Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dziewczyna na gospodarkę

34967 odpowiedzi na ten temat

#261 Share zenekbizon

zenekbizon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów
  • Zainteresowania:Polskie maszyny rolnicze i część zagranicznych

Napisany 13 listopad 2010 - 19:01

Dziewczyna na gospodarkę @hubertuss świnie nie opłaca się ale do 100 sztuk powyżej już tak ale bydło się opłaca na opas bo na mleku nie wiem jak to wychodzi krowy mam ale na swoje potrzeby i coś dla sąsiadów itp.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dziewczyna na gospodarkę Dzisiaj, 13:03
  •  

#262 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 13 listopad 2010 - 19:14

Dziewczyna na gospodarkę Może krótko i na temat-w okolicy jest parę gospodarstw gdzie żona pracuje w mieście (ewentualnie nie pracuje nigdzie a gaspodarstwem też się nie zajmuje)-gospodarstwa te ledwie zipią i najciekawiej w nich sie nie dzieje.

#263 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 13 listopad 2010 - 19:19

Dziewczyna na gospodarkę Nikt nie pisał że ma niepracować jak nie chce pracowac poza to niech pracuje w.

#264 Share tomasek tomasek

tomasek
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 listopad 2010 - 19:25

Dziewczyna na gospodarkę @jaro współczuje Twojej żonie biedna pewnie nie ma czasu sie wys®pac Dodany obrazek

#265 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 13 listopad 2010 - 19:31

Dziewczyna na gospodarkę Dlaczemu ???

#266 Share tomasek tomasek

tomasek
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 listopad 2010 - 19:39

Dziewczyna na gospodarkę po tym co piszesz. bo ewidentnie krytykujesz to jak zona pracuje na "panstwowej robocie" albo to ze nie pomaga w domu wiec domyslam sie ze Twoja zona ma ciezkie zycie z Toba..Dodany obrazek

#267 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 13 listopad 2010 - 19:53

Dziewczyna na gospodarkę Myślę że nie narzeka-spróbowałaby tylko :D .

#268 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3829 postów

Napisany 13 listopad 2010 - 20:03

Dziewczyna na gospodarkę Panowie... na chwilę obecną ile zostaje wam netto na świni, byku, litrze mleka? Ale tak szczerze piszcie. Wiem ile mają moi znajomi netto w pracy. Policjant 2400zł, nauczyciel 1600zł + zajęcia w szkole prywatnej z 1000zł, górnik 5tys (nadzoruje 200ludzi), agent ubezpieczeniowy 1800zł. Mają po 28-35lat i każdy z nich żonę która przynosi minimum 1600zł. Do tego dochodzą jakieś premie, pensje trzynastki itp. Co rok wyjazd na wakacje - Polska opcjonalnie Chorwacja czy Bułgaria - oczywiście latem:). Każdy z nich ma działkę zakupioną lub wybudowany dom. Każdy z nich z gospodarstwa pochodzi i żadnemu nie widzi się wracać. Dla tych którzy piszą słodko o pracy na wsi proponuję: zastanówcie się co znaczy 2 dni wolnego w tygodniu, praca 8h (24-8=16! - tyle mają czasu dla rodziny i na odpoczynek) i 2 tyg urlopu:)

Pozdrowienia dla tych którym krowa cieli się przez godzinę. A co z czasem przed ocieleniem - zaglądanie do niej- po ocieleniu paraliże, wizyty lekarzy, przypuszczanie cielaka, zdajanie.

Mieszkać na wsi - tak. Pracować na wsi - nie bo i głupi się może za darmo narobić:D

I jeszcze jedno: jeżeli pasjonuje was praca na wsi to ok, macie do tego prawo tylko szanujcie zdanie innych i prawa ekonomii:)

#269 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 13 listopad 2010 - 20:11

Dziewczyna na gospodarkę No cóż-krótko mówiąc-święte słowa-gdybym już swojego w miescie nie odpracował...to pewnie przeżegnałbym wies lewą ręką-ale że jakoś to idzie wiec jakoś sobie tam żyję-nie mam tez 5-hektarowego gospodarstwa-bo faktycznie utrzymać się z czegoś takiego to bez szans.

#270 Share tomasek tomasek

tomasek
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 listopad 2010 - 20:50

Dziewczyna na gospodarkę z 17 hektarowego gospodarstwa zarabiam na czysto tyle ile twoj znajomy policjant a napewno pracuje mniej niz on Dodany obrazek i w woli wyjasnienia to utzrymuje tylko siebie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#271 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 13 listopad 2010 - 21:11

Dziewczyna na gospodarkę No to policz na ten rok 3 ha kapusty na 1 ha wchodzi 25tyś sztuk razy na ten rok srednio 3zł i do tego 5 ha cebuli z jednego ha w tym roku słabo bo 40ton jeden kilogram srednio 1 zł kosztuje no i do tego mam 22 sztuki bydła działamy razem ze szwagrem kasa dzielona na dwóch. gdzie tyle zarobie? jako policjant i będą psem mnie nazywali czy jako nauczyciel i banda gówniarzy nie do ogarnięcia na glowie. można sobie pozwolićna to żeby żona nie pracowała.

#272 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3829 postów

Napisany 13 listopad 2010 - 21:29

Dziewczyna na gospodarkę znajomy pracuje jako nauczyciel w dobrym liceum:) i ma podejście. Dobrze że zwróciłeś uwagę na to że "na ten rok" masz takie ceny. Na inny rok nikt Ci opłacalności nie zagwarantuje a oni mają stałe pensje:). Janusz... masz gospodarstwo nastawione na warzywa- to jeść nie chce- a mi chodzi o bydło i trzodę chlewną.

#273 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów

Napisany 13 listopad 2010 - 21:32

Dziewczyna na gospodarkę Bydło też mam jak pisałem nie dużo w tej chwili 22 sztuki rzecz jasna ż ew całej pracy pomagają nam rodzice i w sezonie cały sztab ludzi.

#274 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3829 postów

Napisany 13 listopad 2010 - 21:42

Dziewczyna na gospodarkę No bez ludzi to nie ma mowy żeby to zebrać i ogarnąć:D Wszystko ma swoje plusy i minusy, każdy z nas ma swoje zdanie tyle że nikt mi nie powie że na średnim gospodarstwie rolnym pracuje się 8h dziennie i zawsze jest opłacalność.

#275 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów

Napisany 13 listopad 2010 - 22:06

Dziewczyna na gospodarkę Zawsze to napewno ie jak już wczesniej pisałem raz robis zpraktycznie bez przerwy i cos o tym wiem w dzień zbiu w nocy giełda i tak przez kilka miesięcy ale po sezonie robi się pożądki remonty i takie tam duderele i wtedy to już się pracuje krócej, i tak jednego roku kasy zarpbisz dużo a w drugim na zero.

#276 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 13 listopad 2010 - 22:17

Dziewczyna na gospodarkę pawelol111 tylko jakby tak kazdy liczyl jak ty to by wyliczyl ze nic w zyciu sie nie oplaca tylko najlepiej isc do gminy po zapomoge i paczki zywnosciowe do tego rodzinne i miec wyj... na wszystko. Niech kazdy sie nastawi na zboze bo chce miec zone modelke ktora najlepiej zeby nic nie robila nawet kawy jej nie wolno czasem mezowi zparzyc bo sie przepracuje, to jak kazdy te zbozy bedzie tylko mial to w bedzie ono kosztowac po 50 zl/t wiec nie piszcie takich bredni. i jakby nie było rolnik policjant nauczyciel kazdy musi byc i jest potrzebny tylko nie wiem czemu rolnikow wiekszosc uwaza za tych gorszych ludzi...

#277 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3829 postów

Napisany 13 listopad 2010 - 23:27

Dziewczyna na gospodarkę Gorszych?? Człowieku... nigdy nawet tak nie pomyślałem. Sam pochodzę ze wsi i na wsi na chwilę obecną pracuję ale nie wiążę z nią przyszłości. Chodzi o to że na wsi zapieprzamy jak woły i na każdym kroku albo nam nie zapłacą albo się nie urodzi. Nie ma podziału na lepszych i gorszych. Poruszyłem kwestie wynagrodzenia i czasu pracy. Jeżeli sprzedajesz towar poniżej kosztów produkcji no to co? opłaci się? To że jadą na nas i wyzyskują to nie nasza wina. Mordował się dziadek na ziemi, morduje się ojciec... ja nie zamierzam.

#278 Share martini89

martini89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów
  • Zainteresowania:ronlnictwo,wędkarstwo,motoryzacja

Napisany 14 listopad 2010 - 09:20

Dziewczyna na gospodarkę Jak się ma powyzej 100 ha to można żyć godnie z ziemi, zanm takich kilku..

#279 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 14 listopad 2010 - 09:53

Dziewczyna na gospodarkę pawelol111 ni chodzilo mi o to ze Ty dzielisz na gorszych i lepszych tylko ogolnie spoleczenswto miejskie uwaza rolnika za gorszego wiecznie upapranego czlowieka, a tak wcale nie jest i co za tym idze sianie takich paranoi wiaze sie z tym ze zadna dziewczyna na wies nie chce isc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#280 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3829 postów

Napisany 14 listopad 2010 - 13:46

Dziewczyna na gospodarkę Pewnie że się da godnie żyć jednak pracować trzeba fizycznie. Brudny, śmierdzący, niewykształcony chłop w gumofilcach z widłami w ręku - obraz rolnika według wielu pracujących poza rolnictwem. Co do dziewczyn - najpierw pokaż jej jak wygląda praca na gospodarstwie, co robi Twoja mama, ile macie z tego pieniędzy i jak spędzacie wolny czas. Jeżeli jej to nie odpowiada no to droga wolna. Lżej żyć jak się pracuje w zawodzie niż na roli. Najprostszy test: zobacz w kościele na święta jak zjadą z miasta i zwróć nie na ubranie a na twarze, dłonie.

Wcale się nie dziwię że na wieś dziewczyny nie chcą. Albo będzie za***przała razem z mężem lub jak mąż zrobi wszystko sam to nie będzie się nadawał do niczego bo się utyra.

martin89 co z tego że znasz... ja też znam tyle że pojęcie "godnego życia" ma wiele znaczeń bo każdy definiuje je sam. Dla mnie godne życie to domek z ogródkiem, 4 tys netto w domu co miesiąc, dobre autko, raz na dwa lata jakiś wyjazd za granicę na wczasy, wolny weekend oraz 8h pracy dziennie.
Mając 100 krów sam obrządek trwa minimum 4h dziennie(dojenie, dawanie jeść, cielenie w to wliczam), w oborze też raczej fiołkami nie pachnie, obróbka pola trwa długo, zbiór zielonek itp. Zimą jest więcej czasu bo np u mnie od 6 do 18 się pracuje z przerwą na jedzenie a latem to i do 23 jak trzeba a na posadzie pracujesz 8h codziennie:) no i stały dochód.