Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dziewczyna na gospodarkę

34848 odpowiedzi na ten temat

#9261 Share Vinnie

Vinnie

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów
  • Zainteresowania:Posiadacz małych włości, uwielbiający prace na wsi :D

Napisany 19 kwiecień 2013 - 21:25

Dziewczyna na gospodarkę

Bardzo chętnie tylko nie mam gdzie. Od zawsze mam takie plany ale nie sposób jest sobie kupić jakieś gospodarstwo w normalnej ludzkiej cenie.
Żeby jeszcze bardziej Ciebie zaskoczyć to powiem Tobie że jestem również inseminatorem. To chyba ewenement na skalę kraju

Na to akurat jest sposób, znaleźć odpowiednią kobietę z gospodarstwem :D
Miałbyś kochającą żone i pracę na wsi zarazem :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dziewczyna na gospodarkę Dzisiaj, 18:57
  •  

#9262 Share Niebieskooka

Niebieskooka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 406 postów
  • Zainteresowania:polityka,ekonomia, rolnictwo, traktory - http://www.niesamowityjaktraktor.com/

Napisany 19 kwiecień 2013 - 21:29

Dziewczyna na gospodarkę I nie byłoby sporów gdzie mieszkać skoro byłoby jedno gospodarstwo:)

#9263 Share lemysz1

lemysz1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 611 postów
  • Zainteresowania:Zapraszam do galerii

Napisany 19 kwiecień 2013 - 23:43

Dziewczyna na gospodarkę Oj chciałbym żeby to było tak pięknie kolorowo jak piszecie. A z takimi dziewczynami to ciężka sprawa, ale jak to mówią wszystko się może zdarzyć...

#9264 Share nikolas29

nikolas29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1057 postów
  • Zainteresowania:gra na instrumentach muzycznych///rolnictwo

Napisany 20 kwiecień 2013 - 06:52

Dziewczyna na gospodarkę

Wykształcona kobieta na wsi... to zależy czy znajdzie na niej prace :)
To jest tak samo jak z wykształconym chłopem na wsi ( czy też niewykształconym).. :)
Powiedzmy niedługi będę wykształcona (jak tytuł lic, mgr czy jakikolwiek można uznać wykształceniem/ :D) i chociaż chciałabym nie zostanę na wsi bo niby co ja mam tutaj robić??? Gospodarstwo moje nie będzie więc musze szukać pracy w miescie.. Jak znajdę ją blisko może i na wsi zostanę, ale jak daleko pewnie nie..

A biorąc pod uwagę że pewnie myślicie o żonie :) To ja nie wiem, nie widzę żadnych problemów aby wykształcona żona na wsi została :)
Czasami mi się wydaje że w tych tematach piszą faceci, którzy nie spotkali jeszcze tej jedynej i wymyślają że nie spotkali bo dziewczyny na wsi nie chcą zostać.
Jak znajdziecie, pokochacie to nie powinno im robic problemu czy to na wsi czy w mieście ;)
Ew. zawsze ona może sobie pracowac w mieście a mieszkać na wsi.
Choć no znam przypadki że dziewczyny kategorycznie nie nadają się na wieś.., ale kto wie co by było gdyby znalazły chłopaka ze wsi i go pokochały, może by się im piorytety pozmieniały.

i tu sie zgodze z madzią...co prawda żone mam ze wsi ale mam starsza siostre ktora ma skoniczone studia bankowosc i finanse a wyszla nie dawno za rolnika z podst,wyksztalceniem.no cóż jej zrobic jak sie zakochała i to nie młoda i naiwna jak to nie ktorzy mowią.bo ma juz te 35lat. i co wy myslicie panowie...brac calować nie żałować

#9265 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 kwiecień 2013 - 07:01

Dziewczyna na gospodarkę

@roliczkaa86, na jaki post jest to odpowiedz, bo jakoś nie mogę sobie nic dopasować z moich ostatnich wypowiedzi.. ;)

Coś mi się pomerdalo :D sorry :)

#9266 Share Leasing-rolniczy

Leasing-rolniczy

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów
  • Zainteresowania:Kredyty rolnicze, leasing rolniczy

Napisany 20 kwiecień 2013 - 08:00

Dziewczyna na gospodarkę :) Żonę mam, to do tych paru uwag, że piszą tu jacyś zdesperowani, samotni faceci:) Ja zwykle mamy podział na tych, którym się udało znaleźć tą jedyną i tych, którym ta sztuka się nie udała.

