Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dziewczyna na gospodarkę

34848 odpowiedzi na ten temat

#26581 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ciągniki, motoryzacja, gotowanie, ogrodnictwo

Napisany 08 lipiec 2014 - 13:51

Dziewczyna na gospodarkę am wszystko piękne tylkko ten ostatni urywek w twojej wypowiedz i najwaniejszy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dziewczyna na gospodarkę Dzisiaj, 19:48
  •  

#26582 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2504 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 08 lipiec 2014 - 15:04

Dziewczyna na gospodarkę

miroM1984 u mnie moje pupilki mają dożywocie a ze to bydlo mięsne to żyja dłużej od mlecznych, sprzedaje tylko byki bo one jak skończą rok, póltora to się wredne robią i nie są już takie pupilki i od maleńkości wiesz że pójdą do sprzedaży czy do innego gospodarstwa na rozpłodnika czy do rzeżni a rzeżnie mam zaprzyjażnioną i malutką to i tam wiem że one nie cierpią az tak jak w tych przemyslowych z dalekimi transportami po Polsce.

daremw praca i pasja siebie nie wylkuczają. Dla mnie praca na roli to pasja, mam zwierzęta bo je kocham a nie dlatego że muszę, a że mam z tego pieniądze to moge im stwożyc lepsze warunki do życia a sobie do pracy. Jak cos robisz w życiu i nie masz z tego satysfakcji i nie czujesz w tym pasji to możesz sobie darować bo robić coś tylko dlatego że trzeba to nie to.
A to co lubi się robic po pracy dla przyjemności to hobby i to też może byc pasja i często też mogą być z tego pieniadze ktore mozna inwestować w to hobby i kolo się zamyka.
Ważne jest to żeby spotkać osobę o podobnych zainteresowaniach wtedy nie ma pretensji że to że tamto bo można razem pracować, odpoczywać, cieszyć sie każdym dniem, cielątkiem ktore się urodzi napije się siary, probuje wstać.... albo że trawa na siano już wyschła i można prasować, tym jak zboże rośnie, jak pachnie..... i wracaja wspomnienia sprzed lat....

ja nigdzie nie napisałem że robię bo muszę tylko że lubię, pasja a lubienie to dwie różne rzeczy. pasja czyli praktycznie świat się poza tym nie widzi a lubienie to po prostu lubienie, robisz to i podoba się to co robię ale nazywać to pasją to dalej uważam że to przesada. też lubię jak mi zboże ładnie rośnie, cielaczki też jak się ładnie chowają wszystko to radość ale dalej nie pasja, to jest po prostu zadowolenie z wyników swojej pracy

#26583 Share glicer

glicer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 08 lipiec 2014 - 19:40

Dziewczyna na gospodarkę Zgodze się z Darkiem,gyby ktoś kroił to bydło,przeprowadzał badania,pracował nad polepszeniem genow np.,i jeszcze byłby to program rządowy inaczej ktoś kto jest naukowcem,tu rozumie i stawiam znak rownosci,pasja=praca.ZA dużo Was uzywa za lekko słowo pasja.Tak płytko,jeden blondynki,drugi brunetki!Prace lubimy lub tez kochamy.Nie mylmy pasji z np. pasjonowaniem się czyms.Ja rozumie pasje jako coś bardzo głębokiego,nie będę nikogo obrazał(siebie tez)ale raczej dla większości,to nie nasze progi

#26584 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ciągniki, motoryzacja, gotowanie, ogrodnictwo

Napisany 08 lipiec 2014 - 20:25

Dziewczyna na gospodarkę A ja miałem dwie pasje orkiestra i rower ale tamte to nic w porównaniu z trzecią :D

#26585 Share biala513

biala513

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 373 postów

Napisany 08 lipiec 2014 - 20:39

Dziewczyna na gospodarkę Tomku trzecią czyli kwiatkami :D :D :D

#26586 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3175 postów

Napisany 08 lipiec 2014 - 20:52

Dziewczyna na gospodarkę Uczepiliście się tej pasji. Na ile zgadzacie się z tym co jest tu napisane? http://thepassionlin...zym-jest-pasja/
Gospodarstwo mogło by być pasją czy być pasjonujące, ale pod warunkiem posiadania tej drugiej osoby przy swoim boku.

