Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dziewczyna na gospodarkę

34900 odpowiedzi na ten temat

#9661 Share Niebieskooka

Niebieskooka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 406 postów
  • Zainteresowania:polityka,ekonomia, rolnictwo, traktory - http://www.niesamowityjaktraktor.com/

Napisany 09 maj 2013 - 14:28

Dziewczyna na gospodarkę Tak, a potem się okaże, że koleś (załóżmy, że rolnik) będzie gadał, że mu nie pomagam jak nieraz przyjdzie potrzeba. Bo przecież może tak się kiedyś złożyć. Ale na szczęście sprawy załatwiania i ogarnianie wszystkiego co nie jest pracą fizyczną nie jest dla mnie problemem:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dziewczyna na gospodarkę Dzisiaj, 07:23
  •  

#9662 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 maj 2013 - 14:35

Dziewczyna na gospodarkę Jakby taki koleś( załóżmy rolnik) miałby narzekać to zasugeruj mu by postarał się o pracownika, a Ciebie nie obarczał pracą ponad Twoje możliwości.
Każda, nawet najdrobniejsza pomoc jest pracą, co Ty zrobisz tego On nie będzie już musiał robić.

#9663 Share Niebieskooka

Niebieskooka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 406 postów
  • Zainteresowania:polityka,ekonomia, rolnictwo, traktory - http://www.niesamowityjaktraktor.com/

Napisany 09 maj 2013 - 15:01

Dziewczyna na gospodarkę Oczywiście masz rację, ale może z czasem jakieś pretensje zacznie mieć. W mojej rodzinie była taka sytuacja, że mąż mówił do mojej kuzynki i przed i długo po ślubie, że absolutnie nic nie musi robić, aż nagle zaczął mieć pretensje i robić jej dzikie awantury, że żona sąsiada na równi z nim pracuje. Oczywiście kuzynka go spacyfikowała, ale to taki przykład jak może być.

#9664 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 maj 2013 - 15:33

Dziewczyna na gospodarkę No wiesz jak taki typ faceta szuka awantury to i za słona zupa wystarczy.Jakby nie patrzeć to wiedział komu ślubował przed ołtarzem, z pewnością nie żonie sąsiada :lol:

#9665 Share pawell21

pawell21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 09 maj 2013 - 15:36

Dziewczyna na gospodarkę Jak koleś który posiada gospodarstwo wmawia przyszłej zonie ze nic nie będzie musiała robić, to jest to kompletna bzdura i nigdy się w takie pierdoły nie wieży bo zbyt dużo pracy jest w gospodarstwie które kobieta moze wykonywać bez konieczności posiadanie wielkich mięśni, przykładowo moja na życzona na dzień dzisiejszy wykonuje takie prace jak - pojenie cieląt,obsługa 40szt jałówek (zadawanie pasz treściwych),mycie chłodni oraz dojarni,i oczywiście wypełnianie dokumentów ponieważ posiada wykształcenie ekonomiczne i jak narazie bardzo jej się ta praca podoba i ja też jestem szczeliwu. Wiedz można podzielić tak obowiązki żeby nikomu nie działa się krzywda .

Edytowany przez pawell21, 09 maj 2013 - 15:45.

#9666 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 09 maj 2013 - 17:04

Dziewczyna na gospodarkę Przeciez tak zawsze bylo. Na poczatku piekne bajki o krolewiczu i krolewnie.

A po czasie (slubie) wychodzi szydlo z wora i jest zapierdziel.

A na pytanie, czemu teraz tak jest, jak bylo tak cudownie na poczatku?? odpowiedz jest prosta i jasna WIDZIALY GALY CO BRALY

Tylko ze potem odwrotu juz nie ma.
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#9667 Share Niebieskooka

Niebieskooka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 406 postów

Napisany 09 maj 2013 - 18:00

Dziewczyna na gospodarkę "Widziały gały co brały", ale może się po prostu mężowi odmienić albo przed ślubem dobrze się maskował i czarował, że "księżniczka i nic nie będziesz musiała robić". Oczywiście nie wszystkich posądzam o oszustwo, ale niestety i takie przypadki są. Ważne, żeby sobie wszystko wcześniej jasno ustalić i nie zmieniać w trakcie "reguł gry", chyba że za obopólną zgodą.

