 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 maj 2013 - 16:07

Dziewczyna na gospodarkę nikolas a ja juz o kawie myslalam ale ta tasiowa zepsola moje plany :P

#10246 Share fineasz007

fineasz007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 20 maj 2013 - 17:27

Dziewczyna na gospodarkę Banan575, im więcej piszesz, tym bardziej jestem przekonany, że Ty chyba prawdziwej miłości nie zaznałaś i stąd masz takie podejście. Popieram Niebieskooką, bo reprezentuję podobne podejście do życia. Jeśli dwoje ludzi żywi do siebie naprawdę to cenne uczucie, to wszystko się uda. Co do niezależności, to również popieram. Nie chodzi o to, że jeśli ktoś się nie dorobił, to jest skazany na porażkę. Jednak bycie samodzielnym pod każdym względem jest ogromnym komfortem, ponieważ wtedy nikt nie może decydować za nas. W przypadku, gdy jest się na łasce rodziców/teściów, trzeba liczyć się z tym, że będą swoje zdanie wciskali do końca swojego żywota, bo jednak oni pracowali na taki stan majątku, a często ruchy młodszego pokolenia ich przerażają, stąd taka reakcja obronna.

#10247 Share Niebieskooka

Niebieskooka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 406 postów
  • Zainteresowania:polityka,ekonomia, rolnictwo, traktory - http://www.niesamowityjaktraktor.com/

Napisany 20 maj 2013 - 17:29

Dziewczyna na gospodarkę Banan, z mojej strony na przegranej jest ten co sam nic nie robi i rodzice go utrzymują, zwłaszcza jeśli to facet, a przecież oczywiście pana szukam:) Poza tym skoro sama się staram dużo rzeczy ogarniać to też chciałabym, żeby druga osoba też coś ogarniała. Chyba żadna kobieta nie chciałaby jakiegoś niezaradnego życiowo faceta, który bierze kasę od rodziców na utrzymanie.
W 100% zgadzam się ze wszystkim co napisał Fineasz.

Edytowany przez Niebieskooka, 20 maj 2013 - 17:37.

#10248 Share lemysz1

lemysz1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 611 postów
  • Zainteresowania:Zapraszam do galerii

Napisany 20 maj 2013 - 18:21

Dziewczyna na gospodarkę Jak dla mnie ktoś co w wieku powiedzmy 27 lat nie może się niczego dorobić i nic zaoszczędzić to myślę że po prostu jakiś nieporadny musi być i ręce ma dwie lewe do roboty. A to już dużo mówi o delikwencie.

#10249 Share Niebieskooka

Niebieskooka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 406 postów
  • Zainteresowania:polityka,ekonomia, rolnictwo, traktory - http://www.niesamowityjaktraktor.com/

Napisany 20 maj 2013 - 18:34

Dziewczyna na gospodarkę Zgadzam się również i z tym stwierdzeniem:) W tym wieku już się powinno zacząć pomału może niekoniecznie zaraz dorabiać, ale choćby na samochód zarobić samemu - to minimum. A w przypadku widoków na ożenek odłożone pieniądze na wesele, może budowę domu, na utrzymanie rodziny.
I jeśli rodzice bądź teściowie wtrącają się do tego jak ma wyglądać wesele czy do innych spraw, a oni za to płacą to ich święte prawo. A jak młodzi są niezależni to można szybko uciąć większość tematów.

Edytowany przez Niebieskooka, 20 maj 2013 - 18:40.

#10250 Share lemysz1

lemysz1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 611 postów

Napisany 20 maj 2013 - 18:43

Dziewczyna na gospodarkę Mądrze powiedziane. Jak jest finansowa niezależność to nie mają się co wtrącać no chyba że coś jest faktycznie nie tak. Takie jest stare powiedzenie aczkolwiek na czasie: Nie tkaj nosa gdzie nie dasz grosza. Ja tam jeszcze prawka nie miałem to już 126p stał na podwórku :D :D

Edytowany przez lemysz1, 20 maj 2013 - 18:48.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10251 Share fineasz007

fineasz007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 20 maj 2013 - 18:52

Dziewczyna na gospodarkę Dokładnie, według mnie należy być ambitnym i pracować na swoje. Nie wiem jak innym, ale mnie to sprawia satysfakcję. Póki co o weselu nie myślę z moją wybranką, jednak na pewno nie zamierzamy na ten cel wyciągać pieniędzy od rodziców. Wszystko sami, nawet jak czasami grosza potrzeba, to nie na zasadzie pożycz i zapomnij, a wolimy oddać. Wiadomo, że często nie chcą przyjmować zwrotów, ale wtedy mówi się, że jak coś to w poważniejszej potrzebie wesprą, a teraz niech trzymają u siebie. :)

