Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dziewczyna na gospodarkę

34848 odpowiedzi na ten temat

#461 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 25 listopad 2010 - 23:35

Dziewczyna na gospodarkę

I jeżeli napawdę kocha to gwarantuje że mogłaby pracować i robić wszystko, ważne było by aby robić to razem we dwoje.
PS: Kto szuka ten znajdzie! :D

Ale czasami i "miłość" nie wystarczy do tego aby być razem. Życzę Ci powodzenia w szukaniu dziewczyny która zrezygnuje ze wszystkiego co ma aby być z tobą. Jeśli taką znajdziesz to daj znać, może ma siostrę.Pamiętaj że związek buduje się na kompromisie i wyrzeczeniach obu stron. Ona zrezygnuje z czegoś jeśli i ty z czegoś zrezygnujesz. Minęły już czasy gdy kobieta podporządkowywała się mężczyźnie. Niestety niektórzy z nas jeszcze nie zdążyli się przestawić.

roltech Jeśli twoja znajoma nic złego nie powiedziała o rolnikach to nie znaczy że tak nie myśli. Po prostu rodzice nauczyli ją grzeczności.
Dziwisz się autorce? Skończyła bardzo ciężkie studia, jest inteligenta, oczytana być może i ładna. Nagle trafia do rodziny gdzie książkami to pali się w piecu a jedyny temat rozmowy to rolnictwo i życie wsi. Do tego jeszcze lokalna gwarą(można jeszcze sporo spotkać rolników którzy co drugie słowo to przekleństwo i jeszcze niepoprawną polszczyzną rozmawiają) i poglądy z lat 60 ubiegłego wieku. Jak można ich nazwać? Ty użyłeś grzecznego sformułowania prości ludzie. Ona trochę porównała ich ze swoim otoczeniem ze studiów, z pracy. Dla mnie to ona jest normalna. I zauważ że jak sama zaznaczyła opisuje tylko tą rodzinę a nie wszystkich mieszkańców wsi w Polsce.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dziewczyna na gospodarkę Dzisiaj, 19:24
  •  

#462 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 26 listopad 2010 - 11:08

Dziewczyna na gospodarkę Panowie tu nie chodzi o postępowanie tej dziewczyny, czy rodziców. Postawcie się na miejscu tego chłopaka. Co Wy byście zrobili? Czy bylibyście w stanie wybrać? Chyba kompromis w takim wypadku jest konieczny. Swoją drogą ciekawy jestem jak ta historia się zakończy.

#463 Share roltech

roltech

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 27 listopad 2010 - 00:16

Dziewczyna na gospodarkę

....

Edytowany przez roltech, 09 styczeń 2016 - 16:57.

#464 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3919 postów

Napisany 27 listopad 2010 - 16:59

Dziewczyna na gospodarkę Słuchajcie związek dwojga ludzi to jest jeden wielki kompromis, tylko to musi działać w obie strony anie w jedną.

Ale rozejrzyjcie się wokół siebie czy faktycznie jest tak że starzy kawalerowie pozostają tylko dlatego na wsi bez żon bo żadna nie chciała przyjść na wieś ( ile mieli dziewczyn, a może mają zbyt wygórowane ambicje) ????????

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#465 Share karolu

karolu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 581 postów

Napisany 27 listopad 2010 - 17:12

Dziewczyna na gospodarkę To bardzo możliwe że mamy wygórowane wymagania... Ale jeśli ktoś ma być z osobą która go nie rozumie to lepiej jeśli będzie sam - narazie tak myślę bo mi zostało jeszcze trochę do trzydziestki ;)

#466 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3919 postów

Napisany 27 listopad 2010 - 17:20

Dziewczyna na gospodarkę Nie miałem na myśli natury porozumiewania się ( bo jeżeli się nie rozumiemy to związek jest bez sensu), raczej spraw finansowych.

Nieraz słyszę takie rzeczy że w głowie się nie mieści gość przed 40 i dziewczyna ok. 25 (ładna, sympatyczna) do ślubu nie doszło bo teść za mało krów mu dawał, a ja się dziwiłem że ona go w ogóle chce.

Dziewczyna ułożyła sobie życie a on nadal sam.

Nieraz warto przyjrzeć się samemu sobie co możemy swojej partnerce zaoferować.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#467 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 27 listopad 2010 - 17:55

Dziewczyna na gospodarkę panowie wracajac do tej dziewczyny niby po medycynie - czy zadałs obie ktoś z was tyle trudu aby przez chwile logicznie pomyśleć ?? czy osoba po studiach medycznych (oczytana i inteligentna) roztrząsa swoje uczucia na takich badziewnych portalach jak we wspomnianym linku smiem w to watpić i to bardzo - nie zdziwił bym się gdyby była to jakas wymalowana pusta lala z tipsami która skonczyła ledwo gimnazjum a koło akademi medycznej to tramwajem przejeżdzała

Polska wieś i rolnicy się zmieniają a opisany obraz jest efektem propagandy jaką serwuje nam telewizornia - AF powstało równeiż z tego powodu aby pokazać światu jak wygląda naprawde polska wieś

dziewczynie sie wydaje ze w domu tego chłopaka rozmawia sie tylko o rolnictwie - to neich sie zacznie spotykać z jakimś młodym biznesmenem - przy niedzielnym obiadku u teściów zamaist o rolnictwie bedzie wysłuchiwała historyjek z firmy teścia - albo z informatykiem niech sie spotyka i jego znajomymi napewno znajdzie wspólny temat w koncu kto nie umie programować
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#468 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 27 listopad 2010 - 18:26

Dziewczyna na gospodarkę Tylko jest pewna różnica. Oni mają czas, żeby się spotkać i pogadać o głupotach... . Potrafią się cieszyć z zarobionych pieniędzy, mają czas je wydawać. A na wsi popatrzysz tylko jak dużo "zarobiłeś", bo znowu trzeba inwestować, bo trzeba spłacać kredyty. Nie masz czasu dla siebie, a co dopiero dla innych.

#469 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 27 listopad 2010 - 18:31

Dziewczyna na gospodarkę

Tylko jest pewna różnica. Oni mają czas, żeby się spotkać i pogadać o głupotach... . Potrafią się cieszyć z zarobionych pieniędzy, mają czas je wydawać. A na wsi popatrzysz tylko jak dużo "zarobiłeś", bo znowu trzeba inwestować, bo trzeba spłacać kredyty. Nie masz czasu dla siebie, a co dopiero dla innych.

juz nie przesadzaj tak z tym dramatyzmem.
nie jest wcale zle no moze w zniwa na imprezki sie mniej jezdzi ale teraz jak nie ma nic do roboty to ja az nudze sie

#470 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 27 listopad 2010 - 18:51

Dziewczyna na gospodarkę Ha. Mnie to nie dotyczy. Ja już swoją połówkę znalazłem ;). Podobnie jak Ty nie mam zwierząt. Uprawiam 60 ha i mieszkam w mieście. Kompromis?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#471 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2001 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 27 listopad 2010 - 18:57

Dziewczyna na gospodarkę No niech tak wszyscy sądzą to za pare lat skonczy się może wreszcie głód ziemi bo nikt nie będzie chciał na niej robić. ktoś tu już pisał że nie ważne co masz za prace ale żeby osiągnąć jakiś awans to musisz robić nadgodziny zabierać prace do domu i takie tam. nie ma podziału rolnicy i biznesmani. a gdzie sektor budowlany (pracowałem w budownictwie przez dwa lata więc moge szczeże powiedzieć że lekko nie było co chwilę delegacja) i spożywczy cała masa innych usług kierowcy tak zwanych TIR-ów nikt nigdzie za darmo dieniędzy nie da.

#472 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 27 listopad 2010 - 18:59

Dziewczyna na gospodarkę

Tylko jest pewna różnica. Oni mają czas, żeby się spotkać i pogadać o głupotach... . Potrafią się cieszyć z zarobionych pieniędzy, mają czas je wydawać. A na wsi popatrzysz tylko jak dużo "zarobiłeś", bo znowu trzeba inwestować, bo trzeba spłacać kredyty. Nie masz czasu dla siebie, a co dopiero dla innych.

jesteś pewnien ?? to najwidoczniej nigdy nie miałes okazji słyszeć o czym rozmawiają "miastowi"w domu przy obiedzie - wszedzie jak sie chcesz dorobic musisz za***rdalać i tyle - mamy kapitalizm

a odnosnie jeszcze tej laski od "medycyny" - szczegół potwierdzający moją hipotezę - ja sam jestem dyslektykiem i mam problemy z ortografią ale zeby napisac pszenica przez RZ "przenica" to na bank nikt poważny po medycynie takiej maniany nie odpierdzieli
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#473 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 28 listopad 2010 - 19:20

Dziewczyna na gospodarkę przed chwilą na polsacie w wiadomościach poruszano problem exodusu dziewczyn ze wsi do miasta. Pokazali młodego chłopaka, jechał nh tm albo 8360 135 koni wartym grubo ponad 100 tys jak to redaktor powiedział.

#474 Share Pawel6610

Pawel6610

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo itp;)

Napisany 28 listopad 2010 - 19:22

Dziewczyna na gospodarkę Dzisiaj mówili w telewizji że dziewczyny wolą wyjechać do miasta niż zostać na wsi.

#475 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 28 listopad 2010 - 19:29

Dziewczyna na gospodarkę na polsacie w wydarzeniach o tym bylo

#476 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 28 listopad 2010 - 19:31

Dziewczyna na gospodarkę Jak mieszkały i pracowały w trudnych warunkach to nie ma się czemu dziwić. Jak się stworzy odpowiednie warunki do życia na wsi - to nie ma lepszego miejsca do zamieszkania.

#477 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 28 listopad 2010 - 19:44

Dziewczyna na gospodarkę Ciekawe czy ten gość co się wypowiadał ma tu konto, na pewno ma hehe bo widać nowoczesny rolnik

#478 Share roltech

roltech

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 28 listopad 2010 - 21:01

Dziewczyna na gospodarkę

....

Edytowany przez roltech, 09 styczeń 2016 - 17:00.

#479 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 28 listopad 2010 - 21:26

Dziewczyna na gospodarkę

panowie wracajac do tej dziewczyny niby po medycynie - czy zadałs obie ktoś z was tyle trudu aby przez chwile logicznie pomyśleć ?? czy osoba po studiach medycznych (oczytana i inteligentna) roztrząsa swoje uczucia na takich badziewnych portalach jak we wspomnianym linku smiem w to watpić i to bardzo - nie zdziwił bym się gdyby była to jakas wymalowana pusta lala z tipsami która skonczyła ledwo gimnazjum a koło akademi medycznej to tramwajem przejeżdzała

Polska wieś i rolnicy się zmieniają a opisany obraz jest efektem propagandy jaką serwuje nam telewizornia - AF powstało równeiż z tego powodu aby pokazać światu jak wygląda naprawde polska wieś

dziewczynie sie wydaje ze w domu tego chłopaka rozmawia sie tylko o rolnictwie - to neich sie zacznie spotykać z jakimś młodym biznesmenem - przy niedzielnym obiadku u teściów zamaist o rolnictwie bedzie wysłuchiwała historyjek z firmy teścia - albo z informatykiem niech sie spotyka i jego znajomymi napewno znajdzie wspólny temat w koncu kto nie umie programować

Pierdzielisz już głupoty. Nie wiem czy zauważyłeś ale internet coraz bardziej zastępuję świat realny i coraz więcej ludzi szuka właśnie tam rozwiązania swoich problemów. Po to też jest także agrofoto. Jak masz problem to tu piszesz.
Po medycynie czy nie dziewczyna wydaję się nie być głupia. Może stwarza dobre pozory albo i nie. Ale ty już bierzesz w obronę tego biednego rolnika szukając dziury w całym bo to jednak on jest ofiarą gdyż trafił na złą kobietę.

Z reguły człowiek zawsze rozmawia o tym o czym wie najlepiej czyli lekarze o medycynie, rolnicy o rolnictwie itd. Ale niektórzy za bardzo przesadzają. U mnie w domu jak są goście to w ogóle nie rozmawia się na ten temat. Chyba że ktoś zaproszony sam zacznie to tak ale też nie ciągnie się tego za długo. Będąc u innych także za dużo nie rozmawiamy o ich pracach.

Nie dziwię się że większość rolników nie ma dziewczyn skoro woli mieć nowego John Deera czy Valtrę i kolejny hektar za 40 tys złotych niż pojechać z dziewczyną do restauracji dobrym autem. Ale oczywiście według niektórych są to "inwestycje na przyszłość". Tylko co z tego jak nikt tego po was nie przejmie bo zostaniecie sami. Zapomniałem o nowym traktorze. On z wami zostanie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#480 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2001 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 28 listopad 2010 - 23:23

Dziewczyna na gospodarkę CZemu przedstawiane opinnie są zawsze skrajne?