Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dziewczyna na gospodarkę

34938 odpowiedzi na ten temat

#741 Share maks

maks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 11 grudzień 2010 - 22:27

Dziewczyna na gospodarkę I tak bedziesz rozwijal do czterdziestki :)
A i nie wiem czy wiesz, ale facet ma najwieksze hmmm 'mozliwosci' kolo dwudziestki, potem mu systematycznie spadają ;)

Idz na studia, a zapewniam Cie, ze jak zechcesz miec jako takie wyniki za wiedze, a nie oceny za obecnosc/czesne to Ci dnia bedzie mocno brakowac :rolleyes:
Zapraszam również do odwiedzenia mojego profilu: www.youtube.com/user/maksikk

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dziewczyna na gospodarkę Dzisiaj, 01:11
  •  

#742 Share kamieniak89

kamieniak89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 688 postów

Napisany 11 grudzień 2010 - 22:54

Dziewczyna na gospodarkę Aż tak długo nie zamierzam się z tym babrać ;) myślę że w ciągu 3-4 lat uporam się by wyglądało to jako tako. Jak na razie podwaliny są, teraz tylko coś podbudować, tu dokupić i będzie. Szczęście że wszystko nabywam sam, czyli majątek prywatny, także jak by coś kiedyś nie wyszło to można spać spokojnie, ale lepiej żeby wyszło ;)
To jeszcze łapie się w przedziale z możliwościami :)
Co do studiów to by się chciało iść no ale w dzisiejszej sytuacji nie bardzo jest kiedy, kwestia dokupienia sprzętów by prace szły szybciej i wydajniej aby zrobić i się nie narobić, a w konsekwencji mieć więcej czasu i pieniędzy. Tylko która takiego zechce z takimi planami :P
Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

#743 Share zeberka363

zeberka363

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 11 grudzień 2010 - 22:59

Dziewczyna na gospodarkę chętne na pewno się znajdą :-P

#744 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 11 grudzień 2010 - 23:01

Dziewczyna na gospodarkę Tylko musi iść na jakieś dobre studia.
To jest głównie panowie nasza wina że nie mamy dziewczyn. Ledwo niektórzy skończyli szkołę średnią a już chcą z 20ha ojca zrobić 200ha, już snują plany na najbliższe 20 lat i zapominają a później już nie mają czasu o dziewczynach. Zamiast pójść na studia, poznać nowych ludzi i trochę świata to ładują się kredyty i obowiązki na start. Dopiero blisko 30 uświadomią sobie że nie mają z kim spędzić zimowego wieczoru, nie mają z kim cieszyć się zarobionymi pieniędzmi(zakładając że znów zarobione pieniądze nie są ładowane w lepszy sprzęt i coraz droższą ziemię). Po kilku latach spędzonych tylko na wsi, przy krowach czy świniach ten samotny jeszcze młody rolnik nie ma o czym porozmawiać z dziewczyną(tak jak wspominała Martina) bo zamiast iść z kolegami na piwo wieczorem to woli pole orać, zamiast w sobotę do klubu lub dyskoteki to siedzi w garażu i remontuję przyczepę Autosana a w lipcu zamiast pojechać na krótkie wakacje z przyjaciółmi(zakładając że ich ma) to woli udoskonalać swojego Bizona. Jedyną lekturą są czasopisma branżowe a tv to tylko agrobiznes ogląda. Taki jest obraz współczesnego rolnika(oczywiście nie mówię tu o wszystkich). Powiedzcie Panowie czy chcielibyście aby wasza partnerka żyła tylko rolnictwem, wszystkie pieniądze odkładała na nowego Fendta, a ciebie traktowała jako robotnika?

