Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dziewczyna na gospodarkę

34848 odpowiedzi na ten temat

#3461 Share Famer21

Famer21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 752 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Informatyka, Kino, Muzyka

Napisany 29 grudzień 2011 - 18:34

Dziewczyna na gospodarkę gofiaczek, teraz to już nie ma tak, że zawód rolnik :) Facet ma prace, a po pracy na roli w większości.. Po za tym jak ma kase i widać, że gracja i dobrze ubrany to się nie bd śmiał te zapatrzone w siebie z miasta osoby co do zawodu jego.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dziewczyna na gospodarkę Dzisiaj, 01:25
  •  

#3462 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 grudzień 2011 - 18:57

Dziewczyna na gospodarkę @gofiaczek jak to nie tajemnica to duże masz to gospodarstwo? Trochę Cię rozumiem bo sama chwilowo (rok do może dwóch w przód) zajmuję się w podwórku wieloma czynnościami i też nie jest łatwo jak coś się zepsuje ale trzeba sobie dawać radę:D

#3463 Share roltech

roltech

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 29 grudzień 2011 - 19:45

Dziewczyna na gospodarkę ...

Edytowany przez roltech, 11 listopad 2012 - 10:37.

#3464 Share Famer21

Famer21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 752 postów

Napisany 29 grudzień 2011 - 19:53

Dziewczyna na gospodarkę @Słońce u mnie to sie ciesze jak zepsuje się Ursus 1224, bo to sam potrafie wszystko naprawić, rozłożone, nowe części powkładam i luzik jest 3-4 dni roboty (kumpel browar + ściema opóźnia :D ) ale jak Fendt 716 vario czy ferguson 6480 - to już nie moje progi, wysiadam na starcie diagnozy..
A co nalezy do Twoich czynności na tym podwórku ;) ?

Edytowany przez Famer21, 29 grudzień 2011 - 19:55.

#3465 Share JAREK6

JAREK6

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze, dobra muzyka,

Napisany 29 grudzień 2011 - 20:13

Dziewczyna na gospodarkę Masz racje kij ma dwa końce ale aby móc wypracować kompromis i go utrzymać to naprawdę musi być wielka miłość.

#3466 Share Famer21

Famer21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 752 postów

Napisany 29 grudzień 2011 - 20:21

Dziewczyna na gospodarkę Co do cytatu roltecha o wózku i dziewczynie - w mojej sytuacji zrobiłbym dla niej wszystko, bo ona jest tą jedyną i za kilka lat wesele, jestem tego pewny z nią już, ale to tylko ja...

#3467 Share JAREK6

JAREK6

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze, dobra muzyka,

Napisany 29 grudzień 2011 - 20:24

Dziewczyna na gospodarkę Nie chce być niemiły ale kilka lat to spory okres czasu naprawdę życzę powodzenia :D

#3468 Share Famer21

Famer21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 752 postów

Napisany 29 grudzień 2011 - 20:30

Dziewczyna na gospodarkę

Nie chce być niemiły ale kilka lat to spory okres czasu naprawdę życzę powodzenia :D

Hmm, spotykałem się z 5 dziewczynami na poważnie traktując, obecna jest 6 i jestem jej 100% pewny dopiero tej, ale wkońcu tak, ona mnie też. Długo szukałem takiej z którą jesteśmy podobni, te same wartości - masa wymieniania, kilka lat (3-4 ;) z racji, że ja nie chce jeszcze formalnie nic ) Dzięki heh.

Edytowany przez Famer21, 29 grudzień 2011 - 20:38.

#3469 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 grudzień 2011 - 20:48

Dziewczyna na gospodarkę

@Słońce u mnie to sie ciesze jak zepsuje się Ursus 1224, bo to sam potrafie wszystko naprawić, rozłożone, nowe części powkładam i luzik jest 3-4 dni roboty (kumpel browar + ściema opóźnia :D ) ale jak Fendt 716 vario czy ferguson 6480 - to już nie moje progi, wysiadam na starcie diagnozy..
A co nalezy do Twoich czynności na tym podwórku ;) ?

Jestem od roku jedyną osobą z domowników obsługującą ciągnik, zatem żniwa należały do mnie, wszelkie uprawki pożniwne itp. Co prawda z racji takiej sytuacji działam tylko na 2 ha bo reszta jest w dzierżawie ale dla chowu cielaków wystarczy włącznie z zapasami z poprzedniego roku i tranzakcjami z sąsiadem na zasadzie nasz obornik jego słoma w ustalonej ilości plus baloty z sianokiszonek z własnej łąki. Na razie muszę domęczyć studia x2 :D i wówczas zadecyduję co dalej ;), rozmyślam nad uprawą warzyw jeszcze albo tunelami na chryzantemy albo zostanę przy hodowli młodzieży jako pracy dodatkowej prócz jakiegoś etaciku w mieścinie obok ale czas pokaże jak będzie. Może w ogóle nie będę nic działać poza etatem. Póki co muszę wracać do domu minimum co 2 tygodnie aby uzupełnić zapas słomy i sianokiszonki czy siana, a latem co tydzień dla zapasu zielonego :), prócz tego bawiłam się w drwala w wakacje itp:D Teraz wstawiłam maszyny pod zadaszenie i zima do mnie może już przyjść :D

co do kompromisu nie potrzeba wielkiej miłości tylko chęci i ochoty do korzystania z takiej szansy :)

#3470 Share Famer21

Famer21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 752 postów

Napisany 29 grudzień 2011 - 21:02

Dziewczyna na gospodarkę @słonce Ty dziewczyna na gospodarke :D 2 ha Tobie to dobrze. My z wujkiem i dziadkiem działamy na 120ha (da mnie to raj w sumie :) kocham tą robote). plus dodatki dzierżaw, ale nie orientuje się dokładnie ile ha więcej nigdy nie liczyłem tego jeszcze. Ale to i tak imponujące jak sobie radzisz :) Chylę czoło...

Edytowany przez Famer21, 29 grudzień 2011 - 21:04.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3471 Share DARoROL

DARoROL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Zainteresowania:Naturalnie rolnictwo i wszystko co jest z nim związane, głównie postęp w hodowli bydła :)

Napisany 29 grudzień 2011 - 21:20

Dziewczyna na gospodarkę

Trochę nie rozumiem Waszego podejścia, że jak dziewczyna nie chce iść na gospodarkę to zaraz piszecie, że nie jest warta kogoś albo jest taka czy inna.... Ja nie widzę w tym nic dziwnego, że ktoś nie chce mieszkać czy pracować na wsi. Tak jak nie jeden/a z Was nie chce mieszkać w mieście, bo coś, tak samo ktoś nie chce mieszkać na wsi i nie powinno się od razu pisać, ze boi się pracy na wsi albo wstydzi. Trochę wyrozumiałości dla innych, a na pewno wszystkim będzie lepiej B)
Druga sprawa nieudanych związków to często bywa tak, że mamy co do drugiej osoby za duże wymagania, za dużo sobie wyobrażamy, a jak się rozpada to mówimy tej osobie, że nie spełnia naszych wymagań czy coś w tym stylu. A często to nasza wina, że wymagamy za dużo od innych a nie od samych siebie ;)

Właśnie ja miałem taką sytuację jak opisujesz, rozstałem się z dziewczyną, gdyż do jej marzeń nie należało mieszkanie na wsi (do pracy nawet nie próbowałem jej namawiać bo i tak wiedziałem, że myśli o czymś innym) cóż, ja szanuję jej decyzję i podszedłem do tego z wyrozumiałością, mam nadzieję, że odnajdzie szczęście gdzieś indziej, a jeśli chodzi o tą drugą sprawę, hm... jak to mówią wina zawsze leży po środku :) jednak zdaję sobie sprawę z tego, że czasami coś na farmie było ważniejsze :/

#3472 Share roltech

roltech

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 29 grudzień 2011 - 21:28

Dziewczyna na gospodarkę

.......

Edytowany przez roltech, 09 styczeń 2016 - 20:44.

#3473 Share gofiaczek

gofiaczek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 29 grudzień 2011 - 22:05

Dziewczyna na gospodarkę @Słońce gospodarstwo jest raczej z tych mniejszych, jeszcze nie jest moje, ale gdybym miała się tym zająć w przyszłości chciałabym trochę powiększyć :) a jeszcze w grę wchodzi hodowla była mlecznego, a to jest bardzo czaso- i pracochłonne.

"Nie porzucaj nadzieje,

Jakoć sie kolwiek dzieje:

Bo nie już słońce ostatnie zachodzi,

A po złej chwili piękny dzień przychodzi." J.K.

#3474 Share Maniaa

Maniaa

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 29 grudzień 2011 - 22:21

Dziewczyna na gospodarkę

pytanie co wy baby same z siebie potraficie???? żebyście miały przeprowadzać testy na facetach... bo z własnych doswiadczeń wiem że w gadaniu mistrzostwo świata, tylko szkoda, że ta gadka nie idzie w parze z życiową zaradnością.... :) większość pasozyty życiowe żeryjące na mężowej karcie ;)

hoho, widzę chyba ktoś tu ma złe doświadczenia i teraz myśli, że wszystkie są takie same. Mylisz się kolego, bardzo.
Znam nie jeden przypadek, że mimo faktu, że przykładowo małżeństwo ma gospodarstwo, kobieta pracuje i ma na swoje wydatki. I wcale nie jest żadnym 'pasożytem' jak to nazywasz.

Dziewczyny, my tu chwaliliśmy dziewczyny które akceptują zawód rolnika u swoich chłopaków. Myślę że Wy analogicznie macie szansę na poznanie mądrzejszych chłopaków, czego szczerze Wam życzę.

:) no dziękujemy bardzo :) I pochwalmy chłopaków, którzy akceptują to, że mamy może trochę dość odmienne zainteresowania niż reszta pań :) :D

Edytowany przez Maniaa, 29 grudzień 2011 - 22:22.

#3475 Share Famer21

Famer21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 752 postów

Napisany 29 grudzień 2011 - 22:55

Dziewczyna na gospodarkę Widze, że kilka nowych agromowiczek się pojawiło, hmm może się dobierzecie z chłopakimi z AF ? z postów widać, że sami porządni i w porządku tutaj są, z tego co czytam... Nie wiem jak kto wygląda, ale :D

#3476 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów
  • Zainteresowania:internet , uprawa roślin, najróżniejsze maszyny rolnicze.

Napisany 29 grudzień 2011 - 23:29

Dziewczyna na gospodarkę Famer21, pewnie sa osoby ,,niewyjsciowe'' z wygladu ale moze charakter maja ok :P... wszyscy sa madrzy jak sie ich ocenia po pozorach

#3477 Share gofiaczek

gofiaczek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 29 grudzień 2011 - 23:41

Dziewczyna na gospodarkę I trzeba wziąć pod uwagę, że większość ma już swoje gospodarstwa tam gdzie mieszkają :)

"Nie porzucaj nadzieje,

#3478 Share miroM1984

miroM1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 29 grudzień 2011 - 23:42

Dziewczyna na gospodarkę

@Słońce gospodarstwo jest raczej z tych mniejszych, jeszcze nie jest moje, ale gdybym miała się tym zająć w przyszłości chciałabym trochę powiększyć :) a jeszcze w grę wchodzi hodowla była mlecznego, a to jest bardzo czaso- i pracochłonne.

podziwiam Cie za ambitne plany na przyszłość :) a szanse do powiększenia gospodarstwa są jeszcze? U mnie niby małopolska duże rozdrobnienie, ludzie odchodzą od gospodarki ale jakby chciał powiększyć to strasznie ciężko!

#3479 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 29 grudzień 2011 - 23:42

Dziewczyna na gospodarkę z chłopakami z AF-najgorsi bajeranci,ze mną na czele :lol: :lol: :lol:

co do pytania @roltech(dziewczyna wózek)-na szczęście mnie to już nie dotyczy,ale kilkanaście lat w tył-mogło by mnie przerazić,szczerze nie wiem co bym zrobił-i nie mówcie że jestem egoistą,nieczułym,bo nikt nie wie jak by postąpił,puki go to nie spotka.
jest kilka czynników które mogą zaważyć-presja rodziny,rodziców,wychowanie dzieci,i czy w ogóle mogły by być(każdy jakoś chce mieć małego traktorzystę,co nie?),najważniejsze,czy dałbym se z tym radę-psychika może po jakimś czasie nie wytrzymać,z drugiej strony ta druga osoba na wózku,czy nie będzie uważała że jest kulą u nogi,czy to miłość ,czy litość.
możemy tak sobie tu mówić,że na dobre i złe,możemy nawet żeby samego siebie podnieść na duchu,ale znam tyle sytuacji że byle choroba,była przyczyną rozpadu związku(nawet małżeństw),a co dopiero kalectwo.
tak że nie takie proste jakby się mogło zdawać.

ciężki temat,wróćcie lepiej do czegoś lżejszego :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3480 Share gofiaczek

gofiaczek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 29 grudzień 2011 - 23:54

Dziewczyna na gospodarkę Wiesz, myślę, że są, ale na pewno łatwo nie będzie :)

"Nie porzucaj nadzieje,