Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dziewczyna na gospodarkę

34848 odpowiedzi na ten temat

#26781 Share am1609

am1609

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów

Napisany 02 sierpień 2014 - 12:24

Dziewczyna na gospodarkę Xawier to ja się stresowałam dobrze pamiętasz :) niestety przetarg przegraliśmy :( wygrała inna firma poniżej kosztów, i oni płacą ludziom po 6zł/godz a my po 10zł/godz i wozimy do pracy i z pracy do domu

Kazdy temat jest dobry nawet o pogodzie bo my z różnych części kraju :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dziewczyna na gospodarkę Dzisiaj, 11:01
  •  

#26782 Share Mironeks

Mironeks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Zainteresowania:Naprawa maszyn obróbka skrawaniem spawanie

Napisany 02 sierpień 2014 - 12:49

Dziewczyna na gospodarkę Przetargi za zwyczaj są ustawiane pod kąkretne firmy ,osoby a wygrała widocznie firma „obóz pracy" mająca ludzi z pierwszej łapanki :D bo kto dziś chce pracować za 6 złotych :blink:
A dziś u mnie wypogodzio sie jeszcze dziś poprasuje troche a koszenie od poniedziałku ;)

#26783 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2148 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 02 sierpień 2014 - 18:42

Dziewczyna na gospodarkę To luzny temat. A jak bysmy tylko pissali o dziewczynie na gospodarkę to juz dawno by umarl śmiercią naturalna

#26784 Share pastereczka

pastereczka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 02 sierpień 2014 - 18:57

Dziewczyna na gospodarkę Mironeks, Ja za 6zl poszłabym do roboty. Oczywiście szału nie ma, ale teraz jak nie pracuje zawodowo to zamiast siedzieć w domu to wole mieć te 6zł niż 0. Przynajmniej jest się między ludźmi i się nie dziwaczeje.

#26785 Share Mironeks

Mironeks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 02 sierpień 2014 - 23:12

Dziewczyna na gospodarkę @pastereczka może i praca za 6 złotych dawała by Ci satysfakcje , na pewno mieszkasz z rodzicami nie robisz opłat , nie inwestujesz w dom ,czy maszyny nie spłacasz kredytów
to i ta praca za 6 złotych by dla Ciebie była dobra i miałabyś pieniążki na drobne wydatki .

Ja nie jestem w takiej sytuacji abym musiał pracować za 6 złotych a kiedyś pracowałem za mniejsze pieniążki ale nie raz premii z dniówki miałem więcej niż wypłaty
z całego miesiąca :D

#26786 Share pastereczka

pastereczka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 03 sierpień 2014 - 12:06

Dziewczyna na gospodarkę Aktualnie szukam pracy a ostatnio w moim zawodzie jest bardzo ciężko. To zamiast siedzieć w domu wolę pójść za te 6zl niż mieć 0zl liczę na to ze te 6zł jest tylko przejściowo,

#26787 Share Piotr3p

Piotr3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 03 sierpień 2014 - 12:12

Dziewczyna na gospodarkę Ja oferowałem do pomocy przy żniwach 16 zł za godzinę u nas takim co nie pracują to mi powiedzieli że wolą iść na piwo niż przy żniwach pracować ;) no normalnie myślałem że wyjdę z siebie i stanę obok :D a gdy od nich odchodziłem to spytali się czy nie miałbym na piwo to się zagotowałem :lol:

#26788 Share Mironeks

Mironeks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 03 sierpień 2014 - 13:18

Dziewczyna na gospodarkę @Piotr3p dobrą stawke za prace dajesz u ciebie jest gorzej bo za 16 złotych chłopaki nie chcą pracować :D :D :D
Do czego zatrudniasz w żniwa bo nie zatrudniam nikogo tylko z sąsiadem działamy on kosi , ja zboże worze ,słome prasuje ,ładuje ,rozładowuje on słome wozi i dajemy rade sami :)

@pastereczka podziwiam Cie i szanuje że chcesz pracować za 6 złotych , a za granicą nie próbujesz jakiejś pracy znaleść za lepsze pieniądze .
Ja w niemczech próbowałem , szału nie było , w kraju więcej zarobie i w domu jestem ;)

#26789 Share Kasia22

Kasia22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 501 postów
  • Zainteresowania:Zwierzęta
    Rolnictwo
    Muzyka:D

Napisany 03 sierpień 2014 - 13:51

Dziewczyna na gospodarkę :D

Edytowany przez Kasia22, 03 sierpień 2014 - 14:16.

#26790 Share Piotr3p

Piotr3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 03 sierpień 2014 - 17:46

Dziewczyna na gospodarkę @Mironeks- do układania balotów słomy na poddasze ( zabawa windą ) ale aktualnie nie zatrudniam nikogo po prostu wtedy tylko pytałem.
Jakieś 2 godziny temu zapalił mi się kombajn mam dość tego wszystkiego i dość tych porąbanych żniw poszło łożysko na podajniku pochyłym 5 km od domu sam na polu pole 10 ha w kawałku 6 gaśnic które miałem w kombajnie za dużo nie pomogły rękami wybierałem ziemie i tym ugasiłem aż się rozpadało normalnie horror a mało tego w tel padła mi bateria i nie miałem jak po straż zadzwonić... Po 20 minutach zjawiła się straż dogasiła kombajn oraz zboże około 2 ha. Straty to nadpalona prawa strona bizona ( w tym opona przednia ) 2 ha pszenicy, oraz telefon który rozwaliłem <_< kombajn stoi na polu wujek pojechał do znajomego po koło od bizona ściągamy go do domu i remont...A mogłem się bawić na poprawinach... ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26791 Share biala513

biala513

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 373 postów

Napisany 03 sierpień 2014 - 18:20

Dziewczyna na gospodarkę Piotrze to w tym roku coś masz pecha. Dobrze, że Tobie nic się nie stało.
Widzisz gdybyś był na poprawinach to kombajn cały by był przynajmniej dzisiaj :)