#10252 Share lemysz1

lemysz1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 611 postów

Napisany 20 maj 2013 - 18:55

Dziewczyna na gospodarkę No i to jest moim zdaniem takie zdrowe podejście a nie tylko ciągle DAJ DAJ DAJ bo mi się należy.
Muszę przyznać że jak na jedynaczkę rodzice o wychowanie zadbali wbrew stereotypom o czym często się słyszy.

Edytowany przez lemysz1, 20 maj 2013 - 18:56.

#10253 Share kramer316

kramer316

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla, technika rolnicza, budownictwo, maszyny budowlane, prawo, polityka,...i oczywiście KOBIETY!!! :)

Napisany 20 maj 2013 - 19:20

Dziewczyna na gospodarkę Bo małżeństwo to jest spółka powołana do życia, żeby przede wszystkim wydać na świat potomstwo i przedłużyć gatunek. Są różne rodzaje spółek, tak i w małżeństwo można w różnej formie wnosić udziały. Tak ja Banan pisała o docieraniu, jak ktoś pisał o trybach, więc gdy jest miłość w związku, to te tryby ciszej pracują i szybciej się docierają.
Miłość pozwala nie dostrzegać wad drugiej osoby lub te wady wybaczać. Jeżeli "wspólnicy spółki" maja jasno określone priorytety- dzieci - to taki związek może istnieć już bez wielkiej miłości i wstępnego zauroczenia, jeżeli jednak są egoistami i przedkładają swoje dobro nad interes "spółki" to kończy się jak każdy wie....
Niebieskooka piszesz o miłości jako o podstawie związku, a z drugiej strony bardzo zdecydowanie wypowiadasz się, że facet powinien być zaradny i już trochę majętny w wieku właściwym do ożenku!
Czy w takim razie jesteś w stanie pokochać wielką miłością super faceta, który jednak nie dorobił się, ale będzie Ciebie wspierał i pomagał we wszystkim? Czy jednak lepszy będzie bogaty, zaradny, który będzie dawał pieniądze, ale w ogóle nie będzie angażował się w plewienie Twoich truskawek?
Tak jak i do spółki udziały można wnosić w formie pieniężnej i własną pracę.

#10254 Share jonkszi

jonkszi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 850 postów
  • Zainteresowania:KPK KUMURUN,, Gniotsa nie złamiotsa"
    Technika rolnicza i nie tylko.

Napisany 20 maj 2013 - 19:21

Dziewczyna na gospodarkę Sam jestem jedynakiem i powiem że ja jak nie należy mi się to nie biorę. A wadą przynajmniej moją jest że jestem chciwy i nie lubię się dzielić. Może dlatego że za wszelką cenę chce się dorobić czegoś w życiu.

#10255 Share fineasz007

fineasz007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 20 maj 2013 - 19:41

Dziewczyna na gospodarkę kramer316, prawda jest taka, że miłość to specyficzny gatunek intruza atakującego ludzki umysł i serce. Najechałeś na Niebieskooką, która ma konkretne wymagania odnośnie faceta. Jedno nie wyklucza drugiego, przecież gdyby nią, a kimś innym zaiskrzyło, to pewne rzeczy stają się błache. Czasami ludzie mają ciężko w życiu, bo ich rodzice nic nie osiągnęli, albo nawet gorzej, bo popadli w długi, ale to widać po człowieku, czy ktoś jest ambitny i chce coś osiągnąć, czy ma gdzieś. Bogactwo to często nie stan majątkowy, a to czym ludzie potrafią zaskarbić sobie uwagę drugiej osoby - takie nieoszlifowane diamenty, którym trzeba dać szansę.
Podzieliłeś mężczyzn na zaradnych fizycznie, lecz biednych i bogatych, ale leniwych, jednak to się nijak odnosi do rzeczywistości, bo każdy jest indywidualny, a takie generalizowanie nie ma najmniejszego sensu. Nie wiem większość mówi, że małżeństwo to koniec normalności. Uważam, że to niechlujstwo z partnerów, ponieważ jeśli ludzie się kochają, to zawsze znajdą kompromis. Związek nie musi równać się przedłużeniem gatunku, a jedynie do spędzenia całego życia w objęciach najbliższej sercu osoby w przyjazny dla obydwojga sposób. Każdy ma inne potrzeby, inne wartości, ale takie bardzo ponure wizje, jakie opisują inni, wcale się nie sprawdzają. Może moi rodzice to wyjątek, może ja jestem wyjątkiem, ale znam ludzi, którzy są totalnym zaprzeczeniem reprezentowanych, przez niektórych forumowiczów, tez.

