Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dziewczyna na gospodarkę

34852 odpowiedzi na ten temat

#8841 Share Niebieskooka

Niebieskooka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 406 postów
  • Zainteresowania:polityka,ekonomia, rolnictwo, traktory - http://www.niesamowityjaktraktor.com/

Napisany 01 kwiecień 2013 - 22:15

Dziewczyna na gospodarkę No i po świętach:(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dziewczyna na gospodarkę Dzisiaj, 21:40
  •  

#8842 Share Krisma

Krisma

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 01 kwiecień 2013 - 22:24

Dziewczyna na gospodarkę Ale niestety nie "PO ŚNIEGU" :P

#8843 Share Niebieskooka

Niebieskooka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 406 postów
  • Zainteresowania:polityka,ekonomia, rolnictwo, traktory - http://www.niesamowityjaktraktor.com/

Napisany 02 kwiecień 2013 - 08:34

Dziewczyna na gospodarkę U mnie nadal biało niestety:(

#8844 Share rolnikowa

rolnikowa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 02 kwiecień 2013 - 08:46

Dziewczyna na gospodarkę Właśnie wracam z podkarpacia i powiem Wam,że świeci takie piękne słoneczko,że aż się chce wychodzić z domu :) ciekawe czy tak dalej będzie, jak dojade do domu?:>

Edytowany przez rolnikowa, 02 kwiecień 2013 - 08:54.

Nie rezygnuj z celu tylko dlatego, ze wymaga czasu. Czas i tak upłynie.

#8845 Share MrKOTpl

MrKOTpl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 02 kwiecień 2013 - 08:54

Dziewczyna na gospodarkę

Właśnie wracam z podkarpacia i powiem Wam,że świeci takie piękne słoneczko,że aż się chce wychodzić z domu :)

Na południu Lubelskiego tak samo :mellow: :)

#8846 Share Niebieskooka

Niebieskooka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 406 postów

Napisany 02 kwiecień 2013 - 09:31

Dziewczyna na gospodarkę I u mnie na Mazowszu słońce zaczęło wyglądać :)

#8847 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 02 kwiecień 2013 - 09:35

Dziewczyna na gospodarkę no to może wkoncu sie zastanowiła wiosna i przyjdzie wkoncu ... jak by nie patrzec juz kwiecien a tu snieg ... pogoda wyjątkowo ładna ale wszedzie błoto
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#8848 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2117 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 02 kwiecień 2013 - 10:20

Dziewczyna na gospodarkę

Pracowalem w miescie na etatowych osmiu godzinach i dziekuje serdecznie, pracowalem w takiej ekipie ze ci miastowi jak by mogli to utopiliby w lyzce wody, wole pracowac na wsi w smarach i syfie niz z takimi ludzmi <_<

różnie z tym MOD bywa.
U mnie jak przeważnie kierownik daje mi nowtch ludzi do pracy to się odrazu widzi co człowiek wartny.
Nie ma regóły czy miasto czy wieś ,ale jak bym miał powiedzieć to Ci miastowi to 70% nieroby.
30% trafi dobrego i pracowitego człowieka.
jak przyjedzie taki łebuń z miasta to tylko sms-y , rozmowa o narkotykach i dziewczynach , a pracował kto bedzie?
Dlatego dla takich gości jestem wyjątkowo bezwzględny. :D
Mają ciężko u mnie.
Daje ich tam gdzie najciężej.
Podobnie jest z dziewczynami.

#8849 Share rolnikowa

rolnikowa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 02 kwiecień 2013 - 11:33

Dziewczyna na gospodarkę Skoro podobnie z dziewczynami, to znaczy,że dla nich też jesteś taki "bez serca" jak dla tych nowych pracowników?

#8850 Share nikolas29

nikolas29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1059 postów
  • Zainteresowania:gra na instrumentach muzycznych///rolnictwo

Napisany 02 kwiecień 2013 - 15:01

Dziewczyna na gospodarkę a co to taka cisza o swietach,,dziewczyny kaca lecza

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8851 Share rolnikowa

rolnikowa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 02 kwiecień 2013 - 15:32

Dziewczyna na gospodarkę nie ma kaca, za mocne głowy mamy :P
a tak poza tym, to dzisiaj trzeba było być w formie od samiuśkiego ranka, więc wczoraj nici z % było :mellow: :)

Edytowany przez rolnikowa, 02 kwiecień 2013 - 15:37.

