Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dziewczyna na gospodarkę

34950 odpowiedzi na ten temat

#9681 Share Niebieskooka

Niebieskooka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 406 postów
  • Zainteresowania:polityka,ekonomia, rolnictwo, traktory - http://www.niesamowityjaktraktor.com/

Napisany 09 maj 2013 - 21:54

Dziewczyna na gospodarkę Kulik, ludzie w wieku naszych rodziców mieli jednak trochę inną mentalność, bardziej dla nich liczyła się odpowiedzialność za ziemię, było oczywiste, że ziemia jest najważniejsza, itd., itp. Wiele razy pewnie słyszeliście od rodziców i dziadków jakie to ważne. A teraz właśnie przez traktory, unowocześnienia i to, że się lepiej powodzi wielu się przewraca w 4 literach i wolą sobie nie zawracać często głowy ziemią, która jest od pokoleń. Nie generalizuje, bo wszyscy pewnie w tym wątku jesteśmy przywiązani do ziemi, ale niektórym się ona, o zgrozo, kojarzy z kłopotami i zbytnim obciążeniem. Wiele mamuś swoim córeczkom wmawia, żeby do miasta poszły. Moja ciotka tak tłumaczyła swojej córce i ona zawzięcie tłumaczyła wszystkim, że na gospodarkę nie pójdzie. Skończyła z pijaczkiem, któremu nawet nie chce się do roboty iść, a swoją gospodarkę po śmierci wujka właściwie całą wyprzedali i klepią biedę.
Chodzi o to, że wiele dziewczyn, nie wiedzieć czemu utożsamia mieszkanie w mieście z jakimś wielkim życiowym sukcesem i szczególną nobilitacją. Dziwne to dla mnie, ale tak obserwuję. Sporo jest takich przypadków, ale na szczęście nie aż tak dużo, bo jak wcześniej pisałam w moich stronach są dość dobre warunki więc jakiejś biedy i zacofania nie ma, a wręcz przeciwnie, widać co i rusz spory zastrzyk środków unijnych:)

Edytowany przez Niebieskooka, 09 maj 2013 - 21:55.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dziewczyna na gospodarkę Dzisiaj, 16:05
  •  

#9682 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 09 maj 2013 - 22:00

Dziewczyna na gospodarkę co to za byczek że ino 80 kg chyba że jakiś karypel.

#9683 Share Piotras

Piotras

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 09 maj 2013 - 22:09

Dziewczyna na gospodarkę Super klepisko wymienił ;) hehe

#9684 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 786 postów

Napisany 10 maj 2013 - 07:49

Dziewczyna na gospodarkę Kiedyś jesli ktos nie był bogatym gospodarzem to nie stac bylo go wysłać dzieci do szkoły. Jeśli miał kilkoro to dobrze zeby udalo sie wykształcić jedno .a reszta chcial nie chciał zostawała na wsi tak ze wybór był większy :) . Za czasów moich rodziców gospodarki byly dzielone ,bo każdemu dziecku należala sie jego część i z jednego gospodarstwa powstawały dwa. Teraz tędencja jest odwrotna i gospodarstw jest coraz mniej ale za to coraz większe a co sie z tym wiąże wieś sie wyludnia z mieszkańców. Chcociaż bardziej trafne było by określenie ze wyludnia sie z rolników . Jeśli okolica jest w miare atrakcyjna i jeszcze nie daleko miasta to powstają całe osiedla domkow jednorodzinnych wysiedleńców z blokowisk .Tak ze różnice miedzy miastem a wia zaczynaja sie zacierać. A wracajac do tematu to partnera/partnerki szuka sie do życia a nie do roboty. Jesli zainteresowania zawodowe sa podobne to ok ale to powinien byc tylko ewentualny element wyboru a nie priorytet. Po co mi żona które bedzie krowy doić, jeździc ciagnikiem ,przeżucać wory po 50kg jak wieczorem po robocie jeśli nie będzie rozmowy o krowach to temat sie konczy . Jak dla mnie rolnik to zawód a nie całe zycie. Wiadomo ze praca na wsi jest specyficzna ale to nadal tylko praca. Praca powinna byc tylko elementem życia a nie całym zyciem. jak ktos kiedys powiedział " Pracuje sie po to aby życ a nie żyje po to aby pracowac" :D

#9685 Share Niebieskooka

Niebieskooka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 406 postów
  • Zainteresowania:polityka,ekonomia, rolnictwo, traktory - http://www.niesamowityjaktraktor.com/

Napisany 10 maj 2013 - 08:53

Dziewczyna na gospodarkę To u mnie na wsi tak jest, bo dużo osób dojeżdża do pracy do Płońska albo do Warszawy i ma dom z ogrodem, często ziemię ma ktoś z rodzeństwa, a oni się już rolnictwem kompletnie nie zajmują. I ten proces będzie się pewnie pogłębiał. Ci, którzy będą się zajmować rolnictwem to będę kupować ziemię od tych, którzy zrezygnują i będą mieć duże gospodarstwa. Choć to nasze rozdrobnione rolnictwo też miało swój urok, a coraz częściej będą to w przyszłości wielkotowarowe firmy.
Miłość jest najważniejsza, to oczywiste:)

#9686 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ciągniki, motoryzacja, gotowanie, ogrodnictwo

Napisany 10 maj 2013 - 11:21

Dziewczyna na gospodarkę niebieskooka szukam dziewczyny sam mam tylko swojego 3,2ha do tego same warzywka i tunele z kwiatkami także potrzebna mi żonka drobna aby mogła śmigać miedzy parapetami i po parapetach praca lekka i nie stresująca nadmienię że ze zwierzaków mam 6 prosiaków i 20 królików także jak to mówią szału nie ma ot i cała moja gospodarka

#9687 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 10 maj 2013 - 12:44

Dziewczyna na gospodarkę Wszystko zależy co ów kawaler ma na polu bądź w oborze. Jak krowy to przyszła małżonka niech się liczy z tym że dojenie ją nie ominie, odpajanie cieląt itp. Jeśli świnie w dużej ilości - pełna automatyzacja - jedynie smród na podwórku może przeszkadzać. W przypadku produkcji zbóż wiele roboty żona nie ma. Co innego przy warzywach - choćby przy ziemniakach trzeba się natyrać od kopania do przebierania a nie jedna worki też nosi.

Wieś wyludnia się z rolników ale nie z posiadaczy ziemi. Pooddawali w dzierżawę, pracują na etacie a czynsz i dopłata leci do kieszonki. Z pracą na etacie jest ten komfort że mamy urlop, weekend itp. Przy produkcji zwierzęcej bez przerwy cyrk a często nawet gdy pieniądze są to i tak nie ma kiedy z nich skorzystać bo albo się nie chce albo jest się tak utyranym że się nie chce.

#9688 Share Niebieskooka

Niebieskooka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 406 postów

Napisany 10 maj 2013 - 13:00

Dziewczyna na gospodarkę Zetorlublin, za daleko mieszkasz:)

#9689 Share nikolas29

nikolas29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1059 postów
  • Zainteresowania:gra na instrumentach muzycznych///rolnictwo

Napisany 10 maj 2013 - 13:17

Dziewczyna na gospodarkę

A tam macie problem z znalezieniem baby na gospodarke.

Napiszcze ile srednio na czysto wyciagacie na miesiac i gdzie jes ta Wasza gospodarka.

A ja Wam gwarantuje ze Panny juz same Was znajda. :D

i tu szanowna pani banan ma racjie

#9690 Share Heidi88

Heidi88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 336 postów

Napisany 10 maj 2013 - 13:53

Dziewczyna na gospodarkę

Jeśli świnie w dużej ilości - pełna automatyzacja - jedynie smród na podwórku może przeszkadzać.

Do tej pory uważałam że świnie naprawdę śmierdzą i ich zapach jest nie do wytrzymania, ale się myliłam - ostatnio mój gospodarz zabrał mnie na pole gdzie nieopodal jest ferma drobiu myślałam ze zejdę :blink: to jest dopiero broń masowego rażenia :ph34r:

Nie wiem czy takie fermy to są gosp na których się mieszka ale taki gospodarz musiałby się ładnie wysilić żeby żonie takie warunki wynagrodzić ^^

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9691 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 10 maj 2013 - 15:14

Dziewczyna na gospodarkę Zapomniałem o drobiu :D to też niezły cyrk. Ferma fermą... Wystarczy chlewnia na 200 sztuk i już dobrze czuć. To już nawet nie kwestia wynagrodzenia.. weź tu daj radę żyć - całe lato śmierdzi bo wentylatory pracują. Przejeżdżam czasem przez wioskę na początku której stoją 2 chlewnie na kilkaset sztuk - pół kilometra wsi zasmrodzone jak wiatr z odpowiedniej strony wieje.

#9692 Share agrorobert

agrorobert

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów

Napisany 10 maj 2013 - 15:31

Dziewczyna na gospodarkę Wiekszość kobiet godzi się przyjść jak widzi wille i w pełni zmechanizowane gospodarstwo :mellow:

#9693 Share variotta

variotta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 10 maj 2013 - 16:16

Dziewczyna na gospodarkę gorzej jak zobaczy sypiącą się z każdej strony chatke , pełną "w full zautomatyzowaną na obsługę ręczną " oborę bydła :)
i cimno zimno a do końca daleko

#9694 Share Niebieskooka

Niebieskooka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 406 postów

Napisany 10 maj 2013 - 18:29

Dziewczyna na gospodarkę Nie oszukujmy się, każda chciałaby bogatszego, ale i panowie też by chyba chcieli, żeby panna trochę wniosła. To normalne. Ważne, żeby to nie był główny wyznacznik.

#9695 Share dominikziemniak

dominikziemniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 200 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO I WSZYSTKO CO Z NIM ZWIĄZANE.
    I OCZYWIŚCIE MOTOCYKLE.

Napisany 10 maj 2013 - 19:39

Dziewczyna na gospodarkę Niebieskooka oj chyba masz pełną skrzynkę wiadomości, bo nie mogę do Ciebie napisać na priv a ostatnio mogłem. Pozdr

#9696 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 10 maj 2013 - 19:39

Dziewczyna na gospodarkę To raczej normalne. Wiadomo że jak grosza ciut więcej to lżej żyć. Grunt to uczciwość. Mydlenie oczu że po ślubie to tylko do kochania można sobie darować. Często też teść mydli oczy że córce da to i to a potem oddaje jednemu synkowi - już nie jeden taki przypadek widziałem.

#9697 Share variotta

variotta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 10 maj 2013 - 19:52

Dziewczyna na gospodarkę pierw obiecanki typu: wszedzie gdzie okiem nie spojrzysz to bedzie twoje tylko sie ozen , a po slubie teksty typu: "ja cos obiecywałem" :)

#9698 Share lemysz1

lemysz1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 611 postów
  • Zainteresowania:Zapraszam do galerii

Napisany 10 maj 2013 - 20:12

Dziewczyna na gospodarkę To Niebieskooka widzę że ostro faceta szukasz... :D :D

#9699 Share dominikziemniak

dominikziemniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 200 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO I WSZYSTKO CO Z NIM ZWIĄZANE.
    I OCZYWIŚCIE MOTOCYKLE.

Napisany 10 maj 2013 - 20:21

Dziewczyna na gospodarkę heh Ja Niebieskooką już jakiś czas znam, żeby nie było :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9700 Share rolmasz

rolmasz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów
  • Zainteresowania:Produkcja naklejek na maszyny rolnicze. Ponadto bibordy banery szyldy oklejanie tirów busów itp

Napisany 10 maj 2013 - 20:34

Dziewczyna na gospodarkę

To Niebieskooka widzę że ostro faceta szukasz... :D :D

Czy ja wiem...
Po prostu koleżanka ma naprawdę poukładane w głowie. Trzeba przyznać, że taki (przepraszam za sformułowanie) "gatunek" jest na wyginięciu.

Potrzebujesz naklejki na ciągnik czy maszynę rolniczą? pisz