Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dziewczyna na gospodarkę

34848 odpowiedzi na ten temat

#26661 Share robo1980

robo1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1052 postów

Napisany 22 lipiec 2014 - 20:30

Dziewczyna na gospodarkę przy takich maszynach to się tylko podchodzi przy zgaszonym ciągniku.ja jestem bardzo uczulony na takie sprawy bo w okolicy były dwa wypadki śmiertelne z rozrzutnikiem.a kolega z innego województwa opowiadał jak facet dwójke dzieci zawinął taką prasą ,to od razu się powiesił a żona jak wyprawiła im pogrzeby.ja nie mam czasu na tv mama mi teraz mówiła.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dziewczyna na gospodarkę Dzisiaj, 20:52
  •  

#26662 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ciągniki, motoryzacja, gotowanie, ogrodnictwo

Napisany 22 lipiec 2014 - 20:46

Dziewczyna na gospodarkę Bo taka prawda jest że człowiek nie zna dnia ani godziny niestety i nie wiadomo tak naprawdę czy rano się z łóżka wstanie

#26663 Share am1609

am1609

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów

Napisany 22 lipiec 2014 - 20:54

Dziewczyna na gospodarkę to całe szczęście że się nie zna bo by się człowiek ciągle bał że to już

#26664 Share Mironeks

Mironeks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Zainteresowania:Naprawa maszyn obróbka skrawaniem spawanie

Napisany 22 lipiec 2014 - 22:10

Dziewczyna na gospodarkę @robo1980 masz racje zapchany podbierak w prasie rolującej powinno sie czyścić przy zgaszonym ciągniku ;) ale zima by cie zastała jak byś tak robił .
Ja czyszcze podbierak przy pracującej maszynie , wiem że nie można tak robić ale tak robie :unsure:

#26665 Share Piotr3p

Piotr3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 22 lipiec 2014 - 22:59

Dziewczyna na gospodarkę @Mironeks- ja też tak robiłem kilka lat temu ale widziałem już kilku ludzi w prasie i wierz mi wolę godzinę dłużej prasować ale żyć...

#26666 Share izolda789

izolda789

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów

Napisany 23 lipiec 2014 - 06:20

Dziewczyna na gospodarkę Widzę że już jesteście w temacie, właśnie miałam o tym napisać... Masakra. Czemu tak jest że tylu darmozjadów za przeproszeniem łazi po tym świecie a taka dziewczyna tak beznadziejnie zgineła? odechciewa się wszystkiego...

#26667 Share Xawier

Xawier

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 23 lipiec 2014 - 07:04

Dziewczyna na gospodarkę Wystarczy jakiegoś kija lub rurkę wozić ze sobą i tym popychać a nie mogą/ręką.

#26668 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 23 lipiec 2014 - 07:13

Dziewczyna na gospodarkę niestety podstawowe zasady BHP trzeba zachować, nadgorliwość jednak niewskazana. mi osobiście chyba ze dwa razy zapchał si€ podbieracz przez długie lata ale nawet mi nie przyszło do głowy żeby przy włączonej prasie czy nawet zapalonym ciągniku coś z tym zrobić. sąsiad miał inną przykrą sytuację... było to już trochę lat temu ale syn chyba 6-7 lat podszedł do wałka w ruchu i zaczepił się ubraniem, zakończyło się natychmiastową śmiercią pierworodnego, także czy to prasa czy to jakikolwiek element ruchomy uważać trzeba i patrzeć co się dzieje wkoło. była też sytuacja że cięto drzewo na krajzedze przy drodze i... sąsiad krowy zganiał do obory i jedna wpadła na osobę przy krajzedze, zakończyło się na szczęście tylko przecięciem samego ścięgna u palca, odrobina pecha i równie dobrze można by było stracić głowę. także uważajmy, życie jest jedno, zwłaszcza jeśli mamy rodzinę bliską bo uważać trzeba nie tyle dla siebie co dla nich właśnie.

#26669 Share Piotr3p

Piotr3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 23 lipiec 2014 - 07:14

Dziewczyna na gospodarkę Parę lat temu w identyczny sposób zginął mój kuzyn również prasa sipma i też odpychał podbierak nogą...to jest sekunda i po wszystkim. @Xawier- miałem kijek to ostatnio mi go rozwaliło w prasie :D i musiałem co praktycznie balot odpychać ręcznie ( przy wyłączonej ) 1 ha prasowałem 4 godziny ;)

#26670 Share am1609

am1609

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów

Napisany 23 lipiec 2014 - 09:54

Dziewczyna na gospodarkę my tez jak mieliśmy sipmę to ciągle się zapychala szczególnie przy sianie i przy najblizszej okazji szybko się jej pozbyliśmy
i zawsze jak chłopaki prasują to ja cała w nerwach

a ludzie czasami nie myslą i kiedyś jedną babke opitoliłam. byłam z mężem kupywaliśmy przyczepę, facet pokazywal że wywrot działa takim gromiastym ciągnikiem cofał a jego teściowa przyprowadzila synka bo do taty chcial i zostawiła takiego malca (2 latka może miał) kurde w ostatniej chwili go złapalam bo chciał pobiec do ciągnika, masakra nie moglam dojśc do siebie potem jak pomyślalam co się moglo stać. a babka na to: przeciez nic mu nie jest! ręce opadają....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26671 Share Mironeks

Mironeks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Zainteresowania:Naprawa maszyn obróbka skrawaniem spawanie

Napisany 23 lipiec 2014 - 10:41

Dziewczyna na gospodarkę

Widzę że już jesteście w temacie, właśnie miałam o tym napisać... Masakra. Czemu tak jest że tylu darmozjadów za przeproszeniem łazi po tym świecie a taka dziewczyna tak beznadziejnie zgineła? odechciewa się wszystkiego...

Dlaczego zgineła ? Bo była pracowita zaradna uczciwa mimo swojej tragicznej sytuacji rodzinnej chciała jakoś żyć nie dać sie biedzie ,walczyła do końca .
Mnie zastanawia zastanawia jedna sprawa dlaczego jej nikt nie pomagał z dalszej rodziny , sąsiadów ,znajomych a wszyscy w koło wiedzieli o jej tragicznej sytuacji gdyby ktokolwiek był na polu z nią na pewno do takiej tragedii by nie doszło .

#26672 Share Xawier

Xawier

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 23 lipiec 2014 - 11:22

Dziewczyna na gospodarkę

Parę lat temu w identyczny sposób zginął mój kuzyn również prasa sipma i też odpychał podbierak nogą...to jest sekunda i po wszystkim. @Xawier- miałem kijek to ostatnio mi go rozwaliło w prasie :D i musiałem co praktycznie balot odpychać ręcznie ( przy wyłączonej ) 1 ha prasowałem 4 godziny ;)

A co by było gdybyś zamiast tego kija wsadził nogę? Łatwo przewidzieć... Mi za dzieciaka obcięło dłoń w nadgarstku przy sadzeniu ziemniaków ale lekarze z szpitala im. dr Biziela w Bydzi jako tako poskładali to do kupy i sam jestem przewrażliwiony na tym punkcie więc wiem jak to jest przeżyć to a i znam osobiście ludzi który ulegli wypadkom. Chwila i Cię nie ma!! Uważajcie

#26673 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ciągniki, motoryzacja, gotowanie, ogrodnictwo

Napisany 23 lipiec 2014 - 13:33

Dziewczyna na gospodarkę Ale to nie ma reguły takie jest fatum i tyle lecz wiadoo jak ktoś wkłada łapę do prasy jak ta chodzi to sam się prosi o wypadek. Tej dziewczyny bardzo mi szkoda jak ktoś napisał walczyła o swoje o to aby przeżyć i mieć co do garnka włożyć tak jest że łotry to na świecie chodzą i krzywdzą ludzi a dobry człowiek to niestety często tragicznie kończy :(

#26674 Share izolda789

izolda789

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów

Napisany 23 lipiec 2014 - 14:06

Dziewczyna na gospodarkę Sasiad tej dziewczyny mówił wczoraj że jej pomagali np przy QQ, ale wiadomo jak to na wsi każdy ma swoją robotę i niekiedy nie wyrabia więc mało kto ma czas robić u sąsiada. Ja sobie nie wyobrażam jakoś tego jak ona dawała radę przez ten rok od śmierci ojca, przecież sam ból po stracie rodzica jest nie do opisania, a jeszcze całe gospodarstwo na głowie i chyba młodsze rodzeństwo. Dla mnie to jest prawdziwa bohaterka. Nie zasłużyła na taką śmierć

#26675 Share am1609

am1609

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów

Napisany 23 lipiec 2014 - 14:21

Dziewczyna na gospodarkę izolda jestem takiego samego zdania i tez mi strasznie jej szkoda, mówili też że to były jej 2 samodzielne żniwa i że koleżanką tam z nią byla ale nie wiedziala co zrobić :( szok a miała całe życie przed sobą :(

#26676 Share Zbyszko88

Zbyszko88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 23 lipiec 2014 - 15:13

Dziewczyna na gospodarkę Jednych wciągają seriale lub filmy, innych prasa rolująca :P Takie życie

#26677 Share izolda789

izolda789

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów

Napisany 23 lipiec 2014 - 15:26

Dziewczyna na gospodarkę Zbyszko gratuluję poczucia humoru, naprawdę...

#26678 Share robo1980

robo1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1052 postów

Napisany 23 lipiec 2014 - 16:30

Dziewczyna na gospodarkę są ludzie i parapety...

#26679 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 23 lipiec 2014 - 16:49

Dziewczyna na gospodarkę

Jednych wciągają seriale lub filmy, innych prasa rolująca :P Takie życie

mam głęboko w d*pie czy za tego posta dostanę bana: słuchaj zasrańcu j**any jak nie masz nic ciekawszego do powiedzenia w tym temacie to zamknij ryj, tak to jest jak sie gówniarz do komputera dostanie. mam nadzieję że ciebie dotknie współmierna tragedia i chciałbym wtedy widzieć jak ci wysiada psychika

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26680 Share harmar

harmar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 23 lipiec 2014 - 17:47

Dziewczyna na gospodarkę witam. jestem na tym forum od niedawna i czasem czytałem sobie ten temat.

Daremw w pełni cię popieram.
a Zbyszko88 powinien dostać bana za takie teksty.
nie wiem jakim trzeba być kretynem(sorry za słownictwo) żeby w ten sposób myśleć , nie mówiąc już o wypisywaniu takich tekstów na forum...