#26587 Share Ecopiotr

Ecopiotr

You have the right to stand up and fight for things you belive i

• Members
  • PipPipPip
  • 759 postów

Napisany 08 lipiec 2014 - 21:03

Dziewczyna na gospodarkę OK, rzecz, która wywołała całą tą dyskusję, to słowo "pasja", które użyła Banan w poście, z którym się nie tylko nie zgadzam, ale który będę potępiał jak długo sił mi starczy. Później, Sebo zacytował jedno zdanie (sarkastyczne, ale jako takie pomyślane), które sens tego, co chciałem wyrazić obróciło o 180 stopni. Dla wyjaśnienia: pasją dla mnie jest nurkowanie i żeglarstwo. Rolnictwo lubię i czuję się w nim spełniony, poza tym ono finansuje moje pasje, ale gdybym mógł sfinansować swoje pasje nurkując, czy żeglując, to wątpię czy rolnictwo miałoby dla mnie jakiekolwiek znaczenie. Darek, zgadzam się z Tobą i zgadzam się z An, bo mówicie o tym samym, chociaż w inny sposób. A znalezienie kogoś, z kim swoje pasje można dzielić, to już znowu inna bajka.

#26588 Share miroM1984

miroM1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 08 lipiec 2014 - 21:13

Dziewczyna na gospodarkę @ecopiotr no to co powesz na to :

gosc pracuje zawodowo, dej my na to w hucie i zaoszczedzone pieniadze laduje w gospodarke(ojcowizne) choc wie ze z tego zysku nie bedzie mial ,ale o to cieszy
czy to jest pasja?? wedlu twej definicji ak

#26589 Share Ecopiotr

Ecopiotr

• Members
  • PipPipPip
  • 759 postów

Napisany 08 lipiec 2014 - 21:37

Dziewczyna na gospodarkę Dla mnie pasja, to coś, co serce cieszy. Rzecz, dla której warto żyć, która pobudza i uskrzydla. Nie sądzę, by komuś udało się to zdefiniować, bo w grę wchodzą uczucia. Spełnienie jest tylko namiastką, określeniem powstrzymującym przed pójściem krok dalej, odkryciem... (szczęścia? wyzwolenia?) Każdy widzi to inaczej.

#26590 Share glicer

glicer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 08 lipiec 2014 - 21:47

Dziewczyna na gospodarkę Ecopiotr,wszystko się zgadza,ale tez są po drodze granice i rozsądek.Bo np. nie wiem czy pasja może doprowadzić człowieka ze np. dokonuje wyboru miedzy pojsciem z zona na wesele a wyjazdem w atrakcyjne miejsce na nurkowanie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26591 Share Ecopiotr

Ecopiotr

• Members
  • PipPipPip
  • 759 postów

Napisany 08 lipiec 2014 - 22:36

Dziewczyna na gospodarkę Wszystko zależy od porozumienia. Tak samo ona może powiedzieć, że drugiego takiego wesela już nie będzie, również Ty możesz powiedzieć, że to morze, jezioro, jaskinia nigdy już nie będzie wyglądać tak samo. Problem w tym, żeby to udowodnić - trzeba tam być. Kompromis, to nie porażka, moim zdaniem klucz do związku.

Am, Twój post (26580) jest po prostu piękny. Nie mogę przestać się uśmiechać, czytając go. Miałem tylko mięsne rasy, buhaj wychodził na pastwisko w maju, tak by porody były w oborze. Przy porodach ciekawość, niepewność, co będzie, jakie będzie. I cielak, który znalazł mamę i possał (wylizany, kiedy już potrafi sam się poruszać), ma się takie wrażenie, że świat jest OK. Piękny świat, taka inna strona życia.

#26592 Share am1609

am1609

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów

Napisany 09 lipiec 2014 - 06:39

Dziewczyna na gospodarkę mam taką puilkę Lorę (ma z 900kg) ktora ma trudne porody, problemy z wymieniem ale jest najukochańsza i raz do porodu wezwałam weterynarza bo skurcze były slabe, cielak się urodził duży byczek to płakaliśmy razem z weterynarzem za szczęścia a krowka lizala raz nas raz cielaka :)
ale ma u mnie dozywocie bo przyjaciół się nie sprzedaje :) potrafi nawet walnąć focha jak ktoś inny ją oporządzi a mnie nie ma :) wtedy odwraca się zadem, uszy do tylu i wołaj sobie, a tak to ona mnie woła jak mnie zobaczy