#10256 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 20 maj 2013 - 19:43

Dziewczyna na gospodarkę

.
Niebieskooka piszesz o miłości jako o podstawie związku, a z drugiej strony bardzo zdecydowanie wypowiadasz się, że facet powinien być zaradny i już trochę majętny w wieku właściwym do ożenku!
Czy w takim razie jesteś w stanie pokochać wielką miłością super faceta, który jednak nie dorobił się, ale będzie Ciebie wspierał i pomagał we wszystkim? Czy jednak lepszy będzie bogaty, zaradny, który będzie dawał pieniądze, ale w ogóle nie będzie angażował się w plewienie Twoich truskawek?
Tak jak i do spółki udziały można wnosić w formie pieniężnej i własną pracę.

@kramer wyjales mi to z ust.

Jaka to milosc jak sie szuka kogos kto ma majatek???? Chyba ze milosc do pieniedzy

Edytowany przez banan575, 20 maj 2013 - 19:44.

Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#10257 Share kramer316

kramer316

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla, technika rolnicza, budownictwo, maszyny budowlane, prawo, polityka,...i oczywiście KOBIETY!!! :)

Napisany 20 maj 2013 - 20:02

Dziewczyna na gospodarkę Nie najechałem na Niebieskooką tylko zauważyłem sprzeczność i chciałem temat rozwinąć - taka mała prowokacja.

"bogactwo to nie stan majątkowy" brawo dla Ciebie, bo bogactwo to stan umysłu!!!

A jeżeli chodzi o to że podzieliłem mężczyzn niesprawiedliwie, to źle zrozumiałeś...nie każdy majętny jest od razu leniwy, ba, na ogół w jakiś sposób musiał zarobić pieniądze, a nie tylko przy łopacie się zarabia. Czasem bardziej boli wysilić szare komórki niż napiąć mięśnie przy widłach lub łopacie... . miałem na myśli sytuację, gdy wnoszę do "spółki małżeńskiej" z Niebieskooką np. 1 mln , jeżdżę w polu jej Agrokidem, ale ni cholery nie mam ochoty plewić truskawek!...nie dlatego, że jestem leniwy, tylko kręgosłup nie pozwala...to w takim wypadku jestem zły bo nie plewie truskawek???

#10258 Share fineasz007

fineasz007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 20 maj 2013 - 21:15

Dziewczyna na gospodarkę Widzisz, człowiek nie jest w tej sytuacji zły, po prostu miłość rekompensuje takie straty i takie przyziemne rzeczy tracą na wartości. Różne w życiu są sytuacje i jak ludzie się kochają, to nawet jeśli zdarzą się nieprzewidziane wypadki, to nadal zostają razem - w dobrych i złych chwilach. Jeśli kogoś łączą tylko pieniądze i przywiązanie, to czasami takie wartości są za małe by przetrwać w związku. Domyślam się, że właśnie o to chodziło Niebieskookiej. :)

Edytowany przez fineasz007, 20 maj 2013 - 21:18.

#10259 Share lukas15

lukas15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów

Napisany 20 maj 2013 - 21:15

Dziewczyna na gospodarkę

Banan, z mojej strony na przegranej jest ten co sam nic nie robi i rodzice go utrzymują, zwłaszcza jeśli to facet, a przecież oczywiście pana szukam:) Poza tym skoro sama się staram dużo rzeczy ogarniać to też chciałabym, żeby druga osoba też coś ogarniała. Chyba żadna kobieta nie chciałaby jakiegoś niezaradnego życiowo faceta, który bierze kasę od rodziców na utrzymanie.
W 100% zgadzam się ze wszystkim co napisał Fineasz.

Też się z Wami zgadzam. Niezależność to podstawa. No i oczywiście miłość też. ;)
Moja brygada: Ursus C-360-3P, John Deere 5090R, Bizon ZO56 Super

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10260 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 20 maj 2013 - 21:25

Dziewczyna na gospodarkę piszcie troche krócej ... o za długie niektóre posty ;p
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!