#8852 Share magdalena05

magdalena05

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, sport

Napisany 02 kwiecień 2013 - 15:39

Dziewczyna na gospodarkę Dokładnie @rolnikowa :D

#8853 Share Krisma

Krisma

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 02 kwiecień 2013 - 15:55

Dziewczyna na gospodarkę Nikolas, Ciebie brakowało. Nie ma komu tematu podsycać :D

#8854 Share falconeyes

falconeyes

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 02 kwiecień 2013 - 16:33

Dziewczyna na gospodarkę

Do miasta ZAZWYCZAJ uciekają ludzie słabi,tacy którzy boją sie pracy na gospodarstwie,albo chodziaż tego aby rozpocząć własny biznes na wsi,bo nie oszukujmy sie ale tym właśnie zajęciom trzeba poświęcić dużo dużo więcej swego czasu a niżeli tylko etatowe 8godzin.

Pracowałeś kiedyś w mieście? Widocznie nie bo nie masz pojęcia jak wygląda tamtejsze życie, powiedziałbym nawet że nie za bardzo wiesz jak wygląda życie wogóle.Od 8 do 16 pracują ludzie którzy są juz ustawieni najczęściej przez rodziców,mają mieszkania,samochody,itp. Analogicznie jak część następców rolniczych rodzin, którzy mają gotowy warsztat pracy w postaci obory,kurnika,chlewni czy ziemi a ich jedynym zadaniem jest pracować i unowocześniać ten warsztat pracy. Wracając do ludzi mieszkajacych w mieście, rzesza tzw "napływowców" to szaraki które pracują od świtu do zmierzchu
żeby w naszym wspaniałym kraju móc żyć na normalnym poziomie. Dla przykładu podam Ci piątkę moich koleżanek, wszystkie po studiach, które wynajmują razem jedno mieszkanie bez przesadnych luksusów i pracują próbując odłożyć pieniadze żeby przynajmniej POMYŚLEĆ o wzięciu kredytu na mieszkanie. Podobnie ma się sprawa z ludźmi mieszkajacymi na wsi którzy muszą często od podstaw budować własne gospodarstwa lub ponosić ryzyko ich przekształcania. Podsumowując ludzie (jak to nazwałeś) SŁABI zarówno w mieście jak i na wsi są spotykani jedynie w jednym miejscu... pod budką z piwem.
„Zwierzęta w ogrodzie patrzyły to na świnię, to na człowieka, potem znów na świnię i na człowieka, ale nikt już nie mógł się połapać, kto jest kim.”
George Orwell

#8855 Share Runder

Runder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów

Napisany 02 kwiecień 2013 - 17:36

Dziewczyna na gospodarkę Całkowicie się zgadzam z przedmówcą ja np. rok temu przjąłem gospodarstwo po rodzicach i miałem juz dość dużo ziemi ładny dom budynki sprzęty itp. pozostało tylko to prowadzić. A co mają powiedzieć rolnicy którze mają do wyboru albo prowadzić stare zaniedbane gospodarstwo albo pracować za grosze w mieście ? Jeżeli nie mają dość samozaparcia to lądują włąsnie pod budka z piwem bo ani to domu kupić ani rodziny założyć...Niektóre dziewczyny bez perspektyw na siłę chcą się orzenić albo z młodymi zmożnym rolnikami albo ze starmi zamoznymi rolnikami żeby przejać ich gospodarstwa albo domy i w przypadku tych starych rolników moc to wszystko po ich smierci sprzedać. Trzeba uwarzać kogo się wprowadza do naszych domów...

Edytowany przez Runder, 02 kwiecień 2013 - 17:39.

Sprzedam opryskiwacz polskiej produkcji pojemność 400 litrów......Sprzedam pług khun master 103..............