#745 Share kamieniak89

kamieniak89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 688 postów

Napisany 11 grudzień 2010 - 23:51

Dziewczyna na gospodarkę @StasiekS po części masz rację, ale np Ja zostałem bo ojciec chorował, starsze rodzeństwo studiowało, a robić ktoś musiał, no i tak z tymi studiami nie wypaliło. A jak by olał gospodarkę to przez te 5 lat już nie było co z tym robić, także wybrałem mniejsze zło :) Z gospodarstwem to chodzi o to by było takie aby w perspektywie można było z tego wyżyć, dzisiaj starczy 20-30 ha, a za parę lat 2 razy tyle, także jeżeli "warsztat pracy" będzie dobrze wyposażony, to i będą zyski, a jak będą zyski to można się wybudować (parę działek budowlanych mam ;) ) Jakieś tam plany sprecyzowane są, teraz tylko znaleźć tą odpowiednią nie koniecznie zapatrzoną w rolnictwo, tylko osobę do życia.

#746 Share polek1919

polek1919

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 11 grudzień 2010 - 23:51

Dziewczyna na gospodarkę @StasiekS powiało grozą z twojego posta. To co napisałeś sprawdza się w śród moich znajomych może w 20% więc nie jest tak źle. Nie tylko na wsi kawalerowie koło 30 sobie uświadamiają że nie mają osoby bliskiej to samo dzieje się w mieście pogoń za karierą praca po godzinach itp.
"Taki jest obraz współczesnego rolnika(oczywiście nie mówię tu o wszystkich)."
No właśnie mówisz tu o mniejszości i to bardzo małej, wśród moich znajomych tak samo z miasta jak i wsi ludzie jeżdżą na dyskoteki, spotykają się po pracy na piwie, a gdy mają jeszcze rodziców w sile wieku (bo zwykle jak się ma te 20-30 lat to jeszcze Cię starzy mogą zastąpić ten tydzień bo jeszcze nie są takimi staruszkami) to można w lato na ten tydzień się urwać.
A to że mają plany zrobić jak to powiedziałeś z 20ha 200ha to dobrze bo przynajmniej mają jakieś plany jakiś cel a nie tylko wstać aby przeżyć.
Więc nie mów że na wsi jest do bani a w mieście jest kolorowo bo wszędzie jak chcesz Coś mieć i być kimś to musisz się napracować i to ostro.

A po za tym skąd u Ciebie taki wstręt do pracy na wsi ?

#747 Share maks

maks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 11 grudzień 2010 - 23:55

Dziewczyna na gospodarkę StasiekS - no nie mozna uogolniac za bardzo bo sa tez ludzie z pasją i to niekoniecznie zwiazana z rolnictwem.
Moim zdaniem duzo zalezy od charakteru konkretnego czlowieka. Jeden sie sparzy raz czy dwa i woli do kobiety nie podchodzic, drugi z kolei bedzie rolas pełną gębą (ten taki wlasnie stereotypowy), ale wygadany i niebojacy sie dziewczyn to bedzie ciagle, ze tak powiem, polowal. A ze zadna go nie bedzie chciala (bo za chlopa to wstyd przeciez, jak ja sie pokaze psiapsiółom w szkole!) to juz inna para kaloszy.

Mądry facet, nawet jesli pasjonat rolnictwa i mądra kobieta, nawet jeśli powiedzmy wykształcona prawniczka bez problemu ustalą konsensus, trzeba jednak isc na kompromisy.

#748 Share zeberka363

zeberka363

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 12 grudzień 2010 - 00:15

Dziewczyna na gospodarkę jak by chłopy dzieci rodziły to ród ludzki dawno by wymarł, a baby do każdej pracy się nie nadają...podział zawsze był jest i będzie...SEXMISJA TO NIE NASZE CZASY :-PPP

#749 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 12 grudzień 2010 - 00:27

Dziewczyna na gospodarkę To zależy gdzie. Znam kilku takich jak opisałem wyżej. Nie neguję tych którzy podchodzą z pasją do rolnictwa, inwestują i chcą się rozwijać. Tylko wszystko trzeba robić w życiu z umiarem. Niektórzy mają zbyt ambitne cele na swoje możliwości. Rolnik w dzisiejszych czasach mało się różni od przedsiębiorcy w mieście. Ten i ten musi robić wszystko z głową i kalkulatorem w ręku.
I także znam takich co żyją tylko rolnictwem ale trochę czasu żeby zabawić się też znajdą. Tylko że oni wybierają takie że nie wiem czy ona będzie mu wierna chociaż dwa tygodnie po małżeństwie. Nie mówię tu o wszystkich ale często coś takiego spotykam.

Mądry facet, nawet jesli pasjonat rolnictwa i mądra kobieta, nawet jeśli powiedzmy wykształcona prawniczka bez problemu ustalą konsensus, trzeba jednak isc na kompromisy.

Ładne słowa tylko zejdźmy do realiów. Żadna prawniczka lub inna dziewczyna która coś sobą reprezentuję nie zwiążę się z chłopakiem który jest trochę zbyt ograniczony, z którym nie da się pogadać. I to piszę z własnych obserwacji. I wiem że i tak samo jest w mieście ale teraz piszemy o wsi.

A nie mogłeś iść Kamieniak na jakieś studia zaoczne?

#750 Share kool

kool

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 12 grudzień 2010 - 09:31

Dziewczyna na gospodarkę StasiekS nie zgodze sie z toba może akutat prawniczka pokocha sobie chłopaka ze wsi. Znam kilka małżeństw gdzie żony są nauczycielkami i mieszkają na wsi oraz prowadzą gospodarstwo (jedno nawet spore gospodarstwo) to że jesteś ze wsi oznacza że jesteś gorszy mi się wydaje że juz nie chociaż wiele osób tak myśli. Maks ma racje jak w każdym związku jest potrzebny kompromis. musimy sobie odpowiedzieć czy szukamy dziewczyny na gospodarke żeby niby miała na niej pracować czy po prostu swojej drugiej połówki. Dziewczyna na gospodarke troche dziwne okreslenie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#751 Share maks

maks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 12 grudzień 2010 - 11:35

Dziewczyna na gospodarkę StasiekS - a o czym Ty chcesz gadac ze swoja malzonka? Porownywac Dziady Mickiewicza z Kordianem Słowackiego? A moze o wyzszości szyfrowania WPA nad WEP lub rozwodzić się nad ustrojem politycznym Polski i USA? Prawda jest taka, ze malzonkowie rzadko kiedy rozmawiaja na takie hmm 'gornolotne' tematy jak te. Po prostu nie ma na to czasu, bo zycie jest zyciem. Zona prawniczka musi (niestety) czesc pracy zawsze wykonac w domu wiec ma mniej czasu. Ty jako rolnik rowniez masz swoje do zrobienia w zagrodzie, wrocisz to usiadziesz do komputera zeby troche sie dowiedziec co w swiecie (chcocby rolniczym) slychac i tez Ci czas ucieka. I spotykacie sie w kuchni i w sypialni. Zycie jest zyciem i w wiekszosci bedziecie rozmawiac o tym jaki kupic tv do salonu, jakie meble do sypialni czy lozeczko dla dziecka. Bedziecie po prostu o zyciu gadac, na tematy bardziej abstrakcyjne nie bedzie po prostu czasu, bedziesz tylko widzial jak dni uciekaja, tu jedne swieta za chwile drugie swieta, sylwester i znowu swieta.
Wiem ze troche generalizuje, ale o czym rozmawiasz u siebie w domu z żoną lub o czym rozmawiali Twoi rodzice?

A zone musisz czasami przytulic, powiedziec mile slowo, dac buziaka na do widzenia czy na powitanie. Niby pierdołki, ale dla kobiety maja bardzo duze znaczenie.
W koncu z czegos wzielo sie powiedzenie "a teraz idz przytulic zone, zebys nie musial rogami drapac sie po ja..ch" :)

#752 Share karolu

karolu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 581 postów

Napisany 12 grudzień 2010 - 11:57

Dziewczyna na gospodarkę Ja akurat skończyłem dzienne studia na sggw i powiem wam, że ja np nie zamierzam niewiadomo jak rozwijać gospodarstwa bo za bardzo nie ma do tego warunków, dlatego próbuje dorabiać handlem zachodnimi nasionami kukurydzy i chce wyrobić sobie w tym kierunku jakąś markę, tak aby nie być uzależnionym od tego niezadużego gospodarstwa. Ale mimo to dziewczynom wieś i mieszkanie na wsi, obrabianie kawałka pola kojarzy się z ostrą harówą bez żadnych perspektyw, denerwują mnie trochę takie teksty "po co kończyłeś te studia skoro wiedziałeś że zostaniesz na roli"...

#753 Share kamieniak89

kamieniak89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 688 postów

Napisany 12 grudzień 2010 - 12:51

Dziewczyna na gospodarkę @StasiekS jeżeli bym szedł na studia to tylko zaoczne, ale nie zaczynałem tego bo w obecnej sytuacji nie wiem czy bym podołał, po prostu za dużo czasu jeszcze schodzi w gospodarstwie, a jak zaległości zaczęły się od żniw, tak do tej pory są i wiosną dalej będą bo pola zalane, niepoorane i nie pognojone, także znowu wiosną maraton. A kwestia głupiego kombajnu by żniwa trwały 2 tygodnie a nie 6, i wtedy był by czas wykonać pozostałe roboty, a kto wie może i by trochę starczyło na studia :)

#754 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 12 grudzień 2010 - 14:08

Dziewczyna na gospodarkę StasiekS po prostu uważa że 90 procent rolników to tępi prostacy i barany bez szkoły, jak już wcześniej pisałem skończyć szkołe to nie wszystko, i jeszcze skończyć ją z jakimś wynikiem a nie tylko aby było. A ty StasiekS jakie studia kończyłeś?

#755 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 12 grudzień 2010 - 15:29

Dziewczyna na gospodarkę

To zależy gdzie. Znam kilku takich jak opisałem wyżej. Nie neguję tych którzy podchodzą z pasją do rolnictwa, inwestują i chcą się rozwijać. Tylko wszystko trzeba robić w życiu z umiarem. Niektórzy mają zbyt ambitne cele na swoje możliwości. Rolnik w dzisiejszych czasach mało się różni od przedsiębiorcy w mieście. Ten i ten musi robić wszystko z głową i kalkulatorem w ręku.
I także znam takich co żyją tylko rolnictwem ale trochę czasu żeby zabawić się też znajdą. Tylko że oni wybierają takie że nie wiem czy ona będzie mu wierna chociaż dwa tygodnie po małżeństwie. Nie mówię tu o wszystkich ale często coś takiego spotykam.

Ładne słowa tylko zejdźmy do realiów. Żadna prawniczka lub inna dziewczyna która coś sobą reprezentuję nie zwiążę się z chłopakiem który jest trochę zbyt ograniczony, z którym nie da się pogadać. I to piszę z własnych obserwacji. I wiem że i tak samo jest w mieście ale teraz piszemy o wsi.

A nie mogłeś iść Kamieniak na jakieś studia zaoczne?

StasiekS - teraz to już pier...sz jak mały kazio przy dużym piwie - osobiście znam kilka takich przypadków gdzie chłopak ma gospodarstwo prowadzi je na nienajgorszym poziomie a jego żona pracuje w mieście (bank, urząd gminy itp) i z miasta pochodzi i obydwoje są po studiach - moim zdaniem jeśli jesteś "ciekawym człowiekiem" i masz conieco poukładane w głowie to zawsze dwoje dorosłych ludzi jest w stanie się dogadać - jeśli tylko jak to się mówi "nadają na tych samych falach" bo jeśli tego nie ma to mozesz być nawet dyrektorem banku czy redaktorkiem z TV i tak nic nie zyskasz tym "punktów" u kobiety
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#756 Share Kipek1

Kipek1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza,mechanika,motoryzacja,sport.

Napisany 12 grudzień 2010 - 15:49

Dziewczyna na gospodarkę Zgadzam się z tobą MECHANIZATOR,jeżeli między kobietą a meszczyzną jest to coś i oboje chcą być dla siebie tą drugą połówką to się dogadają i to obojętnie czy to na wsi czy w mieście.Umnie także sś małżeństwa gdzie ona czy on są z miasta i prowadzą wzorowe gospodarstwa,gdzie ona pracuje poza domem.Trzeba tylk ochcieć :)

#757 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1114 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 12 grudzień 2010 - 18:01

Dziewczyna na gospodarkę

StasiekS - teraz to już pier...sz jak mały kazio przy dużym piwie - osobiście znam kilka takich przypadków gdzie chłopak ma gospodarstwo prowadzi je na nienajgorszym poziomie a jego żona pracuje w mieście (bank, urząd gminy itp) i z miasta pochodzi i obydwoje są po studiach - moim zdaniem jeśli jesteś "ciekawym człowiekiem" i masz conieco poukładane w głowie to zawsze dwoje dorosłych ludzi jest w stanie się dogadać - jeśli tylko jak to się mówi "nadają na tych samych falach" bo jeśli tego nie ma to mozesz być nawet dyrektorem banku czy redaktorkiem z TV i tak nic nie zyskasz tym "punktów" u kobiety

To już nie chodzi o to czy skończył studia czy nie skończył, bez studiów też można być ciekawym wartościowym człowiekiem trzeba tylko widzieć coś więcej w życiu niż swoje hektary No bo umówmy się co dziewczynie po gościu który nawet nocuje w swoim najnowszym hollandzie albo jd za 200 tys czy tam nawet więcej. Myślę że ten problem został fajnie pokazany w filmie kogel mogel gdzie mamy przecież przedstawionych dwóch farmerów Staszka Kolasę i Pawła Zawadę jak mnie pamięć nie myli. Trzeba po prostu być podobnym do Pawła Zawady i tyle :huh:

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#758 Share roltech

roltech

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 12 grudzień 2010 - 18:14

Dziewczyna na gospodarkę

...

Edytowany przez roltech, 09 styczeń 2016 - 17:19.

#759 Share maks

maks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 12 grudzień 2010 - 19:16

Dziewczyna na gospodarkę Z tego co mi sie wydaje to film skonczyl sie na tym jak okazalo sie ze Kaska jest w ciazy. A do tego czasu chyba ciagle studiowala. No ale glowy nie da :huh:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#760 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 12 grudzień 2010 - 20:59

Dziewczyna na gospodarkę Co mi wyskakujecie tu zaraz z ludźmi co sobie ułożyli życie i są po studiach lub i bez ale są ogarnięci? Nie uważam że 90% rolników to tępi ludzie bo obraziłbym siebie i swoich znajomych. Ale jeszcze dość często spotykam takich jak opisałem wyżej, którzy martwią się że żadna nie chce ich itd.(wszystko co piszę to ze swoich obserwacji i nie wymyślam).
Ktoś pisał że i tak wygra miłość w związku. Zgodzę się ale najpierw trzeba tą drugą osobę rozkochać w sobie. Jeśli to zrobisz to masz już łatwiej. Nie zainteresujesz sobą prawniczki najnowszymi wydarzeniami z rolnictwa czy twojej wsi mimo że będziesz ją przytulał i mówił miłe słówka. To że czytasz Mickiewicza, Słowackiego, Miłosza czy znasz ekonomię to świadczy o poziomie twojej inteligencji która była, jest i będzie w modzie wśród pań(tylko nie wytykajcie mi że jak ktoś nie czyta to jest głupkiem). Każda kobieta chce się chwalić swoim facetem i nie chce wstydzić się za niego wśród znajomych.
A studiuję właśnie prawo w Warszawie.