Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dziewczyna na gospodarkę

34848 odpowiedzi na ten temat

#30261 Share scott11

scott11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 20 kwiecień 2015 - 20:38

Dziewczyna na gospodarkę

Dawno nie odwiedzałem tego tematu i okazuje się że szkoda, bo pojawili się ludzie, którzy mają swoje zdanie i potrafią je wyrazić.

Bibi, Twój ostatni post wręcz woła o spokojny wieczór (przegadany do rana).

Ywa, Twoje posty świadczą nie tylko o tym, że masz własne zdanie, ale i pozostawiają pole do dyskusji.

Również Scott na drodze logicznego wyjaśnienia uczuć jest ciekawy.

Dlaczego więc ludzie, których lubię, lubią tych, których nie lubię? Jak to funkcjonuje, że nie pociąga mnie osoba , o której inni marzą, a interesuje inna, dla pozostałych nieistotna?

Z jednej strony, wszyscy mamy swoje doświadczenia. Wiemy (?) czego chcemy, czego nie. Niby. A jednak czasem (wbrew wewnętrznemu głosowi) próbujemy... i żałujemy, lub też, nie próbujemy i żałujemy mniej (próbując wiemy dlaczego, nie próbując - nie). Nie wiem, czy istnieje idealny partner, bardziej postrzegam związek jako test tolerancji. A znalezienie "drugiej połowy", to dla jednych strzał, a dla innych droga życia.

Niektóre prawa psychiki mogą nieco rozjaśnić nasze rozumienie świata. 

Prawo niepewności - ryzyko utraty zwiększa wartość.

Prawo dostępności - ludzie cenią złoto i diamenty.

Prawo wiary - to, w co wierzysz staje się rzeczywistością (przekonania są jak filtr przepuszczający tylko to w co wierzymy). 

No co by tu wiele nie pisać świat nie jest czarno-biały. Kobieta poznając Ciebie będzie będzie dociekać tego kim jesteś i sprawdzać, czy jej początkowe wrażenie nie było mylne. Będzie szukać twoich słabych punktów, drążyć Twoje słabości i poddawać różnego rodzaju testom. W momencie kiedy sprawdzi i zobaczy, że się nie myliła i jesteś tym, którego szuka to wszystkie jej bariery pękają i wtedy ilość randek nie będzie miała żadnego znaczenia. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dziewczyna na gospodarkę Dzisiaj, 00:09
  •  

#30262 Share Ywa

Ywa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Zainteresowania:życie wśród łąk, pól, wzgórz morenowych, między lasem i rzeką

Napisany 20 kwiecień 2015 - 21:06

Dziewczyna na gospodarkę hej scott11 geniusz z Ciebie, Prawo wiary jest prawdą i ma słuszność. Zgadzam się. Tylko obok "kobieta" napisałabym "/mężczyzna". Znajomy mówił mi to samo, że tak testują mężczyźni. To jest naturalna forma ostrożności.

Kto chce szuka sposobu, kto nie chce szuka powodu.

#30263 Share Ecopiotr

Ecopiotr

You have the right to stand up and fight for things you belive i

• Members
  • PipPipPip
  • 759 postów

Napisany 20 kwiecień 2015 - 23:18

Dziewczyna na gospodarkę

Już to ktoś kiedyś napisał, ale powtórzę: " Gdyby mózg był tak prosty, że zdołalibyśmy go zrozumieć - bylibyśmy tak prości, że nie zdołalibyśmy tego zrobić."

Wszyscy mamy swoje przekonania, kryteria wartości, poczucie godności, nawyki i przyzwyczajenia, marzenia i cele, a jednak po trafieniu strzałą Amora, rezygnujemy z tego w jakimś stopniu i to bynajmniej nie dlatego, że to coś złego, ale by nasz partner postrzegał nas lepiej. Bez Amora też bywa różnie.

Jak wytłumaczyć przemoc w związkach? Czy przemoc w stosunku do dzieci? Jest tego coraz więcej. Oczywiście my tego nie robimy, to ci inni, którzy są jednak czyimiś znajomymi, rodziną i nikt by nie przypuszczał, że są zdolni do takich rzeczy. Czy aby na pewno? Ilu znamy fajnych ludzi, którzy lubią się bić? Wszystko spoko, dopóki to nie nas biją. Podobnie jest ze złodziejami, oszustami. Skąd to przyzwolenie? Lęk przed ostracyzmem? Lepiej mieć w nich "przyjaciela" niż wroga?