Niestety w mojej opinii Ci szcześliwcy atakując tych biedniejszych nie dostrzegają tego, że niektórzy nie mieli nawet szansy się wykazać: bo w niektórych miejscach na bezrybiu, nie ma nawet raków.

#9267 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 20 kwiecień 2013 - 09:28

Dziewczyna na gospodarkę @rolniczka, ok nie ma sprawy.. ;)

Chłopaki po prostu za dużo marudzą ;) dam wam rade... Nie szukajcie na siłę... bo to na pewno nie zakończy się sukcesem... a mówię wam to z doświadczenia ;) ja przestałem szukać, a i tak się znalazła... dziewczyna może z miasta nie jest, z gospodarstwa też nie ale z mojej wioski... a ja szukał po świecie a ona była pod bokiem. a Dziewczyna bardzo wyrozumiała i bardzo chętna aby jeździć ze mną ciągnikiem w polu... np. wczoraj woziliśmy do 22 gnojowicę.. ;) śmiała się do mnie, że to "bardzo romantyczne" a ja jej odpowiedziałem, nie to nie jest romantyczne... to jest " bardzo oryginalne" :D
To samo moge doradzić Koleżankom , nie szukajcie na siłę chłopaków na gospodarkę, bo powiem wam szczeże , że gdyby mi dziewczyna od razu mówiła że chce chłopaka na gospodarkę to na pewno bym był bardziej ostrożny w zawieraniu znajomości ,a nawet działa odwrotnie od celu zamiezonego... po prostu koledzy i koleżanki , nie zamykajcie się w środowisku "rolników " bo tutaj nie znajdziecie na pewno drugiej połowy do życia... musicie poszerzyć horyzonty i wyjść ze swojego środowiska aby zwierać nowe znajomości z całkiem nowymi ludzmi... i przede wszystkim nie wstydzcie się tego ze jesteście rolnikami i pochodzicie ze wsi... musicie być z tego dumni a wtedy inni , nawet miastowi, będą całkiem inaczej na was patrzeć.. dobrym przykładem tego jest Kolega lemysz1, który nie jest rolnikiem a chciałby się związać z rolnictwem...

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

#9268 Share nikolas29

nikolas29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1057 postów

Napisany 20 kwiecień 2013 - 11:56

Dziewczyna na gospodarkę do 22 woziliscie gnojowice? zeby tylko gnojowice

robota przyjemna

#9269 Share Jacolino

Jacolino

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów
  • Zainteresowania:Szeroko rozumiana technika rolnicza, systemy wspomagania rolnictwa przez GPS oraz systemy telemetryczne

Napisany 21 kwiecień 2013 - 14:13

Dziewczyna na gospodarkę Dobrze piszecie, wszystko sprowadza się do jednego stwierdzenia: "Bo w tym cały jest ambaras, żeby dwoje chciało na raz." Po tych postach, które widnieją powyżej wnioskuję, że skoro ja mam gospodare to moja przyszła żona w ramach szeroko rozumianej Miłości powinna chcieć zamieszkać w gospodarstwie razem ze mną. Celowo piszę w gospodarstwie, nie na wsi, ponieważ osobiście jestem rolnikiem, którego siedlisko jest w mieście-nie wielkim mieście, ale zawsze mieście.
A może należy pójść w inną stronę, skoro miłość opiera się na wzajemnych relacjach, to może "rolnik" powinien zrezygnować ze swojej pasji w imię Miłości?

#9270 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 21 kwiecień 2013 - 14:24

Dziewczyna na gospodarkę Nie da sie zrezygnować z tego co sie kocha od małego .. na rzecz nawet innej osoby
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9271 Share Runder

Runder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów

Napisany 21 kwiecień 2013 - 16:15

Dziewczyna na gospodarkężczyzna to może na wsi zostać i gospodarstwo przejąc, ale kobieta jak ma wykształcenie inne niż rolnicze to nie widze sensu. Jak ma coś związane z rolnictwem to albo ożenić się z rolnikiem albo połączyć swoje gospodarstwo z męzą albo prowadzić samodzielnie ale kobiety która sama prowadzi gospodarstwo nie widziałem (sama bez pomocy ojca żebyśmy się dobrze zrozumieli).

Edytowany przez MAT912, 21 kwiecień 2013 - 16:36.

Sprzedam opryskiwacz polskiej produkcji pojemność 400 litrów......Sprzedam pług khun master 103..............

#9272 Share Vinnie

Vinnie

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów
  • Zainteresowania:Posiadacz małych włości, uwielbiający prace na wsi :D

Napisany 21 kwiecień 2013 - 21:58

Dziewczyna na gospodarkę

Dobrze piszecie, wszystko sprowadza się do jednego stwierdzenia: "Bo w tym cały jest ambaras, żeby dwoje chciało na raz." Po tych postach, które widnieją powyżej wnioskuję, że skoro ja mam gospodare to moja przyszła żona w ramach szeroko rozumianej Miłości powinna chcieć zamieszkać w gospodarstwie razem ze mną. Celowo piszę w gospodarstwie, nie na wsi, ponieważ osobiście jestem rolnikiem, którego siedlisko jest w mieście-nie wielkim mieście, ale zawsze mieście.

A może należy pójść w inną stronę, skoro miłość opiera się na wzajemnych relacjach, to może "rolnik" powinien zrezygnować ze swojej pasji w imię Miłości?

Właśnie rolnictwo to nie tylko zawód ale i pasja, wiec jeśli ukochana osoba jej nie podziela albo nie akceptuje to nie ma mowy o miłości. W każdym bądz razie tak uważam.

Ja sobie nie wyobrażam innej pracy niz na gospodarstwie i zrezygnowamia z tego wszystkiego z dnia na dzień...

#9273 Share lemysz1

lemysz1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 611 postów

Napisany 21 kwiecień 2013 - 22:10

Dziewczyna na gospodarkę Tak mówisz a pracowałaś zawodowo już poza rolnictwem?
Wiesz chodzi mi o to że pracując w innej branży nie strasza pogoda. odpękasz swoje godziny, zamkniesz drzwi i do domu i masz wolne. Jest sporo ludzi którzy tak właśnie lubią. O nic się nie martwisz no chyba że o tą pracę.

Ja sam gdybym miał możliwość prowadzenia gospodarstwa to byłbym tam tak szybko jak to możliwe. Aż kurzyłoby się za mną nawet po deszczu.

Ja widzę w tym przyszłość. Ludzie zawsze będą jeść i ktoś musi to produkować. Przy tym dla siebie można jedzonko uchować a i dzieci swoje samemu wychować i mieć z nimi duży kontakt a nie ja to ma miejsce w miastach że rodzice ciągle zaganiani i dziecko jak nie u opiekunki to w przedszkolu i tym sposobem obcy ludzie wychowują Twoje dzieci a tego bym nie chciał.

Edytowany przez lemysz1, 21 kwiecień 2013 - 22:19.

#9274 Share miroM1984

miroM1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 22 kwiecień 2013 - 05:28

Dziewczyna na gospodarkę

Właśnie rolnictwo to nie tylko zawód ale i pasja, wiec jeśli ukochana osoba jej nie podziela albo nie akceptuje to nie ma mowy o miłości. W każdym bądz razie tak uważam.

Ja sobie nie wyobrażam innej pracy niz na gospodarstwie i zrezygnowamia z tego wszystkiego z dnia na dzień...

z dnia na dzien ciezko jest zrezygnowac z rolnictwa, ale poprzez "stopniowe oddalanie" od spraw gospodarstwa kazdy moze zrezygnowac

nawiazujac do tego co napisalas w pierwszym zdaniu , ja tez niewyobrazam sobie, jak to niektorzy tu pisza ze zona wcale gospodarki lubic nie musi i nie musi ja interesowac, on sobie bedzie sam robil, a zona w domu
Takie uklady malzenskie pewnie funkcjonuja, ale to nie to , wedlug mnie druga polowka tez powinna miec zaciecie gospodarskie, interesowac sie zyciem gospodarstwa, nikt nie mowi zeby robila jak murzyn, ale zeby choc moznabylo z nia porozmawiac lajtowo na rozne fachowe rolnicze tematy

#9275 Share nikolas29

nikolas29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1057 postów

Napisany 22 kwiecień 2013 - 06:45

Dziewczyna na gospodarkę

Tak mówisz a pracowałaś zawodowo już poza rolnictwem?
Wiesz chodzi mi o to że pracując w innej branży nie strasza pogoda. odpękasz swoje godziny, zamkniesz drzwi i do domu i masz wolne. Jest sporo ludzi którzy tak właśnie lubią. O nic się nie martwisz no chyba że o tą pracę.

Ja sam gdybym miał możliwość prowadzenia gospodarstwa to byłbym tam tak szybko jak to możliwe. Aż kurzyłoby się za mną nawet po deszczu.

Ja widzę w tym przyszłość. Ludzie zawsze będą jeść i ktoś musi to produkować. Przy tym dla siebie można jedzonko uchować a i dzieci swoje samemu wychować i mieć z nimi duży kontakt a nie ja to ma miejsce w miastach że rodzice ciągle zaganiani i dziecko jak nie u opiekunki to w przedszkolu i tym sposobem obcy ludzie wychowują Twoje dzieci a tego bym nie chciał.

na wsi tez jestes zaganiany bo ja czasu dla dzieci nie mam//co najwyzej zima

#9276 Share Runder

Runder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów

Napisany 22 kwiecień 2013 - 15:42

Dziewczyna na gospodarkę Na wsi jest zawsze duzo więcej małych dzieci niż w mieście bo jak już na wsi jest małużeństwo to męrzczyzna pracuje a żona pielegnuje w tym czasie dom i dziecko a w mieście to oboje pracuja 12 godzin dziennie i dzieci niema.

Sprzedam opryskiwacz polskiej produkcji pojemność 400 litrów......Sprzedam pług khun master 103..............

#9277 Share lemysz1

lemysz1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 611 postów

Napisany 22 kwiecień 2013 - 17:06

Dziewczyna na gospodarkę No i właśnie do tego zmierzam. Kobiety nie mają już tak ciężko na gospodarce jak kiedyś miały nasze babcie. Dzisiaj jest sporo maszyn i różnych technicznych udogodnień że tak się nie napracuje jak kiedyś.

#9278 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 22 kwiecień 2013 - 18:08

Dziewczyna na gospodarkę Zawsze mowilam ze najlepiej sie wepchac na gospodarke
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#9279 Share Runder

Runder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów

Napisany 22 kwiecień 2013 - 18:52

Dziewczyna na gospodarkę Chociaż jak by się głębiej zastanowić to u mnie jest sporo młodych małużeństw na wsi i dziecko mają tylko 2 rodziny :wacko: Moja teoria się jednak nie sprawdza...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9280 Share Heidi88

Heidi88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 336 postów

Napisany 22 kwiecień 2013 - 19:07

Dziewczyna na gospodarkę Dziecko ok ale czasem ciężko trafić z czasem on nigdy nie jest odpowiedni na przyjście potomstwa. Ja np odwlekać będę ten moment w nieskończoność no bo jak ? przecież będąc w ciąży co ja bym mogła na takim gospodarstwie robić, chyba tylko chodzić i kwietki wąchać. Nie ma na to czasu a z drugiej strony tak ryzykować z wysiłkiem fizycznym to też nieodpowiedzialne a usiedzieć w domu kiedy pracy tyle też się nie da, niedługo żony rolników będą korzystały z usług surogatki. :blink: