Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dziewczyna na gospodarkę

34848 odpowiedzi na ten temat

#7921 Share lukaskurp

lukaskurp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 30 styczeń 2013 - 23:29

Dziewczyna na gospodarkę piotr.., znam życie, a tu jedynie porady. Sam lubie to co robię, (przy biurku mialem myśli...)Jeżeli chodzii o porady, nie sztuka sprzedać. Rolnik to ziemia...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dziewczyna na gospodarkę Dzisiaj, 00:59
  •  

#7922 Share endzit

endzit

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 31 styczeń 2013 - 12:03

Dziewczyna na gospodarkę lukaskurp ;) "z wyjądkiem kolegi ENDZITA" - rzeczywiście te słowa można w dwójnasób interpretować... mój błąd, zazwyczaj szybko czytam i stąd nadinterpretacja na moją niekorzyść.. h e h e

Heidi 88 "Nie wiem co masz na myśli, tak krytykując kobiety sięgające po to co chcą mieć.
Tymbardziej że niektórzy mężczyźni są tak wstydliwi i boją się odrzucenia, że zanim zrobią pierwszy krok to miną wieki."

Nie znoszę kobiet co to podchodzą i namolnie włażą jak byk na krowę, albo z tekstami nie mam maj....ek na sobie.. no sorry impreza imprezą luz alkohol, rozumiem, lecz trochę szacunku do własnej osoby, jeżeli ktoś nie ma to - dowidzenia..
Jeżeli jest to zrobione w ciekawy sposób, z przymróżeniem oka, lekkie muśnięcie o intelekt to ok Sam tak lubię prowadzić grę ..

Piotrkrk "Mnie denerwuje, wywyższanie się ludzi po "studiach" "doktoratach" itd. Oczywiscie nie neguje studiów, bo trzeba sie kształcic i rozwijac, ale jak ktoś tępym jest, to mgr nie pomoże przed nazwiskiem, a raczej wypierze resztki mózgu. Mam kolege po technikum mechanicznym, i gośc potrafi tylko olej w samochodzie wymienic. Wiec co z takiej edukacji ? To jest wlasnie poziom wiekszosci szkół w Polsce. Sama teoria, i 1% praktyki."

Źle mnie zrozumiałeś to że ukończyłem uczelnię wyższą nie obliguje mnie do noszenia głowy w chmurach i tak nie czynię Jestem normalnym, równym chłopakiem stosuję zasadę że niezależnie czy jestem po podstawówce czy po doktoracie, czy mam na koncie 10 zł czy 100 tyś mnie to nie zmienia, nie zmienia mojego podejścia do ludzi, nie powoduje, że pogardzam innymi.. A wykształcenie wyższe właśnie nie jest po to by biegać i się tym chwalić tylko studia, bo może ludzie nie wiedzą.. W założeniu studia nie są po to żeby zdobywać na ślepo wiedzę- to jest ważne, ale najważniejsze to aby człowieka po studiach charakteryzował spokój i pokora wobec życia i ludzi. To kultura osobista i mądrość życiowa, którą zdobywa się nie na wykładach, a na fakultetach prospołecznych. Wszelkie działania na studiach mają uczyć człowieka wytrwałości i dążenia do celu mimo napotykanych trudności. Upór i wytrwałość oraz spokój wewnętrzny, to spokój i opanowanie, to wyjście z każdej sytuacji życiowej bez używania wulgaryzmów i argumentów siły - to jest cecha prawdziwego absolwenta. Jakich mamy niektórych absolwentów z uczelni niepublicznych.. Taką i opinię o ludziach z wyższym wykształceniem.
A że człowiek po zawodówce czy nawet podstawówce jest taki wspaniały to bardzo dobrze bo wykształcenie nie obliguje do dzielenia na lepszych i gorszych..

Pozdrawiam

#7923 Share piotrkrk

piotrkrk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 31 styczeń 2013 - 13:13

Dziewczyna na gospodarkę @endzit

to chyba Ty źle zrozumiales, bo nie mialem akurat konkretnie Ciebie na mysli tylko ogolnie

#7924 Share endzit

endzit

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 31 styczeń 2013 - 14:01

Dziewczyna na gospodarkę piotrek - No i konsensus...

Ogólnie rzecz biorąc i to bez konfabulacji następuje i to bardzo szybko proces obniżania lotów przez wszystkich- dziewczyny i chłopaków , co pokolenie, czy rocznik to jakby nie patrzeć ludzie są coraz bardziej dołujący w moim odbiorze. W mowie, w bogactwie słownictwa, sposobie wyrażania, także wyrażania siebie na zewnątrz, w podejściu do życia (luz), w sumienności i pracowitości. Każdy pragnie łatwo i przyjemnie prześlizgnąć sie przez to życie, przy jak najmniejszym nakładzie. Dalej idąc tak jak Panowie zauważyli słusznie to praca na roli jest tą wyjątkową i bardzo związaną z warsztatem, to wreszcie duży majątek i długi cykl produkcji, wymagający nakładów finansowych przy niskiej stopie zwrotu i to dopiero po roku czasu... Zjawisko skali jakie tu można zaobserwować ma duże znaczenie i wiadomo jeżeli hektar produkcji towarowej przynosi obecnie z dopłatami dajmy na to 2,5 tyś zł to juz 10 czy 100 hektarów daje tą wielokrotność tak pobieżnie licząc. To przy koniunkturze, jak jest w drugą stronę to można sobie też to policzyć. A więc czemu pokutuje nadal w społeczeństwie pogląd że rolnik to człowiek drugiej kategorii.. Ja rozumiem że tak jak w każdej grupie społecznej są i bogacze i nędzarze, są ludzie kulturalni i Ci mniej, ale jeżeli ktoś prowadzi to gospodarstwo rynkowe, tzn jest sam w stanie z tej działalności się utrzymać i generować zyski to czemu nadal jest tym mniej atrakcyjnym. Wiadomo o cechach charkteru, wyglądzie i sposobie bycia nie dyskutuje bo to cecha każdego z osobna i tak samo z miasta człowiek może być nieokrzesany czy nieatrakcyjny.. Ogólnie jest tak że to gospodarowanie jest nadal poniżane bo to ujma pracować na wsi.. Rozumiem że jak ma sie 200 ha i zielony park maszynowy to to z boku inaczej wygląda. Ale dajmy na to takie gospodarstwa 50 -100 ha + hodowla - to chyba taka sytuacja że w odbiorze kobiet to : Do życia za mało, a do śmierci za dużo..
Rozumiem, że to praca o specyficznym charakterze i niestandardowa, czasami bez ram czasowych, ale jak tu ma być rama jak pogoda ma sie zmienić a tu np. jeszcze 30 hektarów do skoszenia.. kto żyw do pracy, w końcu cały rok się na to czeka. I choćby takiego podejścia i zrozumienia brakuje dziś. i w tym aspekcie gospodarowanie jest nie halo,jest nie trendy bo jak to nie można jechać na grila jak jest słonecznie i cieplutko -bo są żniwa. Jak tu sie nie spotkać ze znajomymi bo są sianokosy... Przerysowane trochę ale prawdziwe. W tym fachu dwoje ludzi musi sie wspierać bardziej niz przedstawiciele innych fachów, bo co tu dużo mówic jest to biznes rodzinny, i to z podkreśleniem tego zwrotu rodzinny. Jak się nie ma tych set hektarów (przedsiębiorstwa rolnego ) to gospaodarstwo jest wrasztatem pracy gdzie wiadomo dziś mechanizacja i automatyzacja, nowe technologie dają duże możliwości ale człowieka jako operatora nie da się zastąpić i to nacechowanie właśnie że trzeba choćby sie waliło/paliło stanąć i dopilnować wszystkiego, nachodzić sie co niemiara dziś młodzi ludzie nie mogą zrozumieć i zaakceptować. Lepiej jest odpykac 8 godzin na posadzie w mieście i usiąść z pilotem przed telewizorem. Jest tylko jedno - rolnik taki dajmy jak ja jest w stanie teoretycznie uzyskać dochód w roku taki jak ta osoba pracująca 8h przez 20 lat.. ale jak widać to nie jest wyznacznikiem.

Kiedyś jedna "bliska" mi koleżanka powiedziała mi z przymróżeniem oka: Wiesz gdybś to wszystko sprzedał co masz łoł to by wyszła fajna sumka i wtedy byś mógł kupić fajny loft tutaj w Warszawie i super brykę i wtedy to bym się nie zastanawiała... A tak to to bydło i pole kurde nie szkoda Ci życia Łazić przy tym a można by sie przebranżowić, znleźć pracę po studiach i mieć święty spokój..

To tyle w tym temacie co miałem do powiedzenia Może zbyt pompatyczne albo głębokie ale co tam Grunt to żyć w zgodzie z samym sobą , w nadzieji że może gdzieś tam jest ta normalna dziewczyna, niematerialistka ale prawdziwa i autentyczna kobieta która pokocha za to kim sie jest i co sie w życiu osiągnęło, a nie będzie patrzeć tylko przez pryzmat miejsca zamieszkania i wykonywanej pracy..

Tego sobie i innym farmerom życzę :)

Edytowany przez endzit, 31 styczeń 2013 - 14:14.

#7925 Share Heidi88

Heidi88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 336 postów

Napisany 31 styczeń 2013 - 18:38

Dziewczyna na gospodarkę

Nie znoszę kobiet co to podchodzą i namolnie włażą jak byk na krowę, albo z tekstami nie mam maj....ek na sobie.. no sorry impreza imprezą luz alkohol, rozumiem, lecz trochę szacunku do własnej osoby, jeżeli ktoś nie ma to - dowidzenia.

ach Ty mówisz ogólnie o dziewczynach poznanych na imprezach, a to nie wiem - nie mam rozeznania. Gdybym jednak była mężczyzną to raczej nie szukałabym w ogóle kobiety dla siebie w takim miejscu.

#7926 Share endzit

endzit

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 31 styczeń 2013 - 19:06

Dziewczyna na gospodarkę Heidi 88 a może podrzuć mi gdzie ponadto? Wiem że to słabe miejsce zresztą rzadko tam jestem... Ale po ukończeniu studiów, szkoły to ciężko tak sie zakręcić...

Edytowany przez endzit, 31 styczeń 2013 - 21:50.

#7927 Share Heidi88

Heidi88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 336 postów

Napisany 31 styczeń 2013 - 19:43

Dziewczyna na gospodarkę Polecam filmiki Pawła Grzywocz jest niesamowice śmieszny i mądrze prawi

i wszystkie inne pierwsza randka, jak zagadać, jak pierwszy raz pocałować, jak zaimponować itp :) warto posłuchać

#7928 Share walkol

walkol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa, dobra muzyka,internet 24h

Napisany 31 styczeń 2013 - 20:56

Dziewczyna na gospodarkę cyt. endzit@
Nie znoszę kobiet co to podchodzą i namolnie włażą jak byk na krowę, albo z tekstami nie mam maj....ek na sobie.. no sorry impreza imprezą luz alkohol, rozumiem, lecz trochę szacunku do własnej osoby, jeżeli ktoś nie ma to - dowidzenia.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
a ja tam bym nie odmówił tym bardziej jak ktoś proponuje, nad czym się zastanawiać ,raz sie żyje i trzeba to wykorzystać, bo z wiekiem będzie coraz gorzej o takie propozycje i przyjemności a co minie to już nie wróci :)

Edytowany przez walkol, 31 styczeń 2013 - 20:57.

Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

#7929 Share endzit

endzit

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 31 styczeń 2013 - 21:52

Dziewczyna na gospodarkę Temat umiera.. cooś trzeba z tym zrobić!

Edytowany przez endzit, 13 luty 2013 - 21:18.

#7930 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 16 luty 2013 - 21:00

Dziewczyna na gospodarkę I gdzie tu znaleźć dziewczynę na gospodarkę :wub: :wub: :wub:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7931 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 16 luty 2013 - 21:04

Dziewczyna na gospodarkę

Temat umiera.. cooś trzeba z tym zrobić!

Temat umiera bo zagadac niepotraficie :D :D :D
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#7932 Share Cinek8541

Cinek8541

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 16 luty 2013 - 21:27

Dziewczyna na gospodarkę Do kogo jak tu sami wygłodniali kawalerowie....lub kilka zajętych(żonatych) więc odpada.zgodzę się iż temat winno się nie co ożywić....a w tym jesteś nie zrównan(y)a. :ph34r:
Marcin

#7933 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 16 luty 2013 - 21:31

Dziewczyna na gospodarkę To teraz zostane chlopem bez jaj ale z cyckami. :D :D :D
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#7934 Share Dylek

Dylek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Mechanika Kobiety

Napisany 16 luty 2013 - 21:44

Dziewczyna na gospodarkę no to mamy Babochłopa :D

#7935 Share Mattti

Mattti

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 319 postów
  • Zainteresowania:Polityka, Rolnictwo, Patriotyzm

Napisany 16 luty 2013 - 22:32

Dziewczyna na gospodarkę @dylek Grodzką :D

Bóg, Honor, Ojczyzna!

#7936 Share mawit06

mawit06

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 16 luty 2013 - 23:14

Dziewczyna na gospodarkę

cyt. endzit@
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
a ja tam bym nie odmówił tym bardziej jak ktoś proponuje, nad czym się zastanawiać ,raz sie żyje i trzeba to wykorzystać, bo z wiekiem będzie coraz gorzej o takie propozycje i przyjemności a co minie to już nie wróci :)

Masz rację co zyje i na drzewo nie spier...a to moje.

#7937 Share Brzoza13

Brzoza13

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów
  • Zainteresowania:Zwierzęta... muzyka... dobra książka... ale co najważniejsze własne gospodarstwo ;)

Napisany 17 luty 2013 - 01:16

Dziewczyna na gospodarkę Witam :) od jakiegoś czasu przyglądam się temu tematowi i jestem w coraz w większym szoku... dlaczego?? no to czy mi się wydaje, czy akurat "posługujemy się" pewnymi schematami czy uproszczeniami?? Do każdego moim zdaniem powinno się podchodzić bez uprzedzeń. Ale niestety nie zawsze tak bywa...
Heidi88 ma rację :) raczej nie znajdzie się odpowiedniej osoby na całe życie na dyskotece... chociaż znam pewne wyjątki, ale to są tylko wyjątki.

Najlepsze jest to, że akurat na silę nic nie przyjdzie. Im bardziej się szuka, tym miłość bardziej ucieka. A jak się skupi człowiek na konkretach, pracy, przyszłości bez zbędnego bujania w chmurach, to ta druga połówka się znajdzie. Przykład: kumpela swojego wybranka pod lasem znalazła, bo razem z jej przyszłym szwagrem ambonę szykowali :)
Możliwe, że zaraz będę "hejtowana", że łatwo mi tak pisać, ale uwierzcie mi, każdemu singlowi brakuje bliskości...

#7938 Share gofiaczek

gofiaczek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 17 luty 2013 - 09:44

Dziewczyna na gospodarkę Dawno mnie tutaj nie było i pewnie nikt już mni nie pamięta :D Nie wiem czy była już wcześniej o tym mowa, ale przeglądając gazetę natknęłam się na ogłoszenie reklamujące stronę internetową: http://razemnawsi.pl/

Edytowany przez gofiaczek, 17 luty 2013 - 09:46.

"Nie porzucaj nadzieje,

Jakoć sie kolwiek dzieje:

Bo nie już słońce ostatnie zachodzi,

A po złej chwili piękny dzień przychodzi." J.K.

#7939 Share Cinek8541

Cinek8541

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 17 luty 2013 - 10:21

Dziewczyna na gospodarkę Ktoś kiedyś wspominał.
Marcin

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7940 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 17 luty 2013 - 10:48

Dziewczyna na gospodarkę @Brzoza, bardzo mądre słowa; " Im bardziej się szuka, tym bardziej miłość ucieka" trzeba umieć też to trochę rozgraniczyć... aby nie skupiać się tylko na szukaniu... ja przestałęm się skupiać na szukaniu, i tak jak koleżanka pisze, samo się znalazło .. ;)

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)