Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dziewczyna na gospodarkę

34848 odpowiedzi na ten temat

#8221 Share JJ6070

JJ6070

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 20:59

Dziewczyna na gospodarkę Przecież ona nie jest zaganiaczem bydła. Byki nie urywają się u nas codziennie. Żona wiąże je je jeśli nie ma mnie w domu. A jeśli kobieta doi krowy, to nie jest to niebezpieczne? Mućka potrafi nieźle trzepnąć nogą, a panie, które mają krowy mleczne, doją je dwa razy dziennie. To też niebezpieczne.
Jak mogę to ułatwiam jej pracę. Robiłem jej nawet do widlaka maszynę do zadawania kukurydzy, żeby jej było lżej i szybciej.

Razem żyjemy i razem pracujemy

Edytowany przez JJ6070, 03 marzec 2013 - 21:46.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dziewczyna na gospodarkę Dzisiaj, 02:19
  •  

#8222 Share 7891Firefox

7891Firefox

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła i koni, weterynaria, rolnictwo.

Napisany 03 marzec 2013 - 21:00

Dziewczyna na gospodarkę jakiś czas temu sprzedawaliśmy byka, taki furiat że strach było podchodzić jak nawet był uczepiony. Przyjechał handlarz, mówię do niego "Panie, uważaj pan na niego bo to furiat i staranować może", a był taki ok.400kg, niewielki konusek. Handlarz "aaaaa co tam! taki mały to go weźmiem we dwóch i na pake". Co się stało później to nie zapomne jeszcze bardzo długo - byk jak puszczony z łańcucha, poczuł że wolny, to w nogi. Liny aż trzeszczały, zaczął się szamotać, szarpać, skakać, kopać. Wyobraźcie sobie to dwóch po bokach trzyma liny uwiązane na łbie, a ten jakby histerii dostał. Wyrwał line jednemu z rąk, to drugi facet w nogi. Dobrze że rozrzutnik stał za pierwszy handlarzem bo byk na niego, a handlarz w ostatniej chwili wskoczył jak akrobata jednym susem na burte rozrzutnika i dźwięk uderzenia w blachę rogami byka.
"A widzi pan? trzeba byo mnie posłuchać!" krzycze do niego. Tylko głową pokręcił. Jakoś z mężem i tymi dwoma handlarzami nagnaliśmy, ale bez metrowych pał się nie obyło.

Od tamtej pory bykom powiedziałam NIE! i koniec.

Ten furiat był rasy dzikiej HO, taki mieszaniec jeden. Zaś u szwagra był byk, taki misiek jeden, simentaler, a taki mongoł, łagodny, sam podchodził do człowieka, dał się pogłaskać, jak ciele, i nie kastrowany.

#8223 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 21:02

Dziewczyna na gospodarkę Przesadzacie z tymi bykami, albo bijecie swoje bydło, w mojej karierze jeszcze nigdy się nie zdarzyło żeby byk wyrządził jakieś krzywdy, krowy podczas dojenia są niebezpieczne, podczas rui, a taki byczek to tylko wystraszony chłopiec ;)
ps. chyba najbardziej przykre w tym temacie jest nastawienie teściów do tego że córka a czasami i syn będzie na gospodarstwie, jakby to było poniżające, tym samym poniżają nas i naszą pracę :(

#8224 Share 7891Firefox

7891Firefox

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła i koni, weterynaria, rolnictwo.

Napisany 03 marzec 2013 - 21:07

Dziewczyna na gospodarkę JJ6070 masz rację, z krowami też trzeba uważać. Moje krowy są bardzo spokojne, oswojone, przyjazne człowiekowi, ale był czas że trzeba było u siostry wydoić w czas ich nieobecności, i były to krowy płochliwe, wrredne wręcz - długo nosiłam zielono-granatowego siniola na udzie o wielkości rozłożonej dłoni....

Edytowany przez 7891Firefox, 03 marzec 2013 - 21:08.

#8225 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 21:12

Dziewczyna na gospodarkę wcale nie musi być płochliwe bydło, za duzo czasu spędza się codzienne dzień w dzień przy tych zwierzętach że czasem najdziwniejsze sytuacje mogą się zdarzyć, kiedyś mojej matce w momencie podpinania szlaufa od dojarki krowa odwróciła łeb żeby się chyba po grzbiecie polizać i rogiem trafiła w głowę że mama straciła przytomność, innym razem niewiadomo skąd latem wpadł jakiś mały łaciaty kotek do obory i cały rząd zaczoł kopać że mi się też oberwało, heh przykładów setki,

#8226 Share JJ6070

JJ6070

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 21:22

Dziewczyna na gospodarkę @Firefox u nas same czyste simy i właśnie jak mówisz łagodniejsze. Też by trzeba spytać czy mężowi nie szkoda ukochanej.
Twoja historia z krowami siostry przypomniała mi taka sytuację: mama moja ma dwie krowy, tak dla siebie, nie daje ich nikomu doić i wiecznie na nie marudzi że mleko jej rozlewają albo ciągle się odsuwają.. Kiedyś poszła do sanatorium na 3 tyg. i żona na to że ona będzie doić, (swoją drogą mieszkała z nami jeszcze wtedy moja bratowa, dziewczyna ze wsi, ale nic robić na wsi nie chce), to jak chodziła doić to kręciłem się w tym czasie w pobliżu, żeby w razie pomóc. Ale te krowy to przy niej na baczność prawie stały. :P Ja nie wiem jak ona to robi.

