Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dziewczyna na gospodarkę

34848 odpowiedzi na ten temat

#8201 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 15:54

Dziewczyna na gospodarkę Ja powiem tak.

Jak przed poznaniem drugiej osoby masz prace, pracujesz i masz swoja kase czyli jestes niezalezna(y) to przyszli tesciowie inaczej patrza a sasiedzi moga naskoczyc.

Nikt Cie do niczego nie zmusi, nikt nie naskoczy bo masz swoja kase. Jak masz swoja kase to i masz swoje zdanie i inni tez musza sie liczyc z Twoim zdaniem twoimi zasadami.

Inaczej jak jestes bezrobotna (bez kasy) to i inni nielicza sie z Toba, Jestes jak zwykly robol bez swojego zdania i musisz sie trzymac zasad jakie inni zarzuca.

Tak jest i to dopiero wychodzi jak sie mieszka razem. Czy z tesciami czy nawet ze swoimi rodzicami.
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dziewczyna na gospodarkę Dzisiaj, 18:09
  •  

#8202 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 15:59

Dziewczyna na gospodarkę Z sąsiadami to jest masakra, potrafią tak zadbać o szczęście innych i takie głupoty powymyślać że się w głowie nie mieści, u mnie byli tacy że życzliwie przez rodzinę do rodziców dziewczyny nawymyślali takich bzdur że do dzisiaj zastanawiam się skąd taka fantazja, no a cień pozostanie

#8203 Share JJ6070

JJ6070

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 16:56

Dziewczyna na gospodarkę

Jeśli już to siebie idealizują niektóre :ph34r: .
Jestem żonaty kilkanaście lat , moja żona jak trzeba to pojedzie traktorem , pomaga np słomę czy siano zwozić , kupi jakieś części jak trzeba , ale bez przesady żeby łapała zerwane byki :o czy sama woziła i rozładowywała zboże ,
A domem i dziećmi też ktoś musi się zająć

A tobie chłopie nikolajjj chyba nieźle dopiekła że ją obrażasz, Poczułeś się trochę mniej facetem, bo ona potrafi więcej niż ty?

#8204 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3920 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 17:31

Dziewczyna na gospodarkę

Jak długo chodziliście zanim zdecydowaliście się na małżeństwo, z reguły to jest tak że pierwszy rok wszystko pięknie 2gi trochę się psuje kłótnie itd a około 3ciego roku tragedia, ogólnie 3ci rok jest najgorszy, a jak ktoś jeszcze zdecyduje się na małżeństwo po roku znajomości potem już nie ma odwrotu i zaczynają sie niezłe jazdy

W naszym przypadku to 3 lata od poznania do ślubu i nie mieszkaliśmy ze sobą oraz nie wpadliśmy (tylko bez komentarzy jaki to porządny), teraz już 6 roczek leci po ślubie.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#8205 Share 7891Firefox

7891Firefox

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła i koni, weterynaria, rolnictwo.

Napisany 03 marzec 2013 - 18:16

Dziewczyna na gospodarkę u mnie też szósty rok leci, i jakoś wcale nie odczuwam tej rutyny, nie wyczekuję urlopów i wycieczek. Można wypaść do znajomych, oczywiście, ale nie dłużej jak na kilka godzin, i dobrze mi z tym. Oboje lubimy pracę przy zwierzętach, majsterkowanie i inne rzeczy, które po części są naszymi wspólnymi pasjami, o których mozemy non stop gadać, omawiać różne sprawy, rozwiązania, i to mnie cieszy, bo nie czuję się znuzona ani pracą, ani małżeństwem. W życiu trzeba robić to co sie lubi, co jest pasją człowieka, wtedy taka praca daje efekty podwójnie.
dobra rozpisałam się jak poeta, spadam bo obrządek rozpocząć czas. pozdrawiam

#8206 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 18:32

Dziewczyna na gospodarkę U mnie 22
W codziennych obowiązkach to może i rutyna
ale w sprawach intymnych to bez odrobiny szaleństwa sie nie obejdzie

#8207 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 03 marzec 2013 - 18:43

Dziewczyna na gospodarkę U mnie 8 latek, i wcześniej 3 lata razem mieszkania, to już 11 i git.

#8208 Share Kipek1

Kipek1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza,mechanika,motoryzacja,sport.

Napisany 03 marzec 2013 - 18:48

Dziewczyna na gospodarkę W życiu trzeba robić to co sie lubi, co jest pasją człowieka, wtedy taka praca daje efekty podwójnie.@firefox w 100% się z tobą zgadzam.Aco do rutyny to wkrada się ona jeśli na to pozwolimy,8 lat małżeństwa i bez rutyny.Przy areale 11 ha bez produkcji zwierzęcej oboje pracujemy,ja na zmianach jako mechanik na utrzymaniu ruchu zakładu Metsa Tissue,żona jako księgowa w starostwie powitowym,mamy dwoch synów tak układamy sobie czas,zajęcia by wyjść do kina,restauracji,na pizzę,do znajomych czy wyjechać gdzieś na weekend czy urlop.Oboje jesteśmy zdania że nie samą pracą człowiek żyje!Także jak się chce to się wszystko da.

#8209 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 19:02

Dziewczyna na gospodarkę a co jesli dziewczynie po 3 latach zacyna wszystko nie pasować co związane z gospodarstwem a na poczatku wszystko było fajnie, ciągle coś nie pasuje i coraz bardziej absurdalne problemy heh

#8210 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 19:08

Dziewczyna na gospodarkę @Ferdek to poszukaj taka co juz pracuje, taka troszke inne podejscie ma. :rolleyes:
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8211 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 19:22

Dziewczyna na gospodarkę no właśnie że pracuje, jak nie pracowała i jak miała kiepską pracę było dobrze

#8212 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3445 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 03 marzec 2013 - 19:25

Dziewczyna na gospodarkę

A tobie chłopie nikolajjj chyba nieźle dopiekła że ją obrażasz, Poczułeś się trochę mniej facetem, bo ona potrafi więcej niż ty?

A ty chłopie nie próbuj czytać tego co nie jest napisane :P . Nikogo nie obrażam , i nie czuję potrzeby tłumaczyć ci co potrafię :P .
Co do obgadywania przez sąsiadów to powód zawsze się znajdzie.
Co do stosunków z rodzicami i teściami to nie ma aż takiego znaczenia kasa jak pisze @banan trzeba tylko żeby druga strona , ta która wniosła więcej nie pozwalała jechać po partnerze /rce

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#8213 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 19:31

Dziewczyna na gospodarkę Ja nie powiedzialam doslownie kasa. Jak jej nie masz, zreszta poznasz partnerke to zobaczysz jakie podejscie sie ma do osoby ktora pracuje na siebie zeby odciazyc rodzicow a jak na taka co jest na garnuszku rodzicow.
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#8214 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3445 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 19:39

Dziewczyna na gospodarkę Ja jak już pisałem jestem kilkanaście [13] lat po ślubie ,mieszkamy u mnie i z początku były jakieś uwagi, ze strony mojej mamy głównie, ale kilkakrotnie dobitnie dałem jej do zrozumienia, że sobie tego nie życzę i jest git .
A na sąsiadów to nie ma rady ,czasem z czystej zazdrości oczerniają kogoś , grunt to się nie przejmować

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#8215 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 19:46

Dziewczyna na gospodarkę

Ja nie powiedzialam doslownie kasa. Jak jej nie masz, zreszta poznasz partnerke to zobaczysz jakie podejscie sie ma do osoby ktora pracuje na siebie zeby odciazyc rodzicow a jak na taka co jest na garnuszku rodzicow.

czasami to osoba pracuje na siebie bo rodzice od małego na nic nie dawali a potem ma ma pretensje do świata że ktoś żyje we wspólnym gospodarstwie domowym z rodziną

#8216 Share JJ6070

JJ6070

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 20:02

Dziewczyna na gospodarkę mariusz Ale dajesz do zrozumienia że zmyśla. Więc się zastanów co piszesz.

A tak się składa, że to moja żona i w pełni potwierdzam , że mówi prawdę, nawet o łapaniu byków. I nieźle jej to wychodzi. Ma smykałkę do zwierząt. U nas byki są uwiązane nisko przy rurach od stanowisk i jakbym jeszcze oprócz łańcuchów powrozy im zakładał to by się zaplątały nogami. A jak się urwie to biega po korytarzu gnojowym i na podwórko nie pryśnie. A byki znają ją bo codziennie ją widzą.

#8217 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3445 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 20:11

Dziewczyna na gospodarkę Daję do zrozumienia @JJ6070 że moim zdaniem np łapanie byków , to nie dla kobiety robota .
Jakos trudno mi sobie wyobrazić jak dziewczyna prowadzi byka z 700 czy 800 kilo , ale ok może i to robi , tylko jeśli tak to zastanów się czy warto narażać kochaną kobietę?
W moich stronach w ciągu kilku lat 2 mężczyzn zginęło w starciu z bykami

#8218 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2187 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 20:20

Dziewczyna na gospodarkę Masz racje nie ma co kozaczyć w końcu to tylko zwierze lepiej kogoś zawołac do pomocy niż walczyc samemu ,może to i radość i satysfakcja dla kobiety że poradzjła sobie sama ale to do czasu aż się cos nie wydarzy.

#8219 Share JJ6070

JJ6070

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 20:24

Dziewczyna na gospodarkę No to ok.
A co ja zrobię jak ona chce. Jak już jako nastolatka pracowała z ogierami, to i byków się nie boi. A one o dziwo mają przed nią respekt. Dawniej jak który się urwał to szła do sąsiada, żeby jej pomógł. Tyle że on się boi bardziej od niej... :P Konie równie niebezpieczne, ale ona to kocha.
Czasami się zastanawiam jakim cudem ona do mnie trafiła.

A teściową to na szczęście mam daleko - 300 km. Ma mi za złe że córkę jej na wieś sprowadziłem. A co ja poradzę że jak ją poznałem to po miesiącu się już oświadczać chciałem.
Ale mieszkaliśmy prawie dwa lata przed ślubem razem. Teraz 5 rocznica nam stuknie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8220 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1601 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 20:29

Dziewczyna na gospodarkę Zgadzam się z Tobą @mariuszd93 ,że to nie dla kobiety zadanie ,matki małych dzieci .Naprawdę wystarczy chwila i już nic nie będzie jak dawniej ... W mojej miejscowości też 2 panów ledwo uszło z życiem. Jednego uratował głęboki rów ,tam wpadł i byk odpuścił ,ale był już bardzo poturbowany . Też byk go znała . Tu nie ma co być odważnym i ufnym do tych zwierząt ,bo nie mamy z nimi szans ,jak dojedzie do konfrontacji . Więcej rozwagi ...

Edytowany przez Meg5, 03 marzec 2013 - 20:29.