glicer bo w życiu trzeba czasem iść na kompromis a ono i tak czasem ma inne plany od nas
Powiem wam tylko tak teraz zmarl mój szwagier, żył z pasją (czy jak to kto sobie tam nazwie) i czerpal z życia calymi garściami i tez mial gospodarstwo, wymarzyl sobie wielki piękny dom i nie zdążyl w nim zamieszkać :( ale wiem że byl szczęśliwy bo realizował swoje marzenia zarówno w pracy jak i w życiu prywatnym, i wszystko musialo być tak jak sobie wymarzyl (drewniane okna, piekne drewniane drzwi, dachowka karpiówka, wole oczy zamiast lukarn....) cieszył się z każdego kwiatka ktory mu zakwitl i nigdy nie odmawial innym pomocy do ostatniej chwili. Zabieral nas na wycieczki pokazywal miejsca gdzie byly stare mlyny, progi wodne, stare piękne parki, zamki, pałace, domy o ciekawej architekturze.... i do ostatniej chwili nie chciał nas martwić że żle się czuje bo martwil się tym co to ze mną będzie z moimi oczami....
I mial bardzo wielu przyjaciol od serca i wszyscy przyjechali wczoraj na pogrzeb....

#26593 Share glicer

glicer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 09 lipiec 2014 - 07:02

Dziewczyna na gospodarkę Po prostu będziesz przenosić tą jego radość z życia,np na swoje dzieci,a są tu same wartości

#26594 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1752 postów

Napisany 10 lipiec 2014 - 16:45

Dziewczyna na gospodarkę Dla niektórych rolnictwo i życie na wsi tez może być pasją samą w sobie. Wielu ludzi przenosi się z miasta na wieś, bo to mogą żyć inaczej, według własnego rytmu i realizować się w tym, co lubią. Jeśli ktoś nie lubi tego co robi, to co najwyżej może zostać dobrym rzemieślnikiem w swoim zawodzie. A jak się lubi swój zawód, to można nie tylko osiągnąć mistrzostwo, ale też zostać prawdziwym wirtuozem.
Mój dziadek kochał konie i to po prostu było po nich widać. Mimo, że ciężko pracowały, to zawsze były zadbane, zdrowe, za bardzo nie chorowały. Jak je zaprzągł do bryczki, nie było piękniejszego zaprzęgu w okolicy, mimo, że co dzień tyrały w polu. I co roku odchowywał źrebięta.

Babcia do dziś robi cuda i cudeńka na drutach, ciągle coś wymyśla nowego i to realizuje. Na wielkanoc drapie całe stosy pisanek. I zawsze miała na to czas, mimo że z dziadkiem obrabiali spory kawał ziemi i mieli 5-cioro dzieci.

Edytowany przez jahooo, 10 lipiec 2014 - 16:47.

#26595 Share glicer

glicer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 10 lipiec 2014 - 21:10

Dziewczyna na gospodarkę heh,dziadkowie to inne pokolenie,ale nie zawsze,znam typowych nygusów,trzeba pamietac ze początek lat 90 to emigracja wsi do miasta,prawie połowa ludzi na osiedlach to wies.Dzis to znormalniało.wiecej dziś ci ludzie chwalą się swoim pochodzeniem,ale ja jestem pamiętliwy,wtedy już po 2 tyg się nie przyznawali do wsi,hehe MIASTOWE byli

#26596 Share Marecki2922

Marecki2922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 14 lipiec 2014 - 20:16

Dziewczyna na gospodarkę No nie wiem czy tak się chwalą , skądś się przecież wzięły Warszawskie słoiki :)

Sprzedam siewnik do kukurydzy Kuhn Maxima czterorzędowy z 2013 r jestem pierwszym właścicielem , stan idealny zasiał około 400 ha 

#26597 Share izolda789

izolda789

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów

Napisany 18 lipiec 2014 - 11:51

Dziewczyna na gospodarkę A gdzie tak wszystkich wywiało?

#26598 Share Malgo35

Malgo35

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 18 lipiec 2014 - 11:59

Dziewczyna na gospodarkę Większość żniwuje:)

#26599 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 lipiec 2014 - 12:01

Dziewczyna na gospodarkę Podziwiają uroki żniwnej wsi :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26600 Share robo1980

robo1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1052 postów

Napisany 18 lipiec 2014 - 12:20

Dziewczyna na gospodarkę ja to ogórki zbieram.o żniwach na razie trzeba zapomnieć bo co dzień deszczowo.