Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dziewczyna na gospodarkę

34862 odpowiedzi na ten temat

#5901 Share monia104

monia104

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów
  • Zainteresowania:krawiectwo, haft krzyżykowy, rolnictwo, książki, muzyka

Napisany 28 maj 2012 - 08:09

Dziewczyna na gospodarkę Myślę, że sporą rolę w braku kandydatek na żony dla rolników odgrywają stereotypy. Za bardzo nimi przesiąknęli nasi rodzice, a potem wpajali te przekonania swoim córkom ( ze mną tak było, jak zaczęłam się spotykać z chłopakiem którego rodzice mieli trochę większe gospodarstwo praktycznie nie było dnia bez docinków na ten temat). Jak córeczki się osłuchają ile to roboty, jaki człowiek śmierdzący i zmordowany na roli jest, jakie odciski na rączkach wypielęgnowanych się porobią, że nie wspomnieć o kompletnym braku wolnego czasu i temu podobnej propagandy, to nie dziwne że trzymają się z daleka od chłopaków z hektarami. Inna kwestia to "umilanie" życia młodym małżeństwom przez teściów i rodziców niejednokrotnie też, np jak w przypadku miśka38, swoją drogą, ciekawe czy rodzice twojej żony zastanawiali się, czy na starość będzie miał kto szklankę wody im podać. Bo z takim podejściem do sprawy, to wątpię żeby ktokolwiek z nimi wytrzymał.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dziewczyna na gospodarkę Dzisiaj, 11:45
  •  

#5902 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 28 maj 2012 - 12:17

Dziewczyna na gospodarkę Zalezy jaka ma sie ta gospodarke, nowoczesna? czy jako, tako byle z dnia na dzien i do przodu.
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#5903 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 28 maj 2012 - 13:45

Dziewczyna na gospodarkę Większość gospodarek w Polsce to jako tako byle z dnia na dzień. I chyba żadna dziewczyna nie chce przez resztę życia konkurować o miano lepszej z gospodarstwem.

#5904 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 28 maj 2012 - 17:31

Dziewczyna na gospodarkę @monia104, zgadzam się z Tobą... i powiem Tobie, że też to przerobiłem na samym sobie... <_<

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

#5905 Share truskafka

truskafka

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, muzyka, filmy, kulinaria

Napisany 28 maj 2012 - 19:52

Dziewczyna na gospodarkę dominik dlaczego szkoda? Ty studiujesz na UP?

A co do tego co napisałeś, HondaMtx to masz rację. Moja mama pracuje w innym zawodzie niż rolnictwo mimo że mamy gospodarstwo, przecież nawet gdy dziewczyna nie chce pracować na roli to zawsze może inny zawód wykonywać.

A co do tego co Monia piszesz, to, szczerze mówiąc, nie zauważyłam podobnego zjawiska. Może dlatego że od dziecka obracam się w środowisku na wskroś rolniczym i mój tata od zawsze twierdził że rolnik to najlepszy zawód świata i to we mnie wpoił :) Wręcz przeciwnie - ja nie wyobrażam sobie innego chłopaka, niż z gospodarstwa i innego życia, niż w gospodarstwie. Nie słyszałam też wśród znajomych dziewczyn takich narzekań i dylematów, że "wszystko ładnie pięknie, ale niestety on jest z gospodarstwa". :P

Edytowany przez truskafka, 28 maj 2012 - 19:59.

#5906 Share dominikziemniak

dominikziemniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 200 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO I WSZYSTKO CO Z NIM ZWIĄZANE.
    I OCZYWIŚCIE MOTOCYKLE.

Napisany 28 maj 2012 - 20:26

Dziewczyna na gospodarkę truskafka tak, studiuje na UP i twierdzę, że są to najlepsze studia w Polsce :)

#5907 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 28 maj 2012 - 21:33

Dziewczyna na gospodarkę Rankingi twierdzą co innego.

#5908 Share truskafka

truskafka

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 28 maj 2012 - 22:04

Dziewczyna na gospodarkę Ja jestem zadowolona z uczelni, na której się uczę i dobrze, że Dominik również jest zadowolony, nie każdy musi iść na SGGW :)

#5909 Share monia104

monia104

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów
  • Zainteresowania:krawiectwo, haft krzyżykowy, rolnictwo, książki, muzyka

Napisany 29 maj 2012 - 08:03

Dziewczyna na gospodarkę Masz dużo szczęścia @truskafka, że obracasz się w środowisku traktującym rolnictwo jak normalny zawód. W mojej okolicy dużych gospodarstw jest jak na lekarstwo,a z małego utrzymać się nie można. Być może stąd wzięło się przekonanie, że gospodarstwo to kula u nogi i trzeba od niego uciekać jak najdalej. Całą młodość słyszałam temu podobne teksty, więc było ze mną dokładnie odwrotnie jak z tobą :) Mimo to wylądowałam na hektarach, bardzo niewielu, ale zawsze :P i przy pomocy teściów (bo mąż pracuje) zbieram siano, karmię byczki i jestem zadowolona ^^

#5910 Share tedizetor56

tedizetor56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 509 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,myslistwo,pilka nozna Wdizew Lódz.

Napisany 29 maj 2012 - 08:19

Dziewczyna na gospodarkę no i gitara,wystarczy chciec a nie wymyslac problemy.pozdrowil @monia104
Zetor Team.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5911 Share truskafka

truskafka

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 29 maj 2012 - 10:16

Dziewczyna na gospodarkę ja mieszkam na terenach na wskroś rolniczych, w najmniejszej społeczności jaką jest moja gmina na pewno większość żyje z rolnictwa :) też się cieszę, że u mnie jest odwrotnie, niż u Ciebie i dobrze, że robisz w życiu to, co Ci odpowiada :)

#5912 Share mlody4564

mlody4564

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 29 maj 2012 - 14:02

Dziewczyna na gospodarkę @truskafka a widziałaś jakąś wieś gdzie nie ma gospodarstw (możne nie które wioski po PGR) "dobrze, że robisz w życiu to, co Ci odpowiada" :) mi zawsze mama tak mówi , więc trzeba robić w życiu to co odpowiada

#5913 Share lechu1602

lechu1602

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Technika Rolnicza

Napisany 29 maj 2012 - 17:26

Dziewczyna na gospodarkę dokładnie młody 4564, w życiu trzeba robić to ci się lubi a nie zmuszać się co dzień do czegoś innego

#5914 Share truskafka

truskafka

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 29 maj 2012 - 18:57

Dziewczyna na gospodarkę pewnie że trzeba w życiu robić to, co odpowiada każdemu :) w miarę możliwości oczywiście, bo niestety nie zawsze jest to możliwe...

A poza tym uwierz mi młody4564, nie wszystkie wioski są na wskroś rolnicze tak jak moja, że i moja wieś i okoliczne żyję prawie tylko i wyłącznie z rolnictwa.

#5915 Share jacek456788

jacek456788

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Zainteresowania:dziewczyny a zwłąszcza moją kochaną dziewczynę Karolinę kocham cię skarbie ,uwielbiam mój samochód SUV Toyota RAV-4 , Rolnictwo nie w bardzo małym stopniu

Napisany 31 maj 2012 - 00:40

Dziewczyna na gospodarkę a mnie się pofarciło heh i znalazłem Dziewczyne z niedużego gospodarstwa tylko 20 hektarów mają przyszli teście a justyna jest na studiach chce przyjść na wieś w polu pracować i w Oborze obecnie mam ( 150 sztuk Wszystkiego Bydła) Wiec sama widzi ile jest Pracy całe Niedziele W polu spędzone ale cóż takie Życie Rolnika choć nie lubie Rolnictwa ale w tym Pracuje z wykształcenia jestem Technik Mechanik a Pracuje jako Rolnik teraz mam z dzierrzawami 112 hektarów i w moje okolicy nie ma dużo Roliników wszyscy do Miasta uciekają od żniw kolejne Dzierżawy dobieram ale i ciągnik mam Planach Pierwsze zakupić tak około 170 Km interesuje mnie NH albo zetor Mam 2 Zetory 5340 I Forrtere 105 obcnie są już za małe najbardziej interesuje mnie Zetor są udane ciągniki Doradzcie coś tak w Miare dobrego cenia gra Roli po ślubie teście mają odpisać jeszcze 20 hektarów swoją Justyne Trochę oszukałem na początku mówiłem że bede Kierowcą zawodowym ale pózniej Ojciec nalegał abym jej Prawde Powiedział w Sierpniu już biorę ślub Nawet nigdy nie myślałem że Nawet Piękne dziewczyny na wsi mogą Pracować moja Justyna jest przykładem Piekna Blondi prawie jak modelka a mimo wszystko dziś pomagała u mnie sianokiszonki Owijać Roktemu w Żniwa sam kosiłem Kombajnem po usługach a Justyna Rodzicom pomagała w Polu i w Podwórku aż sam się dziwie że taka Piękna dziewczyna na wsi Pracuje

Edytowany przez jacek456788, 31 maj 2012 - 00:50.

#5916 Share rogas

rogas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów

Napisany 31 maj 2012 - 08:40

Dziewczyna na gospodarkę Jesteś tak samo wspaniały jak Twoja interpunkcja. Aż normalnie niewybrażalne.
Gratuluję Ci wszystkiego i wszystkiego Ci zazdroszczę!

#5917 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2846 postów

Napisany 31 maj 2012 - 11:23

Dziewczyna na gospodarkę

a mnie się pofarciło heh i znalazłem Dziewczyne z niedużego gospodarstwa...

Myślisz że jesteś fajny? No nie wiem, ale na pewno nie jesteś cwany, bo jak sam piszesz Twoja Justyna wygląda jak modelka a pomimo to utrzymuje iż będzie wykonywała pracę na roli. Widzisz kłamstwo działa w obie str. Ty ją a ona Ciebie robi w balona. Ja zawsze powtarzałem, dziewczyna rolnika nie może wyglądać jak modelka. Musi być wielka i umięśniona! Żeby miała siłę rwać makaron z zagrody. Takie chude blondynki kipiące przed ślubem zapałem do pracy zawsze odsyłam z kwitkiem.

p.s. Popracuj nad elokwencją.

Edytowany przez damianzbr, 31 maj 2012 - 12:13.

#5918 Share andrzej261082

andrzej261082

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 31 maj 2012 - 11:58

Dziewczyna na gospodarkę Kolega jacek ochroniarz powrócił :rolleyes: pamiętamy, na pewno nie przyznałeś się do wszystkiego

#5919 Share truskafka

truskafka

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 31 maj 2012 - 12:08

Dziewczyna na gospodarkę Jacek ochroniarz? Ja nowa, ja nie w temacie :P

Hahaha, kolego Jacku, ten post jest mega :D ani jednego przecinka, ani jednej kropki, tylko przez kilkanaście linijek pisane ciurkiem jedno zdanie :D Przeczytaj jeszcze raz zawsze to, co napiszesz, bo nic nie da się zrozumieć z tego posta.

A z tym się nie zgodzę, że dziewczyna na gospodarkę musi być wielka i umięśniona, zdecydowanie nie. Kobieta - rolnik też może być kobieca :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5920 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2846 postów

Napisany 31 maj 2012 - 12:27

Dziewczyna na gospodarkę W takim razie wytłumacz jak taka drobna kobietka podczepi do c330 rozrzutnik jednoosiowy oparty na niższym pieniku niż zaczep w ciągniku?

A teraz poważnie, skoro jesteś nie w temacie to podpowiem. Klucz do postu 5918, tkwi w definicji słowa kpina.