#30264 Share Ywa

Ywa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 21 kwiecień 2015 - 08:29

Dziewczyna na gospodarkę Będąc młodym ludzie wychodzą na przeciw szczęściu, idą mu na rękę, ustępują, jest w nich większa otwartość i naiwność, że miłość jest przecież czymś metafizycznym i nie oszukuje.....itd.( Wg wypowiedzi pewnego psychologa, jeśli człowiek nie znajdzie szczęścia w dwóch kolejnych związkach, to już nie zdoła w pełni zaufać i doznać prawdziwego szczęścia..........). W moim odczuciu w przypadku doświadczenia przemocy z rąk agresora i kiedy zdoła się z tego wyjść, człowiek staje się bardzo wyczulony, a w każdym złym słowie doszukuję się znamion potencjalnego agresora. Stawia wyżej poprzeczkę, nie ustępuje tak łatwo, bo wtedy rozumie, że należy trzymać się swoich ideałów a nie zadawalać półproduktami. Słabe osobowości boją się ostracyzmu. Przemocy nie da się wyjaśnić, przyczyna tkwi w rodzinie, wartościach, braku miłości, akceptacji, w chowanej nienawiści, niezadowoleniu z życia, co może prowadzić do nałogów, alkoholizmu, depresji, a to wszystko razem połączone = niezrównoważeniu psychicznym, psychozie.
Dlatego wychowanie dziecka jest najtrudniejszym zadaniem i powinno być najbardziej odpowiedzialnym i priorytetowym działaniem w życiu człowieka. W innym wypadku krzywdząc dziecko, spychając na drugi plan, ograniczając jego wolność, krzywdzimy siebie i następne pokolenia. Dla mnie złem często koniecznym są przedszkola.

#30265 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 21 kwiecień 2015 - 09:57

Dziewczyna na gospodarkę

Dlaczego nie może istnieć przyjaźń, czy koleżeńskość tylko między kobietą i mężczyzną? Jeśli spotykam się i umawiam z mężczyzną, to dlaczego inni z góry określają taką sytuację jednoznacznie. Czy zawsze musi istnieć jakaś niewidzialna, odwieczna walka między płciami, Marsa z Wanus?

Przyjaźń może istnieć. Zależy jaka to przyjaźń bo od przyjaźni do miłości droga jest bardzo krótka. Spędzając dużo czasu ze swoim przyjacielem w pewnym momencie możesz uznać, że dla Ciebie to może być już coś więcej niż przyjaźń. Jeżeli przyjaciel poczuł to samo to będzie prościej, jeżeli nie to zaczynają się schody. Bo będziesz musiała żyć z facetem do którego coś czujesz ale nic z tego nie będzie albo trzeba będzie zakończyć przyjaźń. Jest takie przysłowie "nie bierz d*py ze swojej grupy" i ma to sens. Wszystko dobrze, jak miedzy byłymi już przyjaciółmi się układa, gorzej jak rozpadnie się związek i wtedy reszta wspólnych znajomych będzie musiała wybierać, ty czy on. Z kim jechać na wycieczkę, kogo zaprosić na imprezę itd.

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

#30266 Share Ywa

Ywa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 21 kwiecień 2015 - 19:07

Dziewczyna na gospodarkę

Tak, masz racje Krassus......., ale to mężczyźni mają z tym problem zauważyłam. Jeśli kobieta jest uprzejma, przyjacielska. to odbierają to na opak, jako sygnał. Wniosek taki, że kobieta powinna być obojętna, oschła w stosunkach z mężczyznami, żeby ich nie zwodzić?

#30267 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 21 kwiecień 2015 - 20:28

Dziewczyna na gospodarkę

Bo to już od pewności siebie zależy. Mężczyźni mało obyci z płcią przeciwną każdy taki gest mogą tak odczytywać. Kobiety też nie są bez winy bo właśnie potrafią się zachowywać właśnie jakby chciały czegoś więcej.

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

#30268 Share Ywa

Ywa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 21 kwiecień 2015 - 21:06

Dziewczyna na gospodarkę

Dobre :)

#30269 Share Ecopiotr

Ecopiotr

• Members
  • PipPipPip
  • 759 postów

Napisany 21 kwiecień 2015 - 21:10

Dziewczyna na gospodarkę

No, nie wiem. Uwielbiam flirtować, prowokować i podpuszczać. Zwłaszcza w towarzystwie. Mówić kobiecie rzeczy, których mąż jej (jeśli kiedykolwiek) od dawna nie mówi. To gra, zabawa i jak każda, wymaga zaangażowania i zrozumienia drugiej strony. Bo żeby zabawa była zabawą, muszą się bawić wszyscy. Są kobiety, które również się w to bawią i potrafią zaznaczyć, że to tylko zabawa. Kto się bawić nie umie - nie gra. I nie zdarzyło się, żeby któraś odebrała to inaczej. Granice trzeba umieć zaznaczyć.

Mam jednak znajomych, którzy nie mają oporów i próbują poważnie "zdobyć" czyjąś żonę, dziewczynę, nie bacząc na konsekwencje. Jak małolaty. Bezmyślnie.

#30270 Share Linka

Linka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 0 postów
  • Zainteresowania:Rośliny

Napisany 21 kwiecień 2015 - 21:30

Dziewczyna na gospodarkę

oj już nie filozofujcie :D mądrości tyle prawicie a ja męża jak nie miałam tak nie mam... i huk z wami chłopami :D 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30271 Share artur125

artur125

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 21 kwiecień 2015 - 21:34

Dziewczyna na gospodarkę

no i zdenerwowaliście Linke :mellow:

#30272 Share Ecopiotr

Ecopiotr

• Members
  • PipPipPip
  • 759 postów

Napisany 21 kwiecień 2015 - 21:37

Dziewczyna na gospodarkę

Bo się zaszyłaś na dalekiej północy, spróbuj na Dolnym Sląsku, bo choć góry widok zasłaniają, to kandydatów w bród!

#30273 Share biala513

biala513

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 373 postów

Napisany 21 kwiecień 2015 - 22:07

Dziewczyna na gospodarkę Ach ten Dolny Śląsk miesza dziewczynom w głowach:P
Pozdrowienia z Wrocławia :) (mojego drugiego domu :P)

Edytowany przez biala513, 21 kwiecień 2015 - 22:23.

#30274 Share Ecopiotr

Ecopiotr

• Members
  • PipPipPip
  • 759 postów

Napisany 21 kwiecień 2015 - 22:12

Dziewczyna na gospodarkę

Bo miejsce jest przecudne! Mamy taką teorię, że Bóg stworzył naszą dolinę na samym końcu tworzenia. Po tym, jak się nauczył gdzie indziej.

#30275 Share biala513

biala513

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 373 postów

Napisany 21 kwiecień 2015 - 22:16

Dziewczyna na gospodarkę Fakt Wrocław jak i cały Dolny Śląsk jest piekny aczkolwiek moją wielką miłością jest przecudna Wielkopolska ;)

#30276 Share Ecopiotr

Ecopiotr

• Members
  • PipPipPip
  • 759 postów

Napisany 21 kwiecień 2015 - 22:25

Dziewczyna na gospodarkę

Na temat gustów i smaków się nie dyskutuje. Dla mnie byłaby to niezasłużona kara. Kotlina Kłodzka zawsze była specyficzna, a ja z niej pochodzę. Co nie znaczy, że nie potrafię docenić uroków innych terenów. Jednak tutaj jestem "u siebie". Niemcy mają na to określenie - Heimat.

#30277 Share biala513

biala513

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 373 postów

Napisany 21 kwiecień 2015 - 22:29

Dziewczyna na gospodarkę Byłam w Kłodzku i są to pięlne, malownicze teteny. Muszę znowu te tereny odwiedzić

#30278 Share Ecopiotr

Ecopiotr

• Members
  • PipPipPip
  • 759 postów

Napisany 21 kwiecień 2015 - 22:36

Dziewczyna na gospodarkę

Zapraszam. Z mężem, dziećmi, psem i kotem. Jeśli masz. Jeśli nie - też nie problem.

#30279 Share biala513

biala513

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 373 postów

Napisany 21 kwiecień 2015 - 22:41

Dziewczyna na gospodarkę Męża jeszcze nie mam, dzieci też nie a zwierzaczki moje nie lubią podróży: P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30280 Share Ecopiotr

Ecopiotr

• Members
  • PipPipPip
  • 759 postów

Napisany 21 kwiecień 2015 - 22:45

Dziewczyna na gospodarkę

Cóż zrobić? Takie życie, ale na spacery chodzą?