Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dziewczyna na gospodarkę

34848 odpowiedzi na ten temat

#3421 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 grudzień 2011 - 19:55

Dziewczyna na gospodarkę Ja akurat na bal nie muszę się wybierać bo sama go organizuję :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dziewczyna na gospodarkę Dzisiaj, 01:44
  •  

#3422 Share asiulka92

asiulka92

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów
  • Zainteresowania:Zetor :D
    Rolnictwo, muzyka, film, taniec :D

Napisany 28 grudzień 2011 - 20:10

Dziewczyna na gospodarkę Ja też robie party w domku :)

#3423 Share gofiaczek

gofiaczek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 28 grudzień 2011 - 20:18

Dziewczyna na gospodarkę A ja odwiedzę i Warszawę i Wrocław... :P pilotem :)

"Nie porzucaj nadzieje,

Jakoć sie kolwiek dzieje:

Bo nie już słońce ostatnie zachodzi,

A po złej chwili piękny dzień przychodzi." J.K.

#3424 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 grudzień 2011 - 20:19

Dziewczyna na gospodarkę A co robisz do zjedzenia??:D bo u mnie tłum ludzi i uparłam się na ciepłe danie ale cierp ciało jak się zachciało :D

#3425 Share Michufarmer

Michufarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, motoryzacja, rolnictwo

Napisany 28 grudzień 2011 - 20:19

Dziewczyna na gospodarkę

Uważam że dzisiejsza praca na roli jest o wiele trudniejsza niż kiedyś pod względem ekonomiki czy weterynarii, także nie ma co jej się wstydzić.

Bardzo dobrze powiedziane.
Większość ludzi, która nie ma pojęcia o rolnictwie nadal myśli, że rolnik to łazi non stop brudny, śmierdzący oborą i tanim winem i orze koniem. Dzisiaj gospodarz musi znać się na prawie, chemii, nowoczesnej technologii, automatyzacji czy to w maszynach typu ciągnik, kombajn czy w budynkach inwentarskich, przechowalniach. Dochodzi do tego znajomość żywienia oraz chorób zwierząt. Wielu rzeczy na pewno jeszcze nie wymieniłem, bo niestety sam nie mam gospodarstwa, a jest ich na pewno wiele.
Będąc rolnikiem trzeba posiadać bardzo szeroką wiedzę, a to już nie dla każdego B)
Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

#3426 Share asiulka92

asiulka92

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 28 grudzień 2011 - 20:22

Dziewczyna na gospodarkę Hihi tez tak można :D

#3427 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 grudzień 2011 - 20:22

Dziewczyna na gospodarkę

A ja odwiedzę i Warszawę i Wrocław... :P pilotem :)

UU to może do któregoś z tych miast pod gołe niego na koncert chociaż, byłam raz w Wawie i raz w Łodzi, polecam, fajne wspomnienia :D tańczyć z obcymi i stukać szampanami, zawsze można pośmiać się z przygotowywania widzów do wchodzenia na antenę:D

#3428 Share gofiaczek

gofiaczek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 28 grudzień 2011 - 20:32

Dziewczyna na gospodarkę Właściwie to zastanawiam się nad Krakowem pod gołym niebem jeszcze :)

"Nie porzucaj nadzieje,

#3429 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 grudzień 2011 - 20:32

Dziewczyna na gospodarkę Na dodatek osoby spoza rolnictwa (niczego im nie ujmując oczywiście) tak bardzo są zmęczone pracą 8 h dziennie przez 5 dni w tygodniu i czekają urlopów aby gdzieś wyjechać, a rolnik często może tylko pomarzyć o wolnym, nie wspominając, że ma niekiedy o wiele więcej na głowie zwłaszcza w kontekście planowania na następne lata i opłacałności

#3430 Share czacha17 czacha17

czacha17
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 grudzień 2011 - 20:39

Dziewczyna na gospodarkę Ap ropo rozterki ,ten temat przerabiałem przez ostatni rok .W tamtym roku poznałem przypadkiem wyjątkową dziewczynę ,taką o której można powiedzieć "jedna na milion ",rozumieliśmy się bez słów ,mogliśmy rozmawiać godzinami na każdy temat ,jak się spotykaliśmy to na kilka godzin to wydawało nam się że to trwa tylko kilka chwil ,i ogólnie było cudowne .Ale jak się spotyka dwoje ludzi to zazwyczaj rozmawiają ,i tak jednego razu podczas rozmowy wyszło na jaw że -ma dziecko i jest rozwiedziona :blink: .Co poczułem ?,chyba wszystkie możliwe uczucia ,Złość ,strach ,niepewność ,nawet rozpacz .I tu pojawiły się owe rozterki ,co mam robić ?,jak sie zachować ?,z jednej strony nie wyobrażałem sobie życia bez niej ,a z drugiej strony jestem praktykującym katolikiem i wiedziałem że coś muszę wybrać ,albo życie z tą dziewczyną ,albo życie w zgodzie z przekonaniami religijnymi.Zastanawiałem się nad tym może 1000 razy i zawsze każdy wybór miał swoje plusy i minusy ,nie ma w tej sytuacji idealnego rozwiązania .
Pewnie mój dylemat trwałby nadal ,ale zbliżały się święta Bożego Narodzenia i wiedziałem że coś muszę zrobić bo dłużej tak żyć nie mogę (sumienie dręczyło ). Koniec Końców zdobyłem się na szczerą rozmowę z tą kobietą i powiedziałem że nie mogę z nią być (a raczej z nią i jej dzieckiem )i chcę zakończyć znajomość .Uczucie jaki mi towarzyszyło podczas tej rozmowy było straszne ,wiedziałem że jak wyjdziemy z restauracji gdzie się spotkaliśmy to już nigdy w życiu jej nie zobaczę .
Ale to był mój wybór i wiem że muszę przez to przejść sam :(

Łatwo nie jest ,ale pocieszam sie taka myślą że "żeby coś zyskać ,trzeba cos stracić "

Tak więc widzisz @słoneczko ,że czasami rozterek nie da się uniknąć bo życie może postawić kogoś kogo pokochamy ,a z kim nie możemy być .

@asiulka92-masz rację z tym że współczesny rolnik różni się od tego z przed lat .Mój dziadek żeby pracować na wsi musiał znać się tylko i aż na uprawie roli i zwierzakach ,a ja muszę połączyć ze sobą kilka zawodów :Zootechnik ,agronom ,mechanik ,elektryk ,hydraulik i co najgorsze to ta Biurokracja .Ale i z tym daje rade ,jak to mówią "Święci garnków nie lepią " :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3431 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 grudzień 2011 - 20:39

Dziewczyna na gospodarkę

Właściwie to zastanawiam się nad Krakowem pod gołym niebem jeszcze :)

Kraków polecam, zwłaszcza jechać nawet wcześniej aby pozwiedzać. Ja wybieram się tam na wycieczkę od hooohho, a jak we wrześniu już wszystko załatwiłam to ekipa mi nawaliła:/, bardzo chciałam wiele miejsc tam zobaczyć:D
Zawsze możesz do kogoś wbić na salę:D

#3432 Share Michufarmer

Michufarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, motoryzacja, rolnictwo

Napisany 28 grudzień 2011 - 20:44

Dziewczyna na gospodarkę Nie ma pracy lekkiej i łatwej.
Ale każdy uważa, że tylko jego profesja jest ciężka, bo najczęściej innej pracy nie próbował ;)
Większość jest zdania, że tylko praca fizyczna jest męcząca, a w biurze to się tylko siedzi i kawę pije hehe
Każda praca jest potrzebna i każdą powinno się szanować B)
Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

#3433 Share gofiaczek

gofiaczek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 28 grudzień 2011 - 20:51

Dziewczyna na gospodarkę Dokładnie, ludziom wydaje się, że jak wieś, rolnik to tylko brud, smród i ubóstwo, a niewierne żony wywozi się na wozach z gnojem. Niestety obraz współczesnego, nowoczesnego i wykształconego rolnika nie dociera do większości.
Praca rolnika niestety jest bez przerwy, szczególnie jeśli ktoś zajmuje się hodowlą zwierząt. Zero urlopów, wakacji, wyjazdów...

Słońce w takim razie jak zrobi się ciepło i będzie trochę wolnego zapraszam do Krakowa :) faktycznie trochę miejsc do zwiedzania jest i dużo się można dowiedzieć :)

Edytowany przez gofiaczek, 28 grudzień 2011 - 20:57.

"Nie porzucaj nadzieje,

#3434 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 grudzień 2011 - 20:57

Dziewczyna na gospodarkę OO dziękuję za zaproszenie, mam nadzieję, że skorzystam:D W takim razie zawitaj na Sylwka do Wawy, u mnie tłumy i o to chodzi, byłabyś gościem nr 50 :D, a ostatni będą pierwszymi :D

Edytowany przez Profil usunięty, 28 grudzień 2011 - 21:00.

#3435 Share roltech

roltech

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 28 grudzień 2011 - 21:13

Dziewczyna na gospodarkę

.....

Edytowany przez roltech, 09 styczeń 2016 - 20:42.

#3436 Share asiulka92

asiulka92

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 28 grudzień 2011 - 22:06

Dziewczyna na gospodarkę @czacha17 dokładnie tak to już nie jest ten sam rolnik co kiedyś. A więc nie dajmy się :D Podziwiam Cię za Twoja decyzję nie wiem czy mnie byłoby stać na taką decyzje.

#3437 Share Jolanta23

Jolanta23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 28 grudzień 2011 - 23:14

Dziewczyna na gospodarkę Pewnie, że są;p

#3438 Share Famer21

Famer21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 752 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Informatyka, Kino, Muzyka

Napisany 29 grudzień 2011 - 08:36

Dziewczyna na gospodarkę Widzę temat nadal drążony ;) Ostatnio kumpel przyprowadził dziewczynę z miasta do domu, na wie 140 ha pola, bydło, trzoda, maszyny.. Powiedziała, że to nie dal niej, jeste nauczona do życia w mieście i raczej się nie dostosuje tutaj :D Moja jak to usłyszała powiedziała koledze, żeby nie robił sobie nadzieji, bo nie jest go warta...

Edytowany przez Famer21, 29 grudzień 2011 - 08:42.

#3439 Share rogas

rogas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów

Napisany 29 grudzień 2011 - 09:08

Dziewczyna na gospodarkę Znacie takie powiedzenie, że "żadna praca nie hańbi"? Rolnik to, moim zdaniem, najbardziej wszechstronny zawód. Bardzo dużo moich znajomych ze studiów (ekonomia SGGW) było zaskoczonych złożonością podstaw technologii uprawy roślin oraz produkcji zwierzęcej. Większość z nich były osoby, ktore nie dostały się na SGH lub UW.
Z tego też powodu powtórzę, że dla rolnika najlepszą partnerką będzie kobieta, która jest przyzwyczajona do nienormowanego czasu pracy, pobierająca korzyści z posiadanego majątku a nie tylko pracy. Takiej łatwiej będzie pojąć, przyjąć do wiadomości oraz zaakceptować warunki pracy w rolnictwie. Później oczywiście może się okazać, że ma ona różne wady (zawzse się coś znajdzie ;)), z którymi można lub nie pogodzić się.
Ze szczerością to też jest różnie. Czasem może trafić się skarb jak Słońce ( B) ), które wybaczy i zapomni, lub jakaś niezwykle przewrazliwiona kobieta, która nie będzie w stanie zaakceptować takiego zachowania. Jest rzeczą oczywistą, że w każdym związku zdarzają się kryzysy i (nazwane wcześniej) kłamstewko będzie zawsze wyciągane.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3440 Share karolu

karolu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 581 postów

Napisany 29 grudzień 2011 - 09:43

Dziewczyna na gospodarkę Kiedy Rogas kończyłeś studia? Dzienne?