Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dziewczyna na gospodarkę

34952 odpowiedzi na ten temat

#8141 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 02 marzec 2013 - 19:07

Dziewczyna na gospodarkę @cinek co tam psycholog pomoze? :D :D

Najlepsza rada jest taka. Znalezc sobie prace, za zarobione pieniadze w cos inwestowac np budowe domu. a za facetem to ogladac sie takim po 30tce. :rolleyes: Taki juz powazniej mysli o zyciu i inne ma podejscie do kobiet. A jezeli jestes pracujaca to inaczej podchodza do Ciebie. :rolleyes: :rolleyes:

Mnie to rozbraja takie haslo jak tu czytam ,Ja zostaje w domu i gospodarka jest na mnie przepisana i ja biore wszystko. To skad taki ma cokolwiek znalezc (np kobiete) jak jemu talerz pod nos podsuneli???

Edytowany przez banan575, 02 marzec 2013 - 19:31.

Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dziewczyna na gospodarkę Dzisiaj, 17:55
  •  

#8142 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3929 postów

Napisany 02 marzec 2013 - 19:09

Dziewczyna na gospodarkę

z miasta i zadowolona na pewno nie masz hodowli ;) i może jeszcze napiszesz że z tesciami mieszka i zadolona ;) nie wierzę ;)

Znam przypadki że dziewczyny z miasta i intensywnie pracuje w gospodarstwie, zaś znam też że ze wsi i nie myśli pracować w gospodarstwie ( nie ma na to zasady).

Wszystko zależy od podejścia do życia i stanu gospodarstwa bo jeżeli nowoczesne to praca nie jest straszna, a w mieście nie wszyscy pracują za biurkiem.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#8143 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 02 marzec 2013 - 20:09

Dziewczyna na gospodarkę

@cinek co tam psycholog pomoze? :D :D

Najlepsza rada jest taka. Znalezc sobie prace, za zarobione pieniadze w cos inwestowac np budowe domu. a za facetem to ogladac sie takim po 30tce. :rolleyes: Taki juz powazniej mysli o zyciu i inne ma podejscie do kobiet. A jezeli jestes pracujaca to inaczej podchodza do Ciebie. :rolleyes: :rolleyes:

Mnie to rozbraja takie haslo jak tu czytam ,Ja zostaje w domu i gospodarka jest na mnie przepisana i ja biore wszystko. To skad taki ma cokolwiek znalezc (np kobiete) jak jemu talerz pod nos podsuneli???

talerz pod nos podsuneli, a może dziewczyny boją się że z tesciami muszą mieszkać, że będą miały obowiązki nie tylko w domu, jak ma znaleźć np kobietę jak teraz kobiety chcą piękny domek z równiutko przystrzyżonym trawniczkiem 300km od teściowej

Kilka miesięcy temu miałem pewnych klijentów na cielaki z daleko gdzieś z pod lubartowa a że osoby decydującej w sprawie sprzedazy nie było tzn ojca, musiałem z nimi godzinkę poczekać i nasłuchałem się był ojciec z synem syn po 30stce a ojciec z takich co wie wszystko najlepiej a synek przytakuje grzecznie, temat był o ożenku z dziewczyną z miasta, jak to takie nic by nie chciały pomagać, sama nic majątku nie wniesie bo z niczym taka przyjdzie, papieroski by paliły, tylko do miasta na zakupy jeździły, oborą im śmierdzi, a po paru latach i tak taka odejdzie, zabierze pół majątku i zostaniesz sam w komórce mieszkać i alimenty będziesz płacić, uśmiałem się wtedy bo komicznie to opowiadali

#8144 Share Cinek8541

Cinek8541

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 02 marzec 2013 - 20:37

Dziewczyna na gospodarkę Dobre...z tym wszystkowiedzącym i dzierżącym pełną władzę ojcem.Co krok takich idzie spotkać B) Z tym brakiem majątku to też dla mnie nie normalne w dzisiejszych czasach ,lecz nie wielu starszych to pojmuje.Przecież tu nie Indie-swoja drogą tam to kandydatki na żony to mają przekichane odnośnie tego posagu.Panowie i teściowie też powinni zrozumieć,że ta połówka sama w sobie jest posagiem i nie ważne czy to w mieście czy na wsi ot moje zdanie na temat.Jeżeli natomiast rodzinka chce ją w jakiś sposób wspomóc to już ich indywidualna sprawa...oj ile by życie łatwiejsze było.
Marcin

#8145 Share nikolajjj

nikolajjj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Zainteresowania:konie, hodowla bydła mięsnego,

Napisany 02 marzec 2013 - 20:47

Dziewczyna na gospodarkę agulka ja doskonale cie rozumiem, nie ma to jak jazda na koniu w harmonii, kiedy wierzchowiec reaguje na najlżejsze przemieszczenie ciężaru ciała, a nie jest zaszarpany jak szkółkowe konie. Ale jeśli mam na wiosnę zacząć objeżdżać 3-latki to muszę złapać formę po ciąży, bo będę ryła nosem w piachu przy pierwszym baranie. Ciekawa byłam tylko czy nie brakuje ci jazdy.

Przepraszamy za pozawątkowe dyskusje. Tak to jest jak koniarz koniarza spotka. Kajam się. ^^

Ferdek mama odwodziła mnie od tego, i to bardzo. Nie mogła przeboleć, że ja taka zdolna i na taka harówę pójdę, że zaprzepaszczę karierę na Uniwersytecie itd. Tata zapytał tylko czy dobrze to przemyślałam, dał błogosławieństwo i powiedział, że jakby co to zawsze mnie przyjmą.

Oborowe zapachy mi nie przeszkadzają. Mąż bardziej narzeka na mnie jak od koni wracałam, twierdził że nieprzeciętnie śmierdzę. :D

Nie, nie pracuję poza rolnictwem. Ale robię na pełny etat w gospodarstwie, i pracuję w swoim zawodzie, bo zootechnikiem jestem. Jeżdżę z mężem po cielęta, potem zajmuję się przywożeniem kiszonki, szczepieniem, wywożę obornik, robię ospę. W sezonie żniwnym, jeżdżę Starem z przyczepami po zboże i rozładowuję je potem do silosów, jeździmy razem po słomę. Sprawy zaopatrzenia też są na mojej głowie. Jak przywiozą nawóz, to widlakiem trzeba go rozładować. Po opryski jechać trzeba. Albo jak zabraknie jak na złość 50 kg nawozu to w pole mężowi dowożę. Teściowa ma 2 krowy to porody odbieramy. A jak się byk urwie z łańcucha to trzeba go na powróz złapać i na miejsce zaciągnąć (po jakoś padalce wredne same iść nie chcą :P ). Jest jeszcze robienie kiszonki z kukurydzy, sianokiszonki, czyszczenie zboża i trawy nasiennej. Do tego wypełniam wnioski do ARiMR, księgi stada, rejestruję byki, no i że na vacie mąż jest to jest jeszcze papierkowa robota.
Niech to nie wygląda że się chwalę. Tak wygląda moje życie. B)

A co najlepsze, 9 na 10 dziewczyn ze wsi jeździ do pracy do miasta. ;)

Edytowany przez nikolajjj, 04 marzec 2013 - 12:54.

#8146 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 02 marzec 2013 - 20:48

Dziewczyna na gospodarkę Siedzi koło mnie żona i powiedziała
że na gospodarkę to jest koń i traktor a nie dziewczyna

#8147 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 02 marzec 2013 - 20:51

Dziewczyna na gospodarkę "A jak się byk urwie z łańcucha to trzeba go na powróz złapać i na miejsce zaciągnąć "-normalnie popłakałem sie ze śmiechu (ja czytam bardzo szybko i w trakcie tego czytania zrobiła mi się zbitka z tego byka i urwania :D ).
PS.Ogłaszam konkurs nieograniczony na przetłumaczenie z rosyjskiego pewnego aktu urodzenia (rosyjski trochę mocno archaiczny więc poszukuję kogos mooocno zaawansowanego w tym języku).
Znajdzie się ktoś ?

Edytowany przez jaro, 02 marzec 2013 - 20:55.

#8148 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3466 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 02 marzec 2013 - 21:05

Dziewczyna na gospodarkę

Nie, nie pracuję poza rolnictwem. Ale robię na pełny etat w gospodarstwie, i pracuję w swoim zawodzie, bo zootechnikiem jestem. Jeżdżę z mężem po cielęta, potem zajmuję się przywożeniem kiszonki, szczepieniem, wywożę obornik, robię ospę. W sezonie żniwnym, jeżdżę Starem z przyczepami po zboże i rozładowuję je potem do silosów, jeździmy razem po słomę. Sprawy zaopatrzenia też są na mojej głowie. Jak przywiozą nawóz, to widlakiem trzeba go rozładować. Po opryski jechać trzeba. Albo jak zabraknie jak na złość 50 kg nawozu to w pole mężowi dowożę. Teściowa ma 2 krowy to porody odbieramy. A jak się byk urwie z łańcucha to trzeba go na powróz złapać i na miejsce zaciągnąć (po jakoś padalce wredne same iść nie chcą :P ). Jest jeszcze robienie kiszonki z kukurydzy, sianokiszonki, czyszczenie zboża i trawy nasiennej. Do tego wypełniam wnioski do ARiMR, księgi stada, rejestruję byki, no i że na vacie mąż jest to jest jeszcze papierkowa robota.
Niech to nie wygląda że się chwalę. Tak wygląda moje życie. B)
Rocznie wyciągamy ok 100 tys zysku. Gdzie ja więcej zarobię?

A co najlepsze, 9 na 10 dziewczyn ze wsi jeździ do pracy do miasta. ;)

Nie żebym się czepiał, ale jakoś nie wierzę że to wszystko robisz sama , stosujesz widzę zasadę -chwal się tym co cię nie znają :P

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#8149 Share nikolajjj

nikolajjj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 166 postów

Napisany 02 marzec 2013 - 21:14

Dziewczyna na gospodarkę Przyjedź i sprawdź. Zapraszam.

Poza tym co w tym trudnego? Dobra organizacja pracy, sprzęt jest, trochę wysiłku żeby się nauczyć obsługiwać ten sprzęt i DUŻO samozaparcia i się da.

#8150 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 02 marzec 2013 - 21:31

Dziewczyna na gospodarkę @nikolaj opisujesz tu jakbys od urodzenia była na gosp, a to nie była dla ciebie duża zmiana w mieście pewnie byłas przywyczajona że pracuje się od 8 do 16ta niedziela wolne sobota jakieś tam porządki w domu, a tu masz na okrągło jakies różne nieprzewidziane akcje, a to byk się urwie, a to trzeba dowieść tego nawozu, tródno coś zaplanować, gdzieś wyjechać na dłużej, dla niektórych to jest jak 2 światy gospodarstwo a życie w mieście, wiem że jak ktoś z miasta pierwszy raz przyjedzie do gosp, tzn prawdziwe gosp gdzie coś się produkuje a nie do dziadka emeryta, to jest w szoku, że cały czas coś się dzieje każdy coś ma do zrobienia, szczególnie w sezonie,

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8151 Share nikolajjj

nikolajjj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 166 postów

Napisany 02 marzec 2013 - 22:01

Dziewczyna na gospodarkę To nie tak że od razu wszystko robiłam, jestem na wsi 6 lat. Nie mieliśmy na początku tyle bydła, I tyle ziemi. Nauczyłam się jeździć na początku widlakiem, potem 60-tką, potem zrobiłam prawko. Do ukochanego "brysia" New Hollanda mąż wpuścił mnie za kierownicę dopiero po trzech latach. Mamy daleko pola, w trzech gminach, do najdalszego dojeżdżamy 20 km w jedną stronę. Więc męża praktycznie nie ma w domu, a ja pracowałam z końmi od młodości ( nie jeździła sobie w szkółce, tylko pracowałam jako stajenny, żeby zarobić na jazdy), więc dużych zwierząt się nie boję. Na studiach mieliśmy w teorii i praktyce żywienie bydła i rozród to dla mnie nie nowość. A czego nie wiem to jest literatura fachowa i mój mąż od którego dużo się uczę. Jak pole jest tak daleko to jak się pojedzie Ciągnikiem z turem z dwoma przyczepami i starem z przyczepą, na raz to dwa kursy i słoma zwieziona, a mąż ile musiałby jeździć? Jak chciałam mieć go w domu to zaczęłam pomagać. Ale zdarzyło się że stacyjkę w Starze spaliłam bo za bardzo kluczyk przeciągnęłam, albo w pośpiechu nie na to pole z nawozem pojechałam, bo rzepak był tam owszem ale w poprzednim roku. Albo byłam kilka razy na jakimś polu, a po zimie po raz kolejny pytam się jak do niego dojechać, czym męża do białej gorączki doprowadzam - mam słabą orientację w terenie. :D
Poza tym stwierdziliśmy z mężem że to chcemy robić i godne życie zapewnić dzieciom to musimy pracować. Dla mnie to nie żadem wyczyn pojechać po słomę, czy zboże. Ja tylko prowadzę. Wykiprować zboże do żmijki też żaden wyczyn.
Wyczynem do dla mnie jest jak moja teściowa w młodości rękę złamała i krowy doiła, obrządzała, gotowała, prała, karmiła krowy, teść w tym czasie orał, siał, nawoził.

#8152 Share 7891Firefox

7891Firefox

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła i koni, weterynaria, rolnictwo.

Napisany 02 marzec 2013 - 22:12

Dziewczyna na gospodarkę eeeeeeee tam głupoty chłopy gadata ;) są harde kobity na tym świecie co i bez chłopów by przezyły na gospodarce. Ja za swojego wyszła 7 lat temu i ani jemu ani mnie w głowie gospodarzyć nie było. Do miasta chlieliśmy pojść, a tu masz jak pierun z jasnego nieba ojciec gospodarstwo przekazuje, i paluchem po rodzeństwie pokazuje, komu by to, komu?
a że reszta jakoby już ustatkowana była, to mnie najmłodszej dziedziczce gospodarstwo przyjąć trzeba było. Dostała ja 9 haktarów i 7 muciek, i tak trzeba było pielęgnować ojcowiznę.
I tak już piąta wiosna jak pielęgnujem, sztuk narosło 32, a z 9 haktarów zrobili my 37. Do roboty idziem równo, w ciągnik siadamy i on i ja i jedziem w pole, siekiery do lasu bać sie nie boję, i piła tez w ruch idzie....

Tak, tak, to o sobie piszę, ale tak na poważnie teraz hehehhe, to są kobiety które naprawdę hardo pracują, i wykonują niejedną "męską" robotę czy to w polu czy oborze, nie mówiąc o obowiązkach w domu. Swoją drogą to nie znam żadnego faceta, który przyszedłszy z obrządku wstawił pranie w pralce, albo zupę na gazie. Zawsze micha musi być gotowa pod nosem, do tego "baba" musi zająć się dziećmi, domem - praca normalnie na dwa pelne etaty.

Edytowany przez 7891Firefox, 02 marzec 2013 - 22:14.

#8153 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 02 marzec 2013 - 22:17

Dziewczyna na gospodarkę no kobiety opanowaly ten temat :D :D
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#8154 Share 7891Firefox

7891Firefox

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 02 marzec 2013 - 22:34

Dziewczyna na gospodarkę aaaaaa bo baba to zazwyczaj na gospodarce nic do gadania nie ma, zawsze jest tak jak se chłop zamani :D

#8155 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 02 marzec 2013 - 22:37

Dziewczyna na gospodarkę panie za mlodu sie nie oszczedzaja a co bedzie za kilkanascie lat?praca na gospodarce do lekkich nie nalezy a zdrowie sie traci.moim zdaniem nie wszystkie prace panie powinny robic na gospodarstwie.nie ktore zasuwaja na rowni z mezszczyznami

#8156 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 02 marzec 2013 - 22:37

Dziewczyna na gospodarkę wiem o czym poszecie jak czasem muszę zostać sam w domu i zrobić obiad to już nie ma czasu na nic innego, a jak ostatnio ojciec został sam w domu i zrobił obiad to powiedział że namęczył się bardziej niż normalnie w gosp i z pretensją że nie miał czasu nic zrobić a miał coś w planach.
Wszystkie piszecie że jest fajnie ok, bo godziwa płaca za ciężką pracę a co gdyby nie było tak fajnie i przycisneły by kredyty,

#8157 Share mawit06

mawit06

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 02 marzec 2013 - 22:47

Dziewczyna na gospodarkę Zawsze twierdziłem ze biorąc kobietę bez majątku ale z chęcią do pracy mozna się czegoś dorobić. Najgorsza cholera to gołod*piec z aspiracjami na księzniczkę.

#8158 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 02 marzec 2013 - 23:02

Dziewczyna na gospodarkę no ale taki golod*piec sam sie nie pcha , no chyba ze czuje ze bedzie miala dobrobyt zapewniony to sama sie wepch, a tak normalnie to Wy faceci wybieracie ksiezniczke na krolowa waszego majatku.
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#8159 Share 7891Firefox

7891Firefox

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 02 marzec 2013 - 23:07

Dziewczyna na gospodarkę jest takie powiedzenie, że kobity chorują, a chłopy umierają ;) więc jak brać kobitę to taką co nie wykończy za wcześnie :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8160 Share mawit06

mawit06

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 02 marzec 2013 - 23:09

Dziewczyna na gospodarkę Oj takie to się pchają, w tym akurat są dobre.