Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dziewczyna na gospodarkę

34899 odpowiedzi na ten temat

#8801 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 01 kwiecień 2013 - 13:21

Dziewczyna na gospodarkę

Tak Was teraz poczytałam co od wczoraj pisaliście i wybaczcie, ale nie rozumiem jednej rzeczy: dlaczego te dziewczyny z którymi byliście związani czy też byliście zainteresowani nie chciały zostać na wsi? ...

- na wsi nie znajdą pracy - trzeba dojechać a prawko zrobić to się im nie chce,
- na wsi nie zawsze są chodniki itp i w ulubionych szpileczkach nie ma gdzie połazić,
- na wsi nie ma tesco bricomarche, lidla i biedronki a tylko tam robią zakupy,
- na wsi jest wszędzie daleko,
- na wsi to rodzina przyjedzie a one nie potrafią odmówić a potem narzekają że musiały ugościć,
- na wsi przed kim będą błyszczały nowym wzorem na paznokciach?
- na wsi kto zauważy nową fryzurę/kolor włosów lub nowe buty?
- na wsi przeważnie nie ma klubu/knajpy gdzie można pójść zjeść i kulturalnie wypić (a jechać do miasta to ktoś musi nie pić albo tarfya).
- wyjechać zimą ze wsi to masakra.

Dla mnie wszystko to co wymieniłem jest śmieszne bo na każdy z wymienionych elementów znajdę 2-3 które to obalają ale nie dla dziewczyn. Dla nich to jest ważne do czasu aż zdecydują się na macierzyństwo.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dziewczyna na gospodarkę Dzisiaj, 03:52
  •  

#8802 Share PREZES91WLKP

PREZES91WLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów
  • Zainteresowania:Długo by opowiadać :)

Napisany 01 kwiecień 2013 - 13:23

Dziewczyna na gospodarkę Święte słowa,ale nie każdy potrafi zrozumieć tą naszą miłość do ziemi i gospodarki.Dla nie których to tylko zwykły przedmiot.Moja była mi kiedyś zasugerowała abym sprzedał gospodarstwo i poszedł z nią do miasta.Dodam że po tych słowach nasza znajomość skończyła sie w przeciągu dwóch dni :)

KPK

#8803 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 01 kwiecień 2013 - 13:25

Dziewczyna na gospodarkę szybko krótko i na temat ;p
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#8804 Share Dylek

Dylek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Mechanika Kobiety

Napisany 01 kwiecień 2013 - 13:29

Dziewczyna na gospodarkę U nas w powiecie Częstochowskim mówisz ze masz Gospodarkę to żeś wyśmiany mało kto sie przyznaje

#8805 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 01 kwiecień 2013 - 13:32

Dziewczyna na gospodarkę ja wam to mówie i zobaczyćie że tak bedzie juz niedługo wieś znowu wróci do łask i zeby te panny które tak szybko wyjechały jeszcze szybciej nie wróciły
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#8806 Share Heidi88

Heidi88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 336 postów

Napisany 01 kwiecień 2013 - 14:15

Dziewczyna na gospodarkę Kochani nic na siłe, to że ktoś sobie nie wyobraża życia na gospodarstwiie to nie znaczy, że taka osoba jest nieszlachetna i zepsuta. Ludzie zazwyczaj mają wybór co do obrania swojej życiowej ścieżki. Wszystko ma swoje plusy i minusy. Jednak życie na gosp. z hodowlą zwierząt nie jest takie proste i jeśli ktoś tego nie kocha i nie czuje to nie ma szans żeby był w życiu szczęśliwy. Bo to katorga, bez dnia wolnego, bez świąt i urlopu. Ja po kilku dniach pracy na gosp. nie potrafiłam się ruszyć. Krzyż bolał od schylania, brzuch od dźwigania, nogi od całodniowego biegania, a najgorsze to palce odrętwiałe i spuchnięte. I cóż że boli rano trzeba wstać zacisnąć zęby i dalej działać. I nie ma zmiłuj teraz przez te mrozy woda z rur spuszczona i trzeba było z wiaderkami latać i poić wszystkie zwierzęta.

Dziewczyna naprawde może się szybko złamać, bo np jest bariera, której kobieta ze względu na swoje uwarunkowania fizyczne nie przeskoczy. I w tedy tylko usiąść i płakać. Ja miałam najwięszką chwile załamania, kiedy wyrzucałam obornik z zagrody dla cielaków. Pomieszczenie nie jest duże a jednak. Po bokach jeszcze jakoś poszło ale środek był tak udeptany że nic nie mogłam wyskubać a sił coraz mnie po 90 min walki. Poprostu odłożyłam widły, usiadłam i się załamałam. Na szczęście zjawił się mój ksiażę, który z uśmiechem na ustach zapytał czy mam zamiar tu zamieszkać z cielakami. Na jego widok aż mi łzy popłynęły co my byśmy kochane zrobiły bez tych naszych superhero ;)

Albo potrzebowałam przenieść do paszowni worek 50 kg (ważę 47) to było straszne ta niemoc że człowiek jest bezradny. Lub jak nie mogłam przetoczyć zamarzniętą bele kiszonki. Następny przykład - zerwała się krowa a na jej drodze była dojarka konwiowa wypełniona mlekiem, to była taka chwila że trzeba było przełamać wszystkie bariery złapać ją i przenieść w bezpieczne miejsce. I udało mi się, gdzie nawet nigdy nie drgnęła z miejsca jak próbowałam ją zawsze ruszyć a jednak ... Są oczywiscie gosp. mniej i bardziej zmechanizowane. I Wy powiecie a tam moja żona tak nie będzie musiała pracować... ale zawsze coś się znajdzie na gosp. co będzie wymagało od niej nakładu siły.

To jest coś z czym narmalna dziewczyna w mieście się nie styka, a na gosp. naprawdę potrzebna jest nietylko błyskotliwość ale i mega wytrzymałość i siła. To codzienna batalia i walka ze swoimi słabościami. ^^

Edytowany przez Heidi88, 01 kwiecień 2013 - 14:20.

#8807 Share walkol

walkol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa, dobra muzyka,internet 24h

Napisany 01 kwiecień 2013 - 14:27

Dziewczyna na gospodarkę może nie w temacie ale czy każdemu sie wpierdziela ta biała strona z jakąś ankietą - przeciez tu nic sie nie da oglądać -dajcie spokój z tym bo to żenada jakaś ja od pół godz nic nie moge obejrzeć

Edytowany przez walkol, 01 kwiecień 2013 - 14:32.

Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

#8808 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 01 kwiecień 2013 - 14:42

Dziewczyna na gospodarkę

Do miasta ZAZWYCZAJ uciekają ludzie słabi,tacy którzy boją sie pracy na gospodarstwie,albo chodziaż tego aby rozpocząć własny biznes na wsi,bo nie oszukujmy sie ale tym właśnie zajęciom trzeba poświęcić dużo dużo więcej swego czasu a niżeli tylko etatowe 8godzin.

Pracowalem w miescie na etatowych osmiu godzinach i dziekuje serdecznie, pracowalem w takiej ekipie ze ci miastowi jak by mogli to utopiliby w lyzce wody, wole pracowac na wsi w smarach i syfie niz z takimi ludzmi <_<

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#8809 Share magdalena05

magdalena05

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, sport

Napisany 01 kwiecień 2013 - 14:54

Dziewczyna na gospodarkę Pewnie zauważyli, że byłeś lepszy od nich i dlatego jakby mieli taką możliwość to by Cię utopili w tej łyżce.

#8810 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 01 kwiecień 2013 - 15:02

Dziewczyna na gospodarkę w sumie moze nie tyle lepszy (niektore rzeczy mialem problem pojac), ale wytrzymalszy fizycznie, chcieli sprawdzic moje granice i skonczylo sie na zwolnieniu chorobowym od lekarza i nieprzedluzeniu umowy... Dwoch mlodych nas przyjeli, tamtem z miasta po miesiacu sobie odpuscil a ja po dwoch...;)

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8811 Share Runder

Runder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów

Napisany 01 kwiecień 2013 - 16:50

Dziewczyna na gospodarkę

Kochani nic na siłe, to że ktoś sobie nie wyobraża życia na gospodarstwiie to nie znaczy, że taka osoba jest nieszlachetna i zepsuta. Ludzie zazwyczaj mają wybór co do obrania swojej życiowej ścieżki. Wszystko ma swoje plusy i minusy. Jednak życie na gosp. z hodowlą zwierząt nie jest takie proste i jeśli ktoś tego nie kocha i nie czuje to nie ma szans żeby był w życiu szczęśliwy. Bo to katorga, bez dnia wolnego, bez świąt i urlopu. Ja po kilku dniach pracy na gosp. nie potrafiłam się ruszyć. Krzyż bolał od schylania, brzuch od dźwigania, nogi od całodniowego biegania, a najgorsze to palce odrętwiałe i spuchnięte. I cóż że boli rano trzeba wstać zacisnąć zęby i dalej działać. I nie ma zmiłuj teraz przez te mrozy woda z rur spuszczona i trzeba było z wiaderkami latać i poić wszystkie zwierzęta.

Dziewczyna naprawde może się szybko złamać, bo np jest bariera, której kobieta ze względu na swoje uwarunkowania fizyczne nie przeskoczy. I w tedy tylko usiąść i płakać. Ja miałam najwięszką chwile załamania, kiedy wyrzucałam obornik z zagrody dla cielaków. Pomieszczenie nie jest duże a jednak. Po bokach jeszcze jakoś poszło ale środek był tak udeptany że nic nie mogłam wyskubać a sił coraz mnie po 90 min walki. Poprostu odłożyłam widły, usiadłam i się załamałam. Na szczęście zjawił się mój ksiażę, który z uśmiechem na ustach zapytał czy mam zamiar tu zamieszkać z cielakami. Na jego widok aż mi łzy popłynęły co my byśmy kochane zrobiły bez tych naszych superhero ;)

Albo potrzebowałam przenieść do paszowni worek 50 kg (ważę 47) to było straszne ta niemoc że człowiek jest bezradny. Lub jak nie mogłam przetoczyć zamarzniętą bele kiszonki. Następny przykład - zerwała się krowa a na jej drodze była dojarka konwiowa wypełniona mlekiem, to była taka chwila że trzeba było przełamać wszystkie bariery złapać ją i przenieść w bezpieczne miejsce. I udało mi się, gdzie nawet nigdy nie drgnęła z miejsca jak próbowałam ją zawsze ruszyć a jednak ... Są oczywiscie gosp. mniej i bardziej zmechanizowane. I Wy powiecie a tam moja żona tak nie będzie musiała pracować... ale zawsze coś się znajdzie na gosp. co będzie wymagało od niej nakładu siły.

To jest coś z czym narmalna dziewczyna w mieście się nie styka, a na gosp. naprawdę potrzebna jest nietylko błyskotliwość ale i mega wytrzymałość i siła. To codzienna batalia i walka ze swoimi słabościami. ^^

Kto to słyszał żeby dziewczyny 47kg wyrzucała gnój to powinny robić chłopy przynajmniej 70 kg i trzeba mieć silne ręce sam ostatni raz pamiętam wyrzucałem gnój z kurnika jak miałem 19 lat to rano nieżle bolały plecy a jestem dość wysoki 188cm i trzeba było się schylać i dotego dostałem odcisków bo unas od kiedy pamiętam albo tur albo cyklop a później ładowarka. Później wybiłem duże drzwi i wywalałem ładowarką bo mam przejezdny kurnik. Ile wy macie hektarów że ty dziewczyna musisz tak pracować ? Bo moja dziewczyna nigdy by takich żeczy nie zrobiła chociaż sama jest córką faceta co ma ponad 50 hektarów i ma 2 siostry które znam i na 100% w gospodarstwie mięśni nie muszą używać baa moja mama nigdy takich żeczy nie robiła a pracowała na gospodarstwie od 20 roku życia... Mam dwóch braci z których jeden trzyma krowy nie jest on zbyt silny typowe chuhro ale to jednak męrzczyzna i taką właśnie dojarke kiedyś musiałem mu przenosić bo sam nie dał rady baa musieliśmy to zrobić razem nie wiem jakiego twoja jest typu alle nie moge uwierzyć że ją przepchnełaś...

A co do kwestii mieszkania to kobieta na wsi przynajmniej u mnie w Lubuskim będzie miała na 80% piękniejsze mieszkanie niż w bloku nawet niż w tych kiczowatych domkach jednorodzinnych... U nas wsie są bogatsze i ładniejsza niż wiele wsi i miasteczek na wschodzie mamy raklame w telewizji nawet w tym serialu dla młodzieży rodzinka.pl (Boscy zachycają się wsią w lubuskim) to i dziewczyny chcą zostawać po studiach większość wraca do domu. Mam liczne rodzeństwo 2 braci i siostrę. Siostra po studiach chemii mogła szukać pracy w mieście i zamieszkać w jednym z szarych bloków jednak została w domu i po roku miała prace w gimnazjum oddalonym o jakieś 4km później ożeniła się z rolnikiem (swoim równolatkiem z sąsiedniej wsi) i ma piękny duży dom z ogrodem który sama urządziła (niezbyt ładnie) a dotego pracuje i całkiem dobrze zarabia. Ale jak ktoś mieszka w zabitej dechami dziurze i ma 10 hektarów oraz wszystko robi rekami to nie może się złościć że nie ma dziewczyny. Niestety nie wszędzie są warunki takie jak u nas...

Edytowany przez Runder, 01 kwiecień 2013 - 17:30.

Sprzedam opryskiwacz polskiej produkcji pojemność 400 litrów......Sprzedam pług khun master 103..............

#8812 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 01 kwiecień 2013 - 17:43

Dziewczyna na gospodarkę byles kolego wogole na wschodzie?z tego co czytam to ty chyba w raju mieszkasz a nie w Polsce

#8813 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3212 postów

Napisany 01 kwiecień 2013 - 18:02

Dziewczyna na gospodarkę Może i masz w okolicy wsie bogatsze, ale napewno nie piękniejsze i nie zdrowsze jak po drugiej stronie :D nie ta liga porpstu bynajmniej do pólnocno wchodniej cześci twója bogata okolica ma daleko, pozatym nie każda na zielone leci.
Nie mów hop bo jak przyciśnie to bedzie waliła z kurnika aż bedzie się kurzyło B) Widzisz u was tam bogato tak a bloki macie szare to jak to jest?? :D U nas w miasteczkach czy "osadach" jest pięknie zielono i kolorowo, że niema się czego wstydzić i napewno nie jedna panienka z twojej okolicy by zamieszkała bez żadnej pogardy.

#8814 Share Heidi88

Heidi88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 336 postów

Napisany 01 kwiecień 2013 - 18:03

Dziewczyna na gospodarkę Widzisz mój Miły, wszyscy na tym forum są świadkami ile razy musiałam walczyć i wykłócać się o to żeby móc ramie w ramie pracować z gospodarzem. Ale ktoś mi tu bardzo mądrze doradził, żebym była cierpliwa a z czasem jak się przekona do mnie to sam będzie zlecał mi pewne prace.

Oczywiście obornika nigdy mi nie pozwala wyrzucać ale mam taki patent, np po porannym obrządku i śniadaniu, kiedy przy tvn turbo zdarzy mu się oko zamknąć wymykam się z domu ukradkiem i zabieram się do dzieła. Oczywiście w końcu pojawia się w drzwiach ale ja szybko zazwyczaj mówię kochanie nie bądź zły zobacz jak mi cudownie poszło i całuję go w usta. Po tym zazwyczaj złość mu przechodzi. :wub:

Jego 2 siostry i mama też nie wyrzucały obornika cały czas powtarzają to nie jest zadanie dla kobiety, ale ja chcę i muszę a jak mi tylko ktoś zabroni i będzie próbował nakreślić mi granice co mogę a co nie to dostaje furii, wiem na co mnie stać i na co mogę sobie pozwolić. Kiedyś rano żeby wyrzucić obornik przy 18 krowach mlecznych - dwie strony zajmowało mi chyba z 90 min. Teraz robię w 30 min dwie strony i jedną stronę u byków (7 sztuk w rzędzie) i jestem z siebie bardzo dumna a mój gospodarz może w tym czasie robić rzeczy których ja niestety nie mogę się podjąć a nagrodą dla mnie jest to że możemy iść wcześniej do domu i spędzić ze sobą romantyczny wieczór. :P

Niestety u nas nie wszędzie da się wjechać turem i obornik trzeba wyrzucać widłami, dla mnie osobiście jest najgorszy obornik taczkowy, bo niedosyć że się człowiek namacha wyrzucając go to jeszcze trzeba co chwilę przerywać żeby taczkę opróżnić -_-

Edytowany przez Heidi88, 01 kwiecień 2013 - 18:11.

#8815 Share Niebieskooka

Niebieskooka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 406 postów
  • Zainteresowania:polityka,ekonomia, rolnictwo, traktory - http://www.niesamowityjaktraktor.com/

Napisany 01 kwiecień 2013 - 18:04

Dziewczyna na gospodarkę Ale wiem o co mu chodzi. U nas nie ma może wielkich gospodarstw, ale np. jak ktoś ma parę ha truskawek z których powiat płoński słynie to z powodzeniem bardzo dobrze prosperuje. Co innego rolnik, który ma super maszyny, dużo zarabia, a co innego taki, który ledwo wiąże koniec z końcem i ma rozwalającego się władimirca czy ciapka. Jeśli ktoś dobrze pomyśli to i z 10 ha może wyciągnąć spore pieniądze, ale to raczej w przypadku warzyw i owoców.

#8816 Share Runder

Runder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów

Napisany 01 kwiecień 2013 - 18:06

Dziewczyna na gospodarkę To prawda mieszkam w bogatej wsi a na wschodzie byłem przejazdem 2 razy i tak jak widze budynki to tam dziewczyny nie mają czasem po co zostawać bo nie dość że małe gospodarstwa to brzydkie stare domy i dziurawe drogi. U mnie nie wszystkie gospodarstwa są piękne ale jak już ktoś ma to pożadne z dużym areałem a jak ktos ma małe to pracuje w mieście albo przprowadza się tam a duzi przejmują jego ziemie. Jak ktoś jest z lubuskiego to niech się wypowie że u nas naprawdę nie jest źle rolnikom a jak komus nie idzie i nie ma duzo pola to zawsze blisko do niemiec. Dziewczyny nie chcą iść do miasta bo tam jest ogromna konkurencja a na wsi teraz kiedy mamy wszelkiego rodzaju maszyny nie mają dużo roboty a do pracy spokojnie dojadą.

Może i masz w okolicy wsie bogatsze, ale napewno nie piękniejsze i nie zdrowsze jak po drugiej stronie :D nie ta liga porpstu bynajmniej do pólnocno wchodniej cześci twója bogata okolica ma daleko, pozatym nie każda na zielone leci.
Nie mów hop bo jak przyciśnie to bedzie waliła z kurnika aż bedzie się kurzyło B) Widzisz u was tam bogato tak a bloki macie szare to jak to jest?? :D U nas w miasteczkach czy "osadach" jest pięknie zielono i kolorowo, że niema się czego wstydzić i napewno nie jedna panienka z twojej okolicy by zamieszkała bez żadnej pogardy.

A co wy tam na tym podlasiu macie do zaoferowania ? Nigdy nie słyszałem aby na podlasiu były szczególne bogactwa...Podlasie to raczej biedne województwo niema nawet PKB ponad 30000pln .

Edytowany przez Runder, 01 kwiecień 2013 - 18:48.

Sprzedam opryskiwacz polskiej produkcji pojemność 400 litrów......Sprzedam pług khun master 103..............

#8817 Share Cinek8541

Cinek8541

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 01 kwiecień 2013 - 18:28

Dziewczyna na gospodarkę

może nie w temacie ale czy każdemu sie wpierdziela ta biała strona z jakąś ankietą

Zainstaluj sobie AdBloc Plus i po sprawie no chyba,że już masz to dodaj filtr i po kłopocie ja forum mam wolne od reklam i tego typu badziewia.Jak sobie kiedyś wszedłem przez inna przeglądarkę to nie mogłem ogarnąć...co kawałek nowy jd wyskakiwał <_<
Marcin

#8818 Share matingus

matingus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1019 postów
  • Zainteresowania:bydło mięsne

Napisany 01 kwiecień 2013 - 18:32

Dziewczyna na gospodarkę

Ale wiem o co mu chodzi. U nas nie ma może wielkich gospodarstw, ale np. jak ktoś ma parę ha truskawek z których powiat płoński słynie to z powodzeniem bardzo dobrze prosperuje. Co innego rolnik, który ma super maszyny, dużo zarabia, a co innego taki, który ledwo wiąże koniec z końcem i ma rozwalającego się władimirca czy ciapka. Jeśli ktoś dobrze pomyśli to i z 10 ha może wyciągnąć spore pieniądze, ale to raczej w przypadku warzyw i owoców.

które warzywa tak płacą dobrze.z tego co wiem to na warzywach dorabiają się tylko wielkie sklepy i pośrednicy.
rolnik sprzedaj za grosze..........................

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

#8819 Share Rafik87

Rafik87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 01 kwiecień 2013 - 18:36

Dziewczyna na gospodarkę widze ze to chyba najbardziej oblegany temat na forum... no ogólnie wedlug mnie to ciezki temat ;] sorki za brak polskich znakow ale klawiatura mi sie poprzestawiala ;]

Edytowany przez Rafik87, 01 kwiecień 2013 - 18:37.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8820 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3212 postów

Napisany 01 kwiecień 2013 - 18:38

Dziewczyna na gospodarkę Mało widziałeś, a może widzisz tylko co chcesz widzieć bo dziurawe drogi są w calej polsce niema wyjątku. Jak miałbym do wyboru bogatą a biedniejszą letniskową wioske wybrałbym tą drugą gdzie jest mniej tego hałasu w sezonie i smordu jeśli wioska na gównie stoi bo od tego raczej się nie ucieknie. Nie bardzo rozumiem o co chodzi tobie z tą konkurencja??