#9668 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 09 maj 2013 - 18:14

Dziewczyna na gospodarkę Tak powstalo przyslowie WIDZIALY GALY CO BRALY

Niebieskooka przeciez tak jest ze koles swoje wady ukrywa, po slubie wychodza, albo wystarczy przed slubem razem zamieszkac wtedy widzi sie jakie ziolko jest.
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#9669 Share madas_szab

madas_szab

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 09 maj 2013 - 18:23

Dziewczyna na gospodarkę cięzko jest o kobiete która chciałaby żyć z rolnikiem. lecz są takie idzie znaleźć wszystko zależy jaka produkcja jest w gospodarstwie np weźmy rośliną tu o kobiete nie jest trudno bo przy wiekszym gospodarstwie ok 100 ha to gdzie ona będzie miała lepiej ?( ogarnie dom ewentualnie ogród czasami podepnie przyczepe zamknie garaż i zajrzy czy suszarnia pracuje chyba że chce pomagać przy papierach no to wtedy troszke tego jest ) w sezonie jest pracy ale od maja już do żniw leżenie do góry brzuchem potem cała zima wolna a na państwowj posadzie dzien w dzien 8 godzin i po tym jeszcze dom ogarnać. Co innego w hodowli tam to już jest gorzej a przy mleku to juz wogóle.. ale miłość czyni cuda

#9670 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 09 maj 2013 - 18:44

Dziewczyna na gospodarkę A tam macie problem z znalezieniem baby na gospodarke.

Napiszcze ile srednio na czysto wyciagacie na miesiac i gdzie jes ta Wasza gospodarka.

A ja Wam gwarantuje ze Panny juz same Was znajda. :D
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9671 Share hin

hin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów
  • Zainteresowania:baaaardzo rozległe :)

Napisany 09 maj 2013 - 19:50

Dziewczyna na gospodarkę

sprawy załatwiania i ogarnianie wszystkiego co nie jest pracą fizyczną nie jest dla mnie problemem:)

Wydaje mi się że w dzisiejszych czasach- a już szczególnie w przyszłości- w gospodarstwie to dużo cenniejsza umiejętność niż solidne ręce "do łopaty".
Oczywiście solidne czy chętne ręce nie muszą wykluczać tego pierwszego. Ale wg mnie to dość ważne w obecnych czasach.

"A tam macie problem z znalezieniem baby na gospodarke.

Napiszcze ile srednio na czysto wyciagacie na miesiac i gdzie jes ta Wasza gospodarka.

A ja Wam gwarantuje ze Panny juz same Was znajda. :D"

:D :D :D :D
dobre :D

Lepiej nie piszcie, fiskus ostrzy mocno zęby na każdy wystający z kieszeni skrawek zielonego papierka. Także u rolnika. Do niedawna czytałem o tym w gazetach, teraz zaczynam zauważać we własnym otoczeniu.

#9672 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 09 maj 2013 - 19:58

Dziewczyna na gospodarkę Co tu sie oszukiwac, przeziez o to chodzi zeby swoja szanowna d... posadzic tam gdzie jest dobrobyt.

I panowie Wy tak sie nie podniecajcie pannami co na gospodarke przyszly, bo moze one czuly ze bedzie chlop kasa i dom

A oto chodzi w dzisiejszych czasach zeby miec dobrobyt zabezpieczony. No ale nikt tego niebedzie mowil.
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#9673 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 09 maj 2013 - 20:15

Dziewczyna na gospodarkę J atam chciał bym kobiete a nie woła do roboty .. nie wiem jak inni
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#9674 Share Heidi88

