Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dziewczyna na gospodarkę

34870 odpowiedzi na ten temat

#7301 Share magik0578

magik0578

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 247 postów

Napisany 18 listopad 2012 - 20:15

Dziewczyna na gospodarkę Ja jestem nowy na Tym forum i też nie nadążam ;P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dziewczyna na gospodarkę Dzisiaj, 17:59
  •  

#7302 Share macias611

macias611

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów

Napisany 18 listopad 2012 - 21:17

Dziewczyna na gospodarkę każdy tu podaje tak nieziemsko życiowe myśli że aż czaszka paruje :lol: :lol: :lol:

#7303 Share Asia87

Asia87

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 18 listopad 2012 - 21:25

Dziewczyna na gospodarkę lepiej licho się śmiać niż gorzko płakać.

Choć po wypowiedziach niektórych nie wiem czy się śmiać czy płakać :)
Wypełniam kompleksowo dokumentację związaną z działalnością gospodarstwa. Wnioski o dopłaty bezpośrednie, wnioski za materiał siewny, prowadzę ewidencję ŚOR, i inne. pozdrawiam

#7304 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 18 listopad 2012 - 21:26

Dziewczyna na gospodarkę że aż mózg staje... normalnie Baśnie 1000 i jednej nocy... ;)

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

#7305 Share magik0578

magik0578

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 247 postów

Napisany 18 listopad 2012 - 21:38

Dziewczyna na gospodarkę Witam Panią Asie;);P

#7306 Share Heidi88

Heidi88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 336 postów

Napisany 19 listopad 2012 - 00:16

Dziewczyna na gospodarkę Ok muszę gdzieś się pozwierzać a że w tym temacie więc trochę sobie popiszę :P

Drogi pamiętniczku ... (żart B) )

Spędziłam trzy dni u mojego partnera i jak się domyślacie taki pobyt całodobowy daje dobry obraz tego jak wygląda dzień z życia rolnika. Niestety zupełnie nie możemy razem współpracować, przynajmniej nie na tym etapie który jest teraz. Chodzę za nim jak cień, choć to nie proste bo on tak wszystko szybko robi - wszędzie go pełno że czasami tego wszystkiego nie ogarniam. Oczywiście zawracam mu głowę choć tego nie przyzna ^^ ale .. przez pierwszy dzień nic mi nie pozwolił zrobić a tłumaczył to w ten sposób, że żeby się nauczyć na początku trzeba obserwować. Ale ja tak nie chciałam... to strata czasu, chciałam od razu działać. Na początku mimo tekstów typu "nie podchodź, nie wchodź, nie zbliżaj się, nie dotykaj, zostaw to, nie ruszaj przyprawiło mnie o skrają frustracje. Ja rozumiem że on wie co robi, i zrobi to milion razy szybciej i lepiej ale ja też chcę się nauczyc, chcę żeby mi wytłumaczył i pokazał, a nie tylko zbywał, albo idź nakarm cielaki wiaderkiem ze smoczkiem, to słodkie ale już mi nie wystarcza <_< Więc opuściłam mego lubego i poszłam na przeszkolenie do jego ojca, który ma dużo cierliwości mądrości i widać że chce mnie nauczyć. Narazie głównie zajmuje się grabieniem i zamiataniem ale jego tato mówi że od tego trzeba zacząć, więc ja pokornie przyjmuje jego rady. Trochę pograbiłam siano w stodole i u wrót żeby było dobrze wyjechać, ale później zaczęłam się przesuwać coraz dalej na podwórze z tym grabieniem resztek siana że już sama nie dostrzegałam początku i konca. Narobiłam kilka kupek z suchym sianem, trochę suchym, bardziej mokrym i fatalnym, tzw wydobytym z błota B) Później znalazłam sobie taczkę i widły i przewoziłam tercjami na obornik, ale jak to mój zobaczył myślałam ze wyjdzie z siebie, od razu zabrał mi je i sam zgarnąl i zawiózł, jak można tak komuś odbierać prace nie wiem. :wacko: Nie ma szans - nie dogadamy się jeśli on nie zmieni podejścia. Poszłam sobie czyścić krowy i on już zaraz był koło mnie i unosi się że wchodzę między nie ot tak. Skąd mogłam wiedzieć, że podchodząc do jednej miałam głaskać tą z boku, żeby wiedziała że nie chcę nikogo skrzywdzić, zresztą one same mnie zawsze obwąchają, wyliżą - robią co chcą ale widzę że są bardzo przyjaźnie nastawione. No i wymiana tch rowów i obornika, narazie jest ok bo to dla mnie nowe, ale boję się że z czasem załamie ręce nad tym poniekąd syzyfową pracą. Jak mój nie widzi ( bo mi nie pozwala) biorę widły i zgarniam kupki, później kładę im suche (lubię jak podnoszą nogi i demonstują że nie bedą stały w takich warunkach. :rolleyes: Nim się odwrócę znowu jest narobione, wiem że do tego trzeba przywyknąć ale tak bym chciała żeby zawsze miały ładnie wyścielone. Ogólnie chcę żeby nauczył mnie obsługiwać dojarkę ale widzę po jego minie że nie ma szans, ale oj tak dopnę swego. ^^ Nie wiem czemu jest tai zamknięty, czy to wina osobowości czy wszyscy rolnicy tacy są. Rozumiem że jest samodzielny i woli mnie w domu ale ja lepiej czuję się w oborze tam jest tyle rzeczy do zrobienia. Mam w planach umycie ścian on jeszcze o tym nie wie, ale po co by malował je taką specjalną farbą skoro nie chciałby żeby były czyste na pewno chce tylko muszę go przekonać. :rolleyes: Tak więc pzeżyłam aczkolwiek przestrzegajcie swoje dziewczyny chile wcześniej nim będą karmiły wasze psy z ręki bo mogą stracić palce -_-

#7307 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 listopad 2012 - 06:25

Dziewczyna na gospodarkę @heidi88 Bardzo długi żart. Rolnicy tacy są że wolą sami robić ja też wole sam robić niż kogoś o pomoc błagać. Wiadomo jak jest więcej obowiązków to mi nerwy puszczają ale nie wszyscy są tacy. POZDROWIENIA DLA WSZYSTKICH ROLNIKÓW!!!! :lol: :D

#7308 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 listopad 2012 - 08:19

Dziewczyna na gospodarkę

Nie wiem czemu jest tai zamknięty, czy to wina osobowości czy wszyscy rolnicy tacy są.

Facet chyba trochę przegina z tym robieniem wszystkiego samemu i trzymaniem Ciebie pod kloszem, mogę częściowo go zrozumieć, ale bez przesady, dziewczyna aż się pali do pracy, a ten ją gasi, takim postępowaniem, nawet się nie obejrzy jak ją straci.

#7309 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1601 postów

Napisany 19 listopad 2012 - 08:43

Dziewczyna na gospodarkę Zgadzam się z Tobą @ Mat ,niektórzy to nie maja pojęcia co czynią ,dopiero jak to stracą to przeglądają na oczy . Koleżanko Heidi88 ,nie wszyscy rolnicy tacy są ,wierz mi ... Mój mąż jest zupełnie inny ,On toby mnie wtajemniczył we wszystkie zajęcia w gosp. ,ale i dobrze w końcu jestem z Nim od tego dobrego i od tego złego ... Powiedz otwarcie swojemu Panu ,czego oczekujesz ( większość rolników marzy o takiej kobiecie ) ,jak nie zrozumie , to nie jest Ciebie wart ... :) Niech szuka mniej ambitnej ,tylko niech potem nie narzeka ,że musi na nią pracować,a wierz mi to prędzej czy później nastąpi -_-

#7310 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 listopad 2012 - 09:14

Dziewczyna na gospodarkę Z całą pewnością większość rolników marzy takiej dziewczyny ale mało kto taką znajduje.

czy to wina osobowości czy wszyscy rolnicy tacy są

Jest jeden sposób by się tego dowiedzieć - zmień rolnika, ale uwaga- jak zmienisz rolnika to narazisz się na opinię,że Tobie tylko na gospodarstwie zależało :( .
Swoją drogą zastanawiam się jak On Ci okazuje miłość skoro nawet nie ma pełnego zaufania :huh:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7311 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 listopad 2012 - 17:11

Dziewczyna na gospodarkę

Zgadzam się z Tobą @ Mat ,niektórzy to nie maja pojęcia co czynią ,dopiero jak to stracą to przeglądają na oczy . Koleżanko Heidi88 ,nie wszyscy rolnicy tacy są ,wierz mi ... Mój mąż jest zupełnie inny ,On toby mnie wtajemniczył we wszystkie zajęcia w gosp. ,ale i dobrze w końcu jestem z Nim od tego dobrego i od tego złego ... Powiedz otwarcie swojemu Panu ,czego oczekujesz ( większość rolników marzy o takiej kobiecie ) ,jak nie zrozumie , to nie jest Ciebie wart ... :) Niech szuka mniej ambitnej ,tylko niech potem nie narzeka ,że musi na nią pracować,a wierz mi to prędzej czy później nastąpi -_-

Tylko się pod tym podpisać, ale jeszcze jedno, @Heidi88, na Twoim miejscu, to bym tak na "trzeźwo" przyjrzał się temu Twojemu chłopakowi, czy jemu faktycznie na Tobie zależy, bo równie dobrze może być tak, że chłopak ma dziewczynę, bo tak wypada, a w rzeczywistości bardziej mu zależy na krowach i bykach niż na Tobie, być może facet jeszcze się nie nadaje do małżeństwa i jeszcze długo nie będzie, na razie może być zafascynowany gospodarstwem, a nie dziewczyną, bo po tym co opisujesz, to wybacz, że Cię trochę straszę, ale takie odnoszę wrażenie.

Na początku mimo tekstów typu "nie podchodź, nie wchodź, nie zbliżaj się, nie dotykaj, zostaw to, nie ruszaj przyprawiło mnie o skrają frustracje. Ja rozumiem że on wie co robi, i zrobi to milion razy szybciej i lepiej ale ja też chcę się nauczyc, chcę żeby mi wytłumaczył i pokazał,

Co to w ogóle za odzywki z jego strony.

Ogólnie chcę żeby nauczył mnie obsługiwać dojarkę ale widzę po jego minie że nie ma szans,

A tego to już w ogóle nie rozumiem, obym się mylił co do Twojego partnera, choć zdarza mi się to raczej rzadko.

#7312 Share magik0578

magik0578

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 247 postów

Napisany 19 listopad 2012 - 17:40

Dziewczyna na gospodarkę Hmmmm Ja Doceniał bym taki skarb jak Heidi88 Tylko ja uważam że Kobieta nie powinna obornika wywalać ani żadnych ciężkich prac w gospodarstwie robić.Wolał bym gdy by była w domu i robiła swoje, bo wiem że prowadzenie domu nie jest takie łatwe,wiem że kobieta prowadząc dom się bardzo napracuje....Chciał bym żeby była wypoczeta ,wieczorem jakiś mały wypad do kina lub na jakąś dobrą kolacje a po kolacji Ciepła kąpiel we dwoje;) Napewno grabek z rąk bym nie wyrywał i bym dal popracować troszke jak by chciał już aż tak pomóc;P Ina koniec /za pomoc bym podziękował;*_)

#7313 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 19 listopad 2012 - 18:01

Dziewczyna na gospodarkę @Heidi a do garow Cie dopuszcza??? :rolleyes:

Uwazaj zebys tym cieniem nie zostala do konca zycia. :rolleyes:
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#7314 Share Heidi88

Heidi88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 336 postów

Napisany 19 listopad 2012 - 19:03

Dziewczyna na gospodarkę

Jest jeden sposób by się tego dowiedzieć - zmień rolnika,

Nie ma takiej opcji B) bo sobie go sama wybrałam i od razu pokochałam.

MAT912

nie sądzę żeby tak było, choć przyznaję że na początku chodziła mi taka ewentualność po głowie, ale wszystko sobie wyjaśniliśmy.

magik0578

no to zupełnie masz taki sam pogląd jak i mój kochany :rolleyes: "Doceniam, ale ... wolę ... -_- "

#7315 Share macias611

macias611

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów

Napisany 19 listopad 2012 - 19:36

Dziewczyna na gospodarkę najważniejsze to wszystko sobie wyjaśnić, to co nas cieszy i to co nas boli.
popieram forumowczów powyżej: dom i lekkie prace to tak, ale ciężką robote lepiej omijaj.

a jak chcesz ściany myć to poproś go o myjke ciśnieniową(jeśli ową posiada) - będziesz miała lżej i pójdzie szybciej :) ja zawsze tak robie jak byki sprzedam :)
i Heidi pamiętaj pracuj głową a nie mięśniami - gwarancja twojego uroku i piękności :)

#7316 Share magik0578

magik0578

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 247 postów

Napisany 19 listopad 2012 - 19:37

Dziewczyna na gospodarkę @ Heidi mam prośbę przyjedziesz pomóc mi myjką myć stanowiska? Po prostu nie chciał bym, żeby Kobieta w wieku 40lat nie mogła na krzyż.. wiem po rodzicach Ojciec bez Mamy do opszątku się nie ruszył zawsze mówił " Co ty siedzisz jeszcze idzim opszątać bo świnie krzyczo" A Dzisiaj Mama na rechabilitacje jeździ... Do mnie to Żona może przyjść jak się stęskniła na pole i może ze mną pojeździć Ciągnikiem nawet bym dał pojeździć,czy bym nauczył nawet orać i byśmy spędzali razem czas..Znjomego żona kosi sieczkarnią kuku na usługach i nie może w zaden sposób odegnac jej od tej pracy.Powiem Dziewczyna pojęta wie o co kaman i mówi że nie ma takej wygody jak w samochodzie;P

#7317 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1601 postów

Napisany 19 listopad 2012 - 20:19

Dziewczyna na gospodarkę @magik0578 jak kobieta trochę popracuje w gosp , to jej tylko na zdrowie wyjdzie i spokojnie da rade wieczorem na kąpiel w bąbelkach z mężem . ;) A zresztą ,nie obiecuj gruszek na wierzbie ,bo pięknie się mówi ,tylko w życiu bywa różnie ... Ten 'magik' to nie bez powodu co ? :P

Edytowany przez Meg5, 20 listopad 2012 - 16:37.

#7318 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 listopad 2012 - 20:27

Dziewczyna na gospodarkę Heidi88, ja nie twierdzę kategorycznie, że tak jest, ale tak jak tu koleżanka wyżej napisała, nie możesz być tylko cieniem, bo jak od początku, nim będziesz, to już do samego końca.
@Meg5 i jak Tobie nie dać punktów, jak Ty czytasz w moich myślach :P a tak poważnie - bardzo rozsądnie piszesz. :)

#7319 Share magik0578

magik0578

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 247 postów

Napisany 19 listopad 2012 - 20:29

Dziewczyna na gospodarkę U mnie to to tak naprawde jest... Musze nowe porządne konto założyć bo kiedys jak chciałem na forum się dopytać coś to na szybcika założyłem i taki login mi na myśl przyszedł; Co Myslisz @Meg o nazwie Lovelas hmm;?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7320 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 listopad 2012 - 20:37

Dziewczyna na gospodarkę

Musze nowe porządne konto założyć bo kiedys jak chciałem na forum się dopytać coś to na szybcika założyłem i taki login mi na myśl przyszedł;

Nawet nie próbuj, bo Ci je zamknę, jaki nick masz to już trudno.
A co do tematu, Ty myślisz, że jak Twoja żona pracować nie będzie w gospodarstwie, to na pewno nie zachoruje na kręgosłup?