Zgadzam się @Ferdek z tobą. Wkurza mnie takie podejście do wsi. Jakbym komuś krzywdę robił. Na szczęście, żona myśli inaczej. I to jest dla mnie najważniejsze.

#8227 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 marzec 2013 - 21:25

Dziewczyna na gospodarkę Było o koniach, teraz o bydle, może jeszcze o trzodzie będzie.

#8228 Share Dylek

Dylek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Mechanika Kobiety

Napisany 03 marzec 2013 - 21:33

Dziewczyna na gospodarkę @MAT912
Jeszcze kury i kaczki psy koty :P

#8229 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3439 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 03 marzec 2013 - 21:33

Dziewczyna na gospodarkę No dobra każde zajęcie niesie jakieś ryzyko ale trzeba je minimalizować . Chociaż tak do końca to się nie da
Przypomniał mi się dowcip ;
Górnik które rozmawia z dziennikarzem
Dziennikarz pyta
-jak umarł pana ojciec ?
-zasypało go w chodniku - odpowiada górnik
-a jak umarł pana dziadek?
-też go zasypało
-i nie boi się pan codzień zjeżdżać na dół ?!
-a jak umarł pana ojciec? - pyta górnik
-normalnie w łóżku
-a dziadek?
-też w łóżku
-i nie boi się pan co wieczór kłaść do łóżka?? :P

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#8230 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 21:39

Dziewczyna na gospodarkę

Zgadzam się @Ferdek z tobą. Wkurza mnie takie podejście do wsi. Jakbym komuś krzywdę robił. Na szczęście, żona myśli inaczej. I to jest dla mnie najważniejsze.

Oj wkurza, kiedyś były inne czasy inne perspektywy praca była wszędzie mieszkania prawie za darmo, a teraz nie dość że rodzina cieżko wypracowała swój majątek swoje miejsce pracy ba swoją firmę, nieźle się trzeba było natytać na spłacać kredytów i w ogóle dużo serca włożyć, teście z miasta są jak najbardziej za kawalerem panną z gosp bo jest z czego dać na start, ba jest co sprzedać, a nie daj boże by na roli zostać miało, to dopiero upokorzenie, podział klasowy wiecznie żywy awans ze wsi do miasta, tylko jak się posłucha poobserwuje to można odnieść wrażenie że wychowanie kultura i ludzkie zachowania upadły, a tylko na wsi się jeszcze zachowały

Edytowany przez Ferdek07, 03 marzec 2013 - 21:42.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8231 Share JJ6070

JJ6070

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 21:49

Dziewczyna na gospodarkę @Ferdek z tą kulturą na wsi to różnie bywa, jak i w mieście.

#8232 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 21:57

Dziewczyna na gospodarkę Oj rożnie różnie, na pewno wbrew obiegowej opinii na wsi nie jest z tym gorzej, a chyba najgorzej w małych powiatowych miasteczkach w większości zamieszkanych od pierszwego pokolenia

Edytowany przez Ferdek07, 03 marzec 2013 - 22:22.

#8233 Share Heidi88

Heidi88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 336 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 22:36

Dziewczyna na gospodarkę O tak moi drodzy krowy też potrafią być niebezpieczne, wczoraj mój gospodarz uległ moim namową i uczył mnie doić. Krowy przy tym całym zamieszaniu zaczęły być nerwowe i jedna nadepnęła wąż, mój tam wskoczył i chciał poprawić - i takiego kopa mu zasadziła w rękę, że aż z bólu się zachwiał, tak więc nie ma reguły trzeba przy zwierzętach uważać i nietylko przy nich - dla mnie najbardziej brutalne na gosp. są rączki od wózków nie ma dnia żebym nie nadziała się nogą.

#8234 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 marzec 2013 - 23:13

Dziewczyna na gospodarkę

dla mnie najbardziej brutalne na gosp. są rączki od wózków nie ma dnia żebym nie nadziała się nogą.

Nogą to pół biedy, a jak gdzie indziej, to co będzie?

#8235 Share Dylek

Dylek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Mechanika Kobiety

Napisany 03 marzec 2013 - 23:18

Dziewczyna na gospodarkę @MAT912 dobrze pomyślane

#8236 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 marzec 2013 - 23:20

Dziewczyna na gospodarkę Nie radzą się kręcić koło wózków w spódniczce, to może być bardzo niebezpieczne. :P

#8237 Share janosik2006

janosik2006

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów
  • Zainteresowania:Jestem otwarty na wszystko...
    Hobby to rolnictwo ;-)

Napisany 04 marzec 2013 - 09:57

Dziewczyna na gospodarkę :wub: robi sie ciepło :) więc i spudniczki będą czestsze ... oby jak najkrutsze heh !!
Same Roller 60DT

#8238 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 04 marzec 2013 - 18:08

Dziewczyna na gospodarkę Janosik spodniczka nie moze byc mini ma byc midi a to znaczy ze ma byc dopasowana i przed kolanko. W mini to panny lekkich obyczajow chodza :D :D :D
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#8239 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 04 marzec 2013 - 18:39

Dziewczyna na gospodarkę Banan takie radykalne podejście :wub: :wub: :wub:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8240 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 04 marzec 2013 - 18:52

Dziewczyna na gospodarkę robi się gorąco, zaraz zacznie się jeszcze o sex przygodach w ciągniku czy na łące w biały dzień, a mod nałozy ograniczenie 18+ chociaż pewnie każdy starszy user jakie tam przygody miał ;)