Heidi88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 336 postów

Napisany 09 maj 2013 - 20:17

Dziewczyna na gospodarkę Madas_szab dużo w tym prawdy że przy produkcji roślinnej tak się człowiek nie narobi ale ja jakoś odczuwam mniejszą satysfakcję przy pracach w polu. Fajnie ale tylko przez pierwsze 10 min później człowiek zaczyna się nudzić - monotonia - chodze i szukam królików :unsure: . Ostatnio "pomagałam" mojemu gospodarzowi przy opryskach tzn. kazał mi trzymać wysoko flagę na końcu pola -_- to było naprawdę mało zajmujące brakowało mi przy tym tego czegoś z czym się codziennie stykam pracując przy bydle. Wiadomo jak z nimi jest ciągle coś się dzieje człowiek się namartwi nabiega naśmieje i napłacze. Ta adrenalina i poczucie ze te zwierzaki Cię potrzebują - ciężko to czymś innym zastąpić.

Praktycznie jestem w domu przez 15 min żeby zjeść obiad od 6:45 do 22.40 tak to cały czas zapierdzielam jak bolid a tu co ? <_< afera na całego bo pomyliłam bele z kiszonkami i super-ekstra kiszonkę zawiozłam bykom a była przeznaczona dla krów. Oczywiście że zdaje sobie sprawę z konsekwencji. Trzeba było przestawić cały plan jadłospisu no ale żeby taką reprymendę dostać ach mam kryzys czuję się niedoceniona. No i wróciłam do miasta i co z tego jak i tak siedzę na agrofoto i przeżywam co to się tam dzieje usiedzieć na tyłku nie mogę ciekawe czy od pracy na gosp. można się tak uzależnić. :unsure:

Edytowany przez Heidi88, 09 maj 2013 - 20:24.

#9675 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 maj 2013 - 20:33

Dziewczyna na gospodarkę

. Ostatnio "pomagałam" mojemu gospodarzowi przy opryskach tzn. kazał mi trzymać wysoko flagę na końcu pola -_- to było naprawdę mało zajmujące

To co Twój gospodarz nie robi ścieżek, tylko "jedzie na flagę"?, no chyba, że robił opryski pierwszego maja. :P

#9676 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 786 postów

Napisany 09 maj 2013 - 20:58

Dziewczyna na gospodarkę To prawie jak GPS :D .

#9677 Share Piotras

Piotras

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 09 maj 2013 - 21:34

Dziewczyna na gospodarkę Oj z pewnością lepiej jak GPS ;)

#9678 Share Kulik

Kulik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,wymyślanie wynalazków i udoskonaleń maszyn,KPK Kumurun team

Napisany 09 maj 2013 - 21:37

Dziewczyna na gospodarkę Heidi88 pierwszy raz się spotkałem z taką wypowiedzią że dziewczyna się uzależniła od pracy na gosp. żebym był twoim szefem to bym napewno Ciebie nie zjechał tylko jeszcze pochwalił że pracujesz.A odnośnie do tematu to nie wiem co jest teraz z tymi dziewczynami że nie chcą iść na gosp.kiedyś chyba łatwiej mieli nasi rodzice,a przecież było dużo gorzej na roli,teraz i kasy jest i maszyny są,a dziewczyn nima :unsure:

#9679 Share Piotras

Piotras

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 09 maj 2013 - 21:40

Dziewczyna na gospodarkę Jak to mówią nie wszystko można mieć ;) A masz rację w dzisiejszych czasach ciężko o Pannę na gospodarstwo, a praca na gospodarstwie ma plusy i minusy wszystko zależy kto co lubi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9680 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 09 maj 2013 - 21:47

Dziewczyna na gospodarkę

No właśnie, do roboty się za bardzo nie nadaję :(

Na mnie jak ktos mowi ze jestem szczupły to odpowiadam ze dobry kogut nigdy nie jest tłusty :P Ja tam Twoje detale odebrałbym jako walor,

A takich zajec w pracy gdzie akurat tylko ja sie nadaje wiele mam, klepisko w claasie wymienic taki byczek o wadze 80kg nie mialby latwo a ja tam sobie sam praktycznie poradziłem ;)

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047