#8856 Share falconeyes

falconeyes

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 02 kwiecień 2013 - 17:38

Dziewczyna na gospodarkę

Kto to słyszał żeby dziewczyny 47kg wyrzucała gnój to powinny robić chłopy przynajmniej 70 kg i trzeba mieć silne ręce sam ostatni raz pamiętam wyrzucałem gnój z kurnika jak miałem 19 lat to rano nieżle bolały plecy a jestem dość wysoki 188cm i trzeba było się schylać i dotego dostałem odcisków bo unas od kiedy pamiętam albo tur albo cyklop a później ładowarka. Później wybiłem duże drzwi i wywalałem ładowarką bo mam przejezdny kurnik. Ile wy macie hektarów że ty dziewczyna musisz tak pracować ? Bo moja dziewczyna nigdy by takich żeczy nie zrobiła chociaż sama jest córką faceta co ma ponad 50 hektarów i ma 2 siostry które znam i na 100% w gospodarstwie mięśni nie muszą używać baa moja mama nigdy takich żeczy nie robiła a pracowała na gospodarstwie od 20 roku życia... Mam dwóch braci z których jeden trzyma krowy nie jest on zbyt silny typowe chuhro ale to jednak męrzczyzna i taką właśnie dojarke kiedyś musiałem mu przenosić bo sam nie dał rady baa musieliśmy to zrobić razem nie wiem jakiego twoja jest typu alle nie moge uwierzyć że ją przepchnełaś...

A co do kwestii mieszkania to kobieta na wsi przynajmniej u mnie w Lubuskim będzie miała na 80% piękniejsze mieszkanie niż w bloku nawet niż w tych kiczowatych domkach jednorodzinnych... U nas wsie są bogatsze i ładniejsza niż wiele wsi i miasteczek na wschodzie mamy raklame w telewizji nawet w tym serialu dla młodzieży rodzinka.pl (Boscy zachycają się wsią w lubuskim) to i dziewczyny chcą zostawać po studiach większość wraca do domu. Mam liczne rodzeństwo 2 braci i siostrę. Siostra po studiach chemii mogła szukać pracy w mieście i zamieszkać w jednym z szarych bloków jednak została w domu i po roku miała prace w gimnazjum oddalonym o jakieś 4km później ożeniła się z rolnikiem (swoim równolatkiem z sąsiedniej wsi) i ma piękny duży dom z ogrodem który sama urządziła (niezbyt ładnie) a dotego pracuje i całkiem dobrze zarabia. Ale jak ktoś mieszka w zabitej dechami dziurze i ma 10 hektarów oraz wszystko robi rekami to nie może się złościć że nie ma dziewczyny. Niestety nie wszędzie są warunki takie jak u nas...

Buhahahaha :D a ja myślałem że to Żeromski opisał "szklane domy"
„Zwierzęta w ogrodzie patrzyły to na świnię, to na człowieka, potem znów na świnię i na człowieka, ale nikt już nie mógł się połapać, kto jest kim.”
George Orwell

#8857 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 02 kwiecień 2013 - 17:50

Dziewczyna na gospodarkę Kolega zanęca
http://www.sjp.pl/n%EAci%E6

Edytowany przez GoRAL1, 02 kwiecień 2013 - 17:53.

#8858 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 02 kwiecień 2013 - 17:56

Dziewczyna na gospodarkę jeśli ma ktosw sobie dużo siły ti i ze starego gruchota zrobi cos pieknego .. tak jest ze wszystkim ... wiecie jak to mówią wiele pokolen pracuje zeby jedna wszystko rozwaliło ... co to tego to racja ludzie niektórzy którzy chcą cos mieć nie mają łatwo .. ale przykład mojej gminy bo u nas są dary dla biedniejszych ludzi wiadomo niektórym sie należy ..ale przyjezdzają tez po dary samochodem za 40 tys bo on jest biedny i mu sie nalezy ... najwieksze zło jest to to ze niektorzy zamias wziącs sie do roboty to czekaja na zasiłek i biadola z dnia na dzień .... nie mówie o wszystkich bo nietkórym trzeba pomuc ... a z dziewczynami jest tak tego kwiatu jest pół światu a 3/4 chu..... warte i powiem wam ze cos w tym jest
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#8859 Share nikolas29

nikolas29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1059 postów
  • Zainteresowania:gra na instrumentach muzycznych///rolnictwo

Napisany 02 kwiecień 2013 - 18:25

Dziewczyna na gospodarkę warte nie warte byleby byly tarte

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8860 Share Runder

Runder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów

Napisany 02 kwiecień 2013 - 18:43

Dziewczyna na gospodarkę jak to się mówi ""dobra d*pa nie jest nigdy zła"" szczególnie dla niektórych rolników co żyją w długotrwałej "czystości" ;)

Sprzedam opryskiwacz polskiej produkcji pojemność 400 litrów......Sprzedam pług khun master 103..............