#26792 Share pastereczka

pastereczka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 03 sierpień 2014 - 20:12

Dziewczyna na gospodarkę W moim wypadku praca za granicą odpada. Nie wyobrażam sobie siebie tak na dłuższą metę. Do Czech i Niemiec mam bliziutko, ale po kilku godzinach nie wyrabiam i chce jak najszybciej wracać.

Piotrze szczęście że tobie nic się nie stało

#26793 Share Piotr3p

Piotr3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 03 sierpień 2014 - 20:14

Dziewczyna na gospodarkę No i kombajn już w gospodarstwie teraz czas na remont tego dziada... <_< @biala513- mi już brak słów na to wszystko :( właśnie zdrowie najważniejsze trochę mam ręce opalone od ognia ale to normalka. Najgorsze to było to że obok pola biegnie ścieżka rowerowa dużo ludzi na rowerach jezdziło a nikt nie chciał pomóc widzieli że ja już nie ogarniam tego ognia to patrzyli się w drugą stronę...no ale chyba ktoś z tych na rowerach zadzwonił po straż.

#26794 Share Kasia22

Kasia22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 501 postów
  • Zainteresowania:Zwierzęta
    Rolnictwo
    Muzyka:D

Napisany 03 sierpień 2014 - 20:55

Dziewczyna na gospodarkę Najważniejsze, że Tobie nic poważnego się nie stało :)
No a ludzie jak to ludzie jedni pomogą, drudzy udają że nie widzą...

#26795 Share Piotr3p

Piotr3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 03 sierpień 2014 - 21:29

Dziewczyna na gospodarkę @Kasia22- są ludzie i ludziska u nas jest większość tych co nie pomagają... straży się z całego powiatu zjechało, gapiów co zdjęcia robili co nie miara przeszkadzali w akcji a policja przyjechała gdy straż węże zwijała...trzeba powiększyć arsenał gaśnic w kombajnie :D

#26796 Share biala513

biala513

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 373 postów

Napisany 03 sierpień 2014 - 22:32

Dziewczyna na gospodarkę Mojemu tacie 3-4 lata temu też poszło to łożysko. Na całe szczęście tata jest dość ostrożny i czuwa więc nic się nie stało. Wozi ze sobą 2 gaśnice i kanę od mleka z wodą ;p
Co do ludzi tą podłość ludzka nie zna granic. Ja jak widzę, że coś się dzieje to od razu reaguje ale nie każdy ma to zakodowane i później stoi jak ostatnia d**a i patrzy na czyjeś nieszczęście.

#26797 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1450 postów

Napisany 03 sierpień 2014 - 22:54

Dziewczyna na gospodarkę takie sa skutki pracy dzien i noc[o niedzieli nie wspomne] spania po 2 godz-zdaje sie ze niedawno o tym pisales, chwila nieuwagi,przepracowanie, chroniczne zmeczenie- tez kiedys bylem mlody i glupi

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#26798 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2148 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 03 sierpień 2014 - 23:06

Dziewczyna na gospodarkę No wspolczuje Piotrze.
Dlatego my 3 sezony temu pozbylismy sie bizonka. A jego miejsce zajęło Tucano. Teraz żniwa to przyjemność

#26799 Share am1609

am1609

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów

Napisany 04 sierpień 2014 - 07:24

Dziewczyna na gospodarkę piotr3p dobrze że tylko tak się skończyło a ludzie niestety są coraz bardziej obojętni na innych...
my aby dojechać na pole musimy przejechać przez szosę (trasa nad morze) i nie wszystkim sie podoba jak muszą (i tak stojąc w duzym korku) przepuścić kombajn i ciągnik z przyczepami.... (tym co przepuszczą pokazuje drogę na skróty a raszta wrednych niech stoi)

jacus a co ma zużyte łożysko do przepracowania? to sie psuje i już i to niejednokrotnie potrafi sie zrypać nowe niedawno wymienione....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26800 Share Mironeks

Mironeks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 04 sierpień 2014 - 09:36

Dziewczyna na gospodarkę @am1609 niejednokrotnie potrafi sie zrypać nowe niedawno wymienione CHIŃSKIE kupione za 20 złotych lub mniej a są takie łożyska za 120 złotych dosłownie niczym sie nie
różnią i nie wiem skąd taka różnica w cenie :blink: :wacko:
Współczuje Piotrowi ale jak kosił w dzień i prasował w nocy to obsługa codzienna kombajnu polegała na dolaniu paliwa ,oleju i ogień w pole .
A przy kombajnie trzeba troche z rana posiedzieć , sprawdzić , dokonać niezbędnych